Boston – Vancouver 1:2 (kon.) | NY Islanders – Arizona 5:1 (kon.) | NY Rangers – Calgary 1:0 (kon.)
Carolina – Philadelphia 4:1 (kon.) | Columbus – Buffalo 2:4 (kon.) | St. Louis – Montreal 2:5 (kon.)
Nashville – Colorado 5:2 (kon.) | Winnipeg – Dallas 4:2 (kon.) | Minnesota – Edmonton 1:2 (kon.)
Chicago – Florida 3:2 (2:0 po s.n.) | Los Angeles – Detroit 1:0 (kon.)
St. Louis Blues
2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Montreal Canadiens
Středa 25.02.2015, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Z dnešního utkání to bude všechno. Loučí se s vámi Michal Belšán, dobrou noc! (04:43:52)

Dnešní utkání sledovalo 19383 diváků.

Zápas je u konce, Montreal okradl St. Louis o všechny body na jeho vlastním ledě!

Do vedení se lídři Východní konference dostali ve 14. minutě, kdy Subbanovu střelu tečoval Alex Galchenyuk. Ten se stal i autorem druhé branky, která padla o necelých 10 minut později po vhazování, které vyhrál Tomáš Plekanec. V čase 26:01 domácí zásluhou Davida Backese snížili na 1:2. Ve 36. minutě se ovšem při hře 4 na 4 trefil Brendan Gallagher a o chvíli později po návratu z trestné lavice i Michaël Bournival. Ve 38. minutě ale domácí díky brance T.J. Oshieho opět snížili na rozdíl dvou branek. V 56. minutě se ale 7 sekund po zbytečném vyloučení Jaškina prosadil Brendan Gallagher, jenž tak potvrdil výhru 5:2 pro Montreal. Canadiens poprvé od roku 2000 skórovali v St. Louis z přesilové hry!

Střely: 29:23 (7:6, 12:8, 10:9)

60:00

59:38
    Tinordiho střela byla tečována jen těsně vedle Allenovy branky!

59:30
    Montreal ho chce v poklidu dohrát v útočném pásmu.

59:00
    Začala poslední minuta třetí třetiny, troufám si říci, že i utkání.

58:40
    Pokus Christiana Thomase z levé strany byl zblokován.

58:29
    Plekanec byl sražen Lindbohmem u mantinelu a vybojoval vhazování v útočném pásmu pro Montreal.

57:57
    Lindbohm pálil hned po vhazování, Price si připsal další zákrok.

57:51
    Steen poslal puk do předbrankového prostoru, kde ho po střele Stastného přikryl Carey Price.

57:34
    Blues si vytvořili dobrý tlak, na jehož konci byla nepřesná střela Petteriho Lindbohma.

57:15
    Tarasenko nahrál na Jaškina, který krásnou kličkou nahrál na Colea. Jeho střelu z úhlu ale vyrazil Price.

56:16
    Bournivalovu střelu srazil Cole do rohu, nebezpečí tedy pro Allena neznamenala.
    Brendan GALLAGHER - 2:5

55:47
    Montreal právě vstřelil branku!
    Canadiens stačilo na využití přesilovky pouhých sedm sekund, Jaškinův zbytečný faul je tedy potrestán dvojnásobně! P.K. Subban posunul puk na kolegu Andreje Markova, jehož střelu Allen pouze vyrazil. K dorážce se dostal BRENDAN GALLAGHER, který už domácího gólmana překonal podruhé! Zajímavostí je, že Canadiens se v St. Louis během přesilové hry naposledy prosadili v roce 2000! Asistence: Andrej Markov a P.K. Subban.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 27. Backes (Tarasenko, Oshie), 38. Oshie (Pietrangelo, Bouwmeester) – 14. Galchenyuk (Subban, Markov), 24. Galchenyuk (Plekanec), 36. Gallagher, 37. Bournival (Galchenyuk, Eller), 56. Gallagher (Markov, Subban)

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarsson, Lindbohm, Jackman, Cole – Berglund, Backes, Oshie – Steen, Lehterä, Tarasenko – Schwartz, Stastny, Jaškin – Ott, Goc, Reaves
    Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Beaulieu, Gilbert, Tinordi, Pateryn – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Eller, Plekanec, Galchenyuk – Prust, de la Rose, Weise – Bournival, Malhotra, Thomas

Rozhodčí: Meier, Luxmore – Racicot, Kovachik

Diváci: 19383