Boston – Vancouver 1:2 (kon.) | NY Islanders – Arizona 5:1 (kon.) | NY Rangers – Calgary 1:0 (kon.)
Carolina – Philadelphia 4:1 (kon.) | Columbus – Buffalo 2:4 (kon.) | St. Louis – Montreal 2:5 (kon.)
Nashville – Colorado 5:2 (kon.) | Winnipeg – Dallas 4:2 (kon.) | Minnesota – Edmonton 1:2 (kon.)
Chicago – Florida 3:2 (2:0 po s.n.) | Los Angeles – Detroit 1:0 (kon.)
Winnipeg Jets
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Dallas Stars
Středa 25.02.2015, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Tímto se s Vámi loučím. Bylo mi potěšení Vás provázet tímto zápasem. Těm co vstávají do práce přeji – Dobré ráno a věrným fanouškům NHL, kteří jdou na kutě přeji – Dobrou noc. (05:09:59)

Byli jsme svědky parádního zápasu. Dallas dnes zažil určitě nejsmolnější zápas v tomhle roce. Hosté trefili neuvěřitelných pět tyček. Ovšem nejen tyčky držely Winnipeg nad vodou, ale také výborný Hutchinson, který odchytal výborný zápas a 26x musel zasahovat. Jets si tak připisují důležité 2 body do tabulky a naději že opravdu budou v play off.

Statistiky zápasu:

Střely na bránu – 25 – 28
    Zásahy brankařů: 26 – 21
    Vyloučení: 3 – 3
    Využití přesilovek: 1/3 – 0/3
    Vyhrané buly: 35 – 35

1. Michael Hutchinson (WPG) – 28 zákroků, úspěšnost zákroků – 92,9%.
    2. Adam Lowry (WPG) – 1+0.
    3. Jacob Trouba (WPG) – 0+1.

Československá stopa v utkání:

Michal Frolík (WPG) – 1+0, 5 střel, čas na ledě – 21:24.
    Ondřej Pavelec (WPG) – do zápasu nezasáhl.
    Aleš Hemský (DAL) – 0+0, 2 střely, čas na ledě – 13:45.

60:00

59:50
    Dallas ještě střílí jako o závod, ale už je pozdě.

59:30
    Ladd to zkoušel přes celé kluziště, ale bránu netrefil. Píská se zakázané uvolnění Jets.

59:10
    Dallas opět bez brankaře.
    Jason DEMERS - 4:2

58:53
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hvězdám se ještě podařilo snížit stav utkání. JASON DEMERS přebral přihrávku na pravou stranu od Jamieho Benna a prostřelil Hutchinsona. Asistence: Jamie Benn, Jordie Benn.

57:42
    Hosté se dostali k zakončení. Garbutt seknul do domácího brankaře když měl puk ve svém držení a v tom se strhla mela.
    Michael FROLÍK - 4:1

56:53
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hosté odvolali brankaře. A ihned chybně rozehráli, puk zachytil MICHAL FROLÍK a do prázdné branky už neměl problém puk zasunout. Český útočník tak definitivně pojišťuje výhru Jets. Asistence: Bez asistence.

56:28
    Spezza se teď uvolnil na svojem křídle a vypálil, ale jeho pumelice se mezi 3 tyče nevlezla. Následuje komereční přestávka.

55:13
    Domácí se nedostali ani ke střele. Hosté v plném počtu.

55:02
    Hráči si teď před střídáním rozdali pár facek. Ale žádná bitka se nekoná, ikdyž by si to diváci jistě přáli.

54:50
    Winnipeg postavil přesilovkový mlýnek, ale Dallasu se povedlo vyhodit.

53:13
    Benn Jo. teď hákoval útočníka Winnipegu a máme tu další přesilovku domácích.

52:52
    Dallas lapen v ofsajdu.

52:25
    Smůla Dallasu nemá konců. Roussel vystřelil příklepem opět do tyčky! Poté se do proti útoku dostal Winnipeg, ale útočník Jets promáchl nadějnou přihrávku.

