Wolfsberger – Austria 2:0 (kon.) | Rapid – Ried 2:1 (kon.) | Sturm Graz – Admira 1:1 (kon.)
Grödig – Rheindorf Altach 0:3 (kon.)
SV Grödig
0:3 (0:2)
SC Rheindorf Altach
Sobota 05.12.2015, 18:30 • Untersberg-Arena, Grödig • Rakouská Bundesliga • 19. kolo

Fotbalisté Grödigu nedokázali potvrdit v domácím prostředí tři body ze hřiště Mattersburgu a po přestávce inkasovali třetí gól, který definitivně podtrhl jejich zmar. Johannes Aigner vstřelil dva góly a společně s Césarem Ortizem dovedl Rheindorf Altach k hladkému vítězství. Konečný výsledek. SV Grödig 0 SC Rheindorf Altach 3. (20:24:00)

90+2

90+2
    Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 2 minuty.

90+1
    Žlutou kartu dostává Djurić (SV Grödig).

90
    Na rozdíl od utkání v Mattersburgu začali hráči Grödigu hodně vlažně a druhý gól po absolutně zbytečné chybě je poslal do kolen.

89
    Do konce zápasu zbývají necelé dvě minuty a o výsledku už je dávno rozhodnuto.

88
    Brankář Lukse zasahovat nemusel a mohl v klidu odkopávat od své brány.

87
    Domácí fotbalisté se dostali k další střele zpoza šestnáctky, ta ale tentokrát byla hodně nepřesná.

86
    Grödigu dnes zkrátka není přáno, když už udělá něco dobře, tak z toho stejně není gól.
    85. Střídající Schütz pálil těsně vedle pravé tyče.

85
    Schütz napřáhl zpoza šestnáctky k nádherní diagonální střele, která zamířila těsně vedle vzdálenější pravé tyče!

85
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Aigner, přichází Harrer.

84
    Žlutou kartu dostává Strobl (SV Grödig).

84
    Grödig vybojoval rohový kop, do zakončení se ale po jeho rozehrání nedostal.

83
    Závěr zápasu už se jen dohrává a hráči Grödigu už si zřejmě přejí, aby byl konec.

82
    Grödig sáhl necelých deset minut před koncem k poslednímu střídání a na hřiště vyběhl čerstvý Djurić.

81
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Derflinger, přichází Djurić.

80
    Grödig vypálil z levé strany pokutového území, střela jednoho z domácích fotbalistů ale byla zablokována.

79
    Domácí měli k dispozici standardní situaci, po následném centru do šestnáctky se ale do zakončení nedostali.

78
    Nyní oba tábory fanoušků začaly svádět pěvecký souboj a atmosféra na stadionu je opravdu skvělá.

77
    Tedy ale domácí fanoušci si zaslouží respekt za to, jak povzbuzují svůj tým.

76
    Grödig má vývoj zápasu pevně ve svých rukou a směřuje za hladkým ziskem tří bodů.

75
    Lucas Venuto se dostal na pravé straně šestnáctky k přízemní střele, kterou ukryl ve své náruči pozorný brankář Lukse.

74
    Jeden z fotbalistů Grödigu zůstal ležet na hrací ploše, vypadá to však, že bude v pořádku.

73
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Ortiz, přichází Schreiner.

72
    Wallner vypálil z pravé strany šestnáctky, jeho tvrdá střela ale zamířila mimo.

71
    Po rozehrání rohového kopu se sice domácí fotbalisté k ničemu nedostali, zůstali však v držení míče.
    70. Derflinger napřáhl zpoza šestnáctky ke krásné střele.

70
    Derflinger napřáhl zpoza šestnáctky k parádní střele, která se stáčela přesně k levé tyči, brankář Lukse ji ale dokázal fantastickým zákrokem vytáhnout na rohový kop!

69
    Grödig dnes nehraje vůbec dobře a inkasuje další gól.
    68. Johannes AIGNER - 0:3

68
    Rheindorf Altach právě vstřelil branku!
    JOHANNES AIGNER střílí druhý gól v dnešním zápase a zvyšuje na 3:0!! Zech z pravého křídla poslal do šestnáctky parádní přízemní centr, do kterého se na vzdálenější tyči položil Johannes Aigner a ve skluzu míč usměrnil k levé tyči.

68
    Jeden z fotbalistů Altachu napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, ta ale zamířila vysoko nad.

67
    César Ortiz fauloval a Grödig rychle rozehrál na levém křídle.

66
    Grödig je sice častěji u míče, zatím mu to však není nic platné.

65
    Domácí Grödig stáhl ke druhé změně a snaží se oživit svou hru.

64
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Denner, přichází Schütz.

