Montreal – Buffalo 2:4 (kon.) | Tampa – Detroit 3:1 (kon.) | Calgary – Carolina 4:1 (kon.)
Montreal Canadiens
2:4 (0:1, 2:0, 0:3)
Buffalo Sabres
Čtvrtek 04.02.2016, 01:05 • Bell Centre, Montreal • NHL

Já se s vámi loučím a přeji vám příjemné čtvrteční vstávání. (03:55:06)

Dnešní utkání sledovalo 21 288 diváků.

Končí utkání mezi Montrealem a Buffalem. Do vedení šli hosté po přesné trefě Marcuse Foligna v šesté minutě.

Ve druhé části hry přišel ovšem obrat. Po brankách Daleho Weise a Alexe Galchenyuka. První gól byl zakončen dokleputím do prázdné branky, branka Galchenyuka byla z hokejové učebnice.

Začátkem třetí třetiny to vypadalo, že domácí přidají další branky a utkání ovládnou. To se ovšem nepovedlo a trestali hosté. Nejdříve střelou do poloodkryté branky vyrovnal Jamie McGinn a poté přidal rozhodující trefu Johan Larsson. Obě situace byly podobné a v obou případech byli domácí neaktivní v důrazu.

Střely na branku: 35:32

59:47 Brian GIONTA - 2:4

59:47
    Sabres právě vstřelili branku!
    A do prázdné branky se následně přes celé kluziště trefuje bývalý kapitán Montrealu BRIAN GIONTA! Domácí hokejisté jsou vybučeni svými fanoušky za špatné výkony v posledních zápasech. Buffalo bere všechny body. Bez asistence.

59:37
    Do dobré šance se dostal na pravém kruhu Alex Galchenyuk, kterému se ale dělovkou z pravé strany nepovedlo překonat Lehnera. Ten puk vyrazil hlavičkou!

58:56
    Střela Maxa Paciorettyho od modré čáry skončila jen vedle branky. Montreal ovšem zůstal na puku a kombinuje.

58:46
    Do velké šance se dostal domácí útočník David Desharnais. Ten se dostal k volnému puku před brankou, který se mu ovšem nepovedlo dostat za záda Lehnera!

58:20
    Začíná posledních sto sekund třetí třetiny a Mike Condon míří pryč z branky. Montreal hraje v šesti!

57:42
    Jamie McGinn puk vyvezl z obranného pásma a jen jej hodil za za brankou a šel střídat. To hostům aktuálně bohatě stačí.

56:56
    Následuje ovšem tlak domácího celku, který by rád přidal třetí branku a stav utkání vyrovnal. Moc času domácím hokejistům nezbývá.

56:16
    Do prostoru mezi kruhy dostal puk Brian Gionta, ale tomu se svou střelou nepovedlo ve skvělé šanci přidat čtvrtou branku svého celku.

55:43
    Andrej Markov dával puk hned do ohně a bylo jedno, kam puk dopadne. Ocitl se za brankou, kde se o něj aktuálně bojuje.

55:11
    Necelých pět minut před koncem třetí třetiny následuje komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před brankou Mikea Condona.

54:34
    Ale vše mohlo být jinak. Protiútok hostů byl zakončován střelou Ryana O'Reillyho z mezikruží, odkud se mu ale připraveného brankáře nepovedlo překonat!

54:02
    Robin Lehner si následně proti střele z pravého kruhu připsal těžký a cenný zákrok. Buffalo to bude mít ještě těžké.

53:20
    Lars Eller prošel do útočné třetiny i přes obětování sama sebe, protože byl přimáčknut na mantinel. Jeho spoluhráči mají ovšem puk.

52:37
    Tak to je druhý obrat v tomto utkání a aktivnější Montreal z úvodu této třetiny musí nyní dohánět jednobrankové manko. To je krása hokeje...
    51:46 Johan LARSSON - 2:3

51:46
    Podruhé to ale tomuto švédskému hráči vyšlo! Po vyhrané buly se k puku na modré čáře dostal obránce McCabe, který jej poslal od brankoviště přímo na hokejku JOHANA LARSSONA, který dal druhou branku v této sezóně! Asistence: Jake McCabe, Cody Franson.