51:59
    Na druhé straně pro změnu střílí do lapačky Enrotha – Míša Frolík.

50:35
    Aleš Hemský se zase dostal ke střele, ale ta končí na plexiskle a následně jí obránce Winnipegu sráží rukou a odpaluje na zakázené uvolnění.

49:00
    Trouba pálil od modré, hostujícím brankaři tam dobře stínil hráč Winnipegu, ale i přes to brankář Dallasu vyráží do rohu kluziště.

48:25
    Nyní je to bitva o každý puk u mantinelu.

47:30
    Lowryho teď krásně vychytal hostující brankář, který dnes jako jeho kolega od naproti dělá vše co může, aby jeho tým neinkasoval.

46:25
    Hemský dnes patří k nejlepším hráčům Dallasu. Opět se pěkně uvolnil přihrál na spoluhráče, kterému ale obrana domácích nedovolila vystřelit.
    Dustin BYFUGLIEN - 3:1

45:10
    Nahození Trouby zachytil DUSTIN BYFULGLIEN a puk si zpracoval tak perfektně, že jel sám na Enrotha a krásnou bekendovou kličkou "nájezd" proměnuje. Asistence: Jacob Trouba.

44:20
    Hutchinson je další překážka pro hosty. Zatím chytá opravdu pohodový zápas a Pavelce dnes do brány určitě už nepustí.

43:50
    McKenzie trefuje další tyčku! Tohle už je obrovská smůla hostů...

43:26
    Jeden z fanoušků ke kterému teď puk doletěl si domů bude odnášet suvenýr.

43:20
    Hutchinson chytá nahození Dallasu a přerušuje hru. Bude vhazování před jeho kasou.

42:20

41:51
    Aleš Hemský trefuje dnes už třetí tyčku Dallasu! Puk k němu propasoval Cole a český útočník pohotově vystřelil.

41:25
    Dallas se do útočného pásma nemůže dostat. Defenzíva domácích opět pracuje jednotně a pevně.

40:20
    Kapitán Jets musí na trestnou lavici. Rozhodčí mu zapískal podražení na Spezzu. Fanouškům a ani mně se to ale nezdá.

40:01

Nic nebrání tomu, aby nám začala třetí třetina.

Střely na bránu: 18:20.

Druhá třetina byla opakem první. Do třetiny lépe vletěl Dallas po sérií neúspěchů se mu nakonec povedlo srovnat díky Coleovi, ale z druhé střely v třetině vrátil vedení Winnipegu – Lowry. Smolná třetina pro hosty z Texasu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:55
    Zazvonila tyč, ale větši šance to nebyla. Pardy pracoval s pukem za brankou a levou stranu bezpečně golman hostích kryl.

39:00
    Frolík vybojoval puk v obranném pásmu Dallasu a ihned vypálil, ale střela nenašla ani beton pozorného Enrotha.

38:10
    Na ledě nám to teď trošku jiskří. Hráči nám předvádí hity z učebnice Slováka Cháry.

37:12
    Klinberg teď nenadělil bodyček jenom Laddovi, ale i sudímu. Publikum tleská. Některá rozhodnutí v posledních minutách se jim totiž nelíbila.

36:36
    Do pěkné šance se dostal opět Aleš Hemský. Fiddler mu nahrával do strany a Hemský opět trefuje jen betony.

36:01
    Winnipeg se po vstřelené brance stává opět lepším mužstvem.

35:25
    Brána nám teď málem zavalila Enrotha. Enstrem se do ní opřel tak silně, že na brankaře hostích spadla. Ale vše je v pořádku a bude se pokračovat.

35:03
    Zasvítilo nám nečekaně červené světlo. Ale žadný gól opravdu nepadl.
    Adam LOWRY - 2:1

34:34
    Domácí z ničeho nic opět strhávájí vedení na svou stranu. ADAM LOWRY vystřelil na Enrotha prvně bekendem, brankař kotouč pouze vyrazil před sebe a poté už Adam rychlou kličkou dává gól. Asistence: Adam Pardy.

