Columbus – Florida 4:3 (1:0 po s.n.) | Dallas – NY Rangers 2:3 (kon.) | Montreal – Toronto 4:1 (kon.)
Colorado – Detroit 3:5 (kon.) | Calgary – Ottawa 4:6 (kon.) | Los Angeles – Buffalo 2:0 (kon.)
Chicago – Washington 3:2 (kon.) | Carolina – St. Louis 2:5 (kon.) | Minnesota – Florida 3:1 (kon.)
Los Angeles Kings
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Buffalo Sabres
Neděle 28.02.2016, 05:08 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 05:00.

Hezké brzké ráno přeji všem příznivcům dobrého hokeje! Srdečně vás vítám u sledování atraktivního duelu kanadskoamerické NHL, v němž Los Angeles Kings netradičně až od 5:00 našeho času přivítají Buffalo Sabres. Buďte s námi u toho!

LOS ANGELES KINGS

Králové letos mají po roční odmlce suverénně nakročeno do play-off. Losangeleské čekají dva zápasy ve dvou dnech, trenér Darryl Sutter tak dnes pravděpodobně pošle mezi tři tyče domácí svatyně náhradníka Jhonase Enrotha – bývalého brankáře Sabres. Kings se včera činili na přestupovém trhu, když z Chicaga přivedli starého známého Roba Scuderiho výměnou za jiného zadáka Christiana Ehrhoffa. Velezkušenému Scuderimu uvolnil místo na soupisce Kevin Gravel, jehož potkal návrat na farmu.
    Králové nedávno přivedli zpět do svých řad Roba Scuderiho.

BUFFALO SABRES

Šavle začaly trip po Kalifornii smolnou porážkou 0:1 v Anaheimu, včera však překvapivě zvítězili 3:1 na ledě San Jose. Duel na ledě Žraloků odchytal náhradník Chad Johnson, dnes se tak mezi tři tyče buffalské svatyně nejspíš vrátí Robin Lehner. "Brzy jsme inkasovali, ale stále jsme měli hlavy nahoře, zůstali trpěliví a vybojovali výhru. Hodně to ukázalo o charakteru našeho týmu," liboval si po zápase v San Jose lodivod Sabres Dan Bylsma.
    Vítězný gól Zacha Bogosiana v San Jose:

VZÁJEMNÉ ZÁPASY:

Dosud jediné měření sil v probíhajícím ročníku ovládli hokejisté Sabres, kteří doma Krále udolali 2:1. Jedinou branku hostů vstřelil slovenský útočník Marián Gáborík.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Marián Gáborík (LAK) 54 zápasů, 22 bodů (12+10)

Los Angeles Kings: Enroth (Quick) – Muzzin, Doughty, Martinez, Schenn, McNabb, Scuderi – Lucic, Kopitar, Brown "C" – King, Carter, Toffoli – Pearson, Lecavalier, Lewis – Clifford, Shore, Andreoff.

Buffalo Sabres: Lehner (Johnson) – Gorges, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Colaiacovo, Pysyk – McGinn, Eichel, Girgensons – Kane, Reinhart, Bailey – Foligno, Larsson, Gionta "C" – Deslauriers, Legwand, Moulson.

Rozhodčí: Leggo, Kowal – Rody, Murchison.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hráči právě nastupují na ledovou plochu, za chvilku jdeme na to!

00:01

00:29
    Sabres pouze nahodili puk do útočného pásma, kde ho Drew Doughty přenechal svému parťákovi Muzzinovi.

01:16
    Mark Pysyk to zkusil od modré, nicméně Enroth mohl zůstat v klidu, jelikož pokus buffalského zadáka nebyl přesný.

01:59
    Evander Kane se zpoza branky prokousal až do palebné pozice, ale v rozhodující moment o kotouč přišel a Schenn může založit protiútok.

02:48
    Nahození na rozjetého Deslaurierse nebylo přesné, touš se stal snadnou kořistí Drewa Doughtyho.

03:28
    Tak teď Robinu Lehnerovi spadl pořádný kámen ze srdce, projektil Jakea Muzzina totiž orazítkoval tyč!
    Jak to dnes bude hokejistům bruslit?