51:38
    Nebezpečně posílal puk do brankoviště útočník Johan Larsson. Ten přihrával z pravého úhlu, ale Condon si puk pohlídal.

50:48
    Emelin rozjížděl akci svého celku. Pokoušel se před modrou čárou předat puk Andrighettovi, který ale puk nedokázal zachytit.

50:09
    Tlak Canadiens pokračuje. V dobré pozici byl před brankou kladenský odchovanec Tomáš Plekanec. Ten ale dokázal trefit jen boční síť!
    Varlamov byl zbaven obvinění

49:39
    A do samostatného úniku se dostal kapitán Max Pacioretty. Ten se hnal sám na brankáře Lehnera, kterého ale nedokázal překonat!

49:26
    Cody Franson rozehrával další akci domácích přihrávkou po pravé straně. Hosté po této přihrávce puk ztratili.

48:38
    Do dobré střelecké pozice se dostal Evander Kane. Tomu se ale z pravého kruhu nepovedlo překonat brankáře Condona.

48:26
    Následná snaha domácích byla ukončena odpískáním ofsajdového postavení.
    47:34 Jamie MCGINN - 2:2

47:34
    A tato přesilovka je celkem rychle využita! Rasmus Ristolainen našel z pravého kruhu volného JAMIEHO MCGINNA u levé tyčky. Z této pozice se mu povedlo puk pohodlně poslat do branky. Asistence: Rasmus Ristolainen, Jack Eichel.

47:00
    Poprvé v této třetině byli hosté aktivní na útočné polovině a hned z toho bude přesilovka. Tom Gilbert podrazil jednoho z hráčů Buffala.

46:25
    Evander Kane postupoval po levé straněm, ale tam si jej bránící hráči Canadiens pohlídali.

46:07
    Nebezpečný byl nyní opět ze strany domácích Torrey Mitchell. Ten si udělal místo na levé straně, odkud vyslal svižnou ránu zápěstím. Lehner ale stále drží naděje svého celku.

45:15
    Podobně to zkoušel také P.K. Subban, který od modré čáry posílal do brankoviště puk, ale nikomu se nepovedlo navýšit vedení svého celku.

44:38
    Tomáš Plekanec zakončoval svou akci zpoza branky. Puk nahnal do ohně, ale nikdo z hráčů nedoklepl puk do branky.

44:14
    Další útok domácích byl pozastaven. Jeden z hráčů přejel do pásma dříve, než tam byl útočící hráč s pukem.

43:27
    Max Pacioretty držel puk v útočném pásmu, ale následně se do útoku přeci jen dostávají hokejisté Buffala.

42:34
    Od modré čáry to zkoušel Cody Franson, ale tomu se branku talentovaného brankáře nepovedlo ohrozit.

42:26
    Na druhé straně zkoušel zkušený Gionta spíše pozornost brankáře Condona. Ten byl na svém místě a toto nahození lapil.

41:55
    Canadiens stále aktivní na puku a zatím hrají hodně dobře. Buffalo se k ničemu nedostává, a o to nejspše domácím jde.

41:11
    Tomáš Plekanec byl aktivní za brankou, ale tam byla nakonec poslán k zemi. Montreal je ovšem i nadále u puku.

40:25
    Max Pacioretty nahodil puk směrem na branku Lehnera. Puk se odrážel od zadního mantinelu, ale nikdo z domácích se ke střele nedostal.

40:11
    Hned první útok této třetiny vedený domácími hokejisty skončil jen na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před Condonem.

40:01

Hokejisty Montrealu a Buffala máme zpátky na ledové ploše a třetí třetina dnešního utkání tak může začít. Bude to ta poslední část hry nebo se bude prodlužovat?

Druhá třetina znamenala zvrat v utkání. Nejdříve domácí využili přesilovou hru z hokejky Dale Weiseho. Vedení vystřelil domácích po individuální akci Alex Galchenyuk.

Střely na branku: 21:21

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:57
    V závěru třetiny vidíme ještě jedno vyhození na zakázané uvolnění. V této třetině se již nic nestane.

39:29
    Anebo taky ne. Rozehrávka kanadského celku nebyla přesná a puk skončil jen na zakázaném uvolnění. Vhazování před Condonem.

