NY Rangers – Ottawa 0:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 1:3 (kon.) | Montreal – Detroit 4:3 (po pr.)
Tampa – New Jersey 4:3 (po pr.) | Florida – Boston 4:2 (kon.) | St. Louis – Chicago 2:1 (kon.)
Nashville – Minnesota 2:4 (kon.) | Calgary – Los Angeles 3:1 (kon.) | Colorado – Winnipeg 1:0 (2:0 po s.n.)
Edmonton – San Jose 1:3 (kon.) | Vancouver – Arizona 5:0 (kon.)
New York Rangers
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Ottawa Senators
Pátek 10.04.2015, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Rangers a Ottawa Senators.

Hosté odehráli osmdesát zápasů, ve kterých mají bilanci 41-26-13, vybojovali 95 bodů a jsou v tabulce ligy na 17. pozici. Nejproduktivnějším hráčem je Erik Karlsson (21+45), druhý je Mark Stone (24+37), a třetí je Kyle Turris.

Domácí tým nastoupil do 80 utkání (52-21-7), vybojoval 111 bodů a tabulku ligy vede. Nejproduktivnějším hráčem je Rick Nash (42+27), druhý je Derick Brassard (18+41), trio uzavírá Derek Stephan (16+39).

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Za několik minut bude vhozeno úvodní buly.

00:01

00:01
    Kyle Turris vyhrává úvodní buly, zakládá první útočnou akci, na konci které byla střela na branku Lundqvista.

01:15
    I domácí se dostali do zajímavé pozice, Carl Hagelin střelou bekhendem nedokázal překonat brankáře Senátorů.

02:01
    Bojuje se spíše o střední pásmo, než že bychom sledovali útočně vedený hokej.

03:14
    Rychlé dvě střely vyslali domácí hráči na soupeřovu branku, autory byli Ryan McDonagh a Matt Hunwick. Ani jeden z Jezdců nedokázal kotouč poslat za brankovou čáru.

04:25
    Jesper Fast a jeho tečovaná rána od modré končí ve výstroji Andrew Hammonda. Úvod zápasu se povedl více domácím, na střely vedou 6:1.

05:32
    Další práci pro hostujícího brankáře mohl obstarat Dan Boyle, který ovšem branku nedokázal trefit.

06:03
    Ryan Bourque si vedl podobně jako Boyle, střelec si s přesností příliš netykal.

06:18
    Komerční přestávka.

07:45
    Když se tak dívám na poměr střel na branku, hlavou mi běží zajímavá myšlenka, že Senátoři jsou přítomni na nějakém veledůležitém jednání, neboť za skoro osm minut hry mají jediný střelecký pokus.

08:35
    Vyloučen domácí Martin St. Louis na dvě minuty za držení hole. Přesilovka pro domácí tým.

09:41
    Derek Stephan sestřelil ve středním pásmu Kyle Turrise. Následoval střet Summerse a Legwanda.

10:35
    Ani jeden střelecký pokus si nepřipsali hostující hráči během dvou minut trvající přesilovky o jednoho hráče.

11:36
    Mark Borowiecki se prokličkoval do zajímavé střelecké pozice, při zakončení mu do hokejky lehce klepl protihráč, a tak kotouč zamířil mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

12:15
    Třetí střela Ottawy na branku Jezdců, jejím autorem je David Legwandm který pokusem zápěstím výrazněji Lundqvista neohrozil.

13:44
    Cody Ceci střílel od modré, brankář Lundqvist nemohl zasáhnout proti střelci, protože mu v brankovišti překážel Mika Zibanejad, který tak dostává dvě minuty za nedovolené bránění. To, že střelec od modré překonal brankáře, zůstává bez odezvy. Gól pochopitelně uznaný není. Domácí fanoušci skandují "Henrik, Henrik".

14:57
    Kevin Hayes to zkusil v oslabení, v útočném pásmu šetřil cenný čas.

15:10
    Nyní už domácí v útočném pásmu, J.T. Miller dokázal tečovat ránu od modré čáry, nicméně brankář Hammond byl pozorný, kotouč za svá záda nepustil.

15:44
    Hosté v plném počtu. Ani domácí nedokázali svou první početní výhodu využít.

16:19

17:00
    Hrají se poslední tři minuty v první třetině. Střelecky jsou aktivnější domácí, ti vedou 9:6, ovšem skóre je vyrovnané, 0:0.

