Vladivostok – Chabarovsk 6:0 (kon.) | Omsk – Novokuzněck 2:3 (po pr.) | Barys – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Čeljabinsk – Jekatěrinburg 3:2 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 4:3 (po pr.)
Jaroslavl – Čerepovec 2:1 (po pr.) | Nižněkamsk – Kazaň 0:6 (kon.) | Soči – Toljatti 3:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Minsk 3:1 (kon.) | Atlant – Riga 7:2 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
HC Slovan – Jokerit 2:3 (po pr.)
Jugra Chanty-Mansijsk
4:3 (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 24.02.2015, 15:00 • Arena Jugra • KHL

Jugra sice v závěru řádné hrací doby ztratila dvoubrankový náskok, ale v prodloužení si domácí hráči vše vynahradili. Hosté se totiž nechali přečíslit a po Larsenově přihrávce tak uklízel kotouč do prázdné branky Alexander Koroljuk. Je tedy jasné, že Metallurg půjde do play-off ze třetího místa konferenční tabulky.

Střely na branku v prodloužení – 3:2, celkem – 23:39. (17:24:19)

64:28
    Jugra právě vstřelila branku!
    Tak domácí vítězí! Hráči Jugry se dostali do přečíslení 3 na 1, na jehož konci Philip Larsen, i s trochou štěstí, procpal kotouč na zadní tyč, kde už měl ALEXANDER KOROLJUK před sebou zcela odkrytou branku. Asistence: Philip Larsen.

64:01
    Běží už poslední minuta prodloužení, blíží se nájezdy.

63:03
    Od modré to zkoušel Birjukov, Gelašvili zakročil lapačkou.

61:26
    Mamkinovu střelu vyrazil Murygin jen před sebe, dorážka Koroljuka však končí v ochranné síti.

60:25
    Před brankou se dostal ke kotouči Mozjakin, opět ale mířil nepřesně.

60:01

Hosté v závěru třetí třetiny smazali dvoubrankové manko a tak se bude prodlužovat. V čase 56:52 nejprve podruhé v utkání skóroval Tim Brent a necelé dvě minuty před koncem vyrovnal Michail Junkov.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:12, celkem – 20:37.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:33
    Střela Mozjakina branku minula, hosté se snaží rozhodnout ještě v řádné hrací době.

59:01
    Poslední minuta periody, hosté jsou při chuti.
    Michail JUNKOV - 3:3

58:08
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají! Lee od mantinelu nahodil kotouč před branku a MICHAIL JUNKOV ho tečoval za Gelašviliho záda – 3:3. Asistence: Chris Lee a Jaroslav Kosov.

57:59
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
    Tim BRENT - 3:2

56:52
    Tak hosté přeci jen dramatizují závěr! Svým druhým gólem v utkání snižuje TIM BRENT, který dostal od Jakucenji přihrávku na pravý kruh, odkud poslal puk mimo dosah brankáře Gelašviliho. Asistence: Alexej Bereglazov a Maxim Jakucenja.

56:35
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění, vhazovat se tedy bude před Muryginem.

55:59
    Čtyři minuty do konce třetí třetiny, hosté se stále nemohou dostat k nějakému většímu náporu.

54:24
    Domácí hráči se velmi dobře brání, Magnitogorsk je s kotoučem pouze u mantinelu.

53:35
    Dorážející Junkov před Gelašvilim neuspěl. Domácí drží svůj náskok.

52:29
    Stadionem se ozývá skandování "Jugra, Jugra." Domácí fanoušci mohou být velmi spokojeni.

50:46
    Hostům se už pomalu krátí čas na zvrat, začíná být jasné, že z prvního místa konferenční tabulky Magnitka do play-off nepůjde.
    Arťom BULJANSKIJ - 3:1

49:56
    3:1 pro Jugru! ARŤOM BULJANSKIJ se dostal do samostatného úniku, který zakončil povedenou bekhendovou kličkou. Murygin se sice natahoval, ovšem domácí útočník zvedl kotouč nad jeho beton. Asistence: Michail Mamkin.

48:20
    Od pravého mantinelu střílel Kameněv, domácí branku netrefil.

47:26
    Nebezpečnou akci domácích táhl Medvěděv, jeho nahození ale jen prolétlo kolem brankoviště.

