Vladivostok – Chabarovsk 6:0 (kon.) | Omsk – Novokuzněck 2:3 (po pr.) | Barys – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Čeljabinsk – Jekatěrinburg 3:2 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 4:3 (po pr.)
Jaroslavl – Čerepovec 2:1 (po pr.) | Nižněkamsk – Kazaň 0:6 (kon.) | Soči – Toljatti 3:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Minsk 3:1 (kon.) | Atlant – Riga 7:2 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
HC Slovan – Jokerit 2:3 (po pr.)
HK Soči
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Lada Toljatti
Úterý 24.02.2015, 17:30 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám Vás při sledování utkání v rámci posledního kola KHL, které rozluští osm vyvolených pro play – off v Západní konferenci. HK Soči přivítá na vlastním ledě Ladu Togliatti.

HK Soči
    Soči je na osmém místě v Západní konferenci a má nejlepší výchozí pozici do play – off a navíc ve svých rukách. Pokud dnes vyhraje za tři body skončí na osmém místě. Jediný kdo může Soči ohrozit je devátý Čerepovec, který má o pouhý bod méně a hraje své poslední utkání na ledě šesté Jaroslavle. Pokud dojde na rovnost bodů, vzájemné zápasy má lepší Čerepovec, z toho důvodu dnes bude hrát Soči jistě na tři body. Soči prohrálo poslední tří zápasy, ale ten poslední s lídrem soutěže CSKA Moskva až na samostatné nájezdy a výkon hokejisté Soči podali opravdu báječný. Nejlepším mužem kanadského bodování týmu je s 40 body (16+24) Ilja Krikunov.

Lada Togliatti
    Lada už sezonu pouze dohrává, je na 10.místě Východní konference a bez šance na účast v letošním play – off. Navíc poslední tři střetnutí svěřenci trenéra Světlova prohráli a dnes proti o všechno hrající Soči budou mít těžkou úlohu. Statistikám týmu vévodí s pouhými 22 body (8+14) Juri Petrov.

Vzájemné zápasy
    06.11.14 – KHL – Lada – Soči 1 : 3.

Česká stopa v utkání
    Martin Zaťovič (Lada) – 57 zápasů – 19 bodů (11+8).

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Soči: Pöpperle (Gavrilov) – Ščitov, Koledov, Järvinen, Whitney, Derljuk, Wilson – Kosticyn, Ignatuškin, Krikunov – Lapenkov, Emmerton, Petersson – Anisin, Ščastlivij, Warn – Šerbina, Ljudučin, Radulov

Lada Togliatti: Semjonov (Glass) – Ogurcov, Podhradský, Barancev, Vorobjov, Romanov, Sloboda, Stulov – Bělousov, Nikitěnko, Shenfeld – Fedorov, V. Strelcov, A. Strelcov – Zaťovič, Šarov, Valujskij – Bocharov, Petrov, Mastrjukov

Rozhodčí: Denis Bondar, Vladislav Kiseljov – Ivan Sazonov, Dmitrij Sivov.

00:01

00:54
    Domácí se hned usadili v útočném pásmu, kde se snaží ohrozit branku Semjonova.

01:41
    V šanci se ocitl Ščastlivij, který střílel z mezikruží, ale na brankáře Lady nevyzrál.

02:30
    Hosté se snaží uklidnit hru. Do útoku se zatím nedostali.

02:57
    A nakonec je z toho pouze zakázané uvolnění, takže se hra vrací před Semjonova.

03:21
    Semjonov je opět pod palbou. První střelu ještě zblokovala obrana, ale následnou ránu Šerbiny už musel vyrážet gólman Togliatti.

04:55
    Ljudučin si najel od mantinelu před branku a snažil se u bližší tyče procpat puk za čáru, ale Semjonov zasáhl betonem.

05:34
    Další šance domácích! V dobré pozici před bránou střílel Warn, který však zblízka napálil kotouč jen přímo do brankáře.

06:41
    Semjonov je nadále pod palbou. Domácí mají velkou převahu.

07:04
    Od modré pálil Koledov, jehož střelu se snažil před Semjonovem tečovat Emmerton, který však neuspěl a kotouč skončil v lapačce brankáře Lady.

