Slovensko U19 – Švýcarsko U18 6:2 (kon.) | SR 18 – Německo U18 2:0 (kon.)
Slovensko U19
6:2 (3:0, 1:2, 2:0)
Švýcarsko U18
sk Pátek 06.02.2015, 13:30 • Easton Aréna • Turnaj Vladimíra Dzurilly

Slovenská hokejová reprezentácia do 19 rokov zvládla aj druhý zápas na Turnaji Vlada Dzurillu v Piešťanoch. Zverenci Ernesta Bokroša vyhrali nad o rok mladším výberom Švajčiarska 6:2 a v dvoch doterajších vystúpeniach na tomto podujatí zaznamenali 18 gólov. (15:33:37)

Strely v tretej tretine: 6-6. Strely celkovo: 25-21.

60:00

59:24
    Vylúčenie Švajčiarsko. 2 minúty za hákovanie dostal Serge Weber.

57:52
    Slovensko U19 dalo gól! Nariadené trestné strieľanie premenil MATEJ PALOČKO, ktorý tak zavŕšil hetrik.

57:52
    Matthieu Tschantz sa takisto previnil sekaním, no bude nasledovať trestné strieľanie.

57:39
    Vylúčenie Slovensko. Ďalšie 2 minúty na našej strane. Tentoraz putuje na trestnú lavicu Kristián Pospíšil za sekanie.

54:36
    Vylúčenie Slovensko. 2 minúty pre Jakuba Meliška za hákovanie.

46:32
    Slovensko U19 dalo gól! Naši hráči vedú opäť o tri góly. Druhýkrát v tomto stretnutí namieril do čierneho MATEJ PALOČKO. Asistencia: Kristián Pospíšil.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Strely v druhej tretine: 9-10. Strely celkovo: 19-15.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:56
    Vylúčenia na oboch stranách. 2 minúty dostávajú na slovenskej strane brankár Škorvánek aj obranca Pokorný. Zo Švajčiarov je potrestaný útočník Riat.

36:53
    Vylúčenie Švajčiarsko. Presilovka hostí sa končí. Za podrazenie putuje na trestnú lavicu na 2 minúty Livio Stadler.

35:33
    Vylúčenie Slovensko. 2 minúty za vrazenie dostáva Martin Andrisík.

Auguste Impose, ktorý bol dnes pri oboch góloch svojho tímu má skúsenosti aj zo švajčiarskej najvyššej súťaže, kde v tomto ročníku odohral za Ženevu tri zápasy.

29:20
    Švajčiarsko U18 dalo gól! Sekundu po naskočení Andrisíka na ľad sa presadil AUGUSTE IMPOSE. Bez asistencie.

27:19
    Vylúčenie Slovensko. 2 minúty strávi na trestnej lavici Martin Andrisík.

23:53
    Švajčiarsko U18 dalo gól! Helvéti znižujú na rozdiel troch gólov. Presne namieril CLÉMENT STEMER. Asistencie: Sandro Forrer, Auguste Impose.

20:42
    Slovensko U19 dalo gól! Naši využívajú presilovú hru. Štvrtý presný zásah Slovenska pridáva JOZEF HUŇA. Asistencie: Matej Paločko, Adrián Holešinský.

Tomáš Lengyel

Branky a nahrávky: 7. Florek (D. König, Michalčin), 8. Paločko (Huňa, Meliško), 14. Florek (Michalčin, Pospíšil), 21. Huňa (Paločko, Holešinský), 47. Paločko (Pospíšil), 58. Paločko (TS) – 24. Stemer (Forrer, Impose), 30. Impose

Slovensko U19: Škorvánek – Meliško, Kuzmín, M. Moravčík, Vidovič, Kleinedler, Michalčin, Mihalko, M. Pokorný – Matej Paločko, Holešinský, Huňa – Š. Petráš, M. Surový, J. Tatár – D. König, K. Pospíšil, Florek – M. Sloboda, O. Pataky, Andrisík.
    Švýcarsko U18: Muff – Stadler, Suleski, S. Weber, Stemer, Bircher, Tschantz, Pinana, Volejnicek – Riat, Haussener, Holdener – Impose, Thürkauf, Forrer – Prassl, Zehnder, Marchon – R. Fuchs, Huber, Zahner.

Rozhodčí: M. Novák, Štefik – Stanzel, Ščensný