Schalke – Stuttgart 3:2 (kon.) | Wolfsburg – Hannover 2:2 (kon.) | Augsburg – Kolín nad Rýnem 0:0 (kon.)
Hoffenheim – Dortmund 1:1 (kon.) | W. Brémy – Frankfurt 1:0 (kon.) | Freiburg – Paderborn 1:2 (kon.)
Leverkusen – Bayern 2:0 (kon.)
Bayer Leverkusen
2:0 (0:0)
Bayern Mnichov
Sobota 02.05.2015, 18:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:24:01)
    Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov 2 : 0

Je konec! Bayer Leverkusen slaví důležité tři body v boji o čtvrté místo, zajišťující přímý postup do Ligy mistrů nad již jistým bundesligovým šampionem. Bayern se dnes v BayAreně představil v hodně improvizované sestavě a tomu odpovídal i celkový výkon bavorského velkoklubu.

90+4

90+3
    Nakonec žádné nebezpečí pro branku Bayernu.

90+2
    Volný kop pro Bayer, z levé strany, v blízkosti vápna Bayernu, rozehrává Wendell.

90+1
    Žlutou kartu dostává Mitchell Weiser (Bayern Mnichov).

90
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Vladlen Jurčenko.

89
    Žlutou kartu dostává Bastian Schweinsteiger (Bayern Mnichov).

87
    Žlutou kartu dostává Rafinha (Bayern Mnichov).

87
    Žlutou kartu dostává Karim Bellarabi (Bayer Leverkusen).

85
    Souboj o míč ve středovém kruhu, úspěšnější fotbalisté Bayernu.

83
    Míč putuje zpět k Neuerovi, který rozehrává.
    Julian BRANDT - 2:0

81
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Skvělou práci odvedl Bellarabi, který vybojoval míč ještě na své polovině, s míčem pak předvedl zhruba pedasáti metrový sprint a ještě dokázal přesně přihrát na pravou stranu, kde si do vápna naběhl JULIAN BRANDT, jenž přesnou střelou překonává Neuera.

81
    Neuer rozehrává od své branky.

80
    Son Heung-min prošel přes dva obránce Bayernu a zakončil uvnitř vápna, ale nakonec jen trefil nohu bránícího hráče soupeře.

77
    Rohový kop Bayeru, domácí rozehrají z levé strany.
    Znovu skvělý zákrok Lena!

76
    Ani ve druhém souboji s Lenem se Götze neprosazuje, tentokrát dlouho přemýšlel, jak vyběhnuvšího gólmana Bayeru překonat, nakonec zkusil opět střelu, ale Leno chytá!

75
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Julian Brandt.

75
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Stefan Kießling, přichází Josip Drmić.

74
    Rohový kop pro Bayern, z levé strany, míč směřuje před branku, kde si ho sbírá Leno.

72
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Claudio Pizarro, přichází Lukas Görtler.

71
    Žlutou kartu dostává Dante (Bayern Mnichov) za faul na Kießlinga.

70
    Ještě zhruba dvacet minut dělí domácí Bayer od vítězství.

69
    Leno má míč ve svých rukavicích a zatím tak úplně nespěchá s rozehrávkou.
    Bayer Leverkusen drží těsné vedení

67
    Po chybě hostů se ale ke střele zpoza vápna dostal domácí Rolfes, který však branku Manuela Neuera přestřelil.

66
    Pískot diváků nyní provází kombinaci Bayernu na vlastní polovině.

64
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Philipp Lahm, přichází Thiago Alcântara.

64
    Z necelých čtyřiadvaceti metrů rozehrává Bastian Schweinsteiger, ale posílá míč pouze mimo branku Bayeru.

63
    Volný kop Bayernu, v těsné blízkosti pokutového území Leverkusenu, to je šance na vyrovnání!

62
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Javi Martínez, přichází Mehdi Benatia.

60
    Po hodině hry prohrává Bayern na hřišti Bayeru 0:1, když se v 55. minutě parádně trefil z volného kopu Hakan Çalhanoğlu.

