Chabarovsk – Soči 1:0 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavl 0:3 (kon.) | Novokuzněck – Kazaň 3:4 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – Toljatti 5:4 (3:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Jokerit 5:2 (kon.) | Čerepovec – Chanty-Mansijsk 3:0 (kon.)

Vladimír Roth (SIB) 0+0, 5 střel, čas na ledě 22:41
    Martin Zaťovič (TOG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 24:24 (16:29:08)

Dnešní vypjaté utkání je za námi. Domácí po celý zápas ani jednou nevedli, ale dokázali hned několikrát dotáhnout a nakonec vyhráli na samostatné nájezdy, když ani jeden z jejich střelců nezaváhal! O rozhodující nájezd se nakonec postaral David Ullström.

David ULLSTRÖM - 5:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Sibir Novosibirsk.
    Autorem vítězné branky je DAVID ULLSTRÖM.

3. série
    3:1
    Tak to byla neskutečná paráda, co předvedl David Ullström! Ten se rozjel hodně rychle na Kasutina a těsně před ním zvedl puk přesně do bližšího růžku!

2. série
    2:1
    Semjon Valujskij si krásně položil Bespalova a zakončil jistě!

2. série
    2:0
    Maxim Šalunov před Kasutinem hodně zpomalil, ale i tak dokázal napálit kotouč přesně k tyči!

1. série
    1:0
    Stěpanov se rozjel hodně pomalu a Bespalov mu sáhl do puku a nedovolil mu zakončit!

1. série
    1:0
    Tomáš Vincour se rozjel z pravé strany a s přehledem umístil kotouč bekhendovým blafákem k protější tyčce!

Samostatné nájezdy začínají.

Ani nastavených pět minut nerozhodlo. Dojde na dovedností soutěž – samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:47
    Rothova střela je sražena v ochranné síti. Ještě jedno vhazování před Kasutinem.

64:21
    Hosté i nadále kombinují kolem Bespalovovy brány a snaží se rozhodnout ještě v prodloužení.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

62:46
    Anton Šenfeld se natlačil před bránu a chtěl zasunout k protější tyči, jenže Bespalov předvedl výborný provaz a zasáhl!

62:10
    Domácí byli u soupeřovy střídačky zastaveni a Lada postupuje opět k Bespalovově kleci.

61:13
    Hosté v prodloužení zatím nebezpečnější. Zakončoval Vorobjov, který ale těsně přestřelil.

60:31
    Domácí mohli ujíždět do protiútoku, ale místo toho si zvolili střídání.

60:16
    Hosté aktivně vybojovali kotouč a rovnou ohrozili Bespalova. Kotouč končí v ochranné síti.

60:01

Panečku to byla třetí třetina! Domácí nejprve vyrovnali díky Olegu Gubinovi, ale hosté se vrátili do vedení zásluhou Denise Gurjanova. Následovaly ještě branky Davida Ullströma, Tobiase Viklunda a Tomáše Vincoura, které rozhodli o tom, že se dočkáme prodloužení a možná i samostatných nájezdů.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:11
    Mokšancev mířil nepříjemně ke vzdálenější tyči, ale Bespalov zasáhl vyrážečkou.

58:55
    Domácím pokus o rychlý protiútok nevyšel. Hosté se ujímají puku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
    57:59 Tomáš VINCOUR - 4:4

57:59
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácí zkrátka nechtějí připustit porážku! Sergej Šumakov vyrazil objet hostující branku a kolem bližší tyče vrátil puk na TOMÁŠE VINCOURA, jenž už svojí střelou Kasutina překonal! Asistence: Sergej Šumakov.
    57:44 Tobias VIKLUND - 3:4

57:44
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou opět do vedení a domácím už mnoho času nezbývá! Lada ujížděla do protiútoku a na středu zakončil přes padajícího obránce bekhendem TOBIAS VIKLUND! Neposedný kotouč vypadl až za ležícím Bespalovem! Asistence: Denis Gurjanov a Alxenader Bumagin.