38:51
    Subban se ocitl na modré čáře v problémech, a tak puk jen nahodil za branku Lehnera. Montreal tuto třetinu dohraje v poklidu.

38:15
    Buffalo zakládalo akci od své branky, ale jejich přihrávka byla špatná a skončila jen na hokejkách domácích.

37:36
    Puk do pásma zavezl hostující obránce Rasmus Ristolainen, který slabší střelou na brankáře Condona vybojoval útočné pásmo.

37:05
    Tomáš Fleischmann se vrátil do hry a hned mohl o puk obrat bránícího hráče, a vyrazit tak do dobrého protiútoku. To se mu ale nakonec nepovedlo.

36:48
    Buffalu se tato přesilovka moc nedaří. Nyní se hraje spíše ve středním pásmu a hostům se nedaří dostat se do pásma.

36:00
    Po dlouhé kombinační hře se do puku nakonec opřel na pravém kruhu Jack Eichel, který příklepem branku nedokázal ohrozit.

35:02
    Tomáš Fleischmann nabízí hostům přesilovou hru. Jednoho z hráčů zbytečně sekl do ruky.

34:25
    Skrz dva bránící hráče se prodíral mladíček Eichel. Puk skrz ně dostal, ale pro ten si nikdo z hráčů nedojel.

34:06
    Domácí brankář musel předvést další povinný zákrok. Brian Gionta chtěl svým pokusem nejspíše jen vybojovat útočné pásmo.

33:28
    Mike Condon následně potěšil fanoušky zákrokem proti bývalému hráči Montrealu, Joshovi Gorgesovi.

32:42
    Před branku se následně dostal kapitán domácích Max Pacioretty. Ten se dostal až do blízkosti brankáře, ale tam nezakončil, protože jeho hokejka byla přidržena.

32:34
    Evander Kane se zkoušel prosadit po levé straně, ale tam se mu nakonec nepovedlo projít přes jednoho z obránců.

32:10
    Buffalo se bude pokoušet o nápravu. Montreal bude a je ovšem nabuzený a bude chtít i nadále hrát aktivně směrem dopředu.
    31:04 Alex GALCHENYUK - 2:1

31:04
    Montreal právě vstřelil branku!
    Montreal jde do vedení po krásné individuální akci. ALEX GALCHENYUK zachytil puk po vyhraném vhazování, najel si samostatně před branku a povedeným bekhendem otočil stav utkání! Asistence: Tomáš Plekanec.

30:58
    Opět povedená kombinace Montrealu. Vše bylo zakončeno přihrávkou na Paciorettyho postaveného v mezikruží. Produktivní hráč ovšem nedokázal brankáře překonat.

30:40
    Z pravé strany zkoušel pozornost brankáře Lars Eller. Jeho technická rána ovšem branku Lehnera nakonec minula.

30:28
    Následně se hra po nepřesné akci hostů přerušuje a v polovině třetiny nás čeká další komerční přestávka.

29:53
    Hned po vhazování se puku ujali domácí a Evander Kane ujížděl sám na Condona. Toho se pokoušel překonat zakončením do forhandu, ale úspěšnějším v tomto souboji byl domácí brankář!

29:44
    Rychlou akci Canadiens zakončoval střelou z prostoru před brankou David Desharnais. Ten branku ale přestřelil a Lehner si posunul branku ramenem.

29:28
    Jack Eichel se nyní prodral do útoku, kde se pokoušel efektivní kličkou obejít bránící hráče, ale to se mu nepovedlo.

28:33
    Do zajímavé akce se dostávali hosté. V přečíslení se ovšem nepovedlo ideálně přihrát McGinnovi a bylo tak po celé akci.

27:56
    Robin Lehner musel hned po buly řešit nebezpečnou střelu z otočky, kterou vyslal Alex Galchenyuk. Ten byl z úhlu neúspěšný.

27:35
    Do dobré pozice dostal puk Andrej Markov, který se opřel do puku a zkoušel skórovat. Do jeho rány se ovšem položil Gorges, který obětavě puk zablokoval.

26:36
    Rychlé úniky na obě strany. Ani jeden z pokusů ovšem nebyl zakončen nějakým pokusem či střelou.

