Feyenoord – Ajax 1:0 (kon.) | Utrecht – Groningen 5:3 (po pr.)
1:0 (0:0)
Ajax Amsterdam
Středa 28.10.2015, 19:45 • Stadion Feijenoord • Nizozemský pohár • 3. kolo

Tímto se s vámi loučím a budu se na vás opět těšit u některého z dalších onlajnů. (21:47:44)

V prvním poločase byl mírně lepší Ajax, ovšem tomu druhému už dominoval Feyenoord. V době, kdy se čekalo už na hvizd ukončující druhý poločas se domácí dostali k přímému kopu, který se nešťastně odrazil od Jöela Valtmana do vlastní branky. Do dalšího kole tedy postupuje Feyenoord Rotterdam, který v duelu nepoužil jediné střídání.

90+6

90+5
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Sinkgraven, přichází Milik.
    90+5. Joel VELTMAN - 1:0

90+5
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Neskutečné! Oba celky už čekaly na závěrečný hvizd, když Feyenoord Rotterdam udeřil! Domácí tým vybojoval přímý kop, který přizvedl Kramer a nakonec se míč odrazil od JÖELA VELTMANA do branky. Cillessen s tímto odrazem nemohl již nic dělat, a tak hostující kapitán rozhodl o výhře soupeře!

90+4
    Z levé strany centroval domácí kapitán, jehož centr Kramer přeběhl, a tak se gólu v devadesáti minutách asi nedočkáme.

90+3
    Elia elegantně přešel přes soupeře, který domácího hráče chytil za drs, ale hlavní sudí si tohoto zákroku nevšiml.

90+2
    K postranní čáře přistupuje čtvrtý sudí, který na tabulce ukazuje, že se bude hrát o čtyři minuty déle.

90+1
    Nadýchaný centr mířil do míst, kam měl. Jenže nejvýše se dostal bránící hráč, který ho odvrátil do bezpečné vzdálenosti od branky.

90+1
    Dlouhý nákop odhlavičkoval domácí hráč jen na rohový kop.

90
    Žlutou kartu dostává El Ahmadi (Feyenoord Rotterdam), když zezadu dohrál soupeře.

90
    Žlutou kartu dostává van der Hoorn (Ajax Amsterdam), odkop míč razantně do diváků, za což je potrestán.

89
    Na hrací ploše jsou dva balóny, a tak jeden z nich běžel odkopnou stoper Ajaxu.

88
    Kolmá přihrávka za obranu byla na útočníka Ajaxu příliš dlouhá a navíc z branky výborně vyběhl Vermeer.

87
    Kramer byl v souboji s hostujícím kapitánem, který se drží za obličej. Po odpískání se hosté do Kramera pustili, ale rozehnal je Cillessen.

86
    Hraje se kolem půlící čáry a ani jeden z týmů neudrží míč na kopačkách dlouho.

85
    V pokutovém území upadl Younes, jemuž hlavní sudí ukázal, ať okamžitě vstává, jinak by mohl vidět druhý žlutý kartónek.

Michal Luxa

Branky: 90+5. Veltman (vla.)

Karty:   90. Ahmadi (FEY) – 81. Younes (AJA), 90. Hoorn (AJA)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 12:5. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 10:22.
    Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Karsdorp, van Beek, van der Heijden, Kongolo – Gustafsson, Kuyt (C), El Ahmadi – Vilhena, Kramer, Elia.
    Náhradníci: Hahn – Vejinovic, Kazim-Richards, Basaçikoglu, Nelom, Toornstra, Botteghin.

Ajax Amsterdam: Boer (76. Cillessen) – Tete, Veltman (C), van der Hoorn, Dijks – Sinkgraven (90+5 Milik), Schöne (83. Sereno), Gudelj – Bazoer, Fischer, Younes.
    Náhradníci: Cillessen – van Rhijn, Heitinga, Milik, El Ghazi, Serero, Viergever.

Rozhodčí: van Boekel – Boonman, Janson