04:25
    Od modré čáry napřáhl Rasmus Ristolainen, jeho projektil byl ale sražen mimo Enrothův dosah. Šavle ale ještě zůstávají v útočném pásmu.

04:51
    Další Muzzinovu střelu z ostrého úhlu Jake McCabe přizvedl do ochranné sítě, vhazovat se tak bude po Lehnerově pravici.

05:40
    Čtvrtá lajna Šavlí se vydala do rychlého protiútoku, na jehož konci stál z mezikruží pálící David Legwand, nicméně Enroth si s jeho pokusem poradil.

05:58
    První přesilovku si zahraje Buffalo, Anže Kopitar (LAK) se totiž provinil zbytečným držením ve středním pásmu.

06:49
    Kings se osvobodili a následná rozehrávka Buffalských skončila až na zakázaném uvolnění, Sabres se zatím v početní výhodě vůbec nedaří.

07:22
    Mark Pysyk na modré čáře nezpracoval prudký Giontův pas, hosté tak musejí opustit útočné pásmo.

07:51
    Dwight King sbírá cenné vteřinky v rohu kluziště, to už se Kopitarův trest chýlí ke konci.

07:58
    Slovinská hvězda je zpět na ledě, Králové toto oslabení bez sebemenších problémů ubránili.

08:46
    V rohu kluziště se nejrychleji zorientoval Zach Bogosian a založil protiakci Sabres, ta ale neměla dlouhého trvání – hosté o puk rychle zase přišli.

09:44
    Jack Eichel se po pravém křídle prokousal téměř až před Enrotha a zkusil štěstí bekhendem, strážce domácí svatyně však dokázal přerušit hru a před námi je komerční přestávka.

10:38
    Milan Lucic zavezl kotouč do útočného pásma a přes Doughtyho se poté dostal puk ke střílejícímu Muzzinovi, jehož nahození však Robina Lehnera neohrozilo.

11:29
    Kane zblokoval nepovedený Andreoffův pas a díky němu se Sabres na chvilku usadili v útočném pásmu. Co z toho bude?

12:25
    Nakonec nic světoborného, Zemgus Girgensons se totiž musí vrátit pro kotouč až do neutrální zóny a oba týmy nyní střídají.

13:02
    Girgensons zavezl kotouč zpět do pásma a poté ho přenechal trápícímu se Mattu Moulsonovi, na jehož pokusu švihem si Enroth smlsl. Před námi je další komerční brejk.

13:31
    Vincent Lecavalier si na levém kruhu udělal prostor ke střele a jeho pokus se ještě snažil tečovat Lewis, Lehner byl ale nakonec zcela bez práce.

14:23
    Kotouč zničehonic vyletěl až do ochranné sítě, do Staples Centera se vrátíme po další komerční přestávce.

15:11
    Rob Scuderi si nyní připsal první střelu po návratu do Los Angeles, ale Lehner bez problémů zasáhl a pro jistotu přerušil hru.

15:57
    Brownovo nahození ze středního pásma Lehner málem vyrazil přímo na Lucicovu hůl, hostující zadáci však k bývalému bostonskému útočníkovi včas přistoupili.

16:44
    Matt Moulson pronikl do útočného pásma a na vrcholu kruhů přenechal kotouč Pysykovi, jehož nahození z ostrého úhlu Jhonas Enroth pro jistotu udržel ve své výstroji.

17:26
    Dalekonosný pas na Vincenta Lecavaliera se neujal, Zach Bogosian, autor vítězného gólu z minulého duelu Sabres na ledě San Jose, už zakládá protiútok.

17:59
    Tyler Toffoli dostal ideální pas na vrchol levého kruhu a okamžitě vypálil, Lehner však přesně věděl, kam kotouč poletí a s předstihem nastavil svou lapačku.

18:45
    Spoustu prostoru dostal na modré čáře Drew Doughty, jenž toho využil a tvrdě vypálil. Po jeho ráně vznikl před Lehnerem nepřehledný závar, ale strážce hostující svatyně nakonec odolal!

