Buffalo – St. Louis 0:3 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 2:3 (1:2 po s.n.) | Ottawa – Washington 1:2 (kon.)
Florida – Los Angeles 3:2 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:5 (kon.) | Dallas – Tampa 3:5 (kon.)
Colorado – Detroit 0:3 (kon.) | Arizona – Carolina 1:2 (0:1 po s.n.) | Vancouver – San Jose 1:5 (kon.)
Ottawa Senators
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Washington Capitals
Pátek 06.02.2015, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Československá stopa v utkání

Milan Michálek (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:30 (04:22:47)

Tři hvězdy utkání

1. Brandon HOLTBY (WSH) 26 zák., 1 gól, 96,2
    2. Kyle TURRIS (OTT) 1+0
    3. Erik KARLSSON (tým) 0+0

Washington Capitals ve druhé třetině dokázal otočit nepříznivý vývoj, když na úvodní gól Turrise odpověděli během necelých dvou minut Kuznětsov a Ovečkin a Caps si připsali v letošním ročníku NHL 27 vítězství. Konečný výsledek. Ottawa Senators 1 Washington Capitals 2.

60:00

59:55
    Laich minul prázdnou bránu, když jeho táhlá střela po ledě minula levou tyč. Capitals to ale vadit nemusí, protože už je o vítězství nic nepřipraví.

59:00
    Do konce první třetiny zbývá 1 minuta. Oba týmy hrají v plném počtu.

58:35
    Senators v letošní sezóně NHL vstřelili 4 góly v oslabení, dnes ale další zřejmě nepřidají.

57:51
    Brouwer vybruslil z rohu kluziště a poté tvrdě vypálil. Mimo.

56:50
    Michálek dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.
    Fanynka v levém horním rohu si pro dnešní utkání Caps pěkně ozdobila obličej, což platí i o její kamarádce. Nádhera!

56:50
    Michálek u mantinelu za bránou dohrál souboj s protihráčem a zřejmě usedne na trestnou lavici.

55:04
    Caps ve třetí třetině pečlivě brání a drží těsný jednobrankový náskok.

54:28
    Lazar zavezl puk za bránu Washingtonu a tam následně útočná akce Senators skončila.

54:04
    Hillen se dostal v pravém kruhu pro vhazování ke střele, kterou ukryl v lapačce u své levé tyče včas připravený Lehner.

53:43
    Ryan posílal před bránu Capitals přihrávku, kterou vleže dokázal odvrátit do bezpečí Johansson.

52:53
    Po krátké reklamní přestávce jsme zpět a pokračujeme za stavu 2:1 pro Washington Capitals, který v úvodu třetí třetiny přežil tři hry v oslabení.

51:43
    Washington sevřel Senators v jejich obranném pásmu a poté se dostal ke střele od modré čáry, Lehner ale zůstal nepřekonán.

50:31
    Lehner pomohl svým spoluhráčům zastavit nahozený puk a Senators mohou vystřídat.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 33. Turris (Stone, Hoffman) – 34. Kuznětsov (Orpik, Wilson), 35. Ovečkin (Beagle, Johansson)

Ottawa Senators: Lehner (Hammond) – Karlsson (C), Methot, Ceci, Cowen, Gryba, Phillips – Ryan, Zibanejad, MacArthur – Lazar, Turris, Hoffman – Stone, Legwand, Michálek – Neil, Pageau, Condra.
    Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Green, Hillen – Johansson, Bäckström, Ovečkin (C), Brouwer, Kuzněcov, Burakovsky – Ward, Fehr, Laich – Wilson, Beagle, Volpatti.

Rozhodčí: Dwyer, Lee – Cormier, Nansen