Buffalo – Arizona 5:2 (kon.) | Columbus – Florida 1:2 (1:2 po s.n.) | New Jersey – Philadelphia 3:4 (po pr.)
NY Islanders – St. Louis 2:1 (2:0 po s.n.) | Calgary – Boston 5:4 (po pr.) | Edmonton – Dallas 2:1 (po pr.)
Anaheim – San Jose 1:0 (kon.) | Winnipeg – Washington 2:1 (po pr.) | Los Angeles – Pittsburgh 5:3 (kon.)
Anaheim Ducks
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
San Jose Sharks
Sobota 05.12.2015, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Anaheim Ducks: Gibson (Chudobin) – Bieksa, Fowler, Lindholm, Manson, Stoner, Vatanen – Perry (A), Getzlaf (C), Rakell – Silfverberg, Kesler (A), Ritchie – Cogliano, Horcoff, Hagelin – Stewart, Thompson, Santorelli

San Jose Sharks: Jones (Stalock) – Braun, Vlasic, Burns, Martin, Tennyson, Dillon – Pavelski (C), Thornton (A), Karlsson – Ward, Marleau, Donskoi – Wingels, Hertl, Nieto – Brown, Tierney, Zubrus.

00:01

00:05
    Hertl byl na buly úspěšný, puk mají Žraloci.

00:48
    První minuta hry je velmi rozkouskovaná, tentokrát byl odpískán ofsajd domácích.

01:45
    Donskoi individuálně neprošel, a tak musel na druhé straně zasahovat Jones proti střele Santorelliho.

02:31
    Nieto nahazoval puk do předbrankového prostoru, kde čekal Hertl s Wingelsem, ale ani jeden nedokázal tečovat letící puk.

03:02
    První přesilovku v dnešním utkání si zahrají domácí Kačeři. Marleau (SJS) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

03:25
    Anaheim sice dobře zavezl puk do pásma, jenže následnou nepřesnou přihrávkou se vyhnal zpět.

04:11
    Vatanenova střela se jasně odrazila od brankové konstrukce, ale domácí hráči přestali hrát a slavili gól. Rozhodčí měl po shlédnutí videa jasno – branka nepadla, Vatanen trefil pouze tyč!

04:34
    Žraloci se uvolňují, domácí musí začít od vlastního brankáře.

05:02

05:07
    Téměř ihned po konci trestu Marleaua uvidíme další přesilovku, tentokrát ovšem na straně hostí. Bieksa (ANA) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

05:39
    Po střele Thorntona se natahoval Ward, ale byl okamžitě poslán k ledu Stonerem.

06:07
    Domácí ve třech vyvážejí puk až do útočného pásma.

06:39
    Velký závar vznikl nyní v domácím brankovišti, avšak Pavelski, Marleau, ani Thornton nedokázal dotlačit puk za brankovou čáru.

07:07

07:38
    Počet střel: Anaheim – 2, San Jose – 4.

08:01
    Dillonovo nahození od modré bylo zablokováno, na tahu jsou domácí Ducks.

09:12
    Nyní je hra velmi rozháraná, oba týmy dělají mnoho chyb v kombinaci.

09:40
    Ve středovém kruhu se do sebe pustili Stewart a Haley. Steward na svého soupeře nastoupil a uštědřil mu několik dobře mířených ran, v průběhu bitky ale Haley byl rovným soupeřem, nakonec ještě dokázal domácího Kačera zápasnickým chvatem povalit!

09:40
    Stewart (ANA) a Haley (SJS) jsou vyloučeni na 5 minuty za rvačku.

10:41
    Hosté zatlačili svého soupeře v jeho pásmu, nakonec vše zkazili přihrávkou mířící až do středního pásma.

11:29
    Rakell střelou z pravého křídla prověřil pozornost Jonese, který zasáhl pravým betonem.

12:06
    Tyč zazvonila už i u domácí brány! Burnsovo nahození domácí gólman neviděl, naštěstí pro Kačery jen orazítkovala levou tyč jejich brány!

