Pardubice – Olomouc 0:3 (kon.) | Třinec – Litvínov 3:0 (kon.) | Zlín – K. Vary 3:5 (kon.)
Plzeň – Mountfield HK 6:2 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 5:1 (kon.) | Chomutov – Liberec 0:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 3:5 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 21.02.2016, 18:20 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 47. kolo

55:55
    Hosté jdou do čtyř. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Karol Sloboda (VIT). Dokáží Bruslaři vyrovnat podobně jako v pátek v Litvínově, nebo hosté získají tři body?

36:07
    Ctirad Ovčačík vyhodil nešikovně puk mimo hrací plochu a zasáhl několik diváků včetně jedné redaktorky z novinářské tribuny. Puk byl sice podle všeho tečovaný, rozhodčí však posílá na dvě minuty na trestnou lavici Ctirada Ovčačíka (MBL), Bruslaři budou tedy hrát sedm sekund ve třech!

34:14
    Znovuse vylučuje. Lukáš Pabiška (MBL) potrestán dvěma minutami za hru vysokou holí. Dostanou se Vítkovice znovu do vedení?

31:03
    Domácí jdou do čtyř. Dvě minuty za hákování obdržel Tomáš Klimenta (MBL), což se hodně nelíbí boleslavskému publiku.

23:16
    David Výborný (MBL) vše hasil až za pomocí faulu, za hákování mu byly vyměřeny dvě minuty na trestné lavici.

22:04
    K tomu jim může pomoci další přesilová hra. Menší trest za nedovolené bránění dostal Stanislav Balán (VIT).

19:30
    A Vítkovičtí jdou a 92 sekund do tří, Jiří Burger (VIT) dostal menší trest za podražení.

19:03
    David Štich (VIT) vyfasoval dva tresty, za sekání byl ještě potrestán dvěma minutami na trestné lavici. Mladá Boleslav hraje přesilovku.

14:35
    Menší trest za hru vysokou holí inkasoval David Štich (VIT).

10:49
    Hlavní rozhodčí má znovu zvednutou ruku. Dvě minuty za hrubost dostali současně dva hráči – Stanislav Balán (VIT) a Radan Lenc (MBL), kteří si počínali nedovoleně při souboji za boleslavskou brankou. Bude hrát čtyři na čtyři.

04:32
    Bruslaři jdou na 24 sekund do tří. Menší trest za hrubost vyfasoval Marek Trončinský (MBL). Dostanou se Ostravané do vedení?

02:56
    První vyloučení zápasu přichází na straně Mladé Boleslavi. Ctirad Ovčačík (MBL) potrestán dvěma minutami za faul loktem.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 20. Hyka (TS), 22. Urban (Výborný, Trončinský), 30. Urban – 7. Szturc (Hovorka, Olesz), 10. Hlinka, 27. Kolouch (Sloboda), 51. Vandas (Štich, Kolouch), 59. Hovorka

BK Mladá Boleslav: Rittich (Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Rýgl – Jarůšek, Výborný (C), Pabiška – Klimenta, Urban, Pacovský – Hyka, Klepiš, Lenc – Ďurač, Volf, Bárta
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Kantor) – Štencel, Pastor, Kovář, Štich, Sloboda, Čerešňák – Olesz, Hovorka, Kucsera – Burger (C), Vandas, Szturc – Balán, Kafka, Kolouch – Zdráhal, Němec, Hlinka

Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda – Hynek, Belko

Diváci: 2 983