08:16
    Soči právě vstřelilo branku!
    Domácí se zaslouženě dostávají do vedení! Rychlý protiútok začal na pravé straně u Anisina, ten zavezl kotouč do útočného pásma, kde přihrál na střed Ščastlivému, který následně přistrčil puk doleva na MAXE WARNA, jehož pohotová rána skončila za zády brankáře Semjonova. Asistence: Pjotr Ščastlivij a Michail Anisin.
    Max WARN - 1:0

09:45
    Hosté se po obdržené brance poprvé podívali na delší dobu s pukem do útočného pásma, ale obrana Soči je zatím do vyložené šance nepouští.

10:51
    Hra se teď přesouvá z jedné strany na druhou, aniž by docházelo k výraznějšímu ohrožení jedené z branek.

12:37
    Hosté se stále nedostali k nějaké větší šanci. Pöpperle je zatím v podstatě bez práce.

14:15
    Zato domácí nadále hrozí. Tentokrát se po rychlé kombinaci dostal ke střele Anisin, ale Semjonov zasáhl betonem.

15:08
    Je tu první vyloučení. Dmitrij Stulov (TOG) si odsedí dvě minuty za hákování.

16:30
    Domácím se první přesilovka vůbec nedaří. Hosté již několikrát vyhodili kotouč a Soči se zatím nepovedlo pořádně usadit v útočném pásmu.

17:08
    Stulov se vrací na led. Lada se bez větších potíží ubránila.

17:28
    Až po skončení přesilové hry musel Semjonov čelit několika střeleckým pokusům, ale ani jedna ze střel se neujala.

18:35
    Do útoku se teď po delší době dostali i hosté, ale Pöpperle si pouze připsal vcelku snadný zákrok a u puku jsou již opět hráči Soči.

19:32
    Je tu další přesilovka pro Soči. Menší trest dostává hostující Vasilij Strelcov.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je za námi. Na domácím týmu je znát, že má velkou motivaci získat dnes tři body. Soči na svého soupeře vlétlo hned od začátku a vytvořilo si ihned drtivý tlak, který nakonec přinesl v 9. minutě kýženou branku. Díky gólu Maxe Warna tedy vedou domácí po 20 minutách 1:0.

Druhá třetina začne přibližně v 18:17.

20:01

21:11
    Domácí využívají přesilovku! ANDREJ KOSTICYN dostal od hostující obranu spoustu času a prostoru na střelu, čehož běloruský útočník dokonale využil. Asistence: Nikita Ščitov.
    Andrej KOSTICYN - 2:0

22:14
    Barancev (TOG) se nebezpečně napřahoval, ale jeho střela byla na poslední chvíli sražena mimo branku.

22:34
    Anisin si vyjel zpoza branky a snažil se procpat puk do branky, ale Semjonov měl beton pevně přitisknutý k tyči.

23:19
    Hosté jdou opět do čtyř. Dvě minuty si jde za držení odsedět Vasilij Strelcov.

24:47
    Domácí si vytvořili dobrý přesilovkový tlak, ale obrana Lady zatím úspěšně odolává.

25:09
    Je tu první vyloučení v týmu Soči a hosté si po návratu Strelcova poprvé vyzkouší hru v početní výhodě. Za zdržování hry dostává menší trest Anisin.

27:09
    Domácí zvládli první oslabení dobře a bez výraznějších potíží se ubránili. Anisin se vrací zpátky na led.

28:51
    Je tu další vyloučení. Hostující Bocharov dostává 2+2 minuty za vysokou hůl.

29:47
    Kosticyn se ocitl s pukem sám před brankou, kde se pokusil zakončit z otočky, ale Semjonov vystihl jeho blafák a zasáhl betonem.

30:51
    První polovina přesilové hry je u konce. Domácí mají převahu.

31:44
    Hra je stále nastěhována před Semjonovem, ale v tuto chvíli tomu chybí častější střelba ze strany Soči.

32:51
    Bocharov je zpátky na ledě. Hosté přežili čtyřminutové oslabení bez úhony.

33:47
    Utkání sleduje v hale Bolšoj 7238 diváků.

34:25
    Lada se teď dostává více do hry, ale větší šance si stále nevytváří.

36:11
    Hra se přesouvá z jedné strany na druhou. Gólové příležitosti nám teď již několik minut zápas nenabídl.

37:45
    Radulov zavezl puk do útočného pásma a zkusil vypálit z pravé strany, ale puk skončil pouze v lapačce připraveného Semjonova.

38:11
    Kosticyn se v pravé kruhu otočil s pukem směrem k brance a zkusil vystřelit zpoza obránce, ale jeho pokus mířil mimo tři tyče.

