Columbus – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Tampa – Philadelphia 1:3 (kon.) | St. Louis – Anaheim 5:2 (kon.)
Dallas – Chicago 5:2 (kon.) | Calgary – Arizona 1:4 (kon.) | Boston – NY Islanders 3:1 (kon.)
Buffalo – Carolina 3:2 (po pr.) | Detroit – NY Rangers 3:2 (po pr.)
Detroit Red Wings
3:2 (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
New York Rangers
Sobota 12.03.2016, 20:00 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Přeji krásný večer a vítám Vás u sledování našeho textového přenosu z kanadsko-americké NHL. Pro české fanoušky se v přijatelném čase odehraje duel Detroit Red Wings – New York Rangers. Zápasem Vás provede komentátor Jan Šlapáček.

Hokejisté Detroitu v poslední době nemají vůbec dobrou formu a díky častým ztrátám bodů budou muset o účast v play-off tvrdě bojovat až do konce základní části. Dnes na ně navíc nečeká nic lehkého, protože hrají proti klubu, se kterým mají často problémy.

V minulém zápase dokázal Detroit otočit utkání proti Winnipegu a vyhrál těsně 3:2.
    Larkin nastřílel v dresu Red Wings již dvacet branek. Podobný kousek se v nováčkovské sezóně naposledy povedl v Detroitu Henriku Zetterbergovi.

Pokud u Jezdců nenastane neočekávaný propad formy, tak tento celek z Manhattanu uvidíme ve vyřazovacích bojích i letos. Rangers se v Metropolitní divizi drží na druhé příčce a tu by si rádi i udrželi, aby mohli v play-off začínat v domácím prostředí.

V minulém zápase vyhráli Rangers nad Buffalem v poklidu 4:2.
    Do sestavy Rangers by se mohl již vrátit i zkušený útočník Rick Nash.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Quincey, DeKeyser, Green, Kronwall, Smith, Ericsson – Larkin, Zetterberg, Abdelkader – Athanasiou, Dacjuk, Tatar – Pulkkinen, Sheahan, Nyquist – Richards, Glendening, Helm

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Girardi, McDonagh, Klein, Yandle, Boyle, M. Staal – Zuccarello, Stepan, Kreider – Stalberg, E. Staal, Nash – Fast, Hayes, Lindberg – Glass, Moore, Miller

Rozhodčí: Kowal, O’Halloran – Shewchyk, Rody.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Utkání začne tradičně o něco později.

00:01

00:36
    Rangers se v úvodu utkání dostali před brankou Detroitu, ale Mrázek výborným zákrokem vyrazil kotouč do rohu.

02:00
    Detroit nyní dlouho kombinoval v útočném pásmu, až se ke střele dostal Zetterberg. Lundqvist se dobře natáhl a ránu zastavil.

03:12
    Zatím se hraje ve výborném tempu, hra se přelévá ze strany na stranu.

04:35
    Nyquist se pokoušel prokličkovat přes dva bránící hráče, ale tento záměr mu nevyšel.

04:56
    Od modré čáry výborně vypálil DeKeyser, ale Lundqvist si dokázal poradit.

05:56
    Larkin si nabruslil na levý kruhu a vypálil přes hráče. Jeho rána skončila na tyčce!

06:34
    Detroit je v úvodních minutách mírně lepším týmem. Nyní střílel Tatar, ale Lundqvist znovu úspěšně zasáhl.

08:53
    Rangers se v posledních střídáních soustředí převážně na obranu a jejich záměr je úspěšný.

09:21
    Larkin dostal pas na levý kruh a bez čekání vypálil. Brankář Rangers znovu zasahoval.

11:12
    Rangers se nedaří usadit v útočném pásmu, Detroit má velmi dobrý pohyb.

12:27
    Rangers si zahrají přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen na dvě minuty Larkin.

13:00
    Rangers se zatím nemohou usadit v útočném pásmu, Detroit velmi dobře brání.

14:05
    Staal nahodil z pravé strany kotouč na Mrázka a ten musel předvést těžký zákrok.

14:07
    Brankář Detroitu zůstal ležet na ledě a hra je přerušena.

14:07
    Český brankář po ošetření zůstává v brance!

