Fehérvár – Znojmo 1:4 (kon.)
Fehérvár AV19
1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 27.09.2015, 17:30 • Ifjabb Ocskay Gábor Ice Hall • bet-at-home ICE Hockey League

Orli slaví se svými fanoušky velmi cenné vítězství. Ve Fehérváru se nevyhrává lehce a ani dnes to lehké nebylo. První branka padla až v polovině utkání, dlouho to byl velmi vyrovnaný duel, který se mohl převážit na jakoukoliv stranu. Znojmo ale využilo své šance, přidalo k tomu znovu velmi dobrý defenzivní výkon podpořený Patrikem Nechvátalem a je jasné, že i po šestém kole zůstává na čele tabulky EBEL!

Více k zápasu najdete již brzy na www.hcorli.cz, díky za pozornost a hezký zbytek večera. (19:44:08)

59:53
    Fehérvár právě vstřelil branku!
    Tak to je velká škoda pro Patrika Nechvátala, který sedm vteřin před koncem přichází o čisté konto. Vargovu střelu od modré čáry tečoval těsně před brankářem RYAN MARTINELLI. Asistence: Arnold Varga, Daniel Kóger.

59:09
    Puk ve středním pásmu na znojemských holích.

58:13
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo přidává ještě čtvrtý gól, poté co rychlý protiútok táhl Štach, vybruslil si do středu kluziště a vypálil. Hetenyi jeho ránu neudržel, puk mu propadl za zády a ROMAN TOMAS byl poblíž, aby kotouč doklepl do sítě. Asistence: Lubomír Štach, Peter Pucher.

57:35
    Kličkovanou Sarpatkiho v útočném pásmu ukončuje Biro, Znojmo kontroluje závěr duelu.

56:51
    Znojmo je znovu kompletní.

56:15
    Francis u levé tyče míjí branku v dobré pozici. Nechvátal jen roztáhl ruce.

55:45
    Connolly si dlouho rovnal puk v pravém kruhu, následně vymetl Nechvátalovu lapačku.

54:50
    Ještě jedna šance pro domácí, Stehlík (ZNO) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

53:00
    Orli jsou v plném počtu.

52:38
    Málem jsem to zakřikl, Szirányiho ránu od modré dorážel u levé tyče Becze, ale přes ležícího Nechvátala nepřehodil puk do odkryté branky.

51:59
    Domácím se nedaří. Chyby v kombinaci i postavení mimo hru, za minutu přesilovky toho Nechvátal moc řešit nemusel.

51:00
    Nyní musel David Bartoš (ZNO) faulovat, v rodící se jasné šanci stáhl jednoho z domácích hráčů. Přesilovka Fehérváru.

50:17
    Kóger a Nagy na útočné modré vybojovali kotouč, Nechvátal ale pokryl ránu i následnou dorážku.

49:29
    Špaček nabil Šedovi do mezikruží, jeho ránu kryje Hetenyi. Další pěkná akce Orlů.

49:08
    Hezká kombinace ve středním pásmu, po níž Biro dostal přihrávku do druhé vlny a z levého křídla prověřil Hetenyiho pozornost.

48:11
    Znojmo hraje velmi dobře a zdá se, že má zápas pod kontrolou. Aktivně napadá, zároveň nedává soupeři prostor ani čas ve vlastním pásmu.

46:02
    Domácí mohli rychle odpovědět, Szirányi dostal na pravém křídle prostor, zamířil na branku, ale trefuje jen Nechvátalovo rameno. Znojemský gólman dál drží svůj tým.

45:17
    Opět vynikající odpověď českého týmu a krásná branka v podání koho jiného, než COLTONA YELLOW HORNA! Ten se prokličkoval obranou soupeře a zasunul kotouč elegantně mezi betony brankáře Hetenyiho. Asistence: Antonín Bořuta, Jan Šeda.

44:47
    Znojmo teď ve vlastním pásmu lehce zaváhalo, Nagy obral o kotouč Šedivého a mířil rovnou na Nechvátala, ten jej ale vychytal.

43:58
    Szabo se protáhl po pravém křídle, střílel švihem, ale míjí horní roh znojemské klece.

43:09
    Až nyní se Fehérvár připomněl na druhé straně. Blackwater dostal překvapivou přihrávku k bližší tyči, trefuje ale jen pohotového Nechvátala.

42:49
    Domácí už jsou sice v pěti, ale nadále zůstávají pod tlakem českého mužstva. Orli aktivně napadají a činí maďarskému celku obrovské problémy v rozehrávce.

42:00

41:51
    Šulákovi utíká kotouč do středního pásma, Fehérvár oslabení zvládne.

