Novokuzněck – Barys 3:2 (1:0 po s.n.) | Novosibirsk – Omsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 4:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | CSKA Moskva – HC Slovan 12:0 (kon.) | Čerepovec – Záhřeb 4:3 (1:0 po s.n.)
Jaroslavl – Chabarovsk 2:1 (po pr.) | N.Novgorod – Soči 2:1 (2:1 po s.n.) | Petrohrad – Riga 3:1 (kon.)
Viťaz – Dynamo Moskva 3:6 (kon.)
CSKA Moskva
12:0 (6:0, 2:0, 4:0)
HC Slovan Bratislava
Středa 11.02.2015, 17:00 • CSKA Universal Sports Hall • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítám vás u on-line přenosu z ruské KHL mezi týmy CSKA Moskva a HC Slovan Bratislava.

CSKA Moskva
    Svěřenci ruského kouče Kvartalnova jsou stále vedoucím týmem Západní konference s 126 body mají náskok na druhý Petrohrad již 11 bodů. CSKA vyhrálo všech posledních pět utkání, když si před dvěma dny poradilo i na ledě obhájce Gagarinovo poháru a odvezlo si z ledu Magnitky vítězství 3:1.

Produktivita CSKA
    Alexander Radulov – 65 bodů (20+45).
    Stephane Da Costa – 52 bodů (27+25).
    Jan Muršak – 40 bodů (16+24)

Slovan je na úplně druhém konci Západní konference a s 59 body okupuje poslední místo v Západu a sezona se z jejich strany již pouze dohrává. Belasí z posledních pěti utkání urvali pouze dva body, nicméně na ledě silného Petrohradu. Slovan tedy je schopný obrat i favorita o body. Pro Slovan je to poslední trip této sezony na který odjel bez trojice zraněných hráčů, konkrétně se jedná od Žigu Jegliče, Andreje Šťastného a Petera Olveckého, naopak do sestavy se vrací kapitán Slovanu Milan Bartovič a obránce Ivan Baranka. Do branky by se měl postavit hrdina z letošního MS 20 Denis Godla.

Produktivita Slovanu
    Ladislav Nagy – 36 bodů (20+16).
    Rok Tičar – 26 bodů (9+17).
    Tomáš Netík – 23 bodů (11+12).

Vzájemná utkání
    V této sezoně spolu odehráli dnešní soupeři jediné utkání a to v sedmém kole, CSKA si poradilo na ledě Slovanu v poměru 1:4 (0:1, 0:1, 1:2).
    Další vzájemné zápasy:
    17.08.14 – PRA – CSKA Moskva – Slovan 2 : 3 pp.
    13.12.13 – KHL – CSKA Moskva – Slovan 4 : 5.
    21.10.13 – KHL – Slovan – CSKA Moskva 2 : 3.
    04.12.12 – KHL – CSKA Moskva – Slovan 4 : 1.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

CSKA Moskva: Galimov (Sorokin) – Děnisov (C), Zajcev, Bondarev, Kiselevič, Panin, Jegoršev, Naumenkov – Grigorenko, a Costa, Radulov (A) – Muršak, Engqvist, Hjalmarsson – Mamin, Stas, Žarkov – Kvartalnov N., Ljubimov, Arťuchin (A) – Tělegin. Trenér: Kvartalnov.

HC Slovan Bratislava: Godla (Backlund) – Sersen (C), Starosta, Barker, Štajnoch, Kozák, Brejčák, Mihalík – Nagy (A), Murley, Hudáček – Kudrna, Tičar, Netík – Bartovič, Surový (A), White – Lunter, Rehák. Trenér: Matikainen.

Rozhodčí: Bělov, Komarov – Sadovnikov, Sazonov.

00:01

03:05
    Domácí si již připsali čtyři střelecké pokusy, nicméně Denis Godla odolává prozatím.

03:24
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají hned ve čtvrté minutě vedení! Godlu překonává nejproduktivnější hráč KHL ALEXANDER RADULOV. Asistence: Vladimír Žarkov, Maxim Mamin.

04:27
    Úvod dnešního utkání rozhodně Slovanu nevyšel a IGOR GRIGORENKO zvyšuje již na rozdíl dvou branek. Asistence: Stephane Da Costa, Alexander Radulov.

05:21
    Třetí branka v síti Godly, tentokrát se do černého trefuje VLADIMÍR ŽARKOV a se Slovanem to na ledě vedoucího celku KHL nevypadá vůbec dobře. Asistence: Denis Děnisov, Alexander Stas.

05:21
    Po třetí brance přepouští slovenský mladík Denis Godla místo v brance zkušenému Johanu Backlundovi.

06:37
    Poprvé zahrozil i Slovan, ale kapitán Bartovič recept na Galimova nenašel.

07:12
    Komerční přestávka.

07:36
    Střela Jevgenije Arťuchina byla zablokována hráčem Slovanu mimo branku.

