Magnitogorsk – Čerepovec 4:3 (kon.) | Čeljabinsk – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:0 (kon.)
Toljatti – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Kazaň – Novokuzněck 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Minsk 3:2 (po pr.)
Dynamo Moskva – Jokerit 5:2 (kon.) | Petrohrad – Chanty-Mansijsk 7:2 (kon.) | Soči – Omsk 2:1 (2:0 po s.n.)
Spartak Moskva – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | Riga – Barys 2:3 (kon.)
SKA Petrohrad
7:2 (1:0, 4:1, 2:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pátek 05.02.2016, 17:30 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

má na svém kontě 97 bodů a letos je hluboko za očekáváním, jelikož se nachází na sedmém míste západní konference. Postup do play-off už má sice jistý, ale i tak je tohle umístění na takový ambiciózní tým velké překvapení. Do konce základní části zbývají ještě 3 zápasy, a tak má SKA pořád šanci své umístění vylepšit.

POSLEDNÍCH PĚT ZÁPASŮ

3.2.2016 Petrohrad – Jekatěrinburg 2:3 sn.
    1.2.2016 Petrohrad – Jokerit 2:1
    29.1.2016 Petrohrad – Čerepovec 6:1
    27.1.2016 Din.Minsk – Petrohrad 3:2
    25.1.2016 Petrohrad – CSKA Moskva 2:3

ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISCE

Na soupisce Petrohradu není žádný český ani slovenský hokejista.

NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI

Vadim Šipačjov 59 (16+43)
    Nikita Gusev 48 (20+28)
    Ilja Kovalčuk 48 (15+33)

už letošní sezónu dohrává pouze se ctí, protože má na svém kontě 72 bodů a postavení v tabulce na nepostupové jedenácté pozici. I přesto, že z posledních pěti utkání vyhrála hned čtyřikrát, tak to na postup do play off s největší pravděpodobností stačit nebude. Na osmý Nižněkamsk totiž ztrácí devět bodů a musel by se stát zázrak, aby hokejisté Chanty-Mansijsku nakoukli do vyřazovacích bojů.

3.2.2016 Spartak Moskva – Jugra 0:3
    1.2.2016 Čeljabinsk – Jugra 2:3
    30.1.2016 Jugra – Jekatěrinburg 1:2 sn.
    27.1.2016 Jugra – Magnitogorsk 4:2
    25.1.2016 Jugra – Ufa 5:3

Na soupisce Jugry není žádný český ani slovenský hokejista.

13.2.2013 Jugra – Petrohrad 2:3

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Bělov, Jakovlev, Čudinov (A), Kalinin, Rukavišnikov, Judin, Rykov – Dadonov, Širokov, Gusev – Bučněvič, Kadějkin, Kovalčuk (C) – Moses, Koskiranta, Lindström – Ketov (A), Kablukov, Barabanov – Dergačjov

Jugra Chanty-Mansijsk: Gelašvili (Bojaršinov) – Ugolnikov, Želdakov (A), Kalašnikov, Djakov, Antonov, Pogorišnij, Mamkin, Selezňov – Panov (C), Jacenko, Bortnikov (A) – Rasskazov, Varfolomejev, Lapenkov – Ivanov, Orlov, Medvěděv – Akmaldinov, Ankudinov, Beljajev

Rozhodčí: Buturlin, Komarov – Metalnikov, Sirotkin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hráči právě nastupují na hrací plochu a za malou chvíli bude následovat státní hymna Ruska.

Domácí SKA se dnes představí v modré kombinaci a hosté z Chanty-Mansijsku nastoupí v dresech bílých.

Hymna nám již odezněla a úvodní formace už se sjíždějí do středového kruhu, kde bude vhozeno úvodní vhazování zápasu.

00:01

00:10
    Sergej Širokov se postaral o zisk pukupro svůj tým. SKA o něj však následně přišlo, a tak jsou u kotouče hosté.

01:20
    První stoprocentní šanci měl domácí Kadějkin, když se po chybě obránce Jugry dostal až před Gelašviliho. Útočník Petrohradu však nedokázal bekhendem zasunout puk do brány hostů.

