NY Rangers – Anaheim 3:2 (po pr.) | Boston – St. Louis 0:2 (kon.) | Detroit – New Jersey 3:4 (kon.)
Tampa – Vancouver 1:2 (kon.) | Florida – Ottawa 2:1 (2:0 po s.n.) | Minnesota – Montreal 2:1 (kon.)
Dallas – Chicago 4:0 (kon.) | Calgary – Winnipeg 4:1 (kon.) | Arizona – Toronto 3:2 (kon.)
Los Angeles – San Jose 3:5 (kon.)
New York Rangers
3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Anaheim Ducks
Středa 23.12.2015, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Československá stopa v utkání:
    Jiří Sekáč (ANA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 09:05 (03:53:35)

1. Derick Brassard (NYR) 2+1
    2. Mats Zuccarello (NYR) 1+1
    3. Rickard Rakell (ANA) 1+1

Mats ZUCCARELLO - 3:2

62:37
    Rangers právě vstřelili branku!
    MATS ZUCCARELLO rozhoduje prodloužení, protože se trefuje přesně. Využil skvělou přihrávku od Dana Boyleho. Asistence: Dan Boyle, Derick Brassard.

61:24
    Hosté vyhazují přes všechny čáry, jen s obtížemi se brání.

61:07
    Oddechový čas pro domácí.

61:07
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Fowler - 2 min., držení).

60:41
    Aktivnější v prodloužení jsou domácí.

60:01

O vítězi se rozhodne v prodloužení, nebo v nájezdové loterii.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:10
    Kotouč vylétl ze hřiště. Buly v útočném pásmu Rangers.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:45
    Nyní jsou hosté aktivnější, snaží se vedení získat na svou stranu.
    Rickard RAKELL - 2:2

57:06
    Anaheim právě vstřelil branku!
    RICKARD RAKELL pálí a dává gól. Svou střelu schoval za obránce, domácí brankář toho mnoho neviděl, a tak mohl Rakell vstřelit sedmou branku v letošní sezóně a to zatraceně důležitou. Asistence: Ryan Getzlaf, Cam Fowler.

56:20
    Hosté v plném počtu. Nyní se mohou pokusit o vyrovnání.

55:22
    Polovina přesilové hry domácích je pryč, do vyložené šance se nedostali, nicméně čas pro hosty na vyrovnání se krátí velmi rychle.

54:20
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kesler - 2 min., nedovolené bránění).

53:13
    Fast se dostal do zajímavé střelecké pozice, kterou ovšem v branku přetavit nedokázal.

52:20
    Hosté se snaží, nicméně v jejich hře je mnoho nepřesností, které kazí jejich úsilí.

51:02
    Nyní jsou na řadě hosté, aby se pokusili o vyrovnání. Proti tomu bude zcela jistě domácí defenziva včele s Lundqvistem.

50:01
    Pokus o útočnou akci hostů končí icing.

49:30
    Poslední deset minut zápasu se blíží, Rangers stále drží jednobrankový náskok. Anaheim se snaží vyrovnat, ale nemá to snadné.

48:50
    Buly v útočném pásmu Rangers.

48:21
    Nyní jsou aktivnější domácí, ale přes dobře hrající defenzivu soupeře se nemohou prosadit.

47:05
    Domácí v plném počtu. Hosté vystřelili v přesilovce jen jednou.

45:40
    Ducks se dostávají zejména ke střelám od modré čáry, se kterými nemá domácí brankář problém.

45:05
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Summers - 2 min., držení).

44:50
    Střelecky je zápas vyrovnaný 15:15.

44:49
    Gólman domácích kryje šanci Keslera.

44:07
    Vstřelená branka dodala zápasu nový náboj, domácí jsou nyní o krok blíže k výhře.
    Derick BRASSARD - 2:1

42:44
    DERICK BRASARD dává druhou branku v tomto zápase, a tak posílá domácí tým do dovedení. Využil přesnou přihrávku od Zuccarella. Asistence: Mats Zuccarello.

42:23

41:30
    Nyní se mu to podařilo, a tak musí být domácí brankář v pohotovosti.

41:05
    Hostující tým se nemůže dostat do útočného pásma.

40:23
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Hayes - 2 min., hákování).

40:23
    Miller v první šanci třetí třetiny neuspěl.