25:48
    Buffalu následně nevyšla rozehrávka a do protiútoku se hnali domácí. Těm se ale následně nepovedlo akci zakončit.

25:12
    Následně ve vlastním oslabení ujel Max Pacioretty, který se prodral až do střelecké pozice. Jeho střela ovšem nebyla pro Lehnera nebezpečná.

24:34
    Od hokejky Rasmuse Ristolainena se puk odrazil před branku kde ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Puk je mimo útočné pásmo.

24:08
    Šance také pro hosty. Tomáš Plekanec zahákoval Jacka Eichela a dostane za svůj zákrok dvouminutový trest.
    23:11 Dale WEISE - 1:1

23:11
    Nyní to už vyšlo, domácí hokejisté vyrovnávají po krásné přesilovkové akci. Max Pacioretty poslal puk z pravého kruhu k levé tyčce. DALE WEISE si tady puk zpracoval a poslal jej do branky! Asistence: Max Pacioretty, P.K. Subban.

22:52
    Markov si se Subbanem dvakrát vyměnil puk a následně vypálil. Jeho dělovka byla Lehnerem vyražena zpět na hokejky domácích.

22:32
    Velký tlak před brankou Lehnera. Ten zneškodnil střelu z jedné strany, následně i ze druhé a poté o dorážku. Puk se sice objevil za jeho zády, ale branka platit nebude.

22:11
    Montreal si zahraje druhou přesilovku. Hákováním se před brankou provinil hostující Johan Larsson.

21:16
    Jack Eichel se ujal puku a byl ve skvělé střelecké pozici. On se ovšem rozhodl pro přihrávku na Foligna, která byla ale nepřesná.

20:31
    Poprvé ve druhé třetině se puku dotkl také Mike Condon. Ten jej přikryl poté, co se k němu černé guma dostala.

20:09
    Do prvního útoku se prodral Max Pacioretty, který hned po přejetí modré čáry pálil, ale branku se mu nepovedlo ohrozit.

20:01

První, nepříliš atraktivní třetina končí. Do vedení šli již v šesté minutě hokejisté Buffala. Po přesné přihrávce Zemguse Girgensona před branku dokázal skórovat Marcus Foligno. Nějaké větší šance ovšem k vidění nebyli a do druhé třetiny jdeme za stavu 0:1.

Střely na branku: 12:11

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:41
    Do brankoviště se nyní prodíral jeden z domácích, kterému se ale nakonec nepovedlo zakončit. Puk mu byl odebrán.

19:11
    Z pravé strany nyní pálil Brian Gionta. Zkušený útočník ovšem nedokázal svůj pokus dostat za záda domácího brankáře.

18:41
    Poslední sekundy první třetiny se dohrávají za brankou Mikea Condona. Buffalo půjde do kabin nejspíše s jednobrankovým náskokem.

18:12
    Robin Lehner se ovšem musel činit proti střele z pravé strany, kterou se mu nakonec povedlo vyrazit do bezpečí.

17:35
    Oba celky nyní hodně ztrácejí kotouč, a proto aktuálně nesleduejeme nejkrásnější průběh utkání.

16:18
    K odraženému puku se dostal domácí útočník Dale Weise. Ten ale svižnou ránou nedokázal stav utkání vyrovnat.

16:02
    Po nahození Evandera Kanea z levé strany musel být brankář Condon připraven i nyní. Propagační pokus domácí brankář ukryl v lapačce.

15:42
    Další výlet do brankoviště domácího brankáře. Bekhendem se pokoušel zvýšit vedení Johan Larsson, ale ten byl nakonec neúspěšný!

15:03
    Následně dostával Reinhart puk na pravou stranu a přihrávkou zkoušel najít lépe postavené spoluhráče. To se mu nakonec nepovedlo.

14:47
    Po pravé straně ujel mladíček Sam Reinhart, který následně vypálil z kruhu. Mike Condon si ovšem jeho skrytou střelu dokázal najít.

14:05
    V posledních sekundách sledujeme opravdu neatraktivní hokej. Jde vidět, že hrají celky, kterým se letos moc nedaří.

