Gruzie – Švédsko 0:1 (kon.) | Ázerbájdžán – Rusko 3:0 (kon.) | Bělorusko – Kypr 2:2 (kon.)
Slovinsko – Srbsko 2:0 (kon.) | Itálie – Litva 2:0 (kon.) | Německo – Rakousko 4:2 (kon.)
Slovensko – Nizozemsko 4:2 (kon.) | Izrael – Portugalsko 0:3 (kon.) | Dánsko – Arménie 2:0 (kon.)
Chorvatsko – Španělsko 2:3 (kon.) | Wales – Rumunsko 1:1 (kon.) | Sev. Irsko – Ukrajina 1:2 (kon.)
Chorvatsko
2:3 (0:2)
Španělsko
Úterý 17.11.2015, 18:45 • Stadion Kantrida, Rijeka • Kvalifikace ME U21 • Skupina 6

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Hezký sváteční podvečer, v dnešním utkání kvalifikace na ME do 21 let se potkají týmy Chorvatska a Španělska. Toto utkání bude soubojem mezi prvním a druhým týmem skupiny 6, takže nás určitě čeká zajímavé utkání.

CHORVATSKO
    Domácí Chorvatsko vstoupilo do kvalifikace naprosto suverénně. Po čtyřech odehraných utkáních získalo 12 bodů. V prvním utkání kvalifikace si poradilo 1:0 s Gruzií, ve druhém porazilo 4:0 Estonsko, ve třetím získalo 3 body na půdě San Marina po výhře 3:0 a ve čtvrtém utkání si znovu poradilo se San Marinem, tentokrát 4:0. Chorvatsko tedy zatím v celé kvalifikaci neobdrželo ani jednu branku.

ŠPANĚLSKO
    Španělé do kvalifikace také nevstoupili vůbec špatně. Po čtyřech odehraných utkáních mají na kontě 10 bodů za 3 výhry a 1 remízu. V prvním utkání kvalifikace si poradili 2:0 s Estonskem, ve druhém si odvezli 3 body z Gruzie po výhře 5:2, ve třetím remizovali 1:1 se Švédskem a ve čtvrtém utkání opět porazili Gruzii, tentokrát 5:0. Za čtyři utkání tedy vstřelili 13 branek a obdrželi 3.

Týmy se naposledy střetly 12. 9. 2012. Španělsko si v tomto utkání připsalo výhru 6:0, což je historicky největší porážka chorvatského týmu do 21 let.

Chorvatsko: Livaković – Mikanović, Caleta-Car, Kolinger, A. Milić – Pašalić (C), Radošević, Kovačić – Halilović, Vlasić, Pjaca
    Náhradníci: Posavec – Perić, Corić, Brlek, Balić, Tudor, Fiolić

Španělsko: Arrizabalaga – Manquillo, Vallejo, Jonny, Gayá – O. Torres, Saúl Níguez, Ceballos – Deulofeu (C), Williams, Asensio
    Náhradníci: Remiro – Meré, Duarte, José Rodríguez, Suárez, Nahuel, El Haddadi

Rozhodčí: Gözübüyük (NED) – van Dongen (NED), Goossens (NED).

-1
    Domácí Chorvatsko nastupuje v klasických bílo-červených dresech, hostující Španělsko v černých.

-1
    Na stadionu se drží minuta ticha za oběti teroristických útoků v Paříži.

1

1
    O úvodní výkop se postarali Španělé a nyní kombinují na své polovině.

4
    Gayá se prosadil po levé straně, ale jeho centr obrana dokázala odvrátit.

5
    Po faulu Pašaliće hosté drží balón a kombinují na své polovině.

6
    Veliká šance hostujícího kapitána, který se řítil sám na bránu, ale domácí brankář výborně vyběhl a zmenšil mu střelecký úhel.

8
    Španělé kombinují na své polovině a díky výbornému napadání Chorvatů se jim nedaří založit útok.

9
    Domácí se snaží něco vymyslet, ale dlouhý míč končí pouze za postranní čarou.

10
    Milić se snažil něco vymyslet, ale pouze fauloval Ceballose.

12
    Hosté se dostali do protiútoku, míč se dostal k Williamsovi, ale jeho střela byla zblokována.

13
    Španělsko mělo zajímavou standartní situaci, zkusili nacvičený signál, ale míč pouze proletěl pokutovým územím.

