Vsetín – SK Karviná 5:2 (kon.) | Přerov – Technika Brno 1:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 1:2 (kon.)
Opava – Poruba 2011 4:3 (2:0 po s.n.) | Břeclav – SHK Hodonín 3:5 (kon.) | Pelhřimov – Trutnov 5:4 (kon.)
Jablonec n/N – Kobra 3:1 (kon.) | Jindř. Hradec – Nymburk 6:7 (po pr.) | Sokolov – Vrchlabí 5:0 (kont.)
Klatovy – Žďár n/S 2:5 (kon.) | Řisuty – Tábor 4:5 (po pr.) | Kolín – Bílina 5:2 (kon.)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
5:4 (2:2, 0:0, 3:2)
HC Trutnov
Středa 25.02.2015, 18:002. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji příjemné středeční odpoledne z Pelhřimova. Základní část druholigové skupiny Západ má dnes před sebou poslední, 34.kolo a v jeho rámci se na pelhřimovském ledě představí soupeř z podhůří Krkonoš – HC BAK Trutnov. Úvodní buly zápasu bude vhozeno v 18 hodin, ale již za pár okamžiků si představíme trutnovský tým a podíváme se na statistické okénko.

HC BAK Trutnov

Trutnov začínal tuto sezonu jako nováček soutěže, když v předchozím ročníku přešel v baráži přes Milevsko a zajistil si tak účast ve třetí nejvyšší lize. Vstup do sezony se Drakům nepovedl podle jejich představ. Z prvních osmi zápasů vybojovali pouze 3 body, když se jim na domácím ledě podařilo porazit soupeře z Bíliny nejtěsnějším možným rozdílem (3:2). Poté ale nastala série pěti zápasů, ze které si Trutnov odnesl 11 bodů. Z tohoto období bylo pro Draky nejcennější vítězství na ledě silného Kolína, který dokázali přetlačit 2:1 po prodloužení. Úvodní část sezony zakončili hokejisté ze severu výhrou nad Ledními Medvědy 8:5. Z prvních 16 zápasů se tak Drakům podařilo nasbírat celkem 20 bodů. Druhá část pro trutnovské hokejisty byla bodově horší. Z Dosavadních 15 zápasů se jim povedlo vyhrát pouze 4 zápasy a 2 prohráli po prodloužení a prozatím z tohoto úseku sezony posbírali pouze 14 bodů. Draci ovšem dokázali, že zvládnou být nevyzpytatelným soupeřem, když se jim povedlo získat všechny 3 body z ledu pražské Kobry a stejný kousek předvedli Draci na svém ledě proti favorizovanému Táboru (4:1). V současné situaci se nachází Trutnov na 12. místě se ziskem 34 bodů.

V trutnovské sestavě je brankářskou jedničkou Josef Čáp. Ten odchytal 19 zápasů a průměr si drží kolem 3,5 inkasovaných gólů na zápas. Záda mu kryjí Oto Jeschke a Fjodor Kukin. Zvláště prvně jmenovaný dostával v posledních zápasech hodně prostoru.

V obraně Draků je nejproduktivnějším hráčem Lukáš Karlík. Ten v současné sezoně zatím nasbíral 14 kanadských bodů, když čtyřikrát mířil přesně a na deset gólů nahrával. Hned v závěsu je Lukáš Junek. Tento devatenáctiletý obránce nasbíral 13 bodů (4+9). Junek má také bohaté zkušenosti z juniorských a dorosteneckých soutěží.

Trutnovskému útoku vévodí Petr Chytráček. Tento sedmadvacetiletý útočník je odchovancem Havlíčkova Brodu a v sezoně 2006/2007 nastupoval i za Pelhřimov. Chytráček má i prvoligové zkušenosti v podobě deseti zápasů za Havlíčkův Brod a Hradec Králové. V letošní sezoně posbíral 22 bodů za 12 gólů a 10 asistencí. Druhým nejproduktivnějším hráčem Draků je Jakub Luštinec, který získal rovných 20 bodů (10+10). Dalšími produktivními útočníky Trutnova jsou Tomáš Veselý (6+10) a Ondřej Březina (10+5).

Vzájemný duel v letošní sezóně:

6. prosince se Lední Medvědi utkali s Draky z Trutnova na jejich ledě. Pro oslabený Pelhřimov, který přijel pouze s 12 hráči do pole, byl začátek utkání jako z hororu. Domácí vlétli na hosty a už po 11 minutách po brankách Březiny, Chytráčka a Koutníka vedli 3:0. To nevydržel Čekal a v bráně ho musel nahradit Vajner. Ale ani jemu se příliš nedařilo. Ještě do konce třetiny zvýšili Draci své vedení na čtyřbrankové. Ze začátku druhého dějství sice dokázal snížit za hosty Votápek, ale Luštinec a o minutu později Kozák získali Trutnovu pětibrankové vedení. V polovině zápasu tak na světelné tabuli svítilo skóre 6:1 a pro Medvědy to zavánělo debaklem. Jenže zásluhou Filipa Kasalého a Mečiara ještě do konce třetiny snížili na 6:3. Na začátku poslední třetiny zařídil snížení Kopic a Medvědi tak byli rázem na dostřel dvou branek. Ještě lépe bylo pro hosty v 54. minutě, kdy Marek Hadrava po nahrávce svého bratra dokázal snížit na 6:5. Medvědi na konci zápasu sáhli po možnosti power-play, avšak domácí dokázali dvakrát skórovat do prázdné branky zásluhou Šimoníčka a Veselého. Medvědi tak z Trutnova odjížděli bez jediného bodu.