57:27
    Žafjarov v pádu usměrnil kotouč na branku Togliatti, ale Kasutin dokázal špičkou betonu vykopnout.

56:50
    Oproti první půli zápasu se domácí neuvěřitelně zvedli a teď drží soupeře pod téměř soustavným tlakem.

56:15
    Sannikov dlouho držel puk za brankou, ale nakonec nic nevymyslel. Do protiútoku vyráží Bumagin.

55:40
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

55:12
    Hosté jen nouzově vyhazují, ale tak, aby z toho nebyl icing.

54:55
    Aktivita domácích nadále pokračuje. Kasutin má v posledních minutách hodně práce.

54:13
    Domácí pokračují v aktivní hře a chtějí se dostat do vedení.
    53:06 David ULLSTRÖM - 3:3

53:06
    Tomu říkám zápas! Po pouhých šestnácti sekundách je opět vyrovnáno! DAVID ULLSTRÖM nastřelil puk od pravého mantinelu k bližší tyči a kotouč brankáři Kasutinovi propadl až za záda! Asistence: Tomáš Vincour.
    52:50 Denis GURJANOV - 2:3

52:50
    Hosté se ale ani v nejmenším nevzdávají a opět jdou do vedení! Bespalov se snažil vyrazit střelu, která šla vedle jeho branku, přičemž poněkud ztratil rovnováhu, a kotouč se od zadního mantinelu odrazil až k DENISI GURJANOVOVI, který dokázal dorazit puk za rozhozeného brankáře! Asistence: Alexander Nikulin.

52:10
    Hosté si vyžádali oddechový čas!

52:10
    Zakázané uvolněné hostí.

51:46
    Domácí mají nyní veliký tlak, uvidíme zdali se z něj hosté po ubráněném oslabení dostanou.

51:07

50:35
    Až nyní dokázali hosté vyhodit a můžou vystřídat.

49:48
    Další tvrdá rána Rotha, kterou už Kasutin nedokázal udržet a pouze ji vyrazil.

49:34
    Roth dostal nabito na vrcholu pomyslného deštníku a vypálil hodně tvrdě z první, avšak Kasutin si i s touto dělovkou věděl rady.

49:07
    Alexej Mastrjukov (TOG) je vyloučen za držení prothráče.

48:37
    Ignatovič byl špatně postavený na modré čáře a domácí přišli o pásmo.

47:37
    Ullström se krásně uvolnil za padajícího obránce na střed a zamířil pod horní tyč, jenže o malý kus přestřelil Kasutinovu bránu.

46:28
    Domácí, kteří jsou nabuzení vyrovnáním, opět pospíchají před Kasutina.
    Oleg GUBIN - 2:2

45:14
    Tak jsem to zakřikl! Přeci jen tu máme přesilovkovou trefu! Střelu od modré čáry vyrazil Kasutin pouze před sebe a tam se výborně zorientoval OLEG GUBIN, který doklepl kotouč za rozhozeného gólmana! A začínáme opět od začátku. Asistence: Maxim Šalunov a Vitalij Menšikov.

45:10
    Přesilové hry se dnes nedaří ani jednomu z týmů. Domácí musí spěchat za pukem zpět do vlastního obranného pásma.

44:43
    Sannikov byl hodně aktivní u soupeřovy branky, ale teď už puk znovu směřuje až za Bespalova.

44:05
    Hosté se rychle dokázali osvobodit a vyvezli puk.

43:51
    Stanislav Romanov (TOG) je vyloučen za hákování.

43:50
    Sannikov si krásně vybruslil zpoza brány před brankoviště a chtěl zasunout bekhendem, jenže byl faulován!

43:27
    Bobrov se hodně důrazně protlačil až do zakončení, ale Kasutin dokázal vyrazit a následně už obrana hostí zafungovala a nepustila nikoho k dorážce.