14:27

14:40
    Helmovo nahození Lundqvista nepřekvapilo. Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.

15:18
    Ericsson si sjel před branku a po přihrávce vystřelil z první. Lundqvist se stihl přesunout a kotouč zastavil. Rangers zatím spoléhají hlavně na něj.

16:48
    Mrázek zatím příliš práce nemá, jeho spoluhráči hrají velmi dobře.

17:10
    Yandle zkusil vystřelit od modré čáry a to se mu povedlo. Branku ovšem netrefil.

18:00
    DeKeyser našel u pravé tyče Zetteberga, který střelou z první trefil tyčku.

19:11
    Rangers právě vstřelili branku!
    Rangers se před koncem úvodního dějství dostávají do vedení. DEREK STEPAN vystřelil na Mrázka, který kotouč vyrazil pouze před sebe. Po dorážce Kreidera se kotouč znovu odrazil ke Stepanovi a ten se již nemýlil. Asistence: Chris Kreider, Mats Zuccarello.
    19:11 Derek STEPAN - 0:1

19:53
    Detroit se ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu. Hosté se brání.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Detroit byl v první třetině lepším týmem, ale nakonec po ní prohrává o jednu branku. Stepan totiž dokázal v poslední minutě překonat Mrázka a dostal Rangers do vedení. Co přinese druhá třetina?

Střelecké pokusy: 15 – 7.

Další třetina začne přibližně v 21:05.

20:01

20:37
    Stalberg je vyloučen na dvě minuty za hákování. Detroit bude hrát přesilovou hru.

20:45
    Hosté se okamžitě po vhazování osvobozují. Kotouč je u branky Mrázka.

21:39
    Green našel na pravém kruhu dobře postaveného Dacjuka, který střelou z první prověřil Lundqvista.

22:30
    Nyquistova střela za levého kruhu proletěla těsně nad břevnem.

22:36
    Nyquist v útočném pásmu zbytečně fauloval a je vyloučen na dvě minuty.

23:32
    Hokejisté Detroitu zatím zvládají oslabení na výbornou.

23:39
    Z pravého kruhu se k zakončení dostal Boyle, ale Mrázek dokázal dobře zasáhnout.

23:49
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Hayes – 2 min., hákování).

24:00
    Larkin se výborně obtočil okolo branky, ale nepodařilo se mu zasunout kotouč za Lundqvista.

25:45
    Stepan se v oslabení vydal do útoku a střelou po ledě prověřil Mrázka. Ten úspěšně zasáhl.

25:49

26:23
    Red Wings jsou i v této části hry lepším týmem, ale v útočném pásmu se jim příliš nedaří. Navíc Lundqvist chytá velmi dobře.

27:52
    Rangers v posledních střídáních přidali na aktivitě, domácí se musí bránit.

28:53
    Miller se dostal k zajímavé střele přes obránce a Mrázek musel zasahovat. Následně u branky zůstal ležet Kronwall, se kterým to nevypadá vůbec dobře.

28:53
    Následuje komerční přestávka.

30:06
    Zetterberg vystřelil tvrdě od modré čáry a Lundqvist byl znovu včas na správném místě. Švédský brankář je nejlepším hráčem svého týmu.

30:35
    Kotouč se na druhé straně dostal do brankoviště Mrázka a ten hru raději přerušil.

31:09
    Převaha Detroitu se pomalu vytrácí, hosté vyrovnali hru a pokouší se přidat druhou branku.

31:32
    Domácí obraně ujel Kreider, který se pokoušel poslat kotouč pod Mrázkem do branky. Český brankář předvedl úspěšný zákrok.

31:46
    Na druhé straně se zákrokem lapačkou vytáhl Lundqvist proti střele DeKeysera.

32:21
    Do menší rozmíšky se dostali Smith se Zuccarellem a oba jsou za hrubost vyloučeni na dvě minuty.

32:49
    Tatar si na pravém kruhu udělal dostatečný prostor pro střelu, ale ta mu vůbec nesedla. Lundqvist zasáhl bez problémů.

34:21
    Oba celky hrají v plném počtu.

