Rusko – Litva 3:0 (kon.) | Polsko – Finsko 5:0 (kon.) | Rakousko – Albánie 2:1 (kon.)
Maďarsko – Chorvatsko 1:1 (kon.) | Německo – Anglie 2:3 (kon.)
Rusko
3:0 (1:0)
Litva
Sobota 26.03.2016, 17:00 • Otkryťje Arena, Moskva • Reprezentační zápasy

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:58:56)

Utkání končí jasným vítězstvím domácího Ruska, které hlavně po změně strany diktovalo tempo hry. Litevci byli horší i v první půli, ale rozdíl to nebyl tak markantní, jako ve druhém poločase.

90+3

90+2
    K dispozici měli domácí dva rohové kopy, ani z jednoho se nedokázali střelecky prosadit.

90+1
    Rusové zvládli ubránit standardku soupeře a sami nyní útočí.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, Litva získává volný kop na polovině soupeře.

89
    Litevci kombinují na polovině soupeře, míč ale létá až příliš vzduchem, kombinace se hostům nedaří.

87
    Míč z levé strany směřuje před branku Černiauskase, hosté ale v pohodě odvrací.

86
    Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Slivka, přichází Kuklys.

86
    Rusko získalo rohový kop, který rozehraje až po vystřídání v sestavě soupeře.

85
    Nakonec útočný faul Keržakova, hosté rozehrávají.

84
    Hraje se ve středu hřiště, domácí u míče.

83
    Keržakov se ocitl na trávníku, na polovině Litvy, ale nebyl to faul, diváci pískají.

80
    Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Černych, přichází Lukša.

79
    Nepřesný nákop domácích, míč získávají hosté.

78
    Litevci se nyní osvobozují odkopnutím míče dopředu.

77
    Míč však vzápětí získávají domácí fotbalisté.

76
    Maksimov fauluje na polovině soupeře, Litevci získávají míč.

74
    Litevci nyní nedokáží udržet delší dobu míč, Rusové mají velkou převahu.
    72. Denis GLUŠAKOV - 3:0

72
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Míč směřuje z levé strany na bližší tyč, kde si obrana Litvy nepohlídala DENISE GLUŠAKOVA. Ten hlavou poslal míč do branky a Rusko tak vede již 3:0.

71
    Rusko získává rohový kop z levé strany.

70
    Žlutou kartu dostává Verbickas (Litva).

70
    Je před námi poslední dvacetiminutovka a Rusové získávají převahu.

69
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Ivanov, přichází Maksimov.

67
    Glušakov se dostal ke střele na hranici pokutového území soupeře, ale branku minul.

66
    Rusové na polovině soupeře, nyní se musí hosté bránit, centr Kombarova odvrací do autu.

63
    Litevci se pokoušejí o odpověď na polovině soupeře.
    61. Alexander GOLOVIN - 2:0

61
    Rusové dávají druhý dnešní gól, střelou z voleje, uvnitř vápna, z levé strany, se prosazuje ALEXANDER GOLOVIN.

58
    Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Spalvis, přichází Matulevičius.
    Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Česnauskis, přichází Beneta.

58
    Litevci na polovině soupeře, centr z pravé strany lapil Guilherme.

56
    Hostující Slivka musí být ošetřován, vypadá to na nějaký problém se zády.

55
    Míč končí v autu, hosté vhazují z levé strany, na polovině soupeře.

53
    Nepřesným nákopem končí akce ruského týmu.

52
    Hraje se ve středu hřiště, Litevci drží míč.

50
    Žlutou kartu dostává Mamajev (Rusko).

50
    Mikoliünas musí být ošetřován po zákroku Mamajeva.

49
    Tarasov fauluje v souboji o míč na polovině soupeře, míč získávají hosté.

47
    Ivanov měl nyní na noze možná další gól, kdyby ale trefil centr z levé strany...

46
    Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Mikoliünas, přichází Petravičius.
    Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Andriuškevičius, přichází Vaitkünas.

46
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Tarasov, přichází Golovin.
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Smolnikov, přichází Jonov.
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Kricjuk, přichází Guilherme.
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Mamajev, přichází Jusupov.
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Ivanov, přichází Keržakov.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:04.

V prvním poločase byli o něco lepší domácí, kteří byli aktivnější a nakonec i zaslouženě skórovali. Litevci měli pár dobrých akcí, ale gólově se prosadit nedokázali.