19:17
    Domácí už se radovali z gólu, sudí však trefu Anžeho Kopitara pro vysokou hůl odvolali!

19:17
    Králové si však zahrají přesilovku, na dvě minuty za vražení půjde pykat Zach Bogosian (BUF).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Anže Kopitar v jejím závěru dokázal rozjázat domácí fanoušky, jeho trefa ale nebyla pro vysokou hůl uznána. Jinak byl k vidění zcela vyrovnaný hokej a nerozhodný stav je zatím zasloužený. Co nabídne druhá třetina? Na to si počkejme do 6:02.

20:01

20:18
    Do konce Bogosianova trestu nyní zbývá rovná minuta a hostům se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry až k Enrothovi.

21:15
    Alec Martinez se z pozice obránce vydal na útočný výlet, který zakončil střelou z vrcholu kruhů, s níž si však Lehner poradil.

21:18
    Bogosian už je zpět na ledě a Jack Eichel může v klidu založit protiakci Bylsmovy party.

22:09
    McGinnovo nahození z otočky se neujalo, Jhonas Enroth měl dobrý výhled a bez problémů vykopl kotouč do rohu kluziště.

23:07
    Brian Gionta přesprintoval McNabba, a předešel tak zakázanému uvolnění, Sabres se nyní díky svému kapitánovi usadili v útočném pásmu.

23:40
    Nepřesná rozehrávka Králů adresovaná Andreoffovi doletěla až na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Jhonasem Enrothem.

24:19
    Bailey si neproklestil cestu přes pořízka McNabba, který buffalského mladíka hrubou silou odstavil od puku a Kings mohou založit protiakci.

24:40
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    A z ní padl gól, Kings se ujímají vedení! Debutant Scuderi nabil volnému Martinezovi, jehož rána se odrazila na hůl TANNERA PEARSONA a ten zkušeně doklepl touš za záda bezmocného Lehnera! Asistence: Alec Martinez, Rob Scuderi.
    24:40 Tanner PEARSON - 1:0

25:23
    Jeff Carter nahodil na buffalského brankáře puk z prakticky nulového úhlu a vybojoval další vhazování v útočném pásmu Kalifornských.

26:09
    Hra je přerušena a před námi je komerční přestávka, do Staples Centera se společně vrátíme za pár okamžiků.

27:05
    Dalekonosný pas Lukea Schenna našel rozjetého Lecavaliera, Kings ale vzápětí o útočné pásmo přišli a už musí čelit dalšímu protiútoku.

27:47
    Od modré nyní napřáhl Carlo Colaiacovo, jeho projektil však zaduněl jen o zadní hrazení.

28:14
    Muzzinovo nahození vyrazil Lehner s obtížemi přímo na hůl Andyho Andreoffa, mladý útočník Králů ale nedokázal zakončit podle svých představ.

28:32
    Kotouč vyletěl do ochranné sítě, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

29:28
    Jacka Eichela (BUF) domácí beci nepustili ke střele a frustrovaný mladík se poté po jednom z nich ohnal, a tak půjde pykat na dvě minuty za hrubost.

30:23
    Králové se zatím ani nedostali ke střele a Sabres nyní vyhodili kotouč do bezpečí.

30:59
    Trevor Lewis byl pod tlakem nucen pouze nahodit kotouč do pásma, Kings se však se štěstím usadili v útočné třetině a ke střele se nakonec dostal Brayden McNabb, nicméně Lehner spolehlivě zasáhl.

31:28
    Eichelův trest je u konce, svěřenci Dana Bylsmy bravurně ubránili další oslabení.

32:19
    Jake McCabe nečekanou zadovkou přistrčil kotouč Larssonovi, který zkusil štěstí střelou z vrcholu kruhů, ale Enroth nemusel zasahovat.

33:15
    Už se hraje dlouho bez přerušení a hra se stěhuje ze strany na stranu, po Eichelově návratu na led sledujeme hlušší pasáž hry.

34:08
    Sudí losangeleským borcům odpískali ofsajd a hlasatel ve Staples Centeru poté ohlásil další komerční přestávku.