35:40
    Yandle se podél levého mantinelu protlačil ke střele na branku, ale Mrázek bez problémů zasáhl.
    Niklas Kronwall se do dnešního zápasu již nevrátí!

36:43
    Red Wings se nyní musí bránit, Rangers výrazně přidali směrem do útoku.

37:06
    Na druhé straně se k nahození na branku dostal Glendening, ale Lundqvist nakonec zasahovat nemusel.

37:30
    Hra se rychle dostala před Mrázka, kde se k zakončení dostal Stepan. Jeho rána ovšem nebyla přesná.

38:48
    Athanasiou z pravé strany nahodil kotouč před branku, ale tam se k němu nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

39:20
    Larkin nabral ve středním pásmu slušnou rychlost, ale nakonec se přes bránícího hráče nedostal.

39:28
    Zetterberg našel zpoza branky před brankovištěm volného Abdelkadera, ale tomu se nepovedlo překonat Lundqvista.

39:38
    Ericsson z levé strany napálil kotouč do hostujícího brankáře. Ten se v poslední minutách nenudí.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina branku nepřinesla, tudíž Rangers stále vedou 1:0. Hokejisté Detroitu však hrají velmi dobře a budou-li takhle pokračovat, tak by se vyrovnání mohli dočkat.

Střelecké pokusy: 23 – 17.

Další třetina začne přibližně ve 21:55.
    Dominik Simon byl povolán do Pittsburghu.

40:01

40:37
    Larkin nahodil kotouč do útočného pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal kus černé gumy za brankou vybojovat.

41:15
    Red Wings vstoupili do třetí třetiny velmi aktivně a snaží se tlačit do branky Lundqvista, hosté pozorně brání.

41:55
    Glass dostal parádní přihrávku před Mrázka, ale brankář Detroitu se blýskl zákrokem betonem a zneškodnil tuto šanci.

42:35
    Na druhé straně střílel po přečíslení Helm, ale branku přestřelil. Kotouč se navíc odrazil do ochranné sítě.

43:04
    Hosté se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

43:20
    Lundqvist si připisuje další z mnoha důležitých zákroků.

44:28
    Detroit právě vstřelil branku!
    V Detroitu je vyrovnáno! Glendening v útočném pásmu zachytil odražený kotouč, který okamžitě poslal na DARRENA HELMA, který střelou pod břevno překonal Lundqvista. Asistence: Luke Glendening, Danny DeKeyser.
    44:28 Darren HELM - 1:1

45:00
    Rangers po inkasované brance drželi kotouč v útočném pásmu, ale na Mrázka si nepřišli.

45:54
    Z levé strany se pokusil střelou přes obránce prosadit Dacjuk, ale jeho rána si cíl nenašla.

46:17
    Green vypálil tvrdě z vrcholu levého kruhu, ale branku těsně minul. Red Wings mají silný tlak.

47:05
    Mrázek musel zasahovat proti střele Yandla. Bek Rangers vystřelil přes hráče a český brankář toho příliš neviděl.

47:43
    Lundqvist předvedl další parádní zákrok. Larkin po obtočení branky našel v brankovišti hůl Abdelkadera, který švédského brankáře nepropálil.

47:52
    Detroit si zahraje přesilovou hru. Za hákování je vyloučen Fast.

48:09
    Hosté se na začátku oslabení osvobozují. Kotouč je u Mrázka.

48:32
    Richards nahodil kotouč nebezpečně na branku, ale Lundqvist nakonec zasahovat nemusel.

48:53
    Dacjukovu střelu už nyní musel zneškodnit ramenem. Domácí mají slušný tlak.

49:52

49:55
    Nash po ubráněném oslabení vypálil z levého kruhu těsně nad branku. Utkání má dobré tempo.

51:13
    Rangers hrají rovněž velmi aktivně a snaží se vstřelit druhou branku. Každá chyba může rozhodnout.

51:50
    Abdelkader se dostal přes Girardiho ke střele, ale obránce Rangers srazil kotouč do hlediště.

52:22
    Helm se z pravé strany dostal před Lundqvista a vystřelil. Po této střele kotouč skákal v brankovišti, ale Rangers se ubránili.

53:22
    Sheahan si vybruslil mezi kruhy a vystřelil těsně nad branku. Detroit má silný tlak.