43:11
    Hosté opět poněkud přebrali iniciativu a Bespalov musel několikrát zasahovat.

42:10
    Hosté se dostali před branku Sibiru, ale zatím kombinují po rozích.

41:36
    Šumakov mohl být hrdinou zápasu pro Sibir, ale v přečíslení dostal kotouč příliš mezi nohy, a tak nedokázal puk doklepnout do odkryté sítě!

40:25
    Další protečovaný kotouč směřoval na Kasutina, ale tentokrát dokázal hostující brankář na poslední chvíli zareagovat!

40:03
    Zaťovič tentokráte proti Vincourovi úspěšnější a hosté se dostávají k puku.

40:01

Druhá třetina je za námi. Ve druhé části dokázal hned v jednadvacáté minutě navýšit náskok Lady Alexander Bumagin, který prostřelil Bespalova ze situace, která nevypadala nebezpečně. Domácí však v závěru druhé části přidali na tempu a v pětatřicáté minutě dokázali snížit, když Sergej Šumakov protečoval puk přesně mezi Kasutinovy betony.
    Stav po druhé třetině 1:2.
    Třetí třetina začne přibližně v 15:17.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:48
    Hosté nakonec dostali kotouč z vlastního pásma a zásluhou Alexandera Strelcova dokonce získali vhazování před Bespalovem.

39:22
    Domácí jsou po vstřelené brance skutečně hodně aktivní a hosté budou moci být rádi, když se do konce třetiny ubrání.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:28
    Vincour vypálil od modré čáry, ale Kasutin vcelku v klidu přikryl puk lapačkou.

37:50
    Domácí se drží v útočné třetině a podařilo se jim vytvořit si značný tlak.

37:10
    Šumakov je znovu na ledě a opět dělá hostujícím obráncům problémy za Kasutnovou brankou.

36:38
    Střela od modré čáry ještě byla těsně před Bespalovem tečována, ale naštěstí pro domácího brankáře zamířil puk mimo tři tyče.

35:51
    Hosté mají znovu veliký tlak, ale domácím evidentně první branka v utkání přidala na sebevědomí.

35:02
    V tlaku jsou nyní pro změnu hosté, kteří se snaží odpovědět na snižující branku.
    Sergej ŠUMAKOV - 1:2

34:18
    Domácí se přeci jen prosazují! SERGEJ ŠUMAKOV dokázal tečovat nahození od modré čáry přesně mezi Kasutinovy betony! Sudí se ještě museli poradit s videem, ale domácí forward nezahrál vysokou holí! Asistence: Vitalij Menšikov

33:47
    Střelu Vasilije Strelcova od pravého mantinelu Bespalov kryje ve své výstroji.

33:11

32:13
    Sannikov opět hodně aktivní v oslabení, znovu se prodral do individuální akce! Kasutin dnes ale zatím velmi jistý a poradil si i s jeho vyjetím od pravé tyče a pokus o zasunutí kotouče k tyči vzdálenější!

31:55
    Další vysoký puk opouští obranné pásmo Sibiru.

31:38
    Domácí ve čtyřech.

31:28
    Domácí vyhazují puk a na chvíli se osvobozují.

31:23
    Gubin se obětavě vrhl do přihrávky, ale divže nesrazil puk za vlastního brankáře.

31:20

31:11
    Domácí střídačka dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Maxim Šalunov.

30:33
    Ullström zakončoval bekhendem z pravé strany, ale přestřelil branku hostí.

30:04
    Sannikov alespoň usměrnil kotouč na Kasutinovu bránu, ale puk neměl zdaleka potřebnou razanci.

29:52
    Zakázané uvolnění domácího celku.

29:38
    Síly na ledě se vyrovnají. Maxim Ignatovič (SIB) je vyloučen za sekání.

