Estoril – Boavista 2:0 (kon.) | Nacional – FC Ferreira 3:0 (kon.) | Arouca – Moreirense 1:2 (kon.)
Gil Vicente – Belenenses 0:2 (kon.) | Rio Ave – Sporting 0:1 (kon.) | Benfica – Marítimo 4:1 (kon.)
Coimbra – Guimarães 2:4 (kon.) | Braga – Setúbal 5:0 (kon.)
Academica de Coimbra
2:4 (1:1)
Vitória SC Guimarães
Sobota 23.05.2015, 21:15 • Estádio Cidade de Coimbra, Coimbra • Portugalská Primeira Liga

S konstatováním, že Vitória SC Guimarães vyhrála na hřišti Coimbry 2:4, ale k postupu do základní skupiny Evropské ligy jí to nestačilo, neboť Braga vyhrála doma nad Setubalem 5-0, takže Vitória končí v portugalské lize pátá a čeká jí play-off Evropské ligy, se s Vámi loučí a třeba zase za rok napočtenou z portugalské ligy se těší Tomáš Lysý. (23:22:49)

Červené karty: 0-0.

Závěrečné dva zápasy Primeira Ligy končí a je i jasné, že Braga postupuje přímo do Evropské ligy, když doma zdolala Setubal 5:0. V tomto zápase totiž mohla Vitória SC Guimarães vybojovat přímý postup do druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže jen tehdy, kdyby Braga prohrála a Vitória vyhrála nad Academicou de Coimbra. To první se nepovedlo, to druhé ano.

V pohledném zápase jsme viděli hned šest branek. Po několika slibných šancích v úvodu zápasu padl první gól až ve čtyřiatřicáté minutě, kdy se prosadil Ricardo Valente. O šest minut později ale vyrovnal Pedro Nuno svým prvním gólem v sezoně. Během čtrnácti minut druhé půle získala Vitória dvougólový náskok, trefil se totiž Otávio a Tomané, jehož gól pro ofsajd však neměl platit. Drama na stadionu v Coimbře ještě vyvolal krásný gól Ivanilda dvacet minut před koncem. Jenže v nastaveném čase nechali domácí v obraně dvě velká okénka a to druhé již potrestal Ricardo Valente, jenž po pasu střídajícího Alveze vstřelil poslední gól v sezoně nejen Vitórie, ale i celé Primeira Ligy.

90+5
    Ricardo VALENTE - 2:4

90+4
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto. Jonathan Alvez poslal z levé strany přízemní centr do vápna, kde RICARDO VALENTE předběhl beka a poslal míč přesně k levé tyči branky. Asistence: Jonathan Alvez.

90+3
    Další cenné vteřinky získali hráči Vitórie po tom, co roh zahráli nakrátko a domácí je dlouho nemohli zbavit míče.

90+2
    Nyní ale budou muset domácí na nějaké výraznější ofenzivní choutky zapomenout, neboť Vitória podnikla rychlý kontr a bude zahrávat rohový kop.

90+1
    V první z nich se nic vážného nestalo, Academica kombinuje, ale nedokáže najít skulinku v obraně hostí.

90
    Ve druhém poločase se budou hrát čtyři minuty nad rámec normální hrací doby.

90
    Přímý volný kop poblíž lavičky domácích byl rozehrán velmi vtipně. Míč získal Ivanildo, který udělal pár rychlých kroků k vápnu a nacetroval, ale Douglas šel ven z branky a vyboxoval míč pryč.

90
    Možná poslední šance domácích. Ivanildo spadl k zemi po tom, co jej doslova složil Bouba Saré.

88
    Dlouhý centr Nuna Pilota směřoval do říše nikoho, na levé straně poblíž vápna se nikdo z domácích hráčů nepohyboval.

87
    Academica má zhruba pět minut na to, aby nekončila svojí letošní sezonu v Primeira Lize porážkou. Má nyní míč na noze.

86
    K hlavičce se po přímém volném kopu dostal Rafael Lopes, jenže měl obtížnou pozici a poslal míč hodně vedle pravé tyče Douglase.

85
    Ricardo Valente poslal k zemi Ivanilda, z čehož plyne dobrý přímý kop zhruba třicet metrů od branky z levé strany.

84
    Poslední střídání také na hostující straně. Střelce zatím rozdílového gólu Tomaného nahrazuje Jonathan Alvez

82
    Třetí střídání domácích. Ze hřiště odchází obránce Iago Santos, místo kterého míří na plac ofenzivní muž Olascuaga.

Tomáš Lysý

Branky: 40. Nuno, 70. Ivanildo – 34. Valente, 53. Otávio, 59. Tomané, 90+4. Valente

Karty:   59. Cissé (COI), 72. Silva (COI) – 51. Bernard (GUM)

Academica de Coimbra: Oliveira – Esgalo, Joao Real, I. Santos, Oualembo – Piloto, F. Alexandre, Nuno – Ivanildo, Cissé, A. Silva. Trenér: José Viterbo
    Náhradníci: F. Santos, Nascimento, Mineiro, Obiora, Olascuaga, Magique, Lopes.

Vitória SC Guimarães: Douglas – Plange, Cafú, Moreno, Rocha – Bernard, Otávio, Josué – Sami, Tomané, Valente. Trenér: Ruí Vitória
    Náhradníci: Asis, Joseph, J. Afonso, Alves, Gui, Saré, Alvez.

Rozhodčí: Ferreira – Moniz, Serrão – Machado