14
    Deulofeu ztratil míč u vápna, ale výborným napadáním ho získal okamžitě zpět.

15
    Torres vyslal krásnou přihrávkou Williamse, ten stál ale v ofsajdovém postavení.

19
    Penalta pro Španělsko!

19
    Kolinger v jasné gólové situaci stáhl Williamse a rozhodčí na vteřinu neváhal, červená karta.

19
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Pokutového kopu se ujal GERARD DEULOFEU a s přehledem proměňuje.
    19. DEULOFEU - 0:1

22
    Španělé po gólu kombinují na své polovině a Chorvaty k ničemu nepouštějí.

23
    Trenér Chorvatska reaguje na červenou kartu střídáním. Ze hřiště odešel Vlasić a přichází Perić.

25
    Deulofeu se výborně dostal do vápna, ale domácí brankář si s jeho centrem poradil.

26
    Oba týmy teď střídavě kombinují na své polovině, ale k žádným šancím to nevede.

29
    Domácí kapitán si nyní neodpustil pár slov na účet hlavního sudího a je potrestán žlutou kartou.

29
    U pravé čáry je velice aktivní Deulofeu, k žádným šancím to ale nevede.

30
    Asensio si nyní krásně obhodil obránce a tomu nezbylo nic jiného, než ho faulovat.

31
    Deulofeu to zkusil přímo na bránu a jen těsně minul.

33
    Španělé kombinují na polovině domácích, ale nedaří se jim najít skulinka v obraně, kterou by mohla projít přihrávka.

36
    Mikanović teď velice tvrdě dojel Gayu a je odměněn žlutou kartou.

37
    Začíná se nám přitvrzovat. Jonny teď zezadu sestřelil Haliloviće a dostává kartu žluté barvy.

38
    Z následující standartní situace nic nebezpečného nevzniklo a hostující brankář odkopává od své branky.

40
    K malému sólu se odhodlal Halilović, hostující obrana ho ale o míč obrala.

43
    A je to 2:0! Do vápna výborně pronikl Ceballos, který krásně předložil míč MARCU ASENSIOVI a ten prostřelil domácího brankáře.
    43. ASENSIO - 0:2

44
    Chorvatsko mělo hezký protiútok, míč se dostal až k Halilovićovi, ale s jeho střelou si Arrizabalaga poradil.

45+1

Skončil nám první poločas tohoto zajímavého utkání, lépe se půjde do kabin hostujícím hráčům, díky vedení 2:0. Zápas velice ovlivnilo vyloučení domácího Kolingera z 19. minuty. Španělé se dostali do vedení v 19. po proměněné penaltě Gerarda Deulofea a své vedení navýšili díky brance Marca Asensia.

46

46
    Chorvaté se ujali rozehrávky a kombinují na své polovině.

47
    Španělé výborně napadají a po ztrátě míče ho ihned získávají zpět.

48
    Deulofeu se pustil do samostatného úniku, ale byl nedovoleně zastaven Milićem a je z toho žlutá karta pro chorvatského obránce.

50
    Chorvaté se výborně dostali do vápna, ale následný centr byl odvrácen španělskou obranou.

52
    Krásně se do vápna dostal Ceballos, ale jeho centr přeletěl všechny a končí v zámezí.

53
    Španělsko získalo rohový kop, ze kterého nic nebylo, odražený míč se ale dostal k Deulofeovi, který našel Williamse, ale obrana včas zasáhla.

54
    Velice špatnou rozehrávku předvedl domácí brankář, GERARD DEULOFEU ho obral o míč a dává třetí gól Španělska.
    54. DEULOFEU - 0:3

56
    Chorvatsko se i v deseti nevzdává! Z vápna krásně vypálil Pašalić, ale hostující brankář jeho střelu vytěsnil na roh.

58
    Ceballos krásným obloučkem našel Williamse, jeho centr ale svého adresáta nenašel.

59
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Jonny, přichází Meré.