12:49
    Rozhodčí teď viděli hákování Žraloků, a tak hned vylučují. Donskoi (SJS) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

13:28
    Getzlaf zkoušel zakončit z levé strany, ale svoji střelu nasměčoval jen do betonů hostujícího brankáře.

14:03
    Nyní se domácí kapitán dostal až ke střele z bezprostřední blízkosti, avšak ve velké šanci netrefil branku!

14:49

15:46
    Puk se nyní nebezpečně odrážel před hostující brankoviště, nakonec však stihl někdo ze Sharks odpálit puk.

17:01
    Bieksa musel vjet do pásma přesto, že tam viděl vlastní spoluhráče v ofsajdu. Toto postavení mimo hru bylo posouzené jako úmyslné, proto se hra stěhuje před Gibsona.

17:21
    Největší šanci třetiny teď zahodili domácí Ducks! Santorelli v přečíslení 2 na 1 přihrál pod padajícím Burnsem na zcela volného Thompsona, který sám na Jonese nevyzdrál. Brankář San Jose mu zmenšil střelecký úhlel a puk skvěle zachytil!

17:56
    San Jose si zahraje další početní výhodu. Lindholm (ANA) je vyloučen 2 minuty za držení protihráče.

18:28
    Pavelského zadovku domácí vystihli a vyhazují kotouč přes všechny čáry.

19:04
    Opět puk letí až za Martina Jonese.

19:42
    Tennyson v mezikružíinkasoval pčihrávku od Thorntona, ale jeho střela zápěstím mířila jen do bránícího Bieksy.

19:56

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 5:06.

První třetina nám nabídla velmi zajímavou podívanou. Bitva o Kalifornii je zatím velmi vyrovnaná. Viděli jsme jednu bitku a dvě nastřelené tyče, branka ale zatím nepadla, což očekáváme, že se v druhé periodě změní.

20:01

20:01
    Horcoff (ANA) je vyloučen na 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.

20:51
    Hosté se zkouší prokombinovat do vyložené šance, avšak zatím se jim to nedaří.

22:00

22:13
    Nahození Horcoffa od levého mantinelu v klidu vyráží hostující brankář betony.

22:43
    Na druhé straně Gibson raději přikryl nahození Tomáše Hertla.

22:59
    Po icingu Žraloků se hra přesune před bránu Jonese.

23:10
    Počet střel: Anaheim – 12, San Jose – 13.

23:42
    Dillonova rána od modré domácí bránu neohrozila.

24:52
    Thornton našel v mezikruží připraveného Karlssona, který vystřelil jen do Bieksy. Na drehé straně následně prověřil Jonese Silfverberg.

25:56
    Hertla nyní chtěl jeden z domácích srazit ve středním pásmu, avšak nakonec sám končí na ledové ploše.

27:32
    Dillon od modré napálil puk jen do Fowlera.

28:37
    Oba týmy dobře brání a nepouštějí svého soupeře do svého pásma.

29:03
    Wingels z otočky přihrál na modrou, kde čekal Braun, jehož nahození mířilo jen do betonů Gibsona.

30:57
    Brown domácího brankáře střelou z téměř nulového úhlu nepřekvapil.

31:21
    Hráčská lavice (ANA) inkasuje 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

32:35
    Karlsson pohotovou střelou z pravé strany zamířil jen do připravených betonů.

33:21

33:59
    Ofsajd zastavuje další výpad Wingelse.

34:26
    Nieto se prosmýtl podél domácího obránce a dokázal se natlačit až před Gibsona, jenže ve velké rychlosti nedokázal zasunout puk mezi jeho betony!

35:45
    Dillonovu sraženou střelu raději přikryl domácí gólman, čímž přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

36:19
    Horcoff zkoušel zpoza branky zasunout puk za záda Jonese, což se mu nepodařilo.

36:37
    Počet střel: Anaheim – 16, San Jose – 19.

