Hr. Králové – Slavia 0:1 (kon.) | Jablonec – Ostrava 4:0 (kon.) | Dukla Praha – Teplice 5:1 (kon.)
Jihlava – Liberec 4:0 (kon.) | Příbram – Brno 3:2 (kon.) | Slovácko – Mladá Boleslav 1:1 (kon.)
Bohemians 1905 – Plzeň 3:2 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 1:3 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
4:0 (2:0)
FC Slovan Liberec
Sobota 23.05.2015, 17:15Synot liga

29. kolo je v Jihlavě minulostí. Nakonec jsme viděli čtyři branky, všechny v síti liberského brankáře Lukáče. Vysočina vstřelila dva góly v prvním a dva ve druhém poločase. Do vedení poslal domácí ve 12. minutě Kliment. o šest minut později se prosadil Mešanović. Ve druhém poločase se v 48. minutě trefil Nerad a po něm uzavřel skóre utkání Harba. (19:08:15)

90+1

90+1
    Frýdek z levé strany rozehrával rohový kop. míč si pro sebe sebral Blažek.

90
    Druhý poločas bude o minutu delší.

89
    Liberec se mohl dočkat snížení stavu, na malém vápně se k hlavičce dostal Lukáš Kaiser, ale na brankové čáře se svým zákrokem zaskvěl gólman Blažek, který i nadále při svém loučení drží nulu.

88
    Do vápna dostal přihrávku Lukáš Kryštůfek, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

84
    Po ose Nerad, Kliment, který přenesl hru na pravou stranu se ck míči dostal Hybš, jenž nahrál na Harbu, který minul bránu.

83
    Liberec i nadále pokračuje ve své aktivitě, ale prozatím mu není přáno ke vstřelení čestného úspěchu.

Dnešní utkání sleduje 2558 diváků.

80
    Vysočina naposledy střídá, na poslendích deset minut si přišel zahrát David Štěpánek.

79
    Následně hosté zahrávali rohový kop z levé strany, i tuto situaci domácí obana přečkala. Na Liberci je vidět, že domů nechce odjet bez vstřelené branky.

78
    Liberec mohl snížit náskok Jihlavy. Hosté nadvakrát rozehrávali standardní situaci, když první rozehráli předčasně. Při správném pokusu trefil Martin Frýdek tyč.

76
    Nerad chtěl uličkou vyslat do šance Harbu, ale míč byl příliš pomalý, a tak jej obrana Liberce zneškodnila.
    Haris HARBA - 4:0

74
    Jihlava právě vstřelila branku!
    HARIS HARBA si na hranici velkého vápna srovnal míč a technickou střelu poslal na Lukáče, ten jí pouze dokázal vytěsnit na tyč a od ní se míč odrazil do sítě.

71
    Vysočina střídá, střelce druhé branky Murise Mešanoviće nahrazuje Haris Harba.

70
    Standardní situaci poblíž hranice velkého vápna rozehrál Kukoľ, ve vápně nejvýše vyskočil Kryštůfek, ale v záklonu si nedokázal balón nijak zpracovat.

69
    Isaac Sackey ostře zajel do Klimenta a po právu vidí žlutou kartu.

67
    Vysočina střídá, pro dnešk má dohráno Jakub Fulnek, místo něj si zahraje Augusto Batioja.

Jaroslav Wollmann

Branky: 12. Kliment (Kukoľ), 18. Mešanović (Kliment), 48. Nerad, 74. Harba (Hybš)

Karty:   42. Nerad (JIH) – 20. Pimpara (LIB), 31. Soungole (LIB), 54. Frimmel (LIB), 69. Sackey (LIB)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 9:2.
    FC Vysočina Jihlava: Blažek – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí (C), Hybš – Jánoš, Šulek (80. Štěpánek) – Kliment, Nerad, Fulnek (67. Batioja) – Mešanović (71. Harba).
    Náhradníci: Hanuš – T. Marek, Tlustý, Demeter, Batioja, Štěpánek, Harba.

FC Slovan Liberec: Lukáč – Coufal, Brabec (C), Pimpara, Frýdek – Sackey, Soungole (46. Sus) – Kaiser, Douglas, Frimmel – Bakoš (61. Hadaščok).
    Náhradníci: Hroššo – Sus, Pavelka, Hadaščok, Šural, Delarge, Pokorný.

Rozhodčí: Příhoda – Kordula, Hrabovský