34:11
    Winnipeg po gólu jak opařený. V obraně často chybuje a kotouč nabízí hostům zadarmo.

32:50
    Obrovská šance na obrat. Hemský jel s McKenziem do přečíslení. Aleš perfektně přihrál, ale Fiddler trestuhodně míjí prázdnou bránu.
    Erik COLE - 1:1

32:00
    Hvězdy zaslouženě srovnávájí! Hráči Jets poprvé v druhé třetině zachybovali, Spezza výborně přihrál do strany Coleovi a ten do brázdné brány skóruje. Asistence: Jason Spezza.

31:45
    Moc se teď nepřerušuje. "Hvězdy" se snaží najít skulinku v obraně Jets, ale ta dneska pevně odolová. Je tu další komereční přestávka.

31:23
    Winnipegu se stále nedaří vjet do útočného pásma hostů.

30:00
    Polovina druhé třetiny za námi. Dallas stále u puku. A na střely vede o 15 pokusů.

29:46
    Hemský teď naskočil ze třetí lajny a povedlo se mu ohrozit bránu Hutchinsona, ale ten jeho pokus kryl betonem.

29:20
    Spezza teď držel puk snad půl minuty, kroužil s nim kolem kluziště, ale vystřelit se mu nepovedlo.

28:30
    Až Daylemu se opět povedlo vypálit z dálky, ale jeho pokus byl sražený do rohu.

28:00
    Dalšímu útoku Dallasu zabránili beci Winnipegu

27:25
    Hosté stále při puku a snaží se něco kloudného vymyslet, ale domácí jim v tom zdatně brání.

26:41
    Zakázané uvolnění domácích.

V druhé třetině je lepším týmem Dallas, kterému pauza prospěla a rychleji bruslí a snaží se o vyrovnání zápasu. Aby taky ne, když na 8.místo zaručující play off jim chybí pět bodů.

26:18
    Ofsajd hostů z Texasu. Máme tu komereční přestávku. Hráči se občerství a pak nám něco předvedou.

25:25
    Daley vyjel z obranné řady a střílel s příklepem, ale střela letěla nad bránu.

25:00
    Cole teď pěkně zapracoval u mantinelu, vybojoval kotouč a nahrával pod bránu, kde ale nikdo z jeho spoluhráčů nečíhal.

24:38
    Winnipeg se teď moc nedostává do hry. A po dlouhé době jejich útok přerušuje ofsajd.

23:50
    Jordi Benn vystřelil od modré nad bránu Hutchinsona.

23:02

22:33
    Dallasu se nedaří využít přesilovky a pořádně ani nevystřelil.

22:00
    Hutchinson musel teď vytáhnout pěkný zákrok před útočníkem Dallasu, který se před ním zjevil na poslední chvíli a domácí brankář vyrážečkou puk vyrazi do ochranné sítě.

21:33
    Frolíkovi se povedlo vyvést puk až k hostujícímu brankaři a dokonce i vystřelit.

21:02
    Stuart(WPG) zabránil Spezzovi ve slibném průniku na bránu a míří na trestnou lavici.

20:44
    Aktivně nám začínají hosté, kteří se chtějí dostat přes blok domácích, ale nedaří se jim to. Střídají se lajny.

20:01

Střely v první třetině: 10:14

Hráči už čekají na pokyn, kdy budou moct na ledovou plochu. Co nevidět se začne. Posaďte se a pojďme společně sledovat, co nám přivede druhá třetina zápasu.

V první třetině byli domácí lepším týmem, lépe bruslili a vzadu takřka krom jedné situace nechybovali. Dallas si taky nevedl nejhůř, ale ke gólu mu chybělo potřebný kousek štěstí. Sledujeme rychlý hokej, kdy si hráči nenechávají jediný kousek prostoru. Nalejte si šálek kávy na 2.třetinu, za moment začínáme.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:27
    Winnipegu se povedlo vyhodit.