02:23
    I na druhé straně byla k vidění velká příležitost. Po střele jednoho z hráčů v bílém se musel blýsknout Koskinen v bráně domácích.

02:55
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    SKA se úvodu zápasu ujímá vedení! Jegor Rylov pronikl do útočného pásma po pravé straně, odkud přišli přihrávka před bránu, kde si skvěle najel ILJA KABLUKOV, který z hranice brankoviště překonal Gelašviliho. Asistence: Jegor Rylov, Jevgenij Ketov.
    02:55 Ilja KABLUKOV - 1:0

04:20
    Po vyhození Mamkina končí puk na střídačce hostů a vhazovat se bude v útočném pásmu Petrohradu.

04:45
    Postavení mimo hru na straně Jugry. Vhazování nařízeno v neutrální zóně.

05:24
    Koskinen nyní musel být v pozoru. Svižnou střelu z pravého kruhu vyslal hostující forvard, ale finského brankáře ve službách SKA nepřekonal.

06:23
    Průvan v obraně hostů nyní udělala Kadějkinova formace! Poté, co hráči Jugry nestačili bruslit s domácími, se do šance natlačil Ilja Kovalčuk, ale skóre zápasu zůstává pořád stejné. Při svém pokusu navíc najel do Gelašviliho, který byl viditelně otřesen.

06:29
    Předchozí nájezd do svého brankáře nenechali hosté bez povšimnutí a ještě před vhazováním došlo ke slovní výměně názorů. Po uvedení puku do hry se v pěstním souboji, který vyprovokoval domácí kapitán, utkal právě Ilja Kovalčuk a Jevgenij Orlov. Vítězně ze souboje vyšel miláček domácího publika.

06:29
    Oba kohouti putují za katr na 2+2 minuty za hrubost.

07:50
    Hra se po vyloučení obou hráčů relativně uklidnila a další pěstní výměna názorů zdá se nehrozí.

08:10
    Gelašvili má puk v lapačce po střele Dmitrije Judina od modré čáry. Bude se vhazovat v obranném pásmu Jugry.

09:01
    Hostující hráči už se radovali z vyrovnání, ale hlavní arbitr využil služby videorozhodčího a ten gól na videu neviděl. Z opakovaných záběrů je patrné, že kotouč brankovou čáru nepřešel.

10:29
    Kovalčukovi a Orlovovi už trest vypršel a mohou se vrátit do hry.

10:40
    Hosté ovšem zvyšují obrátky zápasu a jsou nyní výrazně aktivnější. Jen kýženého vyrovnání se zatím ne a ne dočkat.

11:58
    Zblokovaná střela jednoho z hráčů v bílém končí mimo a Koskinen tak mohl zůstat v relativním klidu.

12:49
    Mikko Koskinen chytil kotouč do své rukavice po nedůrazném bekhendovém zakončení Rasskazova. Vhazovat se tak bude před finským gólmanem.

13:20
    Domácí nyní drží kotouč v útočném pásmu a rozvíjí zde útočnou kombinaci. K ohrožení Gelašviliho se zatím nedostali.

14:19
    Bučněvič opět zavezl kotouč do pásma a spolu se svými spoluhráči se pokusil ohrozit bránu Jugry. Celou situaci vyřešil brankář hostů včasným zákrokem.

15:05
    Širokovovu ránu Gelašvili dobře viděl, a tak neměl problém si s ní poradit. Následně se k dorážce prodíral Dadonov, ale to mu překazili hostující obránci.
    Zkušený švédský brankář Henrik Karlsson podává i v letošní sezóně v dresu Jokeritu výborné výkony, a jeho tým se opět představí v play-off! Jak daleko to finský celek dotáhne?

Henken johdolla! #Jokerit and @hcslovan ready to battle for points inside Slovnaft Arena. #KHLfi

Fotka zveřejněná uživatelem @jokerithc,

15:45
    Spojnice tyčky a břevna nyní zazvonila za Koskinenem po střele jednoho z hráčů Jugry. Teď měli petrohradští velké štěstí.

