Břeclav – Zlín B 3:3 (kon.) | Prostějov – HFK Olomouc 2:0 (kon.) | Třebíč – Hlučín 1:1 (kon.)
Kroměříž – Vyškov 1:2 (kon.)
MSK Břeclav
3:3 (3:0)
FC Zlín B
Sobota 07.11.2015, 10:30 • Lesní 10, Břeclav-Poštorná • Moravskoslezská fotbalová liga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Hezké sobotní dopoledne při sledování online přenosu z utkání 14. kola Moravskoslezské fotbalové ligy, v němž poměří síly poslední MSK Břeclav s desátým týmem tabulky Zlínem B.

Fotbalisté Břeclavi se dnes naposledy v podzimní části sezony představí na domácím hřišti a nutně potřebují bodovat. Minulý týden totiž prohráli důležitý duel v Líšni v poměru 0:2 a poprvé od začátku soutěže klesli na samotné dno tabulky. Svěřenci trenéra Ivana Dvořáka se tak mohou utěšovat alespoň skutečností, že spodek tabulky je vzácně vyrovnaný (pětici týmů v této části tabulky dělí pouhé dva body), a Břeclavané ztrácí ze šestnácté příčky na dvanácté Slovácko B pouhé dva body.

Rezerva Zlína se nachází v klidném středu tabulky MSFL. Situace v těchto místech je ještě vyrovnanější než na chvostu tabulky. Zlínu patří desátá příčka se ziskem devatenácti bodů. Stejný počet bodů nasbíral i devátý Hulín a osmý Vyškov. Extrémní vyrovnanost dokládá i fakt, že Zlín z desáté příčky ztrácí na čtvrté Otrokovice jen tři body. V dosud posledním odehraném kole si Fastav dopřál pořádnou injekci sebevědomí, když na domácím hřišti remizoval s lídrem soutěže z Prostějova v poměru 1:1.

Proti fotbalistům MSK dnes nehraje jen slabší postavení v tabulce, ale také bilance vzájemných zápasů. Poslední tři vzájemné zápasy s rezervou Zlína hráči Břeclavi prohráli, tříbodový zisk si Břeclavané připsali na své konto naposledy v září roku 2012, kdy zvítězili ve Zlíně vysoko 5:1.

MSK Břeclav: Kunický – Košut, Svoboda, Dvořák, Simandl (K), Paděra, Levai, Carvalho De Serra, Šenkeřík, Fojtík, Pospiš
    Náhradníci: Prokop – Klusák, Stange Da Silveira, Jurčík, Lapin, Wallisch, Ulehla

FC Fastav Zlín B: Adamuška – Pavlíček (K), Masař, Červenka, Višněvský, Michálek, Hlobil, Kopečný, Bartolomeu, Bačo, Strašák
    Náhradníci: Malenovský, Fantiš, Vašulka, Dostál

Rozhodčí: Trávníček – Lakomý, Slabý.

1

1
    První faul zápasu, ve středu hřiště byl podražen Višňovský.

2
    Levai nacentroval míč do šestnáctky, tam ovšem nečíhal žádný z jeho spoluhráčů.

3
    Zatím se obě mužstva oťukávají, hraje se především na polovině hřiště.

4
    Carvalho De Serra, který byl před chvílí faulován u postranní čáry se pokusil nacentrovat míč do pokutového území, jeho centr se mu vůbec nezdařil.

5
    Levai centroval do šestnáctky, ale míčem zasáhl jen záda bránícího Pavlíčka.

6
    Pospiš vnikl do šestnáctky, ale dříve než se pokusil o zakončení, obral jej o míč Masař.

6
    Simandl nakopával míč do pokutového území. Tam si žádný z jeho spoluhráčů nenabíhal.

7
    O první střelu zápasu se postaral Tomáš Pospiš. Ten si naběhl do šestnáctky a přes obránce vystřelil do boční sítě.

8
    Břeclav právě vstřelila branku!
    Domácí otevírají skóre utkání. Carvalho De Serra přihrál ZDEŇKU ŠENKEŘÍKOVI, ten se dostal přes zlínského obránce a vzápětí prostřelil Adamušku.

9
    Kopečný uvolnil Masaře, který se prosmýkl do šestnáctky a málem se mohl dostat do dobré střelecké pozice. Od míče jej čistě odstavil Košut.

11
    Simandl zahrával standardku od postranní čáry, na jeho centr si počíhal Červenka, který vyhlavičkoval míč mimo šestnáctku.