40:01

Druhá třetina branku nepřinesla, a tak platí stav 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30
    Do konce druhého dějství se pravděpodně už nic nestane.

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:30
    Minuta a půl do konce druhé třetiny, ani jeden tým si zatím nedokázal vytvořit šanci, z níž by se mohl dostat do vedení.

37:46
    Lundqvist kryje nahození na svou branku, buly před domácím brankářem.

36:10
    Nash v útočném pásmu zblouraů protihráče, následnou šanci jeho tým nedokázal využít.

35:30
    Utkání by prospělo, kdyby jeden z týmů vstřelil branku. Zápas by dostal nový náboj.

35:15
    Komerční přestávka.

34:49
    Domácí v plném počtu. Výborně se domácí čtveřice dokázala ubránit soupeři.

33:51
    Polovina přesilové hry je minulostí, hosté se nedostali do žádné dobré střelecké pozice. Domácí obrana si v těchto chvílích počíná velmi dobře.

33:10
    Rangers vyhazují přes všechny čáry.

32:49
    Vyloučení v týmu New York Rangers (McIlrath - 2 min., hákování).

32:32
    Hayes měl kotouč připravené v dobré střelecké pozici, ale nedokázal jej trefit přesně.

30:42
    Pětiminutové tresty se blíží svému konci, oba hráči budou moci brzy do zápasu, který je stále vyrovnaný, naskočit.

30:21
    Nyní je aktivnější domácí tým, který se však nemůže přes defenzivní blok soupeře dostat do šance. Následuje komerční přestávka.

30:00
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny, zároveň také zápasu.

29:06
    Přesilovku domácího týmu skvěle obránila první i druhá obranná čtveřice hostů. Rangers se nedostali do žádné vyložené pozice.

27:57
    Kotouč vypadl ze hřiště, hra je přerušena, buly v obranném pásmu Ducks.

27:22
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Bieksa - 2 min., krosček).

26:55
    Skóre je stále vyrovnané, nicméně více šancí na vstřelení branky mají domácí hráči.

26:48
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Miller - 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kesler - 5 min., bitka).

26:04
    Po delší pasáži bez přerušení se nyní píská. Komerční přestávka.

25:00
    Gibson kryje střelu z levé strany, jejímž autorem byl Stepan.

24:44

23:50
    Domácí tým se vůbec nemůže v přesilové hře dostat do útočného pásma, hosté brání velmi dobře. Aktivně napadají již na útočné modré.

22:56
    Rangers se snaží dostat se do útočného pásma, což se jim daří, a tak musí být brankář Gibson pozorný, zejména během oslabení si zachytá.

22:44

22:10
    Hraje se nyní v obranném pásmu Ducks, kteří se osvobozují za cenu icingu.

21:14
    Hosté odehráli na icing.

20:27
    Anaheim u kotouče, snaží se dostat do útočného pásma, což se mu na několikátý pokus daří.

20:07
    Hostující tým začíná druhou třetinu aktivněji. Domácí brankář kryje střelu od modré čáry. Buly před brankou Rangers.

20:01

Po první třetině platí nerozhodné skóre 1:1. Více šancí dostat se do vedení měli hosté. Domácí však drží brankář Lundqvist.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    Už se nic nestane.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:41
    Střelecky aktivnější jsou hosté, nicméně naráží na dobře postavené domácí obránce, kteří blokují mnoho střeleckých pokusů.
    Derick BRASSARD - 1:1

17:50
    Chybu hostující defenzivy vyuzil DERICK BRASSARD, který střelou do protipohybu brankáře vyrovnává skóre na 1:1. Bez asistence.

17:40
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Rangers.

17:00
    probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:29
    V útočném pásmu jsou hráči hostujícího týmu, ale před branku se nemohou probojovat.

16:18

15:00
    První třetina se dostává do své finální části, střelecky aktivnější jsou hosté, kteří vedou o jednu branku.

14:43
    Hosté v plném počtu. Rangers se v přesilové hře prakticky nedostali do žádné větší šance, což nepotěšilo fanoušci v Madison Square Garden.

13:43
    Minuta přesilové hry je pryč, Rangers se snaží, ale nemohou se stabilně dostat do útočného pásma. Anaheim velmi dobře brání domácí první a následně i druhou přesilovkovou formaci.

12:43
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Santorelli - 2 min., vysoká hůl).

