Toronto – Montreal 3:4 (0:2 po s.n.) | NY Islanders – Columbus 4:5 (1:2 po s.n.) | Carolina – Detroit 0:2 (kon.)
Buffalo – Pittsburgh 0:2 (kon.) | Florida – New Jersey 3:2 (kon.) | Tampa – Boston 3:2 (1:0 po s.n.)
Dallas – Nashville 4:1 (kon.) | Colorado – Chicago 3:2 (kon.) | Arizona – Anaheim 1:2 (kon.)
Vancouver – Edmonton 6:5 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (0:1, 1:0, 1:2) Stav série: 0:1
HC VERVA Litvínov
Neděle 12.04.2015, 17:20 • Werk Arena, Třinec (kapacita: 5200 míst) • Generali play off Tipsport extraligy

52:33
    Oceláři dostávají možnost korekce nepříznivého stavu. Na dvě minuty oslabí litvínovské Jiří Gula (LIT), který je vyloučen za nedovolené bránění Polanského.

46:12
    Štefan Ružička (TRI) dokonal své smolné minuty dalším vyloučením. Provinil se útočným faulem a je vyloučen na dvě minuty za podražení. Litvínovská přesilovka začne po komerční přestávce.

44:19
    O chvilku později si však Štefan Ružička (TRI) pomohl útočným faulem na Jánského. Potrestán byl dvěma minutami za nedovolené bránění.

40:47
    Ružičkova rána šla vedle Francouzovu bránu, pak už sudí signalizoval, že hosté hráli v šesti. Trest na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Jakub Petružálek (LIT).

30:54
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, za faul na Hrňu je totiž vyloučen František Lukeš (LIT). Ten si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

29:31
    Jánského vyhození bylo tečováno nad Francouze, který se včas zorientoval chytil puk do lapačky. Před bránou byl Tomáš Plíhal (TRI) a vysokou holí zřejmě trefil litvínovského brankáře do masky. Je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Z následné potyčky s Kubátem už žádné tresty nevzešly.

18:47
    Trable Vervy před přestávkou ale nekončí. František Lukeš (LIT) byl totiž vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a jeho tým musí do čtyř.

14:52
    Ponechaná výhoda pro chemiky je u konce, ale zahrají si tedy přesilovou hru. Daniel Rákos (TRI) se v útočné fázi provinil faulem a odpyká si dvě minuty za podražení.

05:44
    Slezané se vlastně poprvé na delší dobu dostali do útočné třetiny a hned si vykoledovali faul. Na dvě minuty za držení protihráče byl vyloučen Viktor Hübl (LIT).

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 39. Galvas (Orsava), 55. Polanský (Klesla, Roth) – 4. Petružálek (Hanzl), 46. Hanzl (Trávníček, Pavlík), 48. Hübl (Lukeš)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Trončinský, M. Doudera, Foltýn – Dravecký, Klepiš, Ružička – Irgl, Polanský (A), Adamský – Hrňa, Plíhal, Orsava – Cienciala, Matuš, Rákos – Růžička. Trenér: Jiří Kalous.
    HC VERVA Litvínov: Francouz (Petrásek) – Chaloupka, Kubát, Gula, Pavelka, Pavlík, Sklenička, Baránek – Jánský, Hübl (A), Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský (A) – Martynek, Gerhát, Trávníček (C) – Hořava, Piroš, Jurčík. Trenér: Radim Rulík.

Rozhodčí: Martin Fraňo, Jan Hribik – Vít Lederer, Rudolf Tošenovjan

Diváci: 5200 (vyprodáno)