12
    V těchto chvílích kombinace obou mužstev vázne a hraje se trochu nezáživný fotbal.

13
    V Břeclavi je typické sychravé listopadové počasí. Momentálně prší.

14
    První střelecký pokus hostujícího celku. O ten se postaral Tomáš Strašák, který poslal míč zpoza šestnáctky nad bránu.

14
    Bačo málem namazal Pospišovi, který mohl jít sám na bránu. Břeclavský útočník ovšem nedokázal zareagovat a nezpracoval míč.

16
    Červenka se dostal do šestnáctky, ale ke střele se nedostal, navíc pro svůj tým nevybojoval ani roh. Následuje odkop od brány Břeclavi.

17
    Po inkasované brance trochu zvýšili aktivitu hosté. Směrem dopředu je to z jejich strany zatím křečovité a bez nápadu.

18
    A hráči z města Tomáše Bati navíc podruhé inkasovali. Simandl uvolnil luxusní přihrávkou do samostatného brejku TOMÁŠE POSPIŠE, který nabízenou šancí nepohrdl a prostřelil Adamušku. Břeclavští dali po dlouhé době doma dvě branky a to se hraje teprve 18 minut.

20
    Hosté zahrávali rohový kop, ale do zakončení se nedostali.

21
    Žlutou kartu dostává Pavel Simandl (MSK Břeclav).

22
    Carvalho De Serra předložil míč do dobré palebné pozice Paděrovi, tomu ale zakončení vůbec nevyšlo, míč promáchnul.

23
    Hra byla přerušena poté, co na trávníku po jednom z ostřejších soubojů zůstal ležet Lucas De Carvalho Serra. Rozhodčí již přivolal lékaře.

24
    Brazilský záložník ve službách MSK Břeclav byl ošetřen a bude pokračovat ve hře.

24
    Fojtík nakopl míč do šestnáctky, kde byl u něj nejrychleji brankář Jiří Adamuška.

25
    Hosté jsou směrem dopředu zatím stále nuloví. Na tom nic nezměnil ani vyhraný hlavičkový souboj Bači v šestnáctce, který míč poslal hodně mimo bránu.

27
    Na druhé straně nakopl míč na bránu Levai. Ten zachytil pozorný Adamuška.

28
    Tomáš Strašák ostře fauloval Carvalha De Serru, za což si vysloužil žlutou kartu.

29
    Levai nacentroval míč k hranici šestnáctky Pospišovi, který vypálil z voleje hodně kvalitní střelu, která mířila jen těsně nad bránu.

30
    První trochu vážnější šance Zlína. V šestnáctce hlavičkoval Bačo, míč poslal nad bránu.

32
    Strašák centroval míč do šestnáctky, situaci z pohledu Břeclavi ukončil Svoboda.

33
    Kopečný centroval od postranní čáry do pokutového území, brankář Kunický si míč pohlídal.

35
    Bartolomeu se po dlouhém nákopu svého spoluhráče řítil do šestnáctky, Kunického přímo neohrozil. Poté si ovšem málem vlastní branku vstřelil Košut, který se snažil rychle vykopnout míč, přičemž trefil Svobodu, od něhož se míč odrazil mimo bránu.

37
    Levai nakopl hodně vysoký míč na Adamušku. Tento centr by se spíše hodil do ragby.

38
    V posledních minutách jsou aktivnější hosté. Na dostřel Kunického se ale nedostávají.

39
    Kopečný dostal dobrou přihrávku do šestnáctky, ale těsně předtím, než se pokusil zlínský hráč zakončit, obral ho o míč vracející se Simandl.

40
    De Carvalho Serra nahrál pod sebe na Simandla, který v běhu zpoza šestnáctky vypálil tvrdě nad bránu.

40
    Pohledné břeclavské kombinaci chyběl "jen" ten nejpodstatnější prvek, zakončení.

41
    Žlutou kartu dostává Patrik Hlobil (FC Fastav Zlín B).

42
    Fojtík zatáhl za dres pronikajícího Strašáka. Rozhodčí odpustil břeclavskému obránci žlutou kartu.

43
    Levai se snažil uvolnit Pospiše. Adamuška předvedl dobrou anticipaci hry a byl u míče rychleji.

44
    Simandl dostal přihrávku do šestnáctky a vzápětí vystřelil na zadní tyč, jeho projektil zaplachtil mimo pravou tyč.

45
    Rozhodčí nastaví jednu minut nad rámec prvního poločasu.

45+1
    Penalta pro Břeclav. Adamuška fauloval Carvalha De Serru, který se jej snažil přelobovat. Šance pro domácí vstřelit třetí branku.