37:13
    Braunovo nahození od pravého mantinelu nejprve Gibsonovi vypadlo, následně však puk přikryl.

38:05
    Hertl si řekl o střelu z osy kluziště, jenže trefil jen blokujícího obránce.

38:28
    Burns se krásnou stahovačkou dostal na pravý kruh, odkud vypálil jen do hrudního chrániče domácího gólmana.

39:16
    Anaheim pouze vyhodil puk na půli soupeře. San Jose se snaží rozjet jednu z posledních akcí této třetiny.

39:38
    Žraloky v jejich útočné snaze zastavuje postavení mimo hru.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Další třetina začne přibližně v 5:59.

Ani druhá třetina branku nenabídla, a tak se bude nejspíše rozhodovat v té třetí. Zatím derby mezi Kačery a Žraloky nemá aktivnější tým, který by dominoval a diktoval tempo hry. Co nám nabídne třetí třetina?

40:01

41:09
    Lindholm si sjel od modré blíže k bráně, následně ovšem minul hostující bránu.

42:05
    Počet střel: Anaheim – 17, San Jose – 22.

42:49
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Z velmi nenápadné akce padla první branka dnešního zápasu. Thompson poslal zpoza branky puk na pravý kruh MIKOVI SANTORELLIMU, jehož střela zápěstím mířila přímo na levé rameno Jonese. Asistence: Nate Thompson, Chris Stewart.
    Miko SANTORELLI - 1:0

43:56
    Silfverbergovo nahození jen Jones zkontroloval, domácím vlil gól krev do žil.

44:39
    Karlsson (SJS) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

44:58
    Ward se dral do úniku, avšak Getzlaf na poslední chvíli zastavil tohoto střelce Sharks.

46:00
    Nepřesná přihrávka domácích vyhání Kačery z útočného pásma.

46:39

47:56
    Třetí domácí formace se nyní ocitla v obrovské šanci. Hagelin, Horcoff, ani Colgiano, ale hostujícího Jonese nedokázali překonat!

49:17
    Žraloci jsou po inkasované brance velmi zaskočeni, domácí jsou nyní lepším týmem.

49:24
    San Jose dvakrát v řadě vyhodilo puk na zakázané uvolnění.

50:42
    Perry dostal hodně času na pravém křídle, jenže jeho dělovka mířila jen do pravého betonu hostujícího brankáře.

51:29
    Martin Jones musel puk ukrýt před rozjetým Keslerem.

51:42
    Coglianův schovaný pokus orazítkoval jen mantinel za hostující bránou.

52:49
    Puk nyní bláznivě létal v hostujícím brankovišti, brankou celá situace ovšem nekončí.

53:54
    Počet střel: Anaheim – 22, San Jose – 22.

54:43
    San Jose nehraje dobře, navíc se mu krátí čas na vyrovnání.

55:19
    Tennysonova rána od modré se odrazila od clonících hráčů do rohu hřiště.

56:01
    Puk se u Jonese, hosté rozehrávají další útočnou akci.

56:20
    Vše ovšem končí střelou Perryho, proti které musel zasahovat hostující gólman.

56:37
    Sharks faulovali, což je přesně to, co nepotřebují. Pavelski (SJS) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

57:18
    Fowlerova střela prolétla předbrankovým prostorem až na zadní hrazení.

58:13
    Hosté ušetřili několik vteřinek v útočném pásmu.

58:37

59:01
    Horcoff bojuje o puk za brankou soupeře.

59:15
    Jones odjíždí na střídačku, hosté zkouší štěstí v šesti!

59:44
    Cogliano netrefil prázdnou branku, píská se zakázané uvolnění Ducks.

59:48
    Ještě jeden těžký zákrok musel Gibson vytáhnout proti teči Pavelského.

Derby o Kalifornii nakonec po velké bitvě ovládají Kačeři z Anaheimu. Skvělé výkony podali oba brankáři, Gibson navíc vychytal čisté konto. Jedinou branku dnešního duelu vstřelil Mike Santorelli.