12:56
    Nebezpečnou střelu na branku Lehnera vyslal Andrej Markov. Jeho střelu si ovšem Lehnerův beton dokázal najít.

12:08
    Sabres hru klidní kombinací ve vlastní třetině, odkud se budou chtít dostat opět do rychlého útoku.

11:32
    Po snažení domácích hokejistů nakonec vypálil z pravého kruhu Lars Eller. Ten ovšem napálil prvního bránícího hráče před ním.

10:44
    Buffalo ale své první oslabení nejspíše přežije. Nyní jeden z hráčů dokázal puk poslat pryč z pásma.

10:06
    Následně před hostujícím brankářem český útočník stínil. Lehner jej následně lehce popíchl hokejkou do nohy na znamení, že jej otravuje.

09:46
    Krásná kombinace domácích byla zakončena přihrávkou do mezikruží. Z této pozice pálil Tomáš Plekanec, který ale Lehnera nepřekonal.

09:07
    Buffalu se hned se startem oslabení ovšem daří vyhodit puk až ke Condonovi.

09:00
    Montreal si zahraje svou první početní výhodu. Dvouminutovým trestem bude potrestána hostující lavička za příliš mnoho hráčů na ledě.

08:24
    Puk za brankou Condona vybojoval Ryan O'Reilly, kterému se ale přihrávkou zpoza branky nepovedlo najít své spoluhráče.

07:39
    Snažení hostí pokračuje. Po přihrávce Eichela si z levé strany až před branku najel Girgensons, kterému se ale nepovedlo ideálně zakončit.

06:55
    Puk na hokejku dostal obránce Mark Pysyk, který zkoušel razantní střelou prostřelit brankáře Condona. Ten byl ale připravený.

06:10
    Další nebezpečný útok Sabres. Brian Gionta dával puk na levý kruh najíždějícímu Eichelovi, ale tomu se nepovedlo touš udržet na hokejce.
    05:10 Marcus FOLIGNO - 0:1

05:10
    A z následného útoku jdou do vedení hosté! Zemgus Girgensons byl sice na levé straně atakován, ale i tak dokázal přihrát před branku. Tam stál připravený MARCUS FOLIGNO, kterému se střelou mezi nohy Condona povedlo otevřít skóre! Asistence: Zemgus Girgensons, Cody Franson.

04:51
    Nyní si najel do pásma Tomáš Fleischmann, který z levého kruhu předával puk do středu. Střela Svena Andrighetta byla ovšem slabší.

04:23
    Úvod utkání zatím nemá bůhví jak velké tempo. Ani jeden z celků není moc aktivní a na lepší akce si musíme počkat.

03:27
    Akci domácích hokejistů zakončoval střelou z levé strany Alex Galchenyuk. Tomu se ale z úhlu nepovedlo Lehnera překvapit.

02:49
    Po levé straně zaútočil Jack Eichel. Ten se dlouho připravoval na střelu, až mu byl puk odebrán.

02:27
    Zach Bogosian zkoušel projít skrz bránící hráče Canadiens, ale to se mu nakonec nepovedlo, a tak puk jen nahodil.

01:59
    Aby toho nebylo málo, první zakázané uvolnění se píská také domácím hokejistům. Vhazovat se bude před Condonem.

01:46
    Montreal nyní kombinuje ve vlastní třetině a směrem dopředu se zatím moc nedere. Až na tu jednu střelu Brendana Gallaghera.

01:06
    Buffalu se zatím nedaří dostat se do tempa a po dalším jejich vyhození následuje odpískání druhého zakázaného uvolnění.

00:58
    Robin Lehner musel řešit první pokus. Střelu od modré čáry ještě nebezpečně tečoval Brendan Gallagher. Hostující brankář zareagoval včas.

00:44
    Naopak první útok Buffala nebyl přesný a skončil jen na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před Lehnerem.

00:05
    Úvodní buly úspěšná pro domácí hokejisty, jenž nastupují v typických červenomodrých dresech.

00:01

Z úst mladé zpěvačky zazní hymny Ameriky a Kanady. Poté startu utkání nic nebrání.

Na led zaplněné arény vjíždějí hokejisté obou celků. Start utkání je za dveřmi. Těšme se na toto zajímavé utkání!