41:17
    Lattner si sjel k pravé tyči, dostal přesnou přihrávku, ale z první těsně minul branku.

40:39
    Pucher řídí přesilovkou kombinaci Orlů, Fiala se ale do zakončení neprobil.

40:01

Druhá dvacetiminutovka vyšla Orlům velmi dobře. Zvládli úvodní nápor Fehérváru, postupně vyrovnali hru a ve 30. minutě se zásluhou rány Lubomíra Štacha dostali do vedení. Domácí měli k dispozici mnoho přesilovek, na znojemskou defenzivu ale zatím recept nenašli, naopak inkasovali podruhé z hole Yellow Horna. Další třetina začne přibližně v 19:10.

40:00

40:00
    Společně se závěrečnou sirénou dostává ještě dvě minuty za vražení na hrazení Connolly (FEH). Orli tak začnou závěrečnou třetinu v početní výhodě.

38:54
    Stehlík je na ledě, Znojmo zvládlo i další oslabení.

38:15
    Orli vyhazují a zatím hrají oslabení v tomto utkání velmi dobře.

37:15
    Domácí jsou v přesilovce, přesto se halou nesou jen pokřiky a chorály skupiny znojemských fanoušků.

36:53
    Během třinácti vteřin je tu trest, Stehlík (ZNO) si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

36:40
    Skvěle! Důležitý moment pro český tým, který přežil oslabení a pár vteřin po jeho skončení zasazuje protivníkovi direkt z protiútoku na druhé straně. Po Fialově přihrávce se přesně švihem trefuje nejproduktivnější hráč ligy COLTON YELLOW HORN! Asistence: Ondřej Fiala.

36:11
    Orli už jsou v plném počtu.

35:40
    Domácím dnes přesilovky nevycházejí úplně podle představ. Hrají již několikátou a nedá se říct, že by neměli šance, ale v zakončení jim chybí přesnost.

34:10
    Blackwater (FEH) inkasuje dvě minuty, Nemčík (ZNO) 2 + 2 minuty, rezultuje z toho tedy přesilovka domácích.

34:10
    Nemčík s Blackwaterem shodili rukavice a předvedli publiku pravou kanadskou rvačku. Slovenský obránce ve službách Znojma svého soka "na body" složil, rozhodčí se radí o trestech.

33:34
    Domácí jsou v plném počtu.

33:02
    Proti ráně Stehlíka od modré vytasil Hetenyi reflexivní zákrok, kterým vyráží puk mimo nebezpečí.

32:20
    Orli jsou v plném počtu a začíná jim zkrácená přesilovka.

31:34
    Nyní navíc inkasuje dvě minuty za nesportovní chování Kovács (FEH) a bude se pokračovat ve čtyřech.

31:12
    Domácí jsou sice nastěhovaní v útočném pásmu, ale schází jim střelba. Nechvátal zatím nemusel zasahovat.

30:17
    Za držení dostává dvě minuty Lattner (ZNO). Fehérvár si zahraje přesilovku.

29:28
    Halou se ozývá ohlušující pískot, domácí reklamují předchozí situaci a nejsou spokojeni s výrokem rozhodčích.

29:28
    Znojmo se ujímá vedení! Při signalizované výhodě připravil Pucher na útočné modré čáře střeleckou pozici LUBOMÍRU ŠTACHOVI, který příklepem propálil vše před sebou včetně brankáře. Asistence: Peter Pucher a Jan Lattner.

27:08
    Na druhé straně zahrozil z protiútoku Yellow Horn, ale trefil jen připraveného brankáře.

26:30
    Znojmo je v plném počtu.

26:02
    Domácí hrají velmi nebezpečnou přesilovku, od modré létá střela za střelou do prostoru v brankovišti. Nechvátal a čtveřice Orlů ale zatím odolává.

24:57
    Kógerova střela nadělala Nechvátalovi obrovské problémy, volný puk zůstal ležet v brankovišti, ale znojemští hráči u něj byli první a odpalují.

24:28
    Bača (ZNO) dostává dvě minuty za držení protihráče a domácí budou hrát přesilovku.

23:16
    Fehérvár nadále tlačí, Kovács s Wehrsem vykombinovali z těžké situace u mantinelu a prvně jmenovaný pálí tesně mimo branku.

21:57
    Becze dostal přihrávku před Nechvátala, ale sám proti znojemskému gólmanovi se nedokázal prosadit.

21:15
    Domácí začali aktivně a náporem. Francis s Connollym kombinují za Nechvátalovou brankou.

