Everton – Chelsea 3:1 (kon.) | Norwich – Bournemouth 3:1 (kon.) | Crystal Palace – Manchester City 0:1 (kon.)
West Brom – Southampton 0:0 (kon.) | Arsenal – Stoke 2:0 (kon.) | Watford – Swansea 1:0 (kon.)
Manchester Utd. – Liverpool 3:1 (kon.)
Manchester United
3:1 (0:0)
Liverpool FC
Sobota 12.09.2015, 18:30 • Old Trafford, Manchester • Anglická Premier League • 5. kolo
    Anthony Martial se gólově prosadil hned ve svém prvním zápase za Manchester United.

Druhý poločas už byl jiná káva, než úvodní dějství! Viděli jsme v něm hned čtyři góly a tři z nich mohli slavit fanoušci Manchesteru, který tak vítězí nad Liverpoolem 3:1.

Gólový účet zápasu otevřel ve 49. minutě povedenou ranou do šibenice Daley Blind. Také Reds začali po inkasovaném gólu hrát, ovšem Ingse fantasticky vychytal de Gea a o pár minut později zaskočil za svého gólmana na brankové čáře Blind. Dvacet minut před koncem tak opět udeřilo na druhé straně, Ander Herrera byl ve vápně faulován Gomezem a sám nařízenou penaltu proměnil. Liverpoolu svitla naděje v 84. minutě, kdy se nůžkami krásně prosadil Christian Benteke. Ani ne o dvě minuty později však ukázal debutant Anthony Martial, proč stál Manchester takové peníze, a odvážným průnikem přes trojici bránících hráčů definitivně rozhodl o výhře Red Devils. (20:29:06)

90+4

90+3
    Vypadá to, že Red Devils už Liverpoolu míč nepůjčí. Domácí fanoušci si závěr užívají.

90+3
    Domácí se už nikam neženou a v klidu drží míč na svých kopačkách.

90+1
    Tak ještě čtyři minuty.

90
    Devadesátá minuta se chýlí ke konci, za malou chvilku se dozvíme, kolik rozhodčí Oliver nastaví.

88
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Alberto Moreno.

88
    Martialův gól byl zřejmě posledním hřebíčkem do pomyslné rakve s nadějemi Liverpoolu na bodový zisk. Tohle už by si domácí měli pohlídat.
    86. Anthony MARTIAL - 3:1

86
    Manchester United právě vstřelil branku!
    ANTHONY MARTIAL ukázal, proč za něho United zaplatili tak velké peníze! Francouzský útočník se přes tři bránící hráče dostal až k zakončení a ranou ke vzdálenější tyči prostřelil Mignoleta, který míč škrtl nohou, ale nezastavil ho – 3:1.
    84. Christian BENTEKE - 2:1

84
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Na Old Traffordu to ještě bude drama! CHRISTIAN BENTEKE ve vápně vystřihl překrásné nůžky a tentokrát byl i de Gea bezmocný!

83
    De Gea prostě umí! Jordon Ibe se na rohu šestnáctky uvolnil a levačkou vypálil střelu, která mířila do vzdálenějšího horního rohu domácí brány. Španělský gólman míč jednou rukou vyrazil na roh.

82
    Martial na půlce udržel míč proti třem protihráčům a nakonec byl faulován Lovrenem. Výborná práce mladého útočníka, který přišel na Old Trafford z Monaka.

82
    Snaha, kterou Liverpool vyvinul po prvním inkasovaném gólu, po penaltovém zásahu Herrery zase uvadla. Domácí nyní kontrolují hru.

81
    Začala už poslední desetiminutovka řádné hrací doby. Rudí ďáblové jsou blízko vítězství.

80
    Lovren se vrátil s Martialem a odehrál míč do autu.

79
    Před pokutovým územím se dostal k míči Fellaini, který vše řešil individuálně a jeho střelu zblokoval Škrtel.

Martin Augustin

Branky: 49. Blind (Mata), 71. A. Herrera (pen.), 86. Martial (Young) – 84. Benteke

Karty:   73. Darmian (MAN) – 48. Clyne (LIV), 75. Milner (LIV)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 6:11.
    Manchester United: de Gea – Darmian, Smalling, Blind, Shaw – Carrick (C) (72. Schneiderlin), Schweinsteiger – Mata (65. Martial), A. Herrera, Depay (46. Young) – Fellaini.
    Náhradníci: Romero – Rojo, Martial, Young, A. Valencia, Schneiderlin, McNair.

Liverpool FC: Mignolet – Clyne, Škrtel, Lovren, Joe. Gomez – Can, Lucas Leiva (88. A. Moreno), Milner (C) – Ings (74. Origi), Benteke, Firmino (65. Ibe).
    Náhradníci: Bogdán – K. Touré, M. Sakho, A. Moreno, Origi, Ibe, Rossiter.

Rozhodčí: M. Oliver – S. Burt, G. Beswick