Liverpool – Bournemouth 1:0 (kon.) | Manchester City – Crystal Palace 5:1 (kon.) | Southampton – Aston Villa 2:1 (kon.)
Manchester Utd. – Middlesbrough 0:0 (1:3 po pen.)
Manchester City
5:1 (2:0)
Crystal Palace FC
Středa 28.10.2015, 20:45 • Etihad Stadium, Manchester • Anglický Ligový pohár • Osmifinále

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (22:49:38)

Dnešní utkání na Etihad Stadium sledovalo 40 585 diváků!

Máme dobojováno, Manchester City si hladce poradil s Crystal Palacem na Etihad Stadium a zaslouženě postupuje do dalšího kola. Ve druhém poločase přidal v 59. minutě branku Kelechi Iheanacho, který ještě skvěle asistoval ve čtvrté minutě nastavení Manuelu Garcíovi. Navíc v 77. minutě proměnil Yaya Touré penaltu a bylo jasno. Hosté sice v 89. minutě snížili, když se trefil Damien Delaney. To ale nic nezměnilo. Manchester City předvedl výborný výkon, zejména pak Kevin De Bruyne a Kelechi Iheanacho, který dnes poprvé byl v základní XI Manchesteru City v domácím zápase. Manchester City tak postupuje dál, Crystal Palace v soutěži končí.
    Gól Manuela Garcíy ze čtvrté minuty nastavení byl jeho první v dresu Citizens.

Manchester City si hladce poradil s Crystal Palacem a postupuje do dalšího kola.

90+5
    90+4. Manuel GARCÍA - 5:1

90+4
    Manchester City právě vstřelil branku!
    A už je to zase o čtyři branky. Po chybě hostů v obraně se dostal k míči Kelechi Iheanacho, který si všiml skvěle vyběhnutého MANUELA GARCÍY. Střídající hráč Manchesteru se už nemýlil – 5:1!

90+3
    Hosté se opět drali do útoku, tentokrát je nezastavila defenzíva Manchesteru City, nýbrž ofsajd. Míč se tak stěhuje na kopačky Citizens.

90+2
    Crystal Palace se stále drží u šestnáctky Manchesteru City a snaží se, aby rozdíl ve skóre nebyl tak významný. Jenže zadáci Manchesteru hosty drží co nejdále od klece Caballera.

90+1
    Nastavovat se bude pět minut nad rámec řádné hrací doby!

90
    Skóre se sice mění, ovšem Manchesteru už postup nikdo nesebere. Utkání se tak pouze dohrává.
    89. Damien DELANEY - 4:1

89
    Crystal Palace právě vstřelil branku!
    Hosté se přeci jen dočkali! Na centr Bolasieho si vyskočil DAMIEN DELANEY. Ten z bezprostřední blízkosti nádherně překonal Caballera poprvé v tomto zápase – 4:1!

89
    Po rohovém kopu se dostal do exkluzivní šance Damien Delaney! Stoper Crystal Palace z bezprostřední blízkosti ovšem naprosto neuvěřitelně přestřelil Caballerovu klec.

88
    Bacary Sagna byl ostře sražen k zemi nabíhajícím si Jedinakem. Bohužel pro Manchester se Sagna dotkl míče jako poslední, následuje tedy rohový kop pro Crystal Palace.

87
    V závěru utkání jsou u míče více fotbalisté Crystal Palace. Manchester se už ale o výsledek opravdu nemusí strachovat.

86
    Z rohového kopu absolutně nic nevzešlo a k míči se dostávají hostující fotbalisté. Manchester City ovšem hosty nepouští do vápna a Caballero tak vůbec zasahovat nemusí.

85
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Mariappa, přichází Ward.

Karel Janeba

Branky: 22. Bony, 44. De Bruyne, 59. Iheanacho, 77. Touré (pen.), 90+4. García – 89. Delaney

Karty:   51. Kolarov (MAC) – 81. Zaha (CRP)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 15:12.
    Manchester City: Caballero – Zabaleta (56. Sagna), Demichelis, Mangala, Kolarov – Touré, Fernando, Navas, De Bruyne (75. Roberts)– Bony (85. García), Iheanacho
    Náhradníci: Hart – Kompany, Otamendi, Sagna, García, Barker, Roberts

Crystal Palace FC: Hennessey – Mariappa (85. Ward), Delaney, Dann, Kelly – Jedinak, Ledley – Zaha, Mutch (75.Chung-Yong), Bolasie – Bamford (78. Gayle)
    Náhradníci: McCarthy – Hangeland, Ward, Lee, Sako, Campbell, Gayle, Chung-Yong

Diváci: 40 585