45+1
    Žlutou kartu dostává Adamuška (FC Fastav Zlín B).

45+1
    Exekuce penalty se ujal kapitán PAVEL SIMANDL a míč poslal neomylně k levé tyči a do protipohybu Adamušky.

45+1

Fotbalisté Břeclavi mají za sebou pravděpodobně nejvydařenější poločas v celém dosavadním průběhu sezony. Mladý tým rezervy Zlína svěřenci trenéra a hráče v jedné osobě Ivana Dvořáka zatlačili hned od začátku a také se jim výborně dařila činnost, na níž celý podzim tratili – využívání šancí. Hned tu první využil v osmé minutě Šenkeřík, o deset minut později zvyšoval Pospiš a těsně před odchodem do kabin se prosadil z penalty kapitán Simandl. Hosté jsou směrem dopředu hodně bezzubí, a brankář Břeclavi Dominik Kunický, který dnes chytá své první utkání v této sezoně za A tým MSK, neměl téměř žádnou práci. Druhá půle začíná zhruba v 11:35.

46

46
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín B: ze hřiště odchází Strašák, přichází Vašulka.

46
    Zlín právě vstřelil branku!
    To je hodně svižný start ze strany Zlína. Do šestnáctky Břeclavi vnikl MILOŠ KOPEČNÝ a nejprv trefil tyčku, míč se k němu odrazil a druhou šanci už zlínský hráč proměnil.

47
    Faul před šestnáctkou Břeclavi. Hodně zajímavá standardka pro hosty.

47
    Trestný kop zahrával Bartolomeu a jeho exekuce nebyla vůbec špatná, míč poslal těsně nad břevno.

48
    Simandl centroval do šestnáctky, míč si zlínská obrana pohlídala.

49
    To jsou věci. Tohle utkání ještě bude hodně zajímavé. Hráči Zlína během třech minut druhé půle snižují na rozdíl pouhé branky! ROBERT BARTOLOMEU dostal míč do šestnáctky a neomylně prostřelil Kunického.

50
    Na trávníku leží po ostrém faulu Paděra. Rozhodčí tentokrát žlutou kartu nevytáhl.

52
    To je zápletka jako hrom. Domácí budou hrát zbytek utkání v deseti. Ondřej Paděra ostře fauloval Bartolomeua a rozhodčí trochu překvapivě vytáhl místo žluté rovnou červenou kartu.

53
    Hosté zahrávali následně standardku, na míč si počíhal Kunický, který jej vyboxoval mimo šestnáctku.

54
    Střídání v týmu MSK Břeclav: ze hřiště odchází Šenkeřík, přichází Wallisch.

55
    Pospiš byl faulován před šestnáctkou, zajímavá standardní situace pro MSK.

55
    Tradiční exekutor standardních situací Simandl se rozhodl pro zakončení, míč poslal mimo bránu.

56
    Carvalho De Serra se dostal do pokutového území ale přes Kopečného míč nedostal.

57
    Domácí zahrávali rohový kop, ten ovšem zakončení Břeclavi nepřinesl.

58
    Od chvíle, kdy hrají fotbalisté MSK v deseti, jsou paradoxně aktivnější a momentálně se hraje především na polovině Zlína.

59
    To ale následně neplatilo. Při rychlém protiútoku nacentroval Kopečný míč do ohně, dobrou defenzivní práci odvedl kapitán Simandl, který vyhlavičkoval míč mimo nebezpečí.

60
    Bartolomeu dostal míč za obranu, zakončení mu ale nevyšlo a Kunický zachytil míč.

61
    Dvořák zahrával standardku po faulu za polovinou hřiště. Míč poslal velmi šikovně na Fojtíka, který jej odhlavičkoval na břevno.

62
    Nedáš, dostaneš v praxi. Co se nepovedlo Fojtíkovi, zdařilo se MILOŠI KOPEČNÉMU. Ten prostřelil Kunického a hosté během necelých dvaceti minut druhého poločasu kompletně smazali tříbrankové manko. Radost hráčů Zlína byla obrovská.

64
    Hosté jsou na koni a momentálně diktují tempo hry.

65
    Rohový kop Zlína odhlavičkoval mimo nebezpečí Fojtík čekající na bližší tyči.

65
    To byl pěkný zlínský moment. Kopečný efektní patičkou přihrál Višněvskému, jehož ve stoprocentní šanci vychytal Kunický.