38:42
    Zápas se vrátil do zaběhnutých kolejí. Domácí jsou aktivnější a hraje se v obranném pásmu Lady.

39:01
    Hosté však zahrozili z rychlého brejku a Pöpperle musel dobrým zákrokem zabránit brance!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Domácí ve druhé třetiny navýšili jednou brankou své vedení a k postupu od postupu do play off je dělí jen poslední dvacetiminutovka! Domácí mají herní převahu, vedou 29:11 a nic nenapovídá tomu, že by si měli nechat postup uniknout. Třetí třetina začne přibližně v 19:07.

40:01

41:41
    V úvodu třetí části zatím čekáme na první šanci. Ani jeden z týmů se dosud neusadil na delší dobu v útočném pásmu.

42:47
    Soči kombinuje před hostující brankou, ale zatím je to bez střelby.

44:56
    První velkou šanci ještě Soči nevyužilo, jenže vzápětí využilo rozhození hostující obrany a po přihrávce Nikity Ščitova se v parádní palebné pozici ocitl PJOTR ŠČASTLIVIJ, který propálil Semjonova a hodně přiblížil Soči k postupu do play off. Asistence: Nikita Ščitov.
    Pjotr ŠČASTLIVIJ - 3:0

46:11
    Soči dobře napadá a nepouští svého soupeře do vlastního pásma.

47:30
    Warn se ocitl v jasné gólové příležitosti, ale zblízka nepřekonal Semjonova! Domácí útočník již zvedal ruce nad hlavu, než si všiml, že kotouč nepřešel přes brankovou čáru.

49:11
    Hostující obrana začíná dávat domácím hodně prostoru a Soči má každou chvíli k dispozici velmi nebezpečné brejky.

50:04
    Tribuny haly Bolšoj ženou domácí tým nadále kupředu a Soči je i v těchto chvílích lepším týmem na ledě.

51:21
    Kosticyn se stahovačkou vyhnul obránci a následně vypálil, ale trefil jen Semjonova.

52:47
    Další dobrá šance domácích! V gólové pozici si na hostujícím brankáři vylámal zuby Anisin.

54:02
    Hraje se v podstatě jen na jednu branku. Po přihrávce od Kosticyna pálil Krikunov, ale Semjonov byl pozorný.

55:32
    Hostující Vasilij Strelcov si odsedí dvě minuty za hákování.

56:09
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Lada zaznamenává v oslabení čestný úspěch! Hosté se dostali do rychlého brejku, na jehož konci byl MARTIN ZAŤOVIČ, který nekompromisní ranou pod víko překazil Pöpperlemu čisté konto.
    Martin ZAŤOVIČ - 3:1

57:32
    Strelcov se vrací na led. Domácí sice v přesilovce inkasovali, ale přesto nezadržitelně míří za vítězstvím a postupem do play off.

58:24
    Soči se snaží kontrolovat hru a nedopustit v závěru žádné komplikace.

59:31
    V závěru přichází ještě vyloučení na straně domácích. Menší trest za hrubost dostává 29 vteřin před koncem Joonas Järvinen.

60:00

Je konec! Nováček KHL ze Soči slaví při své premiérové sezoně postup do play off! Domácí si v tomto zápase šli jasně za svým cílem a svého soupeře celý zápas přehrávali. Čestný úspěch hostujícího týmu zaznamenal při vlastním oslabení čtyři minuty před koncem Martin Zaťovič, který překazil čisté konto dalšímu českému zástupci Tomáši Pöpperlemu.

Československá stopa v utkání:
    Martin Zaťovič (TOG) 1+0, 1 střela, čas na ledě 12:02
    Peter Podhradský (TOG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:00
    Karol Sloboda (TOG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:06
    Tomáš Pöpperle (SOC) 60 minut, 14 zákroků, 1 gól, 93,3%

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (19:53:03)

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 9. Warn (Ščastlivij, Anisin), 22. Kosticyn (Ščitov), 45. Ščastlivij (Ščitov) – 57. Zaťovič

Lada Toljatti: Semjonov (Glass) – Ogurcov, Podhradský, Barancev, Vorobjov, Romanov, Sloboda, Stulov – Bělousov, Nikitěnko, Shenfeld – Fedorov, V. Strelcov, A. Strelcov – Zaťovič, Šarov, Valujskij – Bocharov, Petrov, Mastrjukov

Rozhodčí: Denis Bondar, Vladislav Kiseljov – Ivan Sazonov, Dmitrij Sivov