19:00
    V poslední minutě zápasu je aktivnější Dallas.

18:58
    Aby to Hutchinsonovi nebylo líto. Pohotovou střelu na něj vyslal Benn Ja., ale lapačka brankaře domácích byla na svém místě.

18:23
    Z modré čáry pálil Myers, ale Enroth opět perfektně kryje.

17:15
    Oba týmy jsou v plném počtu.

16:53
    Aleši Hemskýmu teď obránci domácích nastavili zeď do které česká hračička narazila a už se nezvedla.

15:15
    To si přesilovku Winnipeg moc dlouho neužil. Za podražení v rohu kluziště míří na trestnou lavici poprvé v zápase hráč domácích – Mark Scheifele.

15:02
    Další přesilovku si zahraje Winnipeg. Nedovolené bránení předvedl Daley.

14:52
    Teď otestoval pozornost hostujícího brankaře Little, který střílel příklepem, ale Enroth výborně betonem kotouč zastavil a přerušil hru.

14:25
    Obrovskou hrubici teď předvedl bek Dallasu, který přímo namazal na střelu Lowrymu.

13:49
    Frolík se teď zjevil na levé straně kluziště, ale střílel pouze do betonu brankaře hostích.

12:10
    Hráči Dallasu lapeni v ofsajdu. Následuje komereční přestávka.

11:26
    Domácí tým začíná opět hrát svůj hokej, jako na začátku zápasu a pořádně obraně Hvězd zatápí.

10:00
    Máme za sebou polovinu první třetiny. Pokud nám vydrží tohle tempo zápasu, po zápase usnou hráči rovnou v kabině.

9:32
    Ritchie se perfektně uvolnil na levé straně, postupoval sám na golmana, ale tak jako jeho spoluhráči mířil těsně vedle.

8:35
    Hráči nám předvádi ten nejlepší hokej, co můžou. Hraje se v nejvyšším tempu a vidíme pár pěkných soubojů u mantinelu.

6:35
    V obrovské šanci se teď objevili dvakrát hráči Dallasu, kteří přepnuli na vyšší obrátky. Poprvé jel sám na Hutchinsona Roussel, ale mířil vedle. Podruhé pálil z dálky Eakin.

6:00
    Máme tu první komereční přestávku.
    BRYAN LITTLE - 1:0

5:05
    BRYAN LITTLE dostal perfektní příhrávku od svých spoluhráčů, kteří nám předvedli pěknou kombinační akci. Puk se k němu sice dostal s velkým štěstím, ale jeho střela zápěstím z levé strany byla dostatečně důrazná a za záda Enrotha se dostala. Asistence: Andrew Ladd, Mark Scheifele.

4:06
    Jason Spezza nám předvedl předpisový krosček a poroučí se směr trestná lavice. Winnipeg tak bude obléhat branku Dallasu.

3:51
    Máme tu další zakázené úvolnění Dallasu.

3:30
    Obrovská šance hostích. Winnipeg udělal hrozný kiks vzadu, k puku se dostal Benn(DAL) a opět nám zazvonila tyč.

2:00
    Všechny lajny už se stihli prostřídat. Zatím je Winnipeg lepším týmem. Dallas se k puku moc nedostává.

1:11
    Domácí začli pěkně z ostra. Před brankou se úplně sám objevil útočník Sceviour a ten trefil břevno branky Hutchinsona.

0:42
    První střela na sebe taky nenechala dlouho čekat. Domácí Stafford střílel do lapačky Enrotha.

00:30
    Vhazování vyhrál tým z Texasu. Máme tu první zakázané úvolnění.

00:01

A protože Winnipeg je týmem z Kanady, tak nesmí chybět ani kanadská národní hymna.

Hráči a diváci si vyslechnou hymnu Spojených států amerických. Poté by se mělo začít!

Všichni kdo sledují NHL ví, že zápas který začne včas je zázračný. I dnes se začně o něco později.