60
    Marco Asensio poslal střílený centr do vápna, obrana ho ale zblokovala na rohový kop.

62
    Saúl si pomohl taktickým faulem a je z toho žlutá karta pro španělského záložníka.

65
    Chorvatsko právě vstřelilo branku!
    Volný přímý kop zeď zblokovala, ale k odraženému míči se dostal MARIO PAŠALIĆ a snižuje na 1:3.
    65. PAŠALIĆ - 1:3

66
    Halilović se snažil něco vymyslet ve vápně a je z toho pouze odkop od branky.

66
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Pjaca, přichází Tudor.
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Asensio, přichází Suárez.

68
    Španělé se teď dostali pod tlak vlastní vinou a Arrizabalaga musel míč odkopávat na poslední chvíli.

69
    José Gayá si výborně zpracoval míč na prsa, ale zezadu ho atakoval Mikanović, rozhodčí toto ale jako faul neviděl, takže hosté budou vhazovat.

71
    Žlutou kartu dostává Halilović (Chorvatsko).

73
    Chorvatsko vstřelilo branku, ale z důvodu ofsajdu ji sudí odvolává!
    73.

74
    Halilović by se měl dávat pozor, co říká, jednu žlutou kartu už má a zase si neodpustil pár slov směrem k hlavnímu rozhodčímu.

75
    Halilović se nádherně dostal do vápna, z velkého úhlu se rozhodl vystřelit, ale trefuje jenom boční síť.

77
    Míč teď trefil hlavního rozhodčího a ten zabránil ve slibném útoku Španělska.

79
    Chorvaté výborně napadají Španěly, kterým se nedaří rozehrát.

80
    Penalta pro Chorvatsko!

80
    Červenou kartu dostává Meré (Španělsko).

82
    K penaltě se postavil JOSIP RADOŠEVIĆ a posílá brankáře na druhou stranu.
    82. RADOŠEVIĆ - 2:3

82
    Zbývá nám přibližně deset minut utkání a Chorvatsko snížilo na rozdíl pouhé jedné branky, tohle bude ještě zajímavé!

84
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Deulofeu, přichází Duarte.

85
    Nebezpečná srážka Arrizabalagy a Pašaliće. Domácí kapitán už je ale na nohou a hra může pokračovat.

88
    Chorvaté už teď nemají co ztratit, ale jejich útočné pokusy španělská obrana zvládá likvidovat.

89
    Po střetu s obráncem zůstává na zemi ležet Williams, vypadá to ale, že bude v pořádku.

90
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Pašalić, přichází Čorić.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil 3 minuty.

90+2
    Chorvatsko nastřelilo tyč a vzápětí hned břevno po krásné střele Haliloviće!

90+2
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Mikanović (Chorvatsko).

90+3

Hlavní rozhodčí ukončil zápas kvalifikace ME U21 mezi Chorvatskem a Španělskem. Viděli jsme velice zajímavé utkání, při kterém padlo 5 gólů, ale také 3 červené karty. Do vedení se dostalo Španělsko v 19. minutě po brance Deulofea z penalty, za penaltový zákrok byl vyloučen Kolinger. Poté zvýšilo díky brance Marca Asensia z 43. minuty. V 54. minutě využil chyby brankáře opět Deulofeu a zvýšil na 3:0. Chorvatům se povedlo dvakrát snížit. Nejprve se v 65. minutě trefil z dorážky Pašalić a v 82. minutě z penalty Radošević, za penaltový zákrok byl vyloučen Meré. V 92. minutě byl navíc vyloučen domácí Mikanović, který dostal druhou žlutou kartu. Španělé tedy předskočili Chorvaty na 1. příčce skupiny 6. Ode mě je to dnes vše, přeji hezký zbytek večera a nashledanou.

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:8. (20:46:10)

Patrik Freith

Branky: 65. Pašalić, 82. Radošević – 19. Deulofeu (pen.), 43. Asensio, 54. Deulofeu

Karty:   29. Pašalić (CRO), 36. Mikanović (CRO), 48. Milić (CRO), 71. Halilović (CRO) – 37. Jonny (ESP), 62. Saúl (ESP)   90+2. Mikanović (CRO)   19. Kolinger (CRO) – 80. Meré (ESP)

Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:8.

Rozhodčí: Gözübüyük (NED) – van Dongen (NED), Goossens (NED)