29:20
    Alexander Bumagin (TOG) je vyloučen za podražení.

29:03
    Ridderwall vracel kotouč do závaru před brankoviště, ale tam měl Žafjarov zablokovanou hůl!

28:46
    Domácí se vlastně poprvé v zápase drží delší dobu v útočném pásmu.

28:08
    Gimajev dostal nabito na střed modré čáry, ale jeho rána z první byla nepřesná.

27:32
    Kopejkin hodně aktivně forčekoval, ale Bolšakov se nenechal rozhodit a odehrál hodně jistě.

27:13
    Hosté měli veliký tlak, ale Bespalov tentokráte dokázal lapit puk i přes veliký provoz před svým brankovištěm.

26:35
    Tvrdou střelu od modré čáry chtěl Bespalov vyrážet spíše jen instinktivně, ale kotouč k němu přes chumel těl ani nedoputoval.

25:49
    Kasutin rozehrával za bránou a po kolizi s jedním ze soupeřů skončil na ledě. Nakonec se ale žádné vzrušení nekoná.

25:08
    Menšikov pálil tvrdě z první od modré čáry, ale Kasutin neměl nejmenší problém jeho ránu pokrýt.

24:27
    Ullström hned po obdržení kotouče musel čelit soupeři a z tohoto souboje nevyšel s pukem na své holi.

23:49
    Kotouč skončil na střídačce Togliatti. Vhazovat se bude před brankou Sibiru.

23:44
    Mokšancev to tentokrát zkusil z levého kruhu, ale puk se zastavil v Bespalovově výstroji.

23:20
    Hosté tvrdě dohrávají souboje a nemají problémy s bráněním pokusů Novosibirsku.

22:40
    Zaťovič byl u modré čáry ostře dohraný a domácím se nabízí možnost rychlého protiútoku.

21:45
    Domácí se usazují před Kasutinem a snaží se o snížení. Zatím ale pouze kombinují.
    20:56 Alexander BUMAGIN - 0:2

20:56
    A hosté jdou do vedení o dvě branky! Ve vcelku nenápadné akci se rozjel ALEXANDER BUMAGIN po pravé straně a střelou ke vzdálenější tyči překonal Bespalova, který si na kotouč ale sáhl! Asistence: Vladimir Malenkich a Alexander Bolšakov.

20:40
    Bespalov je ledově klidný proti zakončení z velikého úhlu.

20:21
    Hodně přísně odpískaný icing hostí.

20:06
    Zaťovič znovu na buly neuspěl a domácí postupují směrem vpřed.

20:01

Máme za sebou první třetinu, ve které byli překvapivě lepší hosté. Ti byli hned od úvodu o něco aktivnější a hlavně jim toho vycházelo více než domácím. Hosté se nakonec dokázali dostat i do vedení, když v jedenácté minutě prostřelil Bespalova Tobias Viklund. Domácí mají veliké problémy v kombinaci v útočném pásmu a jestli budou chtít dnešní utkání otočit, budou muset hodně přidat.
    Stav po první třetině 0:1.
    Druhá třetina začne přibližně ve 14:21.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:18
    Alexander Strelcov využil Vereščaginovy chyby v rozehrávce a dostal se do samostatného úniku, jenže právě chybující Vereščagin se k němu v poslední chvíli stihl vrátit a hodně ho rozhodil v zakončení!

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:28
    Domácí pokračují v nahazování kotoučů za bránu, ale tento prostor mají hosté výborně pokrytý.

17:47
    Viklund prověřil Bespalova další střelou od modré čáry, ale tentokrát byl domácí gólman lépe připravený a zasáhl.

17:27
    Domácí měli tlak, ale znovu se o něj připravili sami nepřesnou přihrávkou.

16:49
    Sibir zahrál hodně lehkovážně za vlastní bránou a hosté se dostali v podstatě zadarmo ke kotouči.