18:10
    James Sheppard sestřelil Patricka Wiercioche.

19:00
    Probíhá poslední minuta.

19:45
    Mika Zibanejad ránou z mezikruží branku minul.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina gól nepřinesla, že bychom sledovali nějakou extra parádní hokejovou podívanou, to napsat také nelze. Střelecky jsou mírně aktivnější domácí hráči, kteří v tomto ohledu vedou 9:6, uvidíme, co si hráči připraví do druhé třetiny.

20:01

21:31
    Bobby Ryan se dostal do dobré střelecké pozice, branku Henrika Lundqvista ovšem výrazněji neohrozil.

23:30
    Po několika minutové nezáživné pasáži přišla střela Alexe Chiassona. Rána to byla povedená, což o to, ovšem na přesnost byla nikterak valná.

24:20
    Král Henrik musel zasahovat proti střele Marka Stona, který si sjel do výhodnější pozice před branku.

25:15
    Statistika střel na branku je vyrovnaná 9:9.Senátoři začíná prostřední třetinu aktivně.

26:34
    Po nepřesné hostující rozehrávce míří puk přes všechny čáry. Zakázané uvolnění vrací hru před branku Hammonda.

27:20
    Turris se ke střele z mezikruží nedostal, protože ránu zablokoval Stephan.

27:41
    Derek Stephan se nyní dostal do dobré střelecké pozice, brankář Andrew Hammond byl pozorný, a tak celou situaci zachránil.

28:20

29:00
    Kotouč se pohyboval v předbrankovém prostoru, nicméně hráči Ottawy nedokázali puk poslat za záda brankáře. Hostující tým hraje aktivněji, prožívá diametrálně rozdílný vstup do druhé třetiny proti úvodu té první.

29:59
    Matt Hunwick nedokázal mířidla seřídit na přijatelnou hodnotu, a tak střela letěla pěkný puk vedle branky.

30:29
    Na druhé straně byl pro změnu v roli nepřesného střelce Eric Gryba, jehož pokus mířil výrazně nad branku.

31:58
    Hammond kryje střelu od modré čáry, následuje komerční přestávka.

32:25
    Domácí Derek Stephan nebyl v koncovce přesný, halou to jen zašumělo.

33:07
    Dan Boyle také vyslal puk na branku hostů tak nešikovně, že ji minul, a tak Hammond nemusel zasahovat.

35:00
    Druhá třetina se blíží do svého konce, hraje se takřka bez přerušení.

35:06
    Hráčské lavici týmu Ottawa Senators byl uložen menší trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká hráč s číslem šest Eric Condra.

35:17
    Martin St. Louis se v přesilovce dostal do zajímavé střelecké pozice, ovšem brankáře Senátorů nepřekonal.

36:06
    Minuta přesilovky Jezdců pryč, že by ji hráli vyloženě dobře, to fakt ne.

36:28
    Kotouč se dotkl ochranné sítě nad brankou, hra je přerušena, buly v útočném pásmu Rangers.

37:06
    Domácí přesilovku nevyužili, byť byli zatraceně blízko. Kevin Hayes měl před sebou prázdnou branku, dostal ideální přihrávku. Jenomže v jasné gólové pozici ho výtečně vychytal Hammond.

37:31
    Ottawa právě vstřelila branku!
    CLARKE MACARTHUR přijal naprosto přesnou přihrávku od Marka Stona zpoza branky, střelou z první trefil horní část branky. Gólman Lundqvist neměl nárok. Asistence: Mark Stone, Kyle Turris.
    Clarke MACARTHUR - 0:1

38:35
    KYLE TURRIS dává velmi šťastnou branku, naopak smůla pro domácího brankáře. Střela od modré byla tečovaná, puk začal skákat, brankáři přeskočil lapačku, a od horní tyčky se odrazil za brankovou čáru. Asistence: Clarke MacArthur, Eric Gryba.
    Kyle TURRIS - 0:2

39:57
    Do brejku se dostal Eric Condra, který nedokázal proměnit brejkovou situaci.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Domácí inkasovali dvě branky, a tak prohrávají 0:2. Fanoušci Jezdců se po druhém gólu chytali za hlavu, a také mají proč. Jejich oblíbencům se poslední tři minuty druhé třetiny hrubě nepovedly.

