Gruzie – Švédsko 0:1 (kon.) | Ázerbájdžán – Rusko 3:0 (kon.) | Bělorusko – Kypr 2:2 (kon.)
Slovinsko – Srbsko 2:0 (kon.) | Itálie – Litva 2:0 (kon.) | Německo – Rakousko 4:2 (kon.)
Slovensko – Nizozemsko 4:2 (kon.) | Izrael – Portugalsko 0:3 (kon.) | Dánsko – Arménie 2:0 (kon.)
Chorvatsko – Španělsko 2:3 (kon.) | Wales – Rumunsko 1:1 (kon.) | Sev. Irsko – Ukrajina 1:2 (kon.)
Německo
4:2 (2:1)
Rakousko
Úterý 17.11.2015, 18:00 • Stadion am Laubenweg • Kvalifikace ME U21 • Skupina 7

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 10:13. (20:10:42)
    Vše sedí, jen ty obdržené branky jsou 3.

Skončilo nám krásné utkání. Rakousko dokázalo s Německem držet krok jen v prvním poločase. V souboji neporažených celků tedy vyhrává Německo, které se tak osamostatňuje na první příčce. Reprezentace teď čeká zimní přestávka, další zápasy je čekají na konci března. Kdy se utkají oba týmy v Rakousku.

90+3

90+1
    Goretzka střílí zpoza šestnáctky nad.

90
    Německé publikum může být spokojeno. Mnozí se těšili i na nadcházející zápas seniorské reprezentace. Ta měla od 20:45 hrát s Nizozemskem. Přátelské utkání se ale nejspíš ruší pro bezpečnost.

89
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Meyer, přichází Brandt.
    86. Michael GREGORITSCH - 4:2

86
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Tah pochybil, přišel o míč. Toho využil MICHAEL GREGORITSCH. Ten zmírňuje nepříznivé skóre.
    Asistence: bez

85
    Měl to být signál, který nevyšel.

84
    Jäger dostává žlutou kartu. Přímý kop pro Němce z dobré pozice.

83
    Skvělý míč za obranu dostal Sané. Bachmann opět vytahuje skvělý zákrok.

83
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Weigl, přichází Arnold.

82
    A výborný roh Rakouska. Toljan zastavoval na poslední chvíli.

81
    Wellenreuther chtěl nahrát obránci, ale odkopává do autu. Domácí tým trochu polevil na koncentraci.

81
    Schöpf ve výborné pozici slabě zakončuje.

80
    Kvasina trefuje břevno. Byl blízko zmírnění skóre.

79
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Selke, přichází Werner.
    76. Leroy SANÉ - 4:1

76
    Německo právě vstřelilo branku!
    Nyní už se LEROY SANÉ nemýlí. Osamocený dostává přihrávku, obehrává obránce a přízemní střelou nedává Bachmannovi šanci.
    Asistence: Kimmich

75
    Sané si povodil obranu, nakonec ale míří těsně vedle pravé tyče.

72
    A z rohu dostal míč Sané. Podivný signál, také skončil ztrátou míče.

72
    Nepovedený roh Německa. Následuje další.

71
    A z volného kopu se Gregoritsch rozhodl střílet. Byť to bylo téměř z poloviny hřiště, mířil vedle levé tyče.

70
    Leon Goretzka dostává kartu. Rozhodčí mu sečetl nejspíš více prohřešků.

69
    Rohů je teď opravdu dost. Ten rakouský odvrací Selke,

68
    Selkem se dostal z hlavičce, ta není přesná.

67
    Po brejku roh i pro Němce.

67
    Pro roh si skočil brankář, ale špatně. Jeho zaváhání musel odkopem hasit spoluhráč.

66
    Tah teď musel zasahovat proti centru. Roh pro Rakousko.

65
    Sané vyslal chabý pokus. Bachmann nemá problém.

63
    Nově příchozí Gruber fauluje na polovině Akpoguma.

61
    Ve druhém poločase nám rakouský tým zatím moc fotbalových momentů nenabídl.

59
    Změna v útoku Rakouska. Friesenbichler dolů, Friesenbichler nahoru.

58
    Emoce utkání rozhodně nechybí. Ležící Kimmich byl lehce nakopnut Schöpfem. Sudí rakouského hráče varuje.

55
    Na roh si výborně naskočil jeden z domácích hráčů. Rakouský brankář opět musel vytáhnout perfektní zákrok.

55
    Selkeho vychytává Bachmann, následně Meyerovo střela sražena na roh.

55
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Lazaro, přichází Gruber.

54
    A oba dostávají žluté varování. To by je mělo uklidnit.

53
    Teď je naopak faulován Sané Martschinkem. Oba se pak ještě pustili do výměny názorů.

53
    Selke dostal míč za obranu, ale při jeho stíhání fauloval.

52
    Hráči v bílém nadále u míče. Nechtějí připustit komplikace.
    50. Davie SELKE - 3:1

50
    DAVIE SELKE ve skluzu dopravuje míč do branky po přihrávce Akpoguma z pravé strany.
    Asistence: Akpoguma

47
    Začátek druhé půle je podobný té první. Německo opět kombinuje. Tentokrát se dostává i na útočnou polovinu.

46

První poločas nás nakonec vůbec nenudil. Viděli jsme 3 branky, penaltu a hlavně obrat Německa. Přitom už to vypadalo, že Rakousko udrží vedení i do druhého poločasu. Ale Max Meyer nejprve srovnal nenápadnou střelou, následně skvěle rozehrál volný kop, který skončil gólem Goretzky. Myslím, že se můžeme těšit na druhý poločas.