16:30
    Postavení mimo hru na straně domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:10
    Jako velká voda vlétli do útočné třetiny hokejisté v bílém. Vše resultovalo ve střelu, která byla sražena do ochranné sítě. Kotouč bude opět uveden do hry v obranném pásmu SKA.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty první části.

18:37
    Jednu z posledních útočných akcí rozjíždí zpoza své brány tým v modrém.

19:20
    Petrohrad nyní kontroluje hru v obranném pásmu a Čudinov čeká na dostřídání svých spoluhráčů.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Kromě několika šancí nám nabídla i jednu branku, a to v síti Jugry Chanty-Mansijsku. O tu se postaral už ve 3. minutě Ilja Kablukov a rozhodl tak o tom, že si jeho tým odnese do kabin jednobrankový náskok.

Další třetina začne přibližně v 18:25.

20:01

20:08
    Širokov získal puk pro svůj tým a hnal se s ním kupředu.

20:20
    Záhy ho však ztratil a před Koskinena uháněli hosté. Vše skončilo obligátním zákrokem brankáře domácích.

20:59
    Dvougólové vedení SKA je na světě! ILJA KOVALČUK dostal přihrávku na levou stranu, nabruslil si s pukem až před Gelašviliho a poté naznačil kličku do bekhendu, což mu gólman Jugry dokonale zbaštil a kapitán Petrohradu následně zakončoval forhendem do prázdné klece hostů. Asistence: Dmitrij Kalinin.
    20:59 Ilja KOVALČUK - 2:0

22:38
    Belov se snažil dlouho přihrávkou najít svého spoluhráče. Ten však puk nezpracoval a kus černé gumy je tak v držení hráčů v bílém.

23:01
    Kovalčuk dobře rozehrál akci SKA, poté odblokoval obránce a z levé strany následně zakončoval Bučněvič. Jenže kotouč mu trochu utekl, a tak jeho zakončení skončilo pouze na boční sítí Gelašviliho svatyně.

24:36
    Jugra právě vstřelila branku!
    Po obrovském tlaku domácích přichází studená sprcha v podání kontaktního gólu hostů! Střela Kutějkina trefila pouze Jegora Ivanova, který posléze vyslal do samostatného úniku PAVLA MEDVĚDĚVA, který si se svou šancí poradil a snížil tak na rozdíl jediné branky. Asistence: Jegor Ivanov.
    24:36 Pavel MEDVĚDĚV - 2:1

25:38
    SKA se však nechce nechat zahanbit a snaží se vzít si svůj náskok zpátky. Zatím bez úspěchu.

26:43
    Jen to dořeknu a Petrohrad znovu vede o dva góly! JEGENIJ DADONOV se ujal puku ve středním pásmu, bleskurychle s ním přejel do útočné třetiny, kde dokonale zamotal hlavu hostujícímu obránci a poté střelou z pravého kruhu překonává Gelašviliho střelou mezi betony. Asistence: Roman Rukavišnikov.
    26:43 Jevgenij DADONOV - 3:1

28:49
    Nyní se hraje nahoru-dolů. Po útoku domácích se obratem hnal kupředu Bortnikov. Jeho tvrdá střela i následná dorážka však brankou neskončila.

29:50
    U kotouče už jsou opět hráči SKA, kteří podnikají další útok na bránu Jugry.

30:05
    První přesilová hra pro domácí celek. Andrej Antonov dostává menší trest za faul kolenem.

30:49
    Borci v modrém se sice usadili v pásmu, ale vzápětí o něj přišli a musejí tak založit útok od své branky.

31:50
    Střela obránce SKA neprošla až k brankáři Jugry a přesilovka pomalu končí.

32:05
    Antonov opustil trestnou lavici a hraje se opět v pěti proti pěti.

32:45
    Prakticky ihned je tady další početní výhoda pro Petrohrad. Hosté hráli v šesti a dostávají tak trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

33:02
    Domácí se usadili v pásmu a pokusí se o vstřelení čtvrté branky.

33:30
    Hostům se podařilo vyhodit. Na led přicházejí čerstvé síly na obou stranách.