Krásné ráno všem fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. Za pár minut se proti sobě v Bell Centre postaví domácí Montreal a hosté z Buffala.
    Rozbruslení domácího celku

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Montreal Canadiens: Scrivens (Condon) – Subban, Markov, Petry, Beaulieu, Gilbert, Barberio – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Weise, Desharnais, Pacioretty – Smith-Pelly, Eller, Fleischmann – Flynn, Mitchell, Lessio

Buffalo Sabres: Lehner (Johnson) – Ristolainen, Gorges, Bogosian, Pysyk, McCabe, Franson – Reinhart, O'Reilly, McGinn – Girgensons, Eichel, Foligno – Gionta, Larsson, Kane – Deslauriers, Legwand, Moulson

Rozhodčí: Pollock, O’Halloran – Miller, Murchison.

Pravděpodobné sestavy

Montreal: Scrivens (Condon) – Subban, Markov, Petry, Beaulieu, Gilbert, Barberio – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Weise, Desharnais, Pacioretty – Smith-Pelly, Eller, Fleischmann – Flynn, Mitchell, Lessio

Buffalo: Lehner (Johnson) – Ristolainen, Gorges, Bogosian, Pysyk, McCabe, Franson – Reinhart, O'Reilly, McGinn – Girgensons, Eichel, Foligno – Gionta, Larsson, Kane – Deslauriers, Legwand, Moulson

Tomáš Plekanec (MTL) – 51 zápasů, 9+25
    Tomáš Fleischmann (MTL) – 49 zápasů, 9+9

Poslední vzájemné střetnutí

Naposledy se oba celky utkaly na konci října, tedy v době, kdy se Montrealu náramně dařilo a porážel jednoho soupeře za druhým. Sabres na domácím ledě nedokázali této lavině zabránit a museli smutnit potupné porážky.

Buffalo Sabres 2:7 Montreal Canadiens
    25. Moulson (Reinhart, Franson), 32. O'Reilly (Franson) – 15. Weise (Subban, Fleischmann), 21. Gallagher (Plekanec, Subban), 34. Mitchell (Subban, Markov), 39. Markov (Plekanec), 41. Gallagher (Pacioretty, Markov), 52. Pacioretty (Markov, Plekanec), 56. Weise (Markov, Desharnais)

Buffalo Sabres zažívá lepší časy než minulé sezóny a pomalou koncepcí by se mohlo dostat až do play-off. Letos se to ovšem ještě nestane. Sabres jsou sice na předposlední pozici své konference, ale v utkáních nepředvádějí vůbec špatný hokej. Před pauzou na dovednostní soutěže zdolali Ottawu 3:2. Nejproduktivnějším hráčem je ten nejdražší, Ryan O'Reilly nasbíral již 40 bodů, což se od něj dalo čekat. Produktivní je i nováček Jack Eichel.
    John Scott žije svůj sen!

Montreal Canadiens padá stále více dolů a dolů. Canadiens aktuálně na play-off ztrácí pět bodů, což je dost bodů, ještě při formě tohoto celku a formě ostatních. Svěřenci trenéra Therriena v posledních pěti zápasech dokázali porazit jen trápící se Toronto, které udolali až v nastavení. Šušká se, že je všechno způsobení absencí brankáře Careyho Price, jenž nehraje už delší dobu.

Dnes budeme od jedné hodiny ranní sledovat utkání celků, které se svými výkony nejsou úplně spokojení. Montreal přivítá na svém ledě Buffalo a půjde o sobuoj celků, které nepostoupují do play-off. Začínáme pár minutek po jedné.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

David Panuška

Branky a nahrávky: 24. Weise (Pacioretty, Subban), 32. Galchenyuk (Plekanec) – 6. Foligno (Girgensons, Franson), 48. McGinn (Ristolainen, Eichel), 52. Larsson (McCabe, Franson), 60. Gionta

Montreal Canadiens: Condon (Scrivens) – Subban, Markov, Petry, Beaulieu, Gilbert, Emelin – Weise, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Smith-Pelly, Eller, Fleischmann – Flynn, Mitchell, Andrighetto

Rozhodčí: Pollock, O’Halloran – Miller, Murchison

Diváci: 21 288