59
    Neuvěřitelné, čtvrtý roh v řadě, celkem již desátý Bayeru, tentokrát po zásahu Neuera.

59
    A do třetice rohový kop Bayeru z levé strany.

58
    A po zákroku bránícího Pizarra má Çalhanoğlu další roh.

57
    Rohový kop Leverkusenu, Çalhanoğlu rozehraje z levé strany.

56
    Na druhé straně střílí Weiser z pravé strany, ale snadnou střelu Leno chytá.
    Hakan ÇALHANOĞLU - 1:0

55
    HAKAN ÇALHANOĞLU rozehrál volný kop Leverkusenu, ve vzdálenosti pětadvaceti metrů od branky Bayernu a trefil to náramně, přesně k tyči, kam Neuer nedosáhl a domácí jdou do vedení.

53
    Míč ale končí u Neuera, takže ani z této akce nic nebude.

53
    Další aut domácích, tentokrát z pravé strany vhazuje Rolfes.

52
    Sudí přerušuje hru a nařizuje autové vhazování Leverkusenu, z pravé strany, na polovině Bayernu.

50
    Míč má ve svém držení Neuer, který také rozehrává od branky Bayernu.

49
    Na druhé straně vybojovali rohový kop domácí, Hakan Çalhanoğlu rozehraje z pravé strany.
    Skvělý Leno!

49
    Leno nyní zachránil Bayer od inkasování, Pizarro byl ve vyložené šanci, ale gólman dokázal střelu vyrazit pravou nohou, to byl parádní zákrok!

48
    Úvod druhé půle zatím ze strany Bayernu hodně nevydařený, již třetí hrubý faul.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:31.

V prvním poločase jsme branku nezaznamenali, oba týmy tak odchází do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Zhruba od třicáté minuty jsme ale sledovali poměrně dobré utkání, kterému nechyběly pohledné akce a gól byl velmi blízko, dočkáme se ho alespoň v poločase druhém?

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Poslední minuta prvního poločasu, resp. řádné hrací doby.

44
    Hakan Çalhanoğlu rozehrál z pravé strany, hosté odvrátili, nakonec Neuer odkopl míč z pokutového území.

43
    Z protiútoku vybojovali domácí rohový kop, zasloužil se o to Bellarabi.

43
    Rozehrál Philipp Lahm, míč stáčel ke vzdálenější tyči, ale chytá Leno.

42
    A nakonec právě Pizzaro vybojoval volný kop pro Bayern, a to z levé strany, v blízkosti vápna Bayeru!

41
    Bayern se o to nyní pokouší, konkrétně Pizzaro.

40
    Poslední pětiminutovka prvního poločasu, dočkáme se gólu do poločasové přestávky?

38
    Ani rohový kop nevybojoval Gaudinho na pravé straně, Leno vykopává.
    Záložník Bayernu Strieder zatím podává velmi dobrý výkon

36
    V pěti šli nyní domácí proti trojici bránících hráčů Bayernu, Son Heung-min ale vzal všechno na sebe, než aby něco vymýšlel, tak vypálil z levé strany, odkud trefuje náruč Neuera.

35
    A nakonec pálí ve vápně Jedvaj, ale míč až příliš "podebral", ten letí vysoko nad branku.

34
    Rohový kop pro Bayer, Çalhanoğlu rozehraje z pravé strany.

33
    Také Bayern bleskově rozehrál a vše musí řešit Jedvaj, který na své polovině odkopl míč do autu.

32
    Po volném kopu Bayernu šli domácí do rychlého brejku, ale Bellarabi nakonec padá v pokutovém území soupeře, Neuer má míč.

30
    Je za námi první půl hodina hry, která v posledních minutách nabírá své očekávané tempo. V souboji dvou špičkových bundesligových týmů je to zatím nerozhodně 0:0.

28
    Domácí se v pohodě ubránili a jdou do útoku.

27
    Bayern má rohový kop, a to první roh z pravé strany.
    Götze v šanci, skvělý Jedvaj!

26
    Jenže akce Bayeru končí neúspěšně, naopak, do brejku šli hosté, Götze nasprintoval po pravé straně až do pokutového území, kde udělal kličku vyběhnuvšímu Lenovi, jenže cestě míči do branky zabránil skvělým skluzem vracející se Jedvaj!

