Omsk – Jokerit 4:3 (kon.) | Čerepovec – Novokuzněck 3:0 (kon.) | N.Novgorod – Barys 2:1 (kon.)

Miroslav Blaťák (Omsk) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 24:27

Petr Koukal (Jokerit) – do utkání nezasáhl (16:55:24)

Třetí třetina nám nabídla slibované drama. Nejprve snížil v dvojnásobné početní převaze Moses. Jokerit se snažil o vyrovnání, ale v šestapadesáté minutě přišla studená sprcha z hole Širokova. Netrvalo dlouho a bylo to opět pouze o gól. To se podruhé v utkání prosadil Moses. Hosté to zkoušeli při závěrečné power play, ale obrana domácích v čele s Barulinem nedovolila Jokeritu vyrovnat. S konstatováním, že Omsk doma poráží Jokerit 4:3, se s Vámi loučím.

60:00

59:33
    Kotouč je v obranném pásmu Jokeritu. Perežogin střílel do prázdné branky, ale trefil pouze jednoho z hostujících hráčů do brusle.

59:23
    Oddechový čas pro Jokerit Helsinky.

59:23
    Hagmanův pokus končí pouze pod betonem domácího gólmana.

58:58
    Tentokrát se hosté usadili v pásmu a Karlsson opouští svou branku.

58:38
    Omsk se zatím dobře brání a kotouč posílá pouze do střední třetiny.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:18
    Domácí vyváží kotouč ven ze svého pásma.
    Steve MOSES - 4:3

56:24
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Tak pozor! Konec utkání slibuje veliké drama. Na levé straně se dostal ke střele z první STEVE MOSES jehož dělovka se odrazila od zadního břevna. Platnost branky musel potvrdit videorozhodčí. Asistence: Daine Todd.
    Sergej ŠIROKOV - 4:2

55:43
    Avangard právě vstřelil branku!
    Že by bylo rozhodnuto? Z pravé strany nahodil kotouč před branku Paršin. Při závaru před brankou se nejlépe zorientoval SERGEJ ŠIROKOV, který dorazil kotouč za záda bezmocného Karlssona. Asistence: Denis Paršin, Anton Kurjanov.

55:18
    Jokeritu se čas velmi rychle krátí. Hraje se již dlouho bez přerušení, což vyhovuje domácím.

54:27
    Před brankou se snažil tečovat Huhtala Hagmanův pokus, ale to se mu nepovedlo. Hosté ovšem zůstávají v útočné třetině.

53:37
    Gunderson nahodil v tísni kotouč na branku Omsku. Barulin na puk viděl a stihl dát včas betony k sobě.

52:46
    Domácí napadají pouze v jednom hráči a soustředí se již spíče na defenzivní činnost.

51:37
    Na druhé straně zatlačili hosté domácí Avangard. Peltola nenašel zpoza branky přesně hůl Mosese, který by jinak sám zakončoval.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 14. Kalinin (Perežogin), 24. Širokov (Paršin), 34. Gončarov (Ljamin), 56. Širokov (Paršin, Kurjanov) – 20. Gunderson (Todd), 41. Moses (Gunderson), 57. Moses (Todd)

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Gustafsson, Blaťák, Chomitskij, Kuljaš, Ljamin, Kulik, Gončarov, Gluchov – Perežogin, Kalinin "C", Kolarik – Paršin, Kurjanov, Širokov – Musatov, Neprjajev, Pervušin – Semjonov, Rasskazov, Lauta
    Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Vaananen, Gunderson, Todd, Korpikari, Peltola, Ohtamaa – Hagman, Kapanen "C", Huhtala – Rita, Maki, Hahl – Moses, Wirtanen, Omark – Ben-Amor, Sillanpaa, Poysti

Rozhodčí: Zacharov, Gašilov – Lazarev, Otmachov