Alkmaar – Heerenveen 3:1 (kon.) | Kerkrade – Zwolle 0:5 (kon.) | Ajax – Cambuur 5:1 (kon.)
Willem II – Eindhoven 2:2 (kon.) | Graafschap – Groningen 1:2 (kon.)
BV De Graafschap
1:2 (0:1)
FC Groningen
Sobota 21.11.2015, 20:45 • Stadion De Vijverberg, Doetinchem • Nizozemská Eredivisie • 13. kolo

90+2
    Hostující brankář vidí žlutou kartu za zdržování hry. Nutno říci, že si o to koledoval již před několika minutami.

86
    Záhy po domácích si možnost posledního střídání vyčerpali také hosté. Z lavičky se zvedl Abel Tezzy Tamata, který nahrazuje Lorenzo Burneta.

83
    Poslední střídání De Graafschapu. Andrew Driver pro dnešek končí, na jeho místo přichází Tom Menting.

83
    Kabasele (GRA) zahrál v pokutovém území jednoznačně rukou a dostává také žlutou kartu.
    78. Nathan KABASELE - 1:2

78
    Graafschap právě vstřelil branku!
    Je tady drama! Míč na značku pokutového kopu si postavil NATHAN KABASELE a ten Padtovi nedal sebemenší šanci.

77
    Kasper Larsen (GRO) navíc dostává žlutou kartu.
    77. Ruka Larsena, po které byla nařízena penalta

77
    Nepříjemnost pro hosty! Po ruce Larsena byl nařízen pokutový kop!

76
    Série střídání nekončí. V 76. minutě se dočkal zaslouženého odpočinku Tibbling.Naopak na trávník přichází Hedwiges Maduro.

73
    Krátce po střídání Groningenu si další záměnu přichystal i domácí lodivod. Trenér Vreman stahuje neviditelného El Jebliho a posílá na plac Kristophera Vidu.

72
    První střídání si připravili hosté. Na hřiště se podívá Bryan Linssen, který nahradí střelce prvního gólu, Alberta Rusnáka.
    68. Michael de Leeuw - 0:2

68
    Groningen právě vstřelil branku!
    Ta tohle byla paráda! Rychlé přenesení hry na útočnou polovinu v podání hostujícího celku skončilo u rozběhnutého MICHAELA DE LEEUWA, který si poradil se dvěma beky De Graafschapu a poté fantastickou chytrou střelou překonal i brankáře Jurjuse.

59
    V 59. minutě dochází k první změně. Domácí ze hřiště stahují Casa Peterse, opačným směrem zamířil Vincent Vermeij.

56
    Na rychlou změnu směru Jarchinia Antonii nedokázal reagovat Andrew Driver (GRO), který hráče Groningenu zastavil skluzem a vidí žlutou kartu.
    42. Albert RUSNÁK - 0:1

42
    Hosté po zásluze otevírají skóre! Přetažený centr vrátil před bránu Drost, míč skončil na kopačce ALBERTA RUSNÁKA a ten už měl jednoduchou práci. Domácí brankář byl naprosto bez šance.
    40. De Leeuw dobře hlavičkoval, nicméně Jurjus byl na pravém místě

40
    Nyní ale Groningen mohl vést! Výborný centr z levé strany přistál přesně na hlavě Michaela de Leeuwa, nicméně jeho zakončení mířilo přesně do Jurjuse, který míč nadvakrát zlikvidoval.
    31. Hosty na brankové čáře zachránil De Leeuw

31
    Další gólovka domácích! Jeden z hráčů De Graafschapu se po rohovém kopu dostal k hlavičce, avšak na brankové čáře stál pozorný De Leeuw, který hlavou míč odvrátil do bezpečí.
    30. Banninkova nebezpečná střela

30
    Tohle však vypadalo hodně nadějně! Bannink natáhl ke střele zpoza velkého vápna, míč mířil k tyči, avšak Padt se vytáhl a zachránil Groningen!
    27. Jurjus zneškodnil první velkou šanci zápasu

27
    Antonia si sice chtěl vymodlit rohový kop, a po právu, avšak hlavní rozhodčí nařizuje pouze odkop. Nutno říci, že Jurjus předvedl veledůležitý a výborný zákrok!