11:53
    A kapituluje i švédský brankář ve službách Slovanu Johan Backlund, toho překonává dnes již po druhé IGOR GRIGORENKO a první pětka CSKA si připisuje již třetí branku, celkově jich Slovan za necelých 12 minut inkasoval ještě o jednu více. Asistence: Alexander Radulov, Stephane Da Costa.

12:45
    Komerční přestávka zastaví tlak CSKA a Slovan tak může zmobilizovat síly.

14:03
    Po druhé v utkání se také prosazuje kanonýr ALEXANDER RADULOV a zvyšuje na hrozivých 5:0. Asistence: Nikita Zajcev.

14:41
    Navíc přesilová hra pro domácí, dvě minuty pro Tomáše Starostu za držení.

15:03
    A moc dlouho to netrvalo a CSKA přesilovou hru využívá! MAXIM MAMIN dává další ránu dnes bezmocnému Slovanu. 6:0! Asistence: Stanislav Jegoršev, Alexander Stas.

17:00
    Střela Hjalmarsona z pravé strany minula branku Backlunda.

17:45
    Panin zkoušel střelou od modré přidat další branku, ale Backlund pozorný.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Na tuhle třetinu bude chtít Slovan co nejrychleji zapomenout , na ledě lídra soutěže inkasoval šest branek v první třetině. Denis Godla vydržel v brance do času 5:21 a po třetí brance přepustil své místo Backlundovi, který inkasoval v první třetině už také tři branky. Nejvíce se hokejem baví domácí první trio Radulov, Grigorenko a Da Costa, kteří se podíleli na čtyřech brankách CSKA. Pokud nechce Slovan inkasovat dvou ciferný počet branek bude muset do zbylé části utkání hru jednoznačně zlepšit.

21:12
    Telegin od pravého mantinelu nahazoval kotouč na branku Slovanu.

21:32
    Na druhé straně vyzkoušel pozornost Galimova Andrej Kudrna.

23:15
    Matt Murley se snažil prodrat ke střele, ale obrana domácích ho nepustila k ohrožení branky.

24:40
    První přesilová hra pro Slovan, dvě minuty pro Denise Děnisova (MOS) za krosček.

25:20
    Domácí se brání bez větších potíží a nepouští vůbec do zakončení.

25:30
    Slovan bude moct korigovat stav. Dvě minuty pro Gregory Panina (MOS) za sekání a Slovan má k dispozici přesilovou hru pět na tři a to 1:10 dlouhou.

26:01
    Slovan kombinuje ve své útočné třetině.

26:15
    Domácí obrana blokuje všechny rány a nepouští je na Galimova.

26:40
    Domácí ve čtyřech.

27:30
    A teď už i v pěti. Slovan nabídnout možnost promarnil.

27:50
    Arťuchin drží kotouč v útočné třetině domácích.

28:15
    Pokračovat se bude po reklamní pauze.

28:54
    Po jednom vyloučení na obou stranách. Jevgenij Arťuchin (MOS) dvě minuty za hrubost, Jan Brejčák (SBA) dvě minuty za nedovolené bránění.

29:01
    Radulov vystřelil ihned po buly, ale pouze nad branku Backlunda.

29:51
    CSKA si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty pro Matta Murleyho (SBA) za krosček.

30:11
    A i třetí mušketýr z první lajny se zapisuje mezi střelce. Francouzský útočník STEPHANE DA COSTA využívá přesilovou hru. Asistence: Bogdan Kiselevič, Jan Muršak.

31:37
    Exhibice domácích pokračuje i ve druhé třetině. Hattrick touto brankou završil IGOR GRIGORENKO! Asistence: Nikita Zajcev.

31:37
    Hosté nejsou příliš nebezpeční dnes a CSKA si dovoluje vystřídat brankáře. Stanislav Galimov přenechává své místo Iljovi Sorokinovi.

32:31
    Rána domácího Naumenkova mířila mimo tři tyče Backlundovi branky.

33:16
    Děnisov nahodil kotouč na branku Slovan a Backlund raději přidržel kotouč.

35:01
    Na druhé straně srazila domácí obrana střelu Brejčáka od modré.

36:20
    Netík ujel sám na Sorokina, ale ruský brankář se zaskvěl a likviduje nájezd českého útočníka.

36:34
    Přesilovka pro Slovan, dvě minuty obdržel Maxim Mamin (MOS) za hákování.

37:25
    Rok Tičar pálil z kruhu, ale Sorokin podržel nulu na kontě CSKA.

38:12
    A Sorokin si připisuje další zákrok, tentokrát po ráně Sersena.

38:34
    CSKA v plném počtu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:30
    Znovu vzájemné vyloučení, dvě minuty za hrubost pro Grigora Panina (MOS) a Matta Murleyho (SBA).