45+1
    První poločas skončil. Španělský sudí nevyužil nastavení.
    42. Leon GORETZKA - 2:1

42
    Meyer poslal ideální centr, na ten si naskočil kapitán LEON GORETZKA, který posílá svůj tým do vedení.
    Asistence: Meyer

41
    Sané výborně kryl míč, až byl faulován. Volný kop pro Němce z pravé strany hřiště. K rozehrání se staví Meyer.
    39. Max MEYER - 1:1

39
    MAX MAYER nenápadnou střelou z hranice vápna vyrovnává.

37
    V posledních minutách zase německý tým zvyšuje tlak.

35
    Meyer dostal do oblasti penalty přihrávku. Pálí vedle.

33
    A nepřesností na kopačkách německého týmu přibývá.

31
    Chyba v obraně. Schöpf chtěl umotat posledního hráče i brankáře. Brankáře nakonec nenachytal. Obrovská šance.

29
    Sané dostal míč za obranu, nedokázal ale přesně nacentrovat do nebezpečného území.

28
    Z následného rohu střílel Kimmich. Bachmann vytáhl pěkný zákrok.

27
    Toljan nahrával do pokutového území, na paty Selkemu.

26
    Na hráčích v bílém je vidět zvýšená aktivita. Brzdí je ale nepřesnosti a dobrá obrana soupeře.

24
    Vstřelený gól nám snad nabídne lepší fotbal. Německo není zvyklé prohrávat.

23
    Kimmich naskakoval na roh, nepřesně.
    21. Michael GREGORITSCH - 0:1

21
    A MICHAEL GREGORITSCH nedává brankáři šanci. Osmou branku střílí rakouský kapitán v této kvalifikaci.

20
    Pokutový kop po faulu Wellenreuthera na Gregoritsche.

19
    Sané dostal pěkný centr na pravou stranu. Rychle byl ale obsazen trojicí protihráčů.

17
    Mwene úspěšně obehrál soupeře. Následná přihrávka ale nenašla adresáta.

15
    Další faul na útočné polovině pro Německo. Tah zbytečně zasáhl soupeře do obličeje.

13
    Při vedení míče do hráče naběhl Akpoguma. Útočný faul.

11
    Gregoritsch si vzal na starost exekuci. Trefil jen jednoho z hráčů. Špatně kopnuté.

10
    Tah fauloval. Přímý kop pro Rakušany.

8
    A domácí roh rozehráli rychle. Stejně tak skončil míč v rukavicích Bachmanna.

8
    Roh pro německý tým.

7
    Jäger střílí ze střední vzdálenosti. Tímto pokusem akorát pozdravil Wellenreuthera.

5
    Zatím toho moc nevidíme. Německý tým si přihrává a hledá prostor. Rakousko dobře brání půlící čáru.

3
    Toljan odevzdává míč nákopem dopředu.

2
    Wellenreuther si sáhl na míč po nepřesném centru soupeře.

2
    S míčem na kopačkách začíná Německo. Kombinuje na své polovině.

1
    Hrají hymny, za malý okamžik začínáme.

Německo: Wellenreuther – Akpoguma, Tah, Süle, Toljan – Weigl – Meyer, Kimmich, Goretzka (K), Sané – Selke
    Náhradníci: Vlachodimos – Stendera, Brandt, Werner, Haberer, Arnold, Gnabry

Rakousko: Bachmann – Mwene, Gugganig, Lienhart, Martschinko – Rasner, Jäger – Schöpf, Gregoritsch (K), Lazaro – Friesenbichler
    Náhradníci: Lucic – Gruber, Schoissengeyr, Posch, Horvath, Serbest, Kvasina

Rozhodčí: Hernandez – Sobrino, Pérez (všichni ESP).
    Znát budeme hlavně jména německého týmu, drtivá většina hráčů je právě z domácí ligy. Nechybí jména ze Schalke, Leverkusenu či Bayernu. Rakousko je také složeno z hráčů domácí ligy. Ale třeba kapitán Gregoritsch začíná být důležitým členem základní sestavy Hamburku. Stadion je připraven, za necelých 30 minut začínáme.

13.11.2015 Rakousko - Finsko 2:0

Oba týmy inkasovali jen v jednom zápase. Rakousko mělo nejvíce práce s Ruskem, kdy ruský tým dokázal vždy srovnat nepříznivý stav, závěrečnou odpověď už nenašel. Co se týče vzájemných zápasů, tak si můžeme říct jen pro zajímavost, že před 10-ti lety vyhrálo Německo oba kvalifikační zápasy. Ale tomu nemůžeme přikládat žádnou váhu, hlavně v juniorských kategoriích.

Dobrý den, vítejte u onlajnu z kvalifikačního zápasu ME 2017 hráčů do 21 let. Dnes to bude vskutku zajímavý zápas. Utkají se reprezentace Německa a Rakouska. Německý tým netřeba nějak představovat, je silný napříč všemi věkovými kategoriemi. To u Rakouska neplatí, teď ale zažívá celý rakouský fotbal skvělé časy. Seniorská reprezentace se kvalifikovala na Euro 2016. Ta juniorská pro to zatím dělá také vše, jen před ní stojí velká překážka v podobě Německa.

Sousední státy mají na kontě shodně 12 bodů. Liší se jen ve skóre (Německo 16:1, Rakousko 15:3). Kvalifikací zatím oba týmy prochází suverénně, můžeme se tedy těšit na pěkný zápas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ondřej Kočka

Branky: 39. Meyer, 42. Goretzka, 50. Selke, 76. Sané – 21. Gregoritsch (pen.), 86. Gregoritsch

Karty:   54. Sané (GER), 70. Goretzka (GER) – 54. Martschinko (AUT), 84. Jäger (AUT)

Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 10:13.

Rozhodčí: Hernandez – Sobrino, Pérez (všichni ESP)