16:06
    Roth hledal chytrou křižnou přihrávkou spoluhráče u vzdálenější tyče, ale jeho myšlenka zůstala nevyužita.

15:21
    Ridderwall se dostal ke střele z mezikruží, ale trefil pouze nejblíže stojícího bránícího hráče.

15:04

14:34
    Domácí dostali puk až za Kasutina a tam se jej snaží držet u mantinelu.

13:26
    Sannikov se dostal do úniku, ale neměl mnoho prostoru pro manévry, tak to zkusil silou! Kotouč nakonec za Kasutina neprotlačil.

13:04
    Maxim Ignatovič (SIB) je vyloučen za podražení.

12:51
    Alexander Strelcov střílel nepříjemně zpoza obránce, ale puk zaplul do Bespalovovy výstroje.

12:16
    Tentokrát Gubin si neporozuměl se skákavým kotoučem a domácí znovu přicházejí o pásmo.

12:03
    Domácí se lehce dostávají do útočné třetiny, ale tam nemůžou nějak nic vymyslet.
    10:54 Tobias VIKLUND - 0:1

10:54
    Hosté se prosazují a jdou do vedení! První střela hostí ještě byla zablokována, ale kotouč se odrazil do druhé vlny k volnému TOBIASI VIKLUNDOVI a ten už propálil brankáře Bespalova! Bez asistence.

10:30
    Nahození ze středního pásma nemohlo Bespalova zaskočit. Vhazování po jeho levici.

10:06

09:45
    Valujskij si nepohlídal svoje postavení na modré čáře a je pískán ofsajd.

09:32
    Hráči Novosibirsku opět vyhazují kotouč.

09:08
    Bespalov se musel přesouvat proti tvrdé ráně z první z levé strany, ale zvládl to více než zkušeně.

08:52
    Domácí dokázali vyhodit, ale hosté se vracejí zpět do pásma.

08:26
    Zaťovič vracel puk bekhendem před branku, ale přes Menšikova neprocedil kotouč.

08:06
    Za sekání je vyloučen Viktor Bobrov (SIB).

07:59
    Na první větší šanci stále čekáme. Přihrávka na střed na Fefelova domácím teď nevyšla.

07:24
    Šenfeld se sám umotal a skončil na ledě, takže už nedokázal přihrát na volného Zaťoviče.

07:03
    Mastrjukov dokázal zasáhnout do Ignatovičovy rozehrávky a nabízela se mu možnost, jenže hostující útočník se střelou zaváhal a puk byl následně sražen nad.

06:21
    Hosté v nouzi jen vyvezli puk z vlastního pásma a o žádný útok se nepokusili.

05:33
    Icing Sibiru.

05:21
    Gurjanov mířil nad Bespalovovu branku, a tak domácímu brankáři stačilo se pouze ohlédnout.

05:03
    Domácí pouze nahodili puk do útočného pásma, jenže tam si jej Kopejkin nedokázal sebrat. Hosté rozehrávají.

04:27
    Zaťovič vypomohl v obraně a vyšťoural kotouč ze souboje u mantinelu.

04:02
    Martin Zaťovič nebyl dostatečně rychlý a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Kasutina.

03:40

03:19
    Křižná přihrávka na Ignatoviče prošla, ale střela mířila nad Kasutinovu branku!

02:49
    Gubin to zkoušel z velikého úhlu, Kasutin nemusel zasahovat.

02:24
    Kotouč opět prudce opouští obranné pásmo Lady.

01:57
    Domácí zajímavě kombinovali, ale v rozhodující chvíli neudržel Šumakov rovnováhu. Následně hosté vyhazují.

01:40
    Máme tu první početní výhodu! Za držení protihráče je vyloučen Stanislav Romanov (TOG).

01:13
    Butuzov zavezl kotouč do pásma, ale u zadního mantinelu o něj přišel.

00:41
    Hosté v útočném pásmu dlouho u puku nevydrželi a domácí se opět připravují na další útočný výpad.