64
    Fanoušci Grödigu jsou stále slyšet a zajímalo by mě, kde berou hlasivky, protože svůj tým neustále povzbuzují.

63
    Lukse se vydal skvěle z brány, aby míč před hráčem domácího Grödigu odkopl do bezpečí.

62
    Derflinger se nedokázal prosadit u pravého rohového praporku a navíc mu byl odpískán útočný faul.

61
    Ve druhém poločase jsme zatím žádnou slibnou příležitosti na jedné ani druhé straně neviděli.

60
    Je za námi téměř hodina hry, po které Altach stále vede na hřišti 2:0 a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo změnit.

59
    Hráči Grödigu předvedli pohlednou kombinační akci do šestnáctky a z levé strany pokutového území pod sebe posílali nebezpečnou přihrávku, jenže na vzdálenější pravé tyči nebyl nikdo, kdo by se mohl dostat ke střele.

58
    Rasner přišel do souboje s protihráčem příliš pozdě a ostrým faulem ho poslal k zemi. Zasloužená žlutá karta.

57
    Žlutou kartu dostává Rasner (SV Grödig).

57
    Hráči Grödigu se pokusili středem hřiště podniknout nebezpečný výpad, jak ale rychle začal, tak také rychle ztroskotal.

56
    Brankář Lukse během prvního poločasu vytáhl jeden ostrý a důležitý zákrok, jinak je ale bez práce.

55
    Lucas Venato na pravém křídle nedostihl kolmý pas svého spoluhráče a odkopávat se bude od brány Lukseho.

54
    Fotbalisté Altachu se na levém křídle dostali k centru a brankář Strasser míč v pohodě stáhl ze vzduchu.

53
    Oba týmy si nic nedarují a k vidění jsou ostré souboje, hlavní rozhodčí ovšem sáhl zatím pouze k jedné žluté kartě.

52
    Na opačné straně rozehrával standardní situaci Altach a centr z levé strany prolétl na vzdálenější pravou tyč, tam ovšem nebyl žádný z hostujících fotbalistů, který by se dostal ke střele.

51
    Ortiz fauloval v těsné blízkosti šestnáctky a Grödig měl k dispozici velmi nebezpečný volný přímý kop, po kterém se Derflinger pokusil obstřelit zeď, jeho střela ale byla zablokována.

50
    Proti pravidlům se podle názoru hlavního rozhodčího dopustili při předchozí situaci hráči Grödigu.

49
    Na hrací ploše nyní byly u postranní čáry vidět tři ostré osobní souboje, faul byl ovšem odpískán až po tom posledním.

48
    Jeden z hostujících fotbalisté mohl zkusit vypálit z hranice šestnáctky, jenže se rozhodl pro centr na vzdálenější levou tyč a jeho jemný oblouček k ohrožení brány Grödigu nevedl.

47
    Altach je v úvodu druhého poločasu aktivnější a snaží se přidat třetí gól.

46
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Sulimani, přichází Strobl.

46
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Ngwat-Mahop, přichází Luxbacher.

46
    Hlavní rozhodčí Manuel Schüttengruber rozehrál druhý poločas, před jehož výkopem sáhly oba dva týmy k jedné změně.

46

Rheindorf Altach v prvním poločase hrozil především z rohových kopů a po jednom z nich také padl úvodní gól. César Ortiz si skvěle naběhl na přední tyč a hlavou míč po centru z rohového kopu umístil přesně ke vzdálenější levé tyči. Altach vedl od osmé minuty 1:0 a za necelých pět minut své vedení navýšil. Kerschbaum se dopustil v obraně obrovské chyby a Aigner se dostal do samostatného úniku, který zakončil krásným lobem. Na opačné straně mohl vstřelit gól Sulimani, jeho střelu z volného přímého kopu ale dokázal brankář Lukse fantastickým zákrokem vyrazit. Skóre po prvním poločase. SV Grödig 2 SC Rheindorf Altach 0.

45

45
    Domácí fotbalisté ještě vypálili zpoza šestnáctky a jejich následná střela zamířila těsně vedle pravé tyče! V prvním poločase se už ale více nestane.

45
    Wallner rozehrál standardní situaci a napřáhl ke krásné táhlé střele, která zamířila zhruba metr a půl vedle vzdálenějšího pravého horního rohu.