34:39
    Toffoliho pokus z levého kruhu obětavě zblokoval Josh Gorges, Robin Lehner tak ani tentokrát nemusel vůbec zasahovat.

35:06
    Ke tvrdé ráně z mezikruží napřáhl Brayden McNabb a jeho pokus byl ztečován těsně vedle pravé tyče buffalské svatyně!

35:12
    Stadionem už se rozezněla gólová znělka a diváci zvedali ruce nad hlavu, ani tato branka Kings ale není uznána, protože Dustin Brown (LAK) se provinil podražením!

35:44
    Střelou od modré Enrotha zaměstnal Rasmus Ristolainen, strážce losangeleské svatyně ale i navzdory zakrytému výhledu bez problémů zasáhl a přerušil hru.

36:38
    Brownův trest už se začíná chýlit ke svému konci a domácí se zatím bez problémů brání, kromě zmiňovaného pokusu Ristolainena je Enroth bez práce.

37:12
    Svěřenci Darryla Suttera už jsou v plném počtu, do konce druhé třetiny zbývají už jen necelé tři minuty.

37:47
    Brayden McNabb je dnes při chuti. Urostlý zadák znovu vypálil od modré, Robin Lehner ale bez problémů zasáhl.

38:25
    V samotném závěru druhé třetiny se ani jeden tým nikam nežene, u kotouče jsou nyní rozehrávající zadáci Kings.

39:19
    Dwight King (LAK) se provinil zbytečným hákováním v útočném pásmu, čímž hostům nabídl další přesilovku.

39:59
    Těsně před sirénou nabil Kopitar na levý kruh napřaženému Lewisovi, Lehner ale jeho pokus dokázal eliminovat!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Prostřední část hry je za námi. Vývoj hry pokračoval v nastaveném tempu, k vidění byl i nadále vyrovnaný hokej se šancemi jako šafránu na obou stranách. Ledy prolomil v pětadvacáté minutě Tanner Pearson, díky němuž Kings vedou 1:0. Udrží fotbalový výsledek? Třetí třetina začne v 6:57.

40:01

40:27
    Polovina přesilovky Sabres už je za námi a domácí se opět osvobodili, hosté mají velké problémy s přechodem do útočné třetiny.

41:03
    A znovu. Třetá početní výhoda Buffala se chýlí ke konci a domácí znovu vyhodili kotouč až k Lehnerovi.

42:01
    Domácí už jsou v plném počtu a přihnali se do rychlého protiútoku, Lucicův pokus však Lehner bez problémů vyrazil a následně se sice k puku dostal ještě Lecavalier, nic kloudného s ním ale nevymyslel.

42:54
    Sabres se při přechodu přes útočné pásmo provinili ofsajdem, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

43:37
    Lucicovo nahození z rohu kluziště pro jistotu Robin Lehner schoval v lapačce, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Los Angeles.

44:04
    Trevor Lewis nenačasoval svůj přechod přes útočnou modrou a uvízl v těsném ofsajdu, hra se tak přesune do neutrální zóny.

44:49
    Spolupráce veteránů v barvách Sabres úspěch nepřinesla, Colaiacovova střela po Legwandově nabídce totiž byla zblokována.

45:37
    Dvakrát v krátkém časovém sledu tvrdě vypálil Alec Martinez, strážce buffalské svatyně si však s oběma pokusy poradil.

46:27
    Zach Bogosian zavezl touš na útočné třetiny a ačkoliv o něj Sabres rychle příšli, domácím se nepodařilo osvobodit se.

47:21
    Buffalští ve třetí třetině zvýšili aktivitu, ale zatím jim chybí klid v zakončení. Od Gorgese se nyní kotouč odrazil mimo hrací plochu, před námi tak je komerční přestávka.

47:51
    Brayden McNabb byl u vyhozeného puku jako první, Šavlím tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.

48:22
    Jack Eichel po pravém křídle pronikl do útočného pásma a z vrcholu kruhu vypálil, Enroth však jeho pokus švihem bez problémů eliminoval.