34:05
    Obrovská šance, kterou nevyužil Bučněvič! Ten se nikým nehlídán zjevil až před Gelašvilim, ale tváří v tvář brankáři Jugry se svým bekhendovým pokusem neuspěl.

34:45
    Hosté hrají v plném počtu.

35:40
    Hosté se ihned pokoušeli s výsledkem něco udělat. Ale Koskinen jejich snahy prozatím hatí.

36:20
    A je to poprvé v zápase o tři góly! Střela Nikity Guseva, trefila před bránou pouze připraveného JEVGENIJE DADONOVA, který se s ničím nepáral a bekhendem poslal puk za záda Gelašviliho. Asistence: Nikita Gusev.
    36:20 Jevgenij DADONOV - 4:1

37:42
    Tak tohle už zavání debaklem! Krátce poté, co Steve Moses přejel do útočného pásma, přenechal kotouč JOAKIMU LINDSTRÖMOVI, který nádhernou ranou vymetl horní roh Gelašviliho brány. Asistence: Steve Moses, Dmitrij Judin.
    37:42 Joakim LINDSTRÖM - 5:1

38:12
    Kirill Djakov dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Další přesilovka pro Petrohrad.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny právě začala.
    Matěj Machovský předvádí v brance Plzně skvělé výkony! Dočká se po sezóně přestupu do zahraničí?

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina, která právě skončila, nám nejspíše definitivně přinesla rozuzlení tohoto utkání. Po brance Ilji Kovalčuka z 21. minuty, dvou gólech Jevgenije Dadonova z minuty sedmadvacáté a sedmatřicáté a přesném zásahu Joakima Lindströma ze 38. minuty vede SKA již 5:1. Hosté se prosadili za stavu 2:0, když snižoval Pavel Medvěděv. Dnes by se musel stát velký zázrak, aby Petrohrad tento zápas ještě ztratil.

Další třetina začne přibližně v 19:14 .

40:01

40:02
    Třetí a nejspíš i poslední perioda se nese ve znamení končící přesilovky SKA.

40:12
    Hosté hrají v plném počtu a mohou se zkusit výsledek alespoň kosmeticky upravit.

41:02
    Koskinen se nyní musel uhánět. Proti střele jednoho z hráčů v bílém vytáhl finský brankář parádní zákrok betonem.

41:40
    Postavení mimo hru zastavuje útočné snahy Jugry.

42:10
    Ofsajd je pískán i borcům z Petrohradu. Vhazování nařízeno ve střední třetině.

43:15
    A další postavení mimo hru a opět v podání SKA.

43:45
    Bučněvič sice zavezl puk do pásma, ale záhy ho zde ztratil a kupředu už pospíchají hostující hráči.

44:01
    A znovu zazvonila tyčka za zády Koskinena. Dnes již podruhé zachránila branková konstrukce celek Petrohradu.

45:02
    Šance pro Jugru na snížení. Dmitrij Judin dostává dvě minuty za hákování.

45:30
    Bortnikovova rána končí nad bránou Koskinena. Puk se však vrátil na hole Jugry, kteří pokračují v kombinaci.

46:10
    Djakov odmítl velkou příležitost snížit. Úplně sám se ocitl před Koskinenem ale ani nadvakrát nedokázal gólmana SKA překonat.

46:36
    A domácí půjdou do tří. Menší trest za krosček inkasuje Jevgenij Ketov.

47:02
    Judin opustil lavici trestů a domácí jsou již ve čtyřech.

48:10
    Přeci jen se Chanty-Mansijsk prosazuje v přesilovce a snižuje na rozdíl tří gólů! Hosté dlouho kombinovali v útočném pásmu bez toho, aniž by vystřelili na bránu. Na to už se nemohl dívat IGOR BORTNIKOV, který napřáhl na pravém kruhu a tvrdou ranou prostřeluje Koskinena. Asistence: Grigorij Želdakov, Ivan Jacenko.
    48:10 Igor BORTNIKOV - 5:2

49:13
    Moses manévroval s pukem téměř přes celé útočné pásmo. Nakonec puk předal svému obránci na modrou čáru, který svým pokusem nikterak neohrozil Gelašviliho.