67
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín B: ze hřiště odchází Červenka, přichází Fantiš.

69
    Hosté mají míč v posledních minutách na kopačkách hodně často, ale jejich tlak po vyrovnávací brance opadl.

71
    A jelikož domácí jsou hodně stažení na své polovině, momentálně se příliš záživný fotbal nehraje.

72
    Kopečného přihrávku vystihl Svoboda a míč poslal z pohledu MSK mimo nebezpečí.

73
    Fantiš uvolnil Višněvského, jehož střelu zblízka Kunický vyrazil před sebe. Následně dorážel Masař, ale dvojici Svoboda a Kunický nepropálil.

74
    Střídání v týmu MSK Břeclav: ze hřiště odchází De Carvalho Serra, přichází Jurčík.

74
    Pospiš se dostal do šestnáctky, jeho pozemní přihrávku vystihl Pavlíček.

75
    Hosté se dostali do rychlého protiútoku, Kopečnému tentokrát střela z pokutového území vůbec nesedla a Kunický neměl těžkou práci s pokrytím míče.

76
    Hosté se dostali do přečíslení čtyři na tři, Masařova přihrávka na Višněvského byla hodně prudká a Zlín přišel o šanci.

77
    Bartolomeu centroval před bránu, míč odhlavičkoval Svoboda.

78
    Hosté chtějí dokonat obrat a ženou se do útoku, domácí ovšem značně zahušťují prostor před šestnáctkou, kde tak není moc místa.

80
    Po delší době se fotbalisté MSK objevili před šestnáctkou Zlína, Adamušku neohrozili.

81
    Na druhé straně poté jeden z hráčů MSK fauloval Višněvského, jenž se jen hodně těžce zvedal z trávníku, přímý volný kop pro Zlín.

82
    Standardku zakončoval Kopečný, jeho nesmělá hlavička neznamenala pro Kunického žádné velké nebezpečí.

83
    Vašulka centroval míč od brankové čáry do šestnáctky, míč si pohlídal Kunický.

83
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín B: ze hřiště odchází Višněvský, přichází Malenovský.

85
    Bartolomeu poslal míč do šestnáctky, Svoboda jej ledabyle odkopl a málem ohrozil vlastního brankáře.

86
    Hosté obléhají soupeřovu šestnáctku, ale chybí jim nějaká větší šance.

87
    Střídání v týmu MSK Břeclav: ze hřiště odchází Pospiš, přichází Ulehla.

88
    Bartolomeu nacentroval míč do šestnáctky na Fantiše, který se nacházel v ofsajdu. Odkop od brány Břeclavi.

90
    Rozhodčí nastaví jednu minutu.

90+1
    Hosté drží míč na polovině soupeře, Fantiš se dostal k zakončení, ale v pádu poslal míč na bránu Kunického pomalu a ten neměl problém se zásahem.

90+2

Utkání dvou zcela odlišných poločasů je tedy za námi. Týmy si body podělí. Břeclavané přitom měli utkání výborně rozehrané, když po prvním poločase vedli 3:0. Hostům se ale povedlo během necelých dvaceti minut ve druhé půli třemi brankami srovnat stav zápasu. Hráči Zlína poté mohli dokonat obrat ve skóre, když domácí hráli od 52. minuty po faulu Ondřeje Paděry, za kterou obdržel červenou kartu, v deseti. Fotbalisté Břeclavi nakonec ubránili remízu, ale konečný výsledek je zřejmě vzhledem k průběhu první půle bude hodně mrzet.

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný víkend. (12:27:13)

Václav Petrů

Branky: 8. Šenkeřík, 18. Pospiš, 45+1. Simandl (pen.) – 46. Kopečný, 49. Bartolomeu, 62. Kopečný

Karty:   21. Simandl (BRE) – 28. Strašák (ZLB), 41. Hlobil (ZLB), 45+1. Adamuška (ZLB)   52. Paděra (BRE)

MSK Břeclav: Kunický – Košut, Svoboda, Dvořák, Simandl (K), Paděra, Levai, Carvalho De Serra (74. Jurčík), Šenkeřík (54. Wallisch), Fojtík, Pospiš (87. Ulehla)

FC Zlín B: Adamuška – Pavlíček (K), Masař, Červenka (67. Fantiš), Višněvský (83. Malenovský), Michálek, Hlobil, Kopečný, Bartolomeu, Bačo, Strašák (46. Vašulka)

Rozhodčí: Trávníček – Lakomý, Slabý