48:53
    Zničehonic byly k vidění obrovské šance na obou stranách! Brownovu dorážku z bezprostřední blízkosti Lehner famózně lapil a na druhé straně hřiště už zvedal ruce nad hlavu Evander Kane, jeho dorážka ale orazítkovala tyč!

49:45
    Ristolainenův pokus od modré zaduněl o zadní hrazení, Buffalským zbývá na vyrovnání už jen něco přes deset minut.

50:38
    Marcus Foligno omylem vyhodil puk přímo na domácí střídačku, hra je tak přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu – až po komerční přestávce.

51:11
    Nikým nehlídaný Clifford teď vypálil z levého kruhu, ale Lehner se stihl přemístit včas a Lewis se k dorážce nedostal!

51:58
    Šavle vyhodily puk až k McNabbovi, který vyčkává ve vlastní třetině, než mu dostřídají spoluhráči. Kings jsou nyní jednoznačně lepším týmem.

52:49
    Reinhart se zničehonic zjevil úplně sám v mezikruží, ale Jhonas Enroth bleskurychle vytasil svou vyrážečku a udržel čisté konto!

53:26
    Hostům se čas začíná rychle krátit a zdá se, že jim docházejí síly. Kings si znovu dokázali vytvořit tlak v útočné třetině.

53:58
    Nedáš-dostaneš, Králové zvyšují své vedení! Lecavalier vybojoval kotouč pro Muzzina, který si udělal prostor ke střele a poté od modré vypálil. Lehner jeho projektil vykopl přímo na hůl TANNERA PEARSONA, který neomylně dorazil puk do sítě! Asistence: Jake Muzzin, Vincent Lecavalier.
    53:58 Tanner PEARSON - 2:0

54:48
    Sabres se teď zmohli jen na nekonstruktivní vyhození kotouče do útočného pásma, Scuderi má spoustu času na založení protiakce Kings.

55:43
    Tyler Toffoli si teď lakrosovým způsobem zpracoval kotouč a vyzval ke skórování Dwighta Kinga, jeho pokus byl ale zblokován.

56:32
    Alec Martinez vysokým obloučkem vyhodil kotouč do středního pásma, svěřenci Darryla Suttera tak mohou v klidu vystřídat.

57:20
    Evander Kane zvedá hlavu ke stropu arény, s touto šancí šlo totiž naložit mnohem lépe. Problémová hvězda z pravého kruhu napálila puk přímo do Enrothovy výstroje.

58:19
    Hosté to necelé dvě minuty před koncem zkusí bez gólmana, Robin Lehner už upaluje na střídačku!

59:07
    Dan Bylsma si nyní vybral oddechový čas. Lehner zůstává na střídačce, hostující lodivod na led posílá to nejlepší, co má k dispozici.

59:26
    Eichelovo nahození Gionta dokázal tečovat, zakázané tečování se tak pískat nebude. Zdá se však, že je rozhodnuto.

59:48
    Domácí se lišácky pokusili napálit touš do prázdné branky přes celé hřiště, místo toho jim ale bylo odpískáno zakázané uvolnění.
    Jiří Hudler je novým spoluhráčem Jaromíra Jágra!

59:56
    Trevor Lewis dostal puk do středního pásma, je to jasné!

Je dobojováno! Králové díky dvěma trefám Tannera Pearsona udolali Buffalo 2:0 v zápase, v němž kralovali oba brankáři. Robin Lehner však nakonec dvakrát kapituloval, zatímco Jhonas Enroth udržel své druhé čisté konto v sezóně a sedmé v kariéře. V samotném závěru ještě Sabres zkusili hru bez brankáře, ale k závěrečnému tlaku se ani nedostali.

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Tanner Pearson (LAK) 2+0
    2. Jhonas Enroth (LAK) 23 střel, 0 gólů, úsp. 100 %
    3. Vincent Lecavalier (LAK) 0+1

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 18230 diváků se s vámi loučím a někdy příště zase na počtenou! (07:42:42)
    Enroth bývalým spoluhráčům nepovolil jediný gól

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 25. Pearson (Martinez, Scuderi), 54. Pearson (Muzzin, Lecavalier)

Rozhodčí: Leggo, Kowal – Rody, Murchison

Diváci: 18230