Vzájemná bilance:

Trutnov nepatří mezi časté soupeře pelhřimovských hokejistů. Oba soupeři se potkávali ve vzájemných soubojích v letech 2009 – 2012, letos opět měří oba soupeři své síly. A nedá se říci, že na Trutnov má Pelhřimov příjemné vzpomínky. Z třinácti vzájemných duelů totiž Pelhřimovští zvítězili pouze čtyřikrát, zbylých devět střetnutí pro sebe ukořistili Draci. Nejvyššího vítězství Pelhřimova bylo dosaženo na konci února 2010, tehdy si Spartak Pelhřimov na cestu z Trutnova přibalil vítězství 4:1. Naopak debaklem pelhřimovského celku skončil vzájemný duel z ledna 2012. Trutnovští tehdy vyplenili zimní stadion u Bělé, Pelhřimov se musel sklonit před Trutnovem po prohře 2:9. Poslední vítězství pelhřimovského celku nad Trutnovem se datuje do září roku 2011, v druhém kole ročníku 2011/2012 zvítězil tehdejší Spartak Pelhřimov na ledě Trutnova 5:4.

Také vstřelené branky hovoří výrazně ve prospěch Trutnova. Oba celky již ve vzájemných soubojích rozvlnili síťku v 97 případech. Uvidíme, zda se dnes pelhřimovský zimní stadion dočká kulaté sté trefy, vzájemné výsledky obou celků by tomu nasvědčovaly. Z celkového počtu 97 gólů dosáhli pelhřimovští hokejisté čtyřiceti branek, soupeř z Trutnova má o sedmnáct zásahů více.

Hokejisté se pomalu trousí na led, na kterém se již prohání i trojice rozhodčích. Utkání za okamžik začne.

A nyní i hráči Trutnova vjíždí mezi mantinely.

00:01

01:00
    Pelhřimov začal utkání aktivněji.

02:23
    Lední Medvědi Pelhřimov právě vstřelili branku!
    Votápek zavezl puk do pásma a vystřelil, za Kukina doráží JAKUB KADLEC. Asistence Petr Votápek

03:19
    Kozákův nepřesný pokus nenašel Čekalovu bránu.

04:15
    Souhra bratří Hadravů ke gólu nevede.

04:45
    Kličkovaná Filipa Beneše, hbitý útočník si udělal z obránců Trutnova slalomové branky, ale svojí střelu poslal pouze do Kukina.

05:07
    Šimoníček pálí nepřesně, pelhřimovský Čekal zatím bez větší práce.

06:15
    Třetina sám před Kukinem, v tísni ale nedokázal přesně zakončit.

07:05
    Draci se snaží překonat pelhřimovskou obranu, zatím jejich snaha ovoce nenese.

07:34
    Čekal vyráží tvrdou střelu Luštince.

07:58
    Marek Hadrava vyslal MARTINA HADRAVU do trháku a domácí střelec si poradil na výbornou. Asistence Marek Hadrava

08:41
    Luštinec po delší době prověřil Čekala, pelhřimovský brankář bezchybný.

10:06
    Bratrská spolupráce naruby, tentokrát Martin Hadrava hledal Marka Hadravu, mladší bratr byl v zakončení faulován, ale sudí Mertl nepíská.

11:20
    Trutnovští se nevzdávají, tvrdou hrou vyrovnali hru. Zatím ale vidíme "čisté" utkání bez trestů.

12:30
    Nyní vidíme plno nepřesností v rozehrávce na obou stranách.

13:24
    Čekal se vytáhl po střele Březiny.

14:25
    Trutnov právě vstřelil branku!
    Nešťastná branka. Tomáš VESELÝ nahodil z rohu do brankoviště a Jiří Kubát bruslí tečuje za bezmocného Čekala. Hodně kuriózní 100.branka ve vzájemných soubojích. Bez asistence.

15:56
    Kozák zakončil hodně nepřesně v čisté šanci.

17:07
    Pelhřimovská rozehrávka v útočném pásmu plná nepřesností. Na druhé straně spálil svojí šanci Luštinec.

18:38
    Vyrovnaná hra, blíží se konec třetiny.

19:19
    Hosté vyrovnávají. Chytráček vyslal do brejku JAKUBA LUŠTINCE a ten zavěsil do horního růžku domácí branky. Asistence Petr Chytráček.

20:00

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která začala dobře pro Lední Medvědy, kteří po brankách Kadlece a Martina Hadravy vedli o dvě branky. Pět minut před prvním hvizdem ale přišel vlastní gól Kubáta a v poslední minutě první třetiny vyrovnal z brejku hostující kapitán Luštinec. Utkání má náboj, uvidíme, co přinese prostřední část hry, která začne cca 18:43.

20:01

20:27
    Kadlecova zadovka našla pouze připraveného Kukina.

21:10
    Sudí Mertl poprvé vylučuje. Tomáš Mečiar dvě minuty za hákování.