20:01

Skončila první třetina zápasu, která sice nepřinesla branku, ale zajímavých situací jsme viděli hodně. Největší šanci na skórování mělo Znojmo, ale Ondrej Šedivý v závěru třetiny nepřekonal sám před brankou gólmana Hetenyiho. Jinak vidíme velmi vyrovnaný souboj. Další třetina začne přibližně v 18:16.

20:00

19:44
    Už s končící přesilovkou se k puku mezi kruhy dostal Fiala a z otočky pálil těsně mimo branku. Domácí jsou v plném počtu a posouvají hru dál od své branky.

18:57
    Domácí vyhazují a Orli musí začít znovu od Nechvátala.

18:42
    Pokračuje tlak Orlů. Šulákovu střelu od modré vyráží si Hetenyi našel v chumlu těl před sebou.

18:28
    Největší šance dosavadního průběhu zápasu! Bartoš z levého křídla našel úplně volného Šedivého, ten v nájezdu na Hetenyiho zkusil blafák, ale maďarského brankáře nepřekonal.

17:57
    Znojmo už je v pěti, ale musí se dostat ke kotouči.

17:43
    Becze (FEH) dostává dvě minuty za hrubost za úder do Bačova obličeje. A to je vše, tedy Orli budou závěr třetiny dohrávat v početní výhodě.

17:43
    Becze číhající u levé tyče dostal přihrávku z pravého kruhu, ale nedokázal zakončit důrazně. Přesouvající se Nechvátal našel puk pod sebou. Následuje drobná potyčka, po níž se rozhodčí chystají vylučovat.

17:12
    Znojmo se dostalo k puku a vyhazuje.

17:00
    Nagy je zpátky na ledě a domácím začíná zkrácená přesilovka.

16:20
    Fehérvár ve čtyřech zamotal znojemskou obranu, do zakončení se z mezikruží dostal Varga, ale trefil jen připraveného Nechvátala.

15:57
    Síly na ledě se vyrovnají. Stehlík (ZNO) mimo hru poslal k ledu soupeře a za nedovolené bránění už putuje na trestnou lavici.

15:31
    Orli se sami dostali do středního pásma a zakládají další akci.

15:15
    Stehlíkovu ránu od modré vyráží Hetenyi betonem.

15:00
    Nagy (FEH) zahákoval Yellow Horna a Znojmo bude hrát přesilovku.

14:40
    Yellow Horn se protahoval kolem obránce a už už se dostával do zakončení, na poslední chvíli mu kotouč v nadějné příležitosti uskočil.

13:48
    Benkova nenápadná střela kousek za modrou řádně protáhla Nechvátala, ten nakonec vyráží, i když při zákroku nebyl jistý.

13:08
    Beroun dotíral na Hetenyiho, který málem vyrobil chybu v rozehrávce za vlastní brankou, nakonec ale Maďaři situaci zvládli.

12:19
    Orbánovo nahození od modré čáry chtěl tečovat Sikorcin, Nechvátal ale našel vysoko letící puk v lapačce.

11:10
    Orlům odpískán ofsajd.

10:54
    Na druhé straně si Nechvátal v pohodě poradil s nahozením z levého kruhu.

10:01
    Maďarský brankář si poradil i s nahozením od modré čáry a vyráží kotouč mimo hrací plochu.

09:15
    Podešva se uvolnil na levém křídle, ale příklepem z levého kruhu netrefuje branku.

08:09
    Bořuta nabil na útočné modré Štachovi, jeho pokus vyráží Hetenyi.

07:36
    Domácí tlačí. Kóger se důrazně prosadil u zadního mantinelu, vybruslil před Nechvátala, ale z ostrého úhlu se proti připravenému gólmanovi neprosadil.

07:22
    Tečované nahození od modré čáry našel Nechvátal v náručí.

06:47
    Hraje se vyrovnaný zápas, Orbán nyní v útočném pásmu důrazně odstavil Stehlíka, jeho nahození před branku ale adresáta nenašlo.

05:12
    Francis pronikl po pravém křídle do útočného pásma, tlačil se před Nechvátala, jenž proti jeho střele předvedl reflexivní zákrok ramenem.

04:29
    Teď Orli zaváhali v rozehrávce ve vlastním pásmu a Blackwater měl u pravé tyče slibnou možnost, minul však branku.

04:02
    Bača nejprve vybojoval puk za vlastní brankou, následně chtěl podpořit útok, rozhodčí ale pískají postavení mimo hru.

03:59
    Bude se hrát ve čtyřech, za hákování je vyloučen Yellow Horn (ZNO).

03:25
    Domácí jsou kompletní.

03:16
    Křížná přihrávka útočným pásmem našla Jana Lattnera, ten pálil z první příklepem, ale Hetenyi se rychle přesunul a našel puk v lapačce!