12:07
    Anaheim Ducks je v útočném pásmu, snaží ve střelit další branku, ale domácí obrana přistupuje k hostům aktivně.

11:54
    Komerční přestávka, kterou využijí domácí hráči k poradě.
    Corey PERRY - 0:1

11:16
    Domácí obrana měla puk několikrát na hokejce, mohla jej odehrát do bezpečí, což se nepodařilo, a tak se prosazuje soupeř. COREY PERRY po přihrávce Rakella pálí přesně a hosté jdou do vedení. Zcela po zásluze vedou Ducks o jednu branku. Asistence: Rickard Rakell.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, na první branku utkání stále čekáme, opticky aktivnější jsou hosté.

09:45
    Naprosto bez větších problémů odehrál domácí tým oslabení. Gólman Jezdců nemusel zasahovat proti větším šancím soupeře.

09:05

08:51
    Nyní se hosté dostali do útočného pásma, pokoušeli se rozehrát přesilovkovou kombinaci, nicméně Lundqvist zneškodnil první střelu v početní výhodě soupeře. Buly před jeho brankou.

08:11
    Domácí Nash to zkusil v oslabení, myslel to dobře, ale neměl komu nahrát kotouč v útočném pásmu.

07:05
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Boyle – 2 min., držení).

06:10
    Jezdci se nemohou dostat přes střední pásmo, s přechodem mají velké problémy, z nichž těží Ducks.

05:35
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Glass - 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Getzlaf - 5 min., bitka).

04:55
    Hra se nyní odehrává zejména ve středním pásmu. Ani jeden tým se nedokáže dostat stabilně do útočného pásma. Brankáři zatím mnoho práce nemají.

03:15
    Opticky více ze hry má domácí mužstvo, které se však nedostává do dobrých střeleckých pozic. Gibson podává zatím velmi dobrý výkon.

02:30
    Rangers hrají aktivněji, gólmani jsou stále bezchybní.

01:31
    Vhazování před brankou hostujícího týmu. Ducks vyhráli buly, nicméně ne na dlouho se zmocnili kotouče.

00:21
    Icing domácích, buly před hostující brankou.

00:01

New York Rangers: Lundqvist (Hellberg) – McDonagh, Staal, McIlrath, Yandle, Boyle, Summers – Fast, Stepan, Nash – Zuccarello, Brassard, Kreider – Miller, Hayes, Lindberg – Etem, Moore, Glass

Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Bieksa, Fowler, Manson, Lindholm, Vatanen, Stoner – Perry, Getzlaf, Maroon – Silfverberg, Rakell, Sekáč – Cogliano, Kesler, Hagelin – Stewart, Thompson, Santorelli.

Utkání začne o něco později.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jezdci v pondělí netrénovali poté, co prohráli 3:7 s Washingtonem. Rangers mají z posledních 14 zápasů bilanci 3-9-2. "Musíme zůstat pozitivní, začne se nám zase dařit," pravil Mats Zuccarello pro oficiální webové stránky klubu. Gólman Henrik Lundqvist inkasoval v posledních pěti zápasech dohromady celkem dvacet branek. "Musím být lepší, některé ty góly jsou mé, dodal odhodlaně.

Hostující útočník Carl Hagelin se vrací na místo, které moc dobře zná. Za Rangers odehrál předchozí čtyři sezóny. "Bude to pro mě zvláštní zápas, plný emocí. Ale nyní jsem členem Ducks a udělám maximum pro naši výhru, pravil Hagelin v neděli pro Northjersey.com. V brance by se mohl představit Frederik Andersen .

Jedná se o první ze dvou vzájemných zápasů, které mají tyto dva soupeři pro tuto sezónu naplánovaný.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Rangers a Anaheim Ducks.
    Staňte se fanoušky stránky NHL.cz.

Máte rádi NHL? Staňte se fanoušky NHL.cz a nic vám neuteče! (y) :-)

Zveřejnil(a) Hokej dne 20. prosinec 2015

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 18. Brassard (Zuccarello), 43. Brassard (Zuccarello), 63. Zuccarello (Boyle, Brassard) – 12. Perry (Rakell), 58. Rakell (Getzlaf, Fowler)

Rozhodčí: Sutherland, McIsaac – Kovachik, Grandt

Diváci: 18 006