25
    Ale nyní již fauluje hostující Rafinha, k zemi se u pokutového území Bayernu poroučel Stefan Kießling.

24
    Útočným faulem končí snaha Bayeru probojovat se k pokutovému území Bayernu.

22
    A právě Hakan Çalhanoğlu rozehrál třetí rohový kop Bayeru, centr z pravé strany ale obránce Bayernu hlavou odvrací.

21
    Rohový kop pro Bayern, dobrou práci odvedl útočící Çalhanoğlu.

20
    Bellarabi faulován, zatím sledujeme spíše nezáživný fotbal, provázený častými fauly.

17
    Çalhanoğlu se provinil faulem na polovině Bayernu.
    Bayern má i dnes v hledišti velkou podporu

16
    Pas na Kießlinga nepřesný, host získávají míč.

15
    Leverkusen na polovině Bayernu, hosté zatím pod tlakem domácího týmu.

13
    Kießling faulován na vlastní polovině, domácí získávají míč.
    Jasný ofsajd, gól správně neplatí.

11
    Míč sice končí v síti po akci Kießlinga, ale je to jasný ofsajd, gól správně neplatí.

10
    Před Toprakem odvrací Weiser na další roh, který domácí rozehrají opět z pravé strany.

9
    Rohový kop pro Bayer, domácí rozehrají z pravé strany.

7
    Rychlý brejk Bayeru táhne po levé straně Son Heung-min, který také posléze pálí, ale branku Bayernu netrefuje.

6
    Po akci Götzeho muselo fanouškům Leverkusenu zatrnout, míč fantasticky vyráží Leno!

5
    Útočný faul Son Heung-mina v souboji s Rafinhou.

4
    Ale míč míří pouze mimo branku Neuera, žádné nebezpečí pro Bayern.

3
    Volný kop Leverkusenu rozehraje z levé strany Jedvaj.

1

Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Toprak, Jedvaj, Wendell – Rolfes, Reinartz – Bellarabi, Çalhanoğlu, Son Heung-min – Kießling.
    Náhradníci: Krešić – Brandt, Boeder, Boenisch, Donati, Drmić, Jurčenko.

Bayern Mnichov: Neuer – Rafinha, Martínez, Dante, Weiser – Strieder, Schweinsteiger – Lahm, Gaudino, Götze – C. Pizarro.
    Náhradníci: Reina – Kurt, Alonso, Görtler, Benatia, Alcântara, Bernat.

Rozhodčí: Dingert – Christ, Aarnink.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vzájemné zápasy
    Na podzim skončil vzájemný ligový souboj na hřišti Bayernu těsným vítězstvím domácího týmu, který zvítězil 1:0.

Po překvapivém vyřazení z DFB-Pokalu od Borussie Dortmund bude Bayern čelit těžké zkoušce. V ne zcela optimální herní pohodě cestují do Leverkusenu, kde se utkají se soupeřem, kterému se naopak v posledních zápasech hodně daří. Bavorský velkoklub bude chtít navázat na čtvrtfinálový souboj před zhruba měsícem právě v Leverkusenu, kde tehdy Bayern vyhrál 1:0 po prodloužení.

Po březnovém vyřazení z Ligy Mistrů a domácího ligového poháru se Bayer může soustředit na domácí ligu, v níž má na čtvrtém místě luxusní náskok před pátým Schalke (13 bodů). Čtvrté místo zajišťuje předkolo Ligy Mistrů pro příští sezónu, ovšem ve hře je stále ještě třetí místo, zajišťující přímý postup. To však drží Borussia Mönchengladbach, která má náskok dvou bodů, což je ztráta, která se jeví jako minimální

V dnešním utkání, v rámci jedenatřicátého bundesligového kola, přivítá v BayAreně v Leverkusenu domácí BAYER LEVERKUSEN hostující BAYERN MNICHOV.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.