02:26
    Pucher s Fialou kombinovali za brankou domácího týmu, ale do přesnějšího zakončení se nedostali.

01:25
    Martinelli (FEH) v předchozí akci fauloval a Orli si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení.

01:23
    Dobré střídání druhé formace Orlů! Bartoš nejprve z levého kruhu prověřil Hetenyiho připravenost, následně Šedivý z otočky z mezikruží pálí do betonů maďarského gólmana.

00:35
    Úvodní oťukávání prvních pětek končí nepřesnou rozehrávkou Orlů, zakázané uvolnění.

00:01

Do brankovišť obou týmů nakonec dle očekávání (a oproti oficiálnímu zápisu) nastupují obě jedničky – Zoltán Hetenyi a Patrik Nechvátal.

Ještě jednou hezký den z Maďarska, kde se v tradičně bouřlivé atmosféře vše schyluje k úvodnímu buly. Domácím chybí dvě velké opory – útočníci Banham a Sarauer, i tak ale budou těžkým soupeřem. Orli nastupují v nezměněné sestavě, pouze Čípa na pozici třináctého útočníka vystřídal Csamango.

Fehérvár AV19: Hetenyi (Rajna) – Szirányi, Wehrs, Martinelli, Varga, Szaller, Orban, Reiter – Kóger, Nagy, Kovács – Connolly, Francis, Vincze – Blackwater, Sikorcin, Becze – Szabo, Benk, Sarpatki.

Rozhodčí: Dremelj, Zrnić – Kaspar, Zgonc.

ORLI ZNOJMO

Orli mohou být po pěti kolech spokojeni. Čtyři domácí duely zvládli na jedničku, neztratili v nich ani bod a v tabulce jsou na prvním místě s tříbodovým náskokem na pronásledovatele! Varovný prst tu ale je. Dosud jediný venkovní duel ve Vídni skončil vysokou prohrou, navíc domácí duel s maďarským soupeřem byl velmi vyrovnaný a bolel.

"Zápasy venku jsou jiné. Doma se týmy tlačí více do útoku. Maďaři jsou velmi nepříjemní, hrají technický hokej a budou hnaní plným stadionem, jak to tam je zvykem. Budeme se jim snažit vštěpit tu naši hru: rychle bruslit, rychle rozdávat puky a hrát nátlakově. Záleží ale hlavně na trenérovi, co nám naordinuje těsně před utkáním," řekl Peter Pucher, který v pátek oslavil 1000. zápas v základní části nejvyšších soutěží.
    Statistický přehled před utkáním. Kdo se bude radovat z vítězství?

Znovu po týdnu se Orli utkají s těžkým soupeřem z Maďarska. Kdo se bude radovat tentokrát?

Posted by HC Orli Znojmo on Sunday, 27 September 2015

FEHÉRVÁR AV19

Maďarskému celku se letní posílení podle prvních indicií podařilo. K tradičnímu základu týmu tvořenému maďarskými hráči s reprezentačními zkušenostmi přišlo několik zámořských posil, z nichž dvě útočné – Brendan Connolly a Chris Francis – vedou kanadské bodování týmu. Úvod ligy vyšel týmu i směrem dozadu. Zoltan Hetenyi je statisticky nejúspěšnějším brankářem ligy (na druhém místě je Patrik Nechvátal). Po skvělém startu v podobě prvních tří vítězství se tým kouče Roba Palina trochu zadrhl, prohrál ve Znojmě i ve Vídni, pokaždé ale jen o gól a je jasné, že na domácím ledě bude extrémně silným protivníkem.

"My jsme ty dva zápasy ve Znojmě a Vídni vůbec nehráli špatně, ani jednou to ale na body nestačilo. Nyní se se Znojmem utkáme znovu. Proti prvnímu týmu tabulky musíme hrát důrazně a vyrovnat se soupeři v tempu," plánuje Palin.

Hezké nedělní odpoledne z Maďarska! Znovu po sedmi dnech se Orli střetnou s maďarským Fehérvárem. Domácí výhra 2:1 a páteční tříbodový úspěch s Grazem vynesly Znojmo na první místo tabulky. Potvrdí skvělou domácí formu i venku? Sledujte online přenos přímo z Maďarska, začínáme o půl šesté!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 60. Martinelli (Varga, Kóger) – 30. Štach (Pucher, Lattner), 37. Yellow Horn (Fiala), 46. Yellow Horn (Bořuta, Šeda), 59. Tomas (Štach, Pucher)

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Novák – Špaček, Šeda, Beroun – Csamango.

Rozhodčí: Dremelj, Zrnić – Kaspar, Zgonc