00:23
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním a hra se vrátí před Bespalova.

00:05
    Na úvodním buly úspěšnější domácí, kteří ale musejí vrátit puk do vlastního pásma.

00:01

Ještě si vyslechneme hymnu Ruské federace a vše bude připraveno k začátku utkání.

A za Bespalovem za obrovských ovací nastupují již i domácí hokejisté!

Hosté vedení brankářem Kasutinem už nastupují na ledovou plochu.

HK Sibir Novosibirsk: Bespalov (Salák) – Vereščagin, Ibragimov, Roth, Naumov, Menšikov, Ignatovič, Gimajev – Ridderwall, Ullström, Vincour – Bobrov, Kopejkin, Butuzov – Šumakov, Sannikov, Fefelov – Okulov, Žafjarov, Gubin – Šalunov

Lada Togliatti: Kasutin (Masalskis) – Vorobjov, Flood, Malenkich, Bolšakov, Volgin, Romanov, Gurkin, Viklund – Šenfeld, Valujskij, Zaťovič – Bumagin, Nikulin, Gurjanov – V. Strelcov, Stěpanov, Bočarov – A. Strelcov, Mastrjukov, Mokšancev

Rozhodčí: Dějev, Safiullov – Otmachov, Raming.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa

Alexander Salák (SIB) 13 zápasů, 94,1 %
    Tomáš Vincour (SIB) 7 zápasů (2+2)
    Vladimír Roth (SIB) 14 zápasů (2+3)
    Martin Zaťovič (SIB) 9 zápasů (2+1)

V posledním zápase, jenž se hrál v lednu 2015, zvítězil Novosibirsk na půdě Lady 3:1.

Lada Togliatti

Lada je ve Východní konferenci poslední, ze třinácti zápasů vytěžila pouze sedm bodů, ke kterým patří skóre 20:36. Co se týče posledních tří zápasů, tak v těch nedokázali hosté bodovat ani jednou. Nejprve to byla porážka 0:2 od Čerepovce, po které následovala další porážka, tentokrát 2:4 od CSKA Moskva. V zatím posledním duelu padla Lada opět 0:2 na ledě Novokuzněcku.

Nejproduktivnější hráči týmu

1. Alexander Bumagin (TOG) 13 zápasů (4+2)
    2. Anton Šenfeld (TOG) 13 zápasů (3+2)
    3. Alexej Mastrjukov (TOG) 11 zápasů (2+3)

HK Sibir Novosibirsk

Novosibirsk hraje v letošní sezóně dobrý hokej, momentálně je ve Východní konferenci třetí, na svém kontě má šestadvacet bodů a kladné skóre 37:28. Co se týče posledních tří zápasů, tak z těch domácí brali pět bodů, když nejprve prohráli s Ufou 1:2 a následně porazili Jaroslavl 1:0 po výborném výkonu Alexandera Saláka. Poslední zápas připomínal spíše přestřelku a lépe z ní nakonec vyšel právě Sibir, který porazil Kazaň 5:4 v prodloužení.

1. Oleg Gubin (SIB) 14 zápasů (4+6)
    2. Maxim Šalunov (SIB) 13 zápasů (6+3)
    3. Damir Žafjarov (SIB) 14 zápasů (4+5)

Dobré odpoledne, vítám Vás u online přenosu z ruské KHL. Na programu je zápas, ve kterém HK Sibir Novosibirsk na svém stadionu uvítá Ladu Togliatti.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Filip Ardon

Branky a nahrávky: 35. Šumakov (Menšikov), 46. Gubin (Šalunov, Menšikov), 54. Ullström (Vincour), 58. Vincour (Šumakov), rozh. náj. Ullström – 11. Viklund, 21. Bumagin (Malenkich, Bolšakov), 53. Gurjanov (Nikulin), 58. Viklund (Gurjanov, Bumagin)