Winnipeg Jets: Hutchinson (Pavelec) – Myers, Enstrom, Trouba, Stuart, Harrison, Pardy – Frolík, Little, Ladd – Stafford, Scheifele, Byfuglien – Thorburn, Lowry, Galiardi – Peluso, Slater, Klingberg

Dallas Stars: Enroth (Lehtonen) – Klingberg, Goligoski, Daley, Jokipakka, Demers, Benn Jo. – Cole, Spezza, Benn Ja.(c) – Garbutt, Eakin, Roussel – Hemský, Fiddler, McKenzie – Sceviour, Horcoff, Ritchie

Rozhodčí: Jackson, O’Rourke – Henderson, Driscoll.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Michal Frolík se nám dnes představí v první lajně Winnipegu, jeho spoluhráč – brankář Ondřej Pavelec bude dnes sledovat zápas pouze jako náhradní brankář. Na straně Dallasu máme Aleše Hemskýho, který bude dělat problémy zadákům Jets ze třetí lajny.

Československá stopa:

V dnešním zápase se proti sobě postaví dva čeští útočníci – Michal Frolík (WPG) a Aleš Hemský (DAL). Ve svých klubech na tom jsou bodově dost stejně. Co se týče Stanleyova poháru je na tom lépe první jmenovaný, kterému se ho povedlo získat s Chicagem Blackhawks dva roky dozadu. Aleš už si finále Stanleyova poháru zahrál taky. Sezóna 2005/2006 byla jeho vůbec nejlepší sezónou v NHL, nasbíral neuvěřitelných 77 kanadských bodů a povedlo se mu Edmonton Oilers dovést až do samotného finále, kde podlehli Carolině v posledním sedmém zápase. A nesmíme zapomenout, že bránu Winnipegu by měl střežit český brankář Ondřej Pavelec.

DALLAS STARS

"Hvězdy" jsou na tom o něco hůř, než Winnipeg. V tabulce Západní konference jsou až na nepostupovém 11.místě. Naštěstí pro fanoušky Dallasu na osmý Los Angeles ztrácí pouhých 5 bodů. Je ale třeba si dlouhodobě udržet výkonnost, což u nich v této sezóně je takřka nemožné. Jednou vyhrají tři zápasy v řadě, pak prohrají čtyři za sebou. Zrovna v tuto chvíli zažívají sérii proher. Minulý týden se jim ze čtyř zápasů povedlo vyhrát jen jediný. Šanci na zlepšení dostanou dnes.

Nejproduktivnější hráči:
    1. Tyler Seguin – 59 (29+30)
    2. Jamie Benn – 59 (23+36)
    3. Jason Spezza – 50 (14+36)
    7. Aleš Hemský – 26 (9+17)

WINNIPEG JETS

Začneme u týmu domácích. "Tryskáči" jsou týmem ze Západní konference. Po jedenašedesáti zápasech se nachází na 6.místě, což jim zatím zaručuje postup do play off. Ovšem bodové rozdíly mezi posledními postupujícími a týmy pod hranicí play off jsou minimální. Jets měli v neděli slušně rozehraný zápas na půdě Toronta, kde dokonce dvakrát vedli, jenže nakonec zápas smolně prohráli 4:3 až v samotném prodloužení.

1. Bryan Little – 49 (23+26)
    2. Andrew Ladd – 48 (20+28)
    3. Blake Wheeler – 44 (16+28)
    7. Michal Frolík – 30 (12+18)

Vítám všechny fanoušky dobrého hokeje a obzvlášť ty, kteří milují hokej z USA a Kanady. Ti tady jsou správně. Nejprestižnější hokejová soutěž světa je tu i dnes. A já Vás budu textově provázet zápasem mezi Winnipeg Jets a Dallas Stars.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jiří Tureček

Branky a nahrávky: 6. Ladd (Little, Scheifele), 35. Lowry (Pardy), 46. Byfuglien (Trouba), 57. Frolík – 32. Cole (Spezza), 59. Demers (Benn, Benn)

Rozhodčí: Jackson, O’Rourke – Henderson, Driscoll