40:01

40:30
    J.T. Miller autorem první střely v této třetině.

41:55
    Ryan Bourque, Jesper Fast ani Kith Yandle svými střelami nedokázali překonat brankáře Hammonda, který se ukazuje ve formě, jenž vidí fanoušci Senátorů rádi.

43:03
    Mark Stone nedokázal usměrnit kotouč do prostoru vymezeného třemi tyčemi.

44:11
    Derek Stephan se pořádně opřel do kotouče, střelou zápěstím trefil jen gólmana Senátorů.

44:57
    Puk se dotkl ochranné sítě nad branku, buly v útočném pásmu Rangers. Ti se však znovu ke kotouči nedostali.

45:26
    Poměr střel na branku ve třetí třetině je celkem jasný pro domácí, v tomto ohledu drtí soupeře 8:0, jenomže to má jeden malý háček, v kolonce skóre svítí u Rangers 0...

46:47
    Zakázané uvolnění domácích vrací hru před brankáře Lundqvista, které v této třetině ještě nemusel čelit přímé střele.

47:04
    Derek Stephan se pokoušel založit nějakou konstruktivní akci domácích. To se mu nepodařilo.

48:10
    Velký tlak si vytvořili Senátoři, ale brankář domácích odolal. Neuspěl proti němu v obrovské šanci obránce Erik Karlsson.

49:30
    Třetí třetina se dostává do své druhé poloviny, že by měli domácí chuť se zápasem něco udělat, to se napsat nedá.

50:13
    Střelecky celkově vede New York 23:17.

51:09
    Patrick Wiercioch se dostal do zajímavé pozice pro střelu, ale na hostujícího brankáře si nepřišel.

52:00
    Čas se domácímu mužstvu pro vyrovnání rychle krátí, sudí příliš nepřerušují, hraje se plynule.

52:10
    Curtis Lazar a jeho nepříjemná rána končí ve výstroji brankáře Jezdců.

52:31
    Keith Yandle se dostal do brejku, který ovšem nedokázal využít, Hammond si připsal další velmi dobrý zákrok.

53:36
    Vyloučen domácí Derek Stephan na dvě minuty za podražení.

54:20
    Domácí brankář další branku neinkasoval, zkoušel ho překonat Kyle Turris.

55:36
    Tři střely vyprodukovali hosté, ke gólu to nevedlo, konec zápasu se blíží mílovými kroky.

56:32
    Král Henrik kryje další střelecký pokus Senátorů, kteří se díky této střele dostávají do vedení i co se týká počtu střel na branku. 24:25.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:34
    Domácí bez brankáře, zkouší to v šesti. Oddechový čas pro Senátory.

58:01
    Obrovskou chybu udělal v obranném pásmu hostující hráči. Nedomluvili se, kdo vyhodí kotouč, a tak se k němu dostali domácí, kteří měli obrovskou šanci, musel zasahovat brankář Hammond.

58:21
    Ze středního pásma trefuje odkrytou branku JEAN-GABRIEL PAGEAU. Je rozhodnuto. Asistence: Curtis Lazar, Mark Borowiecki.
    Jean-Gabriel PAGEAU - 0:3

59:00
    Probíhá poslední minuta hry.

60:00

Andrew Hammond zaznamenal třetí čisté konto v jeho kariéře v NHL, díky tomu vynuloval domácí střelce. Senátoři vyhrávají zcela zaslouženě.

1. Clarke MacArthur (OTT) 1+1
    2. Andrew Hammond (OTT) 26 zák., 0 gólů, 100,0%
    3. Mark Stone (OTT) 0+1 (03:35:47)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 38. MacArthur (Stone, Turris), 39. Turris (MacArthur, Gryba), 59. Pageau (Lazar, Borowiecki)

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Hunwick, Yandle, Boyle, Summers – St. Louis, Brassard, Fast – Miller, Stephan, Kreider – Bourque, Hayes, Hagelin – Sheppard, Moore, Glass
    Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Karlsson, Methot, Ceci, Wiercioch, Gryba, Borowiecki – Stone, Turris, MacArthur – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Condra, Pageau, Lazar – Chiasson, Legwand, Smith

Rozhodčí: McCauley, St. Pierre – Driscoll, Amell

Diváci: 18 006