39:36
    Sorokin přesný i po střele nejproduktivnějšího hráče hostí Ladislave Nagyho.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině se domácí CSKA už krotilo a přidalo dvě branky, nejprve využil přesilovou hru Da Costa a osmou branku a zároveň svou třetí v dnešním utkání si připsal Igor Grigorenko. CSKA poslalo po své osmé brance do branky náhradního brankáře Sorokina.

40:38
    Sorokin si připsal úspěšný zákrok hned v úvodu třetí periody.

41:30
    Vyloučení Murley a Panin zpět na ledě a pokračuje se v pěti na obou stranách.

42:14
    CSKA se nastěhovalo do útočného pásma a kombinuje.

42:35
    Děnisov neprostřelil vše co mu stálo v cestě a kotouč tak nedoputoval k Baclundovi.

43:23
    Andrej Kudrna přestřelil z dobré pozice branku Sorokina.

44:54
    Z velmi nadějné pozice přestřelil branku francouzský útočník Da Costa.

45:24
    Backlund přikryl střelu Zajceva od pravého mantinelu.

47:12

48:09
    Devátý kotouč se třepe v síti Slovanu! A jsme gól od pomyslné desítky. MAXIM MAMIN se dnes prosazuje také po druhé. Asistence: Nikita Zajcev, Jan Muršak.

49:32
    Sorokin chytá ránu Tičara z poza kruhů.

50:32
    Mamin se cpal do zakončení z pravé strany, ale hosté byli tentokrát pozorní a nepustili ruského útočníka do zakončení.

51:55
    CSKA se dočkalo pomyslné desítky! I čtvrtá formace domácích se trefuje. NIKITA KVARTALNOV přispěje do klubové kasy nějakou tu částku, jelikož je to právě on kdo trefuje desítku. Asistence: Roman Ljubimov.

52:34
    Toto už je obrovská ostuda pro Belasých. Druhý hattrick v domácím dresu. Po Grigorenkovi si ho zapisuje také ALEXANDER RADULOV. Asistence: Stephane Da Costa, Michael Naumenkov.

53:54
    Kudrna připomněl, že Slovan také je na ledě, ale Sorokin jeho pokus chytá.

55:23
    CSKA v poklidu kombinuje v útočné třetině.

55:54
    Kotouč mimo hrací plochu po střele Naumenkova, ta byla sražena.

57:35
    CSKA i nadále tlačí svého soupeře, ten je zamknut ve své třetině.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:32
    A ještě jedna branka v sítí slovenského zástupce v KHL! Tucet! Zřejmě posledním střelcem dnešního utkání se stává SIMON HJALMARSSON. Asistence: Stephane Da Costa, Igor Grigorenko.

60:00

Veliká ostuda v podání Slovanu, který inkasoval na ledě ve Sports Hall CSKA tucet branek! A hodně mu zhořkl závěr základní části KHL. Vedoucí tým KHl si dnes s radostí zastřílel, za zmínku stojí dva hattricky! Připsali si je Radulov a Grigorenko. Celkově se první pětka CSKA ve složení Radulov-Da Costa-Grigorenko podílela na 7 brankách. Slovan si připisuje nejvyšší porážku za své tříleté působení v KHL. CSKA naopak vytvořilo nový rekord v KHL, když překonali dosud nejvyšší vítězství z roku 2009, kdy Kazaň vyhrála na ledě Omsku 11:1.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 40-17.
    Vhazování: 43-22.
    Vyloučení: 5-4.
    Využité přesilovky: 2-0.

Z mé strany je to vše pro dnešní den. Přeji hezký zbytek večera. (19:33:49)

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 4. Radulov (Žarkov, Mamin), 5. Grigorenko (Da Costa, Radulov), 6. Žarkov (Děnisov, Stas), 12. Grigorenko (Radulov, Da Costa), 15. Radulov (Zajcev), 16. Mamin (Jegoršev, Stas), 31. Da Costa (Kiselevič, Muršak), 32. Grigorenko (Zajcev), 49. Mamin (Zajcev, Muršak), 52. Kvartalnov (Ljubimov), 53. Radulov (Costa, Naumenkov), 60. Hjalmarsson (Da Costa, Grigorenko)

CSKA Moskva: Galimov (32.Sorokin) – Děnisov (C), Zajcev, Bondarev, Kiselevič, Panin, Jegoršev, Naumenkov – Grigorenko, a Costa, Radulov (A) – Muršak, Engqvist, Hjalmarsson – Mamin, Stas, Žarkov – Kvartalnov N., Ljubimov, Arťuchin (A) – Tělegin. Trenér: Kvartalnov.
    HC Slovan Bratislava: Godla (6. Backlund) – Sersen (C), Starosta, Barker, Štajnoch, Kozák, Brejčák, Mihalík – Nagy (A), Murley, Hudáček – Kudrna, Tičar, Netík – Bartovič, Surový (A), White – Lunter, Rehák. Trenér: Matikainen.

Rozhodčí: Bělov, Komarov – Sadovnikov, Sazonov