44
    Fotbalisté Grödigu rozehráli na pravém křídle standardní situaci, do zakončení se ale nedostali.

43
    Grödig se snažil vybojovat v blízkosti šestnáctky ztracený míč, jeden z jeho hráčů si ale pomohl faulem.

42
    Grödig rozjel pohlednou kombinaci do šestnáctky, tu ale vzápětí zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

41
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát necelých pět minut. Altach stále vede na hřišti Grödigu 2:0.

40
    Grödig kontroluje míč na svých kopačkách a kombinuje ve středu hřiště.

39
    Žlutou kartu dostává Aigner (SC Rheindorf Altach).

39
    Brankář Lukse během prvního poločasu musel předvést pouze jeden zákrok, když zlikvidoval nádhernou střelu Sulimaniho z volného přímého kopu.

38
    Derflinger napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, ta se ale snesla pouze vedle pravé tyče.

38
    Venuto odehrál uprostřed týdne skvělý zápas proti Mattersburgu, dnes toho ale zatím příliš mnoho nepředvedl.

37
    Lucas Venuto se v šestnáctce pohotově položil do stříleného centru Ittera z pravého křídla, jeho následná hlavička ale zamířila hodně mimo.

36
    Oba týmy dobře brání a jedinou šancí jak překonat obranu soupeře jsou standardní situace.

35
    Grödig vybojoval na levém křídle rohový kop, domácí se ale po jeho rozehrání na přední tyči k hlavičce nedostali.

34
    Hra je během posledních minut hodně vyrovnaná a žádný z týmů se nemůže dostat do zakončení.

33
    Wallner se ocitl na pravé straně šestnáctky v ofsajdu a z útočné akce Grödigu nic nebylo.

33
    Hlouček domácích fanoušků Grödigu zpívá krásné chorály, které doprovází bubny.

32
    Ačkoliv je v hledišti pár fanoušků, na stadionu panuje fantastická atmosféra.

31
    Grödig se vydal směrem vpřed, ale také jeho akci zastavila nepřesná finální přihrávka.

30
    Derflinger byl faulován ve středu hrací plochy a hra byla přerušena.

29
    Akci Altachu zastavila nepřesná finální přihrávka a brankář Strasser si došel pro míč.

28
    Na opačné straně se vydal středem hřiště dopředu Grödig, jeho akci ale zastavil útočný faul.

27
    Prokopič pěkně vypálil zpoza šestnáctky a jeho táhlá střela zamířila těsně vedle pravé tyče!

26
    Grödig je během posledních minut aktivnější a je častěji u míče.

25
    Standardní situace zatím hrají v dnešním utkání velkou roli a před pár okamžiky se to málem potvrdilo.

24
    Sulimani se rozhodl pro přímou střelu na bránu, která byla ve zdi tečována a ze vzduchu se snášela přesně k pravé tyči, brankář Lukse ji ale fantastickým zákrokem dokázal vyrazit!

24
    Jäger se dopustil faulu, po kterém domácí Grödig bude zahrávat standardní situaci.

23
    Nechybělo mnoho a Rheindorf Altach mohl vést o tři branky.

22
    Altach se vydal do útoku a na levém křídle vybojoval rohový kop, po jehož rozehrání se hosté ocitli na přední tyči ve slibné šanci, následnou hlavičku ale dokázal Strasser skvělým reflexivním zákrokem vyrazit!

21
    Maak zkusil vypálit zpoza šestnáctky, jeho následná střela ale zamířila vysoko nad.

21
    Grödig poté rychle rozehrál, do zakončení se ovšem nedostal.

20
    Domácí se vydali po levém křídle do útoku a v blízkosti půlící čáry si vykoledovali faul.

19
    Grödig se snaží uklidnit hru a kombinuje na vlastní polovině hře.

18
    Aigner mohl přidat další gól po přihrávce z pravého křídla, když si na pravé straně šestnáctky zpracoval míč do vzduchu a poté pohotově vypálil, jeho střela ale byla zablokována.

17
    Úvodní dvě branky Grödig hodně nalomili a hosté jsou nyní výrazně lepší.

16
    Je za námi úvodních patnáct minut, po kterých Rheindorf Altach vede na hřišti Grödigu 2:0.

15
    Do další slibné šance se na pravé straně šestnáctky řítil Ngwat-Mahop, brankář Strasser ale včas vyběhl z brány a u míče byl jako první.