46:59
    Metallurgu teď příliš nevychází přechod do útočného pásma, domácí soupeře opět zastavili na modré čáře.

46:16
    Máme tu reklamní přestávku.

45:51
    Nechybělo mnoho a domácí vedli o dva góly. Romancev se dostal mezi kruhy k zakončení, ale kotouč uvízl někde ve výstroji Murygina.

43:55
    Gelašvili pokračuje ve velmi dobrém výkonu a připisuje si další úspěšné zákroky.

42:12
    Hosté se snaží o vyrovnání a tlačí se před branku Jugry.

40:21
    Hostující akce skončila postavením mimo hru.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 16:40.

Metallurg ještě bojuje o pozici nejlepšího týmu na Východě po základní části, ale na ledě Jugry se mu moc nedaří. Ve 26. minutě totiž strhl vedení na stranu Chanty-Mansijska Pavel Medvěděv, jenž přesně tečoval Larsenovu střelu. Na tento zásah zatím hosté odpovědět nedokázali, na čemž má největší zásluhu domácí gólman Gelašvili, který se vytáhl zejména při superšanci Mozjakina v závěru periody.

Střely na branku ve 2. třetině – 7:15, celkem – 15:25.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:22
    Obránce Birjukov si sjel až na levý kruh. Přihrávku dostal, ale nepropálil Gelašviliho.

38:24

38:11
    Rozhodčí si raději vyžádali konzultaci s videem, aby se ubezpečili, že Gelašvili kotouč nechytil až za brankovou čárou. Teď už je to jasné, o gól se opravdu nejednalo.
    Senzační zákrok Galašviliho

38:11
    Neuvěřitelný zákrok předvedl domácí gólman Georgij Gelašvili! Po Těreščenkově ráně nejprve dorážel Zaripov, Gelašvili kotouč vytěsnil k Mozjakinovi, který už měl před sebou prakticky prázdnou klec. Gelašvili udělal to jediné, co ještě mohl, když do opuštěné části klece natáhl ruku a puk skončil v jeho lapačce. Opravdu neskutečný zákrok gólmana Jugry!

37:20
    Domácí se dokázali osvobodit.

36:23
    Daniil Stalnov je vyloučen za faul na Zaripova. Magnitka bude hrát přesilovku.

36:23
    Jan Kovář se u tyčky snažil protlačit kotouč za záda domácího brankáře, Gelašvili byl na místě.

35:15
    V závěru přesilovky pálil Gusev, Murygin puk vyrazil.

34:27
    Hosté vyhodili.

33:17
    Michail Junkov podrazil Larsena a hosté tak budou hrát oslabení.

32:47
    Murygin svým zákrokem přerušil pasáž, kdy se toho na ledě mnoho nedělo. Reklamní přestávka.

31:04
    Hosté se nemohou prokousat přes dobře organizovanou obranu Jugry.

29:53
    Máme za sebou první polovinu utkání. Jugra je favoritovi více než vyrovnaným soupeřem.

28:14
    Jugra v plném počtu.

27:05
    Nyní se předvedl domácí brankář Gelašvili, který bleskurychle zareagoval a v leže zastavil letící puk.

26:13
    Ilari Melart je vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka pro Metallurg.
    Pavel MEDVĚDĚV - 2:1

25:58
    Od modré čáry vypálil Philip Larsen a jeho rána skončila za zády Murygina. Kotouč před brankou ještě tečoval PAVEL MEDVĚDĚV, který byl označen za autora gólu. Asistence: Philip Larsen.

23:55
    Velká šance Jugry! Šitnikov dostal přihrávku do ideální pozice mezi kruhy. Navíc měl i dost času k zamíření, ale přesto trefil pouze Murygina.

22:57
    Zakázané uvolnění hostí.

22:31
    Střela Potěchina z levé strany prověřila pozornost brankáře Gelašviliho. Ten si pro puk sáhl lapačkou.

21:29
    V úvodu druhé třetiny jsme zatím neviděli žádnou velkou příležitost.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:48.

První třetina se odehrála v poměrně klidném tempu. Přesto v ní padly dva góly. V 11. minutě otevřel skóre utkání domácí Nikita Gusev, za Magnitku srovnal v 17. minutě Tim Brent.