50:38
    Do šance se snažil proháčkovat Dadonov, ale v tom mu zabránil poslední obránce na hostující straně.

51:30
    Domácí publikum je ve velice dobrém rozmaru. Petrohradským Ledovým palácem obíhá mexická vlna.

51:49
    Zakázané uvolnění SKA. Hra se stěhuje před Koskinena.

52:40
    Petrohradští bojují o puk v rohu kluziště. Nyní se nehraje příliš pohledný hokej, a tak se diváci stále baví po svém.

53:59
    Kablukov se po odrazu puku dostal do vyložené šance, ale místo toho aby vystřelil, tak hledal přihrávkou pod sebe své spoluhráče. To však neměl dělat, protože svou příhrou našel pouze hole hostujících hokejistů a z celé akce tak sešlo.

54:30
    To už musí být opravdu frustrující pro hosty. Jejich další střelecký pokus končí zas a znovu na konstrukci brány petrohradské svatyně. Mikko Koskinen si dnes, lidově řečeno, dobře postavil své tyče.

55:50
    Střela domácího obránce jen prosvištěla kolem Gelašviliho, který za pukem pouze ohlédl.

56:42
    Bek SKA už nikam nespěchá a raději vyčká až mu spoluhráči dostřídají. Poté rozjíždí další akci týmu v modrém.

57:36
    Velká mela se strhla před hostující klecí. Judin a ani jeho spoluhráči nedokázali puk protlačit do sítě Jugry. Stav zůstává stále 5:2.

58:00
    Jsou zde poslední dvě minuty třetího dějství a docela určitě i celého zápasu.

58:57
    Tak přece se Petrohrad dočkal šestého gólového úspěchu! DMITRIJ JUDIN předvedl velkou hokejovou parádu, když zajel s pukem za bránu, kde prudce zabrzdil a změnil směr. Gelašvili v bráně Jugry reagoval na jeho první pohyb a odklouzal k levé tyči své brány a obránce SKA už poté neměl problém zasunout puk do prázdné klece. Bez Asistence.
    58:57 Dmitrij JUDIN - 6:2

59:56
    Sedmá a poslední trefa SKA v tomto utkání spatřila světlo světa! Domácí neměli dost a pokračovali v útočení i v samotném závěru zápasu. Po střele Alexandra Barabanova vyrazil Gelašvili kotouč před branku, kde číhal JEVGENIJ KETOV a ten svou dorážkou do prázdné brány pečetí skóre zápasu. Asistence: Alexander Barabanov, Ilja Kablukov
    59:56 Jevgenij KETOV - 7:2
    Slovan Bratislava si z těžkého východního tripu odvezl celkem osm bodů, a klepe na brány play-off!

Venco stole the show tonight

Fotka zveřejněná uživatelem HC SLOVAN Bratislava (@hcslovan),

Je tady konec utkání mezi Petrohradem a Jugrou Chanty-Mansijsk. Po dvou třetinách vedli domácí 5:1 a v poslední třetině svůj náskok ještě navýšili. Za hosty sice snižoval ve 49. minutě Igor Bortnikov, ale poslední slovo mělo SKA. V 59. minutě se trefil Dmitrij Judin a čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou uzavřel skóre na konečných 7:2 Jevgenij Ketov. Petrohradští si tak připsali další tři body do tabulky KHL.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Pro dnešní den je to z mé strany úplně vše. Budu se na Vás těšit u dalších online přenosů. Příjemný páteční večer! (19:55:03)

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 3. Kablukov (Rylov, Ketov), 21. Kovalčuk (Kalinin), 27. Dadonov (Rukavišnikov), 37. Dadonov (Gusev), 38. Lindström (Moses, Judin), 59. Judin, 60. Ketov (Barabanov, Kablukov) – 25. Medvěděv (Ivanov), 49. Bortnikov (Želdakov, Jacenko)

Rozhodčí: Buturlin, Komarov – Metalnikov, Sirotkin

Diváci: 12277