14
    Rheindorf Altach dvakrát vystřelil na bránu a z obou střel dokázal vstřelit gól.
    13. Johannes AIGNER - 0:2

13
    JOHANNES AIGNER potrestal obrovskou chybu domácí obrany a nádherným lobem zvyšuje na 2:0!! Kerschbaum si pouštěl míč do pohybu, jenže podklouzl a Aigner se řítil sám na bránu. Útočník Altachu poté zachoval ve vyložené šanci chladnou hlavu a nádherným lobem překonal vybíhajícího brankáře Strassera.

13
    Fotbalisté Altachu se snažili prokombinovat na levém křídle až do šestnáctky, což se jim podařilo, do zakončení se ovšem nedostali.

12
    Hra se po úvodním gólu zápasu vyrovnala a odehrává se převážně ve středu hrací plochy.

11
    Na hřišti se nyní začalo jiskřit a Sulimani u postranní čáry tvrdě fauloval Ngwata-Mahopa.

10
    Jeho útočnou akci ale zastavil útočný faul. Faulovaným hráčem byl ve středu hrací plochy Kretschbaum.

9
    Altach je při chuti a snaží se vstřelit další gól.
    8. César ORTIZ - 0:1

8
    CÉSAR ORTIZ posílá Rheindorf Altach z ničeho nic do brzkého vedení!! Altach vybojoval na pravém křídle rohový kop a po centru Ismaela Tajouriho si na přední tyč skvěle naběhl César Ortiz, který hlavou zamířil přesně ke vzdálenější levé tyči.

7
    Ani tentokrát se ale domácí fotbalisté Grödigu po jeho rozehrání do zakončení nedostali.

6
    Grödig tentokrát zaútočil po levé straně a po následném centru do šestnáctky vybojoval rohový kop.

5
    Luksemu hodně pomohlo, že hlavička jednoho z domácích fotbalistů směřovala pouze doprostřed brány.

4
    Grödig na pravém křídle rozjel pohlednou kombinaci a po následném centru z pravého křídla se domácí dostali uprostřed šestnáctky k hlavičce, brankář Lukse ji ale v pohodě zneškodnil.

4
    Domácí se málem dopustili v obraně obrovské chyby, naštěstí pro ně se ale Rheindorf Altach ke střele nedostal.

3
    Fotbalisté domácího Grödigu rozehráli první rohový kop dnešního zápasu na přední tyč a hosté z Altachu dokázali následný centr bez větších potíží odvrátit.

2
    Walnner se sice na pravém křídle k ničemu nedostal, vybojoval však pro svůj tým alespoň rohový kop.

1
    Výkop zápasu obstarali domácí fotbalisté Grödigu.

1

Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a zápas mezi Grödigem a Altachem může začít.

SV Grödig: Strasser – Itter, Maak, Pichler, Denner – Kerschbaum, Rasner – Venuto, Derflinger, Sulimani – Wallner. (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Strauss, Völkl, Djurić, Schütz, Strobl, Goiginger, Schlager. Trenér: Peter Schöttel.

SC Rheindorf Altach: Lukse – Zech, Ortiz, Zwischenbrugger, Schilling – Prokopič, Jäger – Tajouri, Hofbauer, Ngwat-Mahop – Aigner. (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Kobras, Umjenovic, Harrer, Schreiner, Müller, Luxbacher, Seeger. Trenér: Damir Canadi.

Rozhodčí: Manuel Schüttengruber. Asistenti: Stefan Kühr, Stefan Stangl. Čtvrtý rozhodčí: Dieter Muckenhammer.

Rheindorf Altach v letošní sezóně bojuje o záchranu a zatím úspěšně, od posledního místa ho ovšem dělí pouhé tři body a každý bod může být v konečném součtu velice důležitý. Altach doma 21. listopadu zvítězil nad Wolfsbergerem, poté ovšem přišly dvě porážky od Rapidu Vídeň a Riedu shodně 3:1.

SV Grödig

SV Grödig vyhrál tři z posledních pěti ligových zápasů a tabulkou Bundesligy začíná pomalu šplhat výše. V posledním zápase hráči Grödigu odehráli skvělé utkání na hřišti Mattersburgu, kde zazářili Lucas Venuto a Christian Derflinger, kteří společně zařídili vítězství svého týmu 2:0. Oba zaznamenali gól a asistenci.

SV Grödig si uprostřed týdne spravil chuť výhrou na hřišti Mattersburgu a nyní se bude snažit potvrdit tři body doma proti Rheindorfu Altach. Zápasem z Untersberg-Areny Vás provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.