Střely na branku v 1. třetině – 8:10.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:52
    Úvodní část se už jen dohrává.

19:14
    Bortnikov vjel do útočného pásma příliš brzy a vystavil svůj tým do ofsajdu.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:07
    U kotouče domácí, kteří se snaží založit nějakou nebezpečnou akci.
    Tim BRENT - 1:1

16:31
    Je vyrovnáno! Osala předložil kotouč před branku TIMU BRENTOVI, který zamířil do horní části svatyně, kterou hájí Gelašvili. Asistence: Oskar Osala.

15:35
    Málem velká šance domácích. Magogin nabízel puk před branku Šitnikovovi, který promáchl.

14:40
    Střelou zápěstím prověřil Gelašviliho Potěchin, domácí brankář zasáhl lapačkou.

13:48
    Želdakov si z pozice obránce sjel až před branku, kde tečoval nahození svého spoluhráče. Puk ale mezi tyče neusměrnil.

13:12
    Murygin snadno pokryl lehké nahození od mantinelu. Následuje reklamní přestávka.

12:42
    Domácí jsou vedoucím gólem povzbuzeni a začali lépe bruslit.
    Nikita GUSEV - 1:0

10:34
    Domácí se ujímají vedení! Z poměrně velké dálky vypálil zápěstím NIKITA GUSEV, puk prolétl přes shluk těl a nic nevidící Murygin vůbec nereagoval. Asistence: Alexander Koroljuk a Chris Lee.

09:50
    Velký závar před brankou Metallurgu, Murygina však nepřekonal ani Magogin!

08:49
    Sledujeme rozháranou pasáž plnou nepřesností.

07:02
    Střelu Mamkina ještě tečoval Buljanskij. Murygin chvíli netušil, kde má kotouč, ale naštěstí pro hosty se stačil včas zorientovat a černý kus gumy přikryl.

06:30
    Kosov nahazoval kotouč před branku, kde ještě clonil jeho spoluhráč. Gelašvili zůstává nepřekonán.

06:06
    Gelašvili přikryl kotouč po akci Timkina. Následuje reklamní přestávka.

05:40
    Od modré vypálil Stalnov, hostující branku netrefil.

04:56

04:29
    Nyní přišla střela od obránce, Gelašvili ji vyrazil.

04:03
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, ale schází střelba.

02:55
    Hosté budou hrát přesilovku, vyloučen je Melart. Krátce před přerušením hry kotouč prolétl jen těsně kolem tyčky Gelašviliho klece.

01:47
    Utkání začalo v hodně poklidném tempu. Zatím se nic zajímavého neudálo.

00:01

Jugra Chanty-Mansijsk: Gelašvili (Gorjačevskich) – Larsen, Mamkin, Chvostov, Želdakov, Melart, Stalnov, Gladun – Magogin, Buljanskij, Šitnikov – Jacenko, Koroljuk, Gusev – Lemťjugov, Točickij, Bortnikov – Lesňuchin, Varfolomejov, Romancev – Medvěděv.

Metallurg Magnitogorsk: Murygin (Košečkin) – Lee, Birjukov, Bartyšin, Těreščenko, Malenkich, Chabarov, Ibragimov, Bereglazov – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Potěchin, Kosov, Osala – Zacharov, Brent, Timkin – Kameněv, Junkov, Jakutsenja.

Rozhodčí: Soin, Ščenjov – Koršak, Černyšev.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítám tu všechny fanoušky dobrého hokeje. V úterý se hrají poslední zápasy základní části Kontinentální hokejové ligy a já Vám přiblížím duel mezi Jugrou Chanty-Mansijsk a Metallurgem Magnitogorsk. Domácí jsou už dávno ze hry o postup do play-off a tak budou chtít zakončit sezónu alespoň důstojným výsledkem. Maopak úřadující šampióni z Magnitogorsku ještě mohou zaútočit na vítězství ve Východní konferenci a motivace by tak měla být na jejich straně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Gusev (Koroljuk, Lee), 26. Medvěděv (Larsen), 50. Buljanskij (Mamkin), 65. Koroljuk (Larsen) – 17. Brent (Osala), 57. Brent (Bereglazov, Jakucenja), 59. Junkov (Lee, Kosov)

Rozhodčí: Soin, Ščenjov – Koršak, Černyšev