53:43
    Lundqvist znovu zastavuje střelu od modré čáry.

54:00
    Dacjuk přenechal kotouč Nyquistovi, která střelou zápěstím trefil pouze Lundqvista.

54:18
    Silný tlak Detroitu nekončí gólem, nýbrž útočným faulem. Toho se dopustil Abdelkader, který strčil do Lundqvista.

54:43
    Rangers se usadili v útočném pásmu a chtějí vstřelit velice důležitou branku.

55:08
    Zuccarello našel od pravého mantinelu na brankovišti Kreidera, který vystřelil těsně vedle.

55:33
    Rangers se v přesilové hře vracejí do vedení! CHRIS KREIDER dokázal tečovat střelu od modré čáry a Mrázek na kotouč nedosáhl. Asistence: Keith Yandle, Mats Zuccarello.
    55:33 Chris KREIDER - 1:2

55:47
    Larkinova střela z levého kruhu skončila v náruči Lundqvista. Detroit musí vložit všechny síly do útoku.

56:26
    Rangers pozorně brání a vyhazují kotouče do středního pásma.

57:10
    Hokejistům Detroitu se nedaří usadit v útočném pásmu.

57:55
    Velký závar před brankou Lundqvista vyrovnání nepřinesl, ale Red Wings si zahrají přesilovou hru. Eric Staal je vyloučen na dvě minuty za držení.

57:55
    Mrázek zůstává pouze na střídačce!

58:04
    Zetterbergova střela z pravého kruhu skončila v náručí Lundqvista.

58:21
    Rangers vyhazují kotouč do středního pásma, Detroit musí zakládat útok.

58:40
    Detroit nyní zachránila po vyhození Stalberga tyčka!

59:28
    Obrovský tlak Detroitu končí vyrovnávající brankou! Lundqvist vyrazil střelu Zetterberga pouze na hůl BRADA RICHARDSE. který z pravé strany napálil kotouč do branky. Asistence: Justin Abdelkader, Henrik Zetterberg.
    59:28 Brad RICHARDS - 2:2

59:28
    Rangers nechali branku prověřit na videu, ale to žádné nedovolené bránění neprokázalo. Je vyrovnáno.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Detroit dokázal ve třetí třetině dvakrát smazat jednobrankové manko a vynutil si prodloužení.

60:01

60:22
    Larkin z pravé strany ohrozil Lundqvista, ten úspěšně zasáhl.

61:00
    Staal dostal na levý kruh dobrou přihrávku a vystřelil. Mrázek si vyjel a kotouč vyrazil.

61:35
    Larkin ujel hostující obraně a uháněl sám na Lundqvista. Toho po kličce do bekhendu překonat nedokázal.

62:13
    Další únik Red Wings! Tentokrát jel sám na Lundqvista Nyquist, ale švédský útočník nedokázal trefit branku.

62:48
    Mrázek zastavuje střelu z pravé strany z hole Staala a přerušuje hru.

63:03
    V Detroitu se slaví! Red Wings dokázali v prodloužení dovršit obrat, když Pavel Dacjuk dostal na pravém kruhu hodně prostoru a mohl vypálit k protější tyči. Ránu navíc ještě drobně tečoval DARREN HELM, který je nakonec označen za střelce branky. Asistence: Pavel Dacjuk, Danny DeKeyser.
    63:03 Darren HELM - 3:2

Hokejisté Detroitu slaví zisk cenných dvou bodů, protože ještě v poslední minutě třetí třetiny prohrávali o jednu branku. Rangers byli blízko vítězství, navíc trefili i tyčku prázdné branky a mohli rozhodnout, nestalo se tak a Detroit tedy vítězí 3:2 po prodloužení.

Dnešní utkání sledovalo 20 027 diváků.

Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc. (23:03:53)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 45. Helm (Glendening, DeKeyser), 60. Richards (Abdelkader, Zetterberg), 64. Helm (Dacjuk, DeKeyser) – 20. Stepan (Kreider, Zuccarello), 56. Kreider (Yandle, Zuccarello)

Rozhodčí: Kowal, O’Halloran – Shewchyk, Rody

Diváci: 20 027