Česko
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Slovensko
Pátek 10.04.2015, 18:00 • HZS Jihlava • Euro Hockey Challenge

S konstatováním, že Česká republika poráží v dnešním zápase v rámci Euro Hockey Challenge tým Slovenska poměrem 3:1, se s Vámi loučí a hezký večer z Horáckého zimního stadionu v Jihlavě přejí Tomáš Lysý a Vojtěch Balaštík. (20:28:24)

SVK: Július Hudáček.

Česká republika ovládla i druhý zápas Euro Hockey Challenge proti Slovensku. Po včerejším vítězství 3:2 na nájezdy si nyní Česko připisuje výhru 3:1, když o svém triumfu rozhodl český tým hlavně povedenou první třetinou, kterou vyhrál 2:0.

60:00

59:55
    Zápas končí za hromového potlesku a skandování "Hoši děkujem!"

59:14
    Petr Pohl vybojoval v rohu za slovenskou brankou puk, ale proti přesile tří hráčů neměl příliš šancí na udržení puku.

58:28
    Utkání se dohrává před brankou slovenského týmu, až nyní získal Peter Podhradský puk a bleskově jej vyvezl do středního pásma, kde jej jeho spoluhráči sice dopravili k Machovskému, ale ne za záda českého gólmana.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i závěru celého zápasu.

57:22
    Simon si vybruslil s pukem na levý kruh a vystřelil. Hudáček byl pozorný a puk kryje.

57:02
    Po buly před Machovským se puku ujali čeští hráči a posílají kus pryže až k Hudáčkovi.

56:52
    Horáckým zimním stadionem kolují mexické vlny, k tomu není moc co dodávat.

55:36
    Zdá se, že je zápas rozhodnut. Český tým sice je v defenzívě, protože Slovensko je s pukem před Machovským, ale zatím bez nějakého vážnějšího střeleckého pokusu.

54:06
    Lušňák se prohnal jako šinkanzen zastávkou na znamení okolo Jeřábka a vzápětí se dral ke střele, ale Jeřábek mu v zakončení zvládl kvapem zakončit!
    Jakub VALSKÝ - 3:1

53:52
    Česko právě vstřelilo branku!
    Česká republika odskakuje svému sokovi opět na dvě branky. Již tvrdá rána Jeřábka od modré volala po gólu, byla zblokována těsně vedle levé tyče. Češi se znovu ujali puku, Zohorna našel mezi kruhy volného JAKUBA VALSKÉHO, ten v pádu vystřelil a se štěstím překonává střelou mezi betony Hudáčka, který toho moc neviděl. Asistence: Tomáš Zohorna.

53:29
    Slovensko se pokusilo založit útok, ale výborný pressing Čechů jim v tom rychle zamezil a získal vhazování před Hudáčkem.

53:17
    Hráči obou týmů odjíždějí ke střídačkám, hru přerušuje komerční přestávka.

Tomáš Lysý

Vojtěch Balaštík

Branky a nahrávky: 1. Zaťovič (Nakládal, Růžička), 8. Simon (Radil, Mozík), 54. Valský (Zohorna) – 50. Hudáček (Šťastný, Dej)

Česko: Jakub Kovář (32. Machovský) – Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava, Pláněk, Kempný, Mozík, Jeřábek – Růžička, Jan Kovář, Zaťovič – Birner, Novotný, Smoleňák – Pohl, Zohorna, Valský – Radil, Filippi, Simon – Ondřej
    Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Švarný, Podhradský, Sersen, Jurčina, Baranka, Jaros, Kozák, Sloboda – Nagy, Marcinko, L. Hudáček – Tybor, Viedenský, Sýkora – Bartovič, Bližňák, Dej – Cehlarik, Lušňák, Haščák – Šťastný

Rozhodčí: Hodek, Šindler – Bláha, Svoboda