45

45
    Poslední minuta řádné hrací doby, Samedov nabíhá do vápna, kde má však k míči dál, než vyběhnuvší gólman Litvy.

43
    Míč prolétl pokutovým území Litvy, aniž by ho kdokoliv zasáhl, hosté se osvobozují.

42
    Rusko má k dispozici rohový kop poté, co Černiauskasovi vypadl míč z rukou.
    41. Fjodor SMOLOV - 1:0

41
    Tarasov posunul míč do vápna, kde si nabíhá FJODOR SMOLOV. Ten, ač těsně bráněn, dokázal v pádu ještě kopnout do míče a poslat ho do branky Litevců.

39
    Zakončení Ignaševiče již bylo zbytečné, dlouho předtím byl pískán ofsajd.

38
    Rusové již i rozehráli rohový kop, ale svým přehledem ve vápně zatím udivuje gólman Černiauskas.
    37. Střelu Smolova vyráží pohotovým zákrokem Černiauskas

37
    Domácí se ale znovu dostali k míči a zaznamenáváme první gólovou šanci, Smolov se otočil na hranici pokutového území a vypálil, Černiauskas skvělým zákrokem vytěsnil těsně vedle branky!

36
    Mamajev se dostal po levé straně s míčem k pokutovému území, přihrál Glušakovovi, který ale o míč přišel.

35
    Kricujk trochu váhá se svým odkopem od branky, nakonec je z toho nákop na polovinu Litevců.

34
    Rusové zatím marně hledají cestu k pokutovému území Litvy, vše je takové až moc upracované.

33
    Domácí zůstávají u míče, ale jsou pouze u půlící čáry.

32
    Volný kop domácích rozehrál Smolnikov, ale trefil pouze bránícího hráče soupeře.

31
    Rusům se nabízí výhoda volného kopu ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů od branky Litvy.

30
    Je za námi první půl hodina hry, stav je stále nerozhodný, gól zatím nepadl, sledujeme poměrně vyrovnaný fotbal.

29
    Žlutou kartu dostává Slivka (Litva) za ostrý skluz na Samedova.

29
    Útočnou snahu Litevců končí hvizd sudího pro ofsajd.

29
    První rohový kop v zápase rozehrají hosté, a to z pravé strany.

28
    Za pískotu diváků znovu hosté kombinují na polovině Ruska.

26
    Litevci na polovině soupeře, míč ale končí v autu, domácí vhazují.

25
    Statistika držení míče: 60% : 40%.

22
    Domácí zahrozili po pravé straně, střelu Samedova zablokoval obránce obránce soupeře, míč se dostal před vápno, odkud z voleje pálí Tarasov, ale branku přestřeluje.

21
    Hraje se ve středu hřiště, hosté nyní častěji drží míč.

19
    Litevci opět na útočné polovině, diváci pískají.

18
    První šance hostů, po centru z pravé strany pálí uvnitř vápna Rusů z voleje Mikoliūnas, ale branku Kricjuka přestřeluje.

16
    Kombarov rozehrál, poslal míč do vápna Litvy, kde ho bere do rukavic Černiauskas.

15
    Mikoliunas fauluje Samedova, volný kop pro domácí z pravé strany, u pokutového území hostů.

13
    Odkop od branky Litvy, hosté se ale nedostanou ani přes půlící čáru.

11
    Druhý ofsajd domácích, v němž se tentokrát zjevil Samedov.

10
    Samedov faulován na polovině soupeře, Rusové zůstávají u míče.

9
    Mamajev centruje do vápna, kde hledá Smolova, ale pro míč si došel Černiauskas.

8
    Rusové jsou v úvodu zápasu o něco aktivnější.

7
    Zatím hodně nepřesností v podání obou týmů.

4
    Ofsajdem končí útočná akce domácích.

3
    Andriuškevičius ostře zajel do Samedova, míč zůstává na kopačkách domácích.

2
    Ivanov otřesen po hlavičkovém souboji u půlící čáry.

1

Oba týmy nastoupené na trávníku, utkání za malý okamžik začne.

Rusko: Kricjuk – Smolnikov, A. Berezuckij, Ignaševič, D. Kombarov – Samedov, Tarasov, Ivanov, Glušakov, Mamajev – Smolov
    Náhradníci: Dzagojev, Dzjuba, Golovin, Jonov, Kokorin, Akinfjejev, Guilherme, Kuzmin, Šatov, Širokov, V. Berezuckij, Lodygin, Žirkov, TOrbinskij

Litva: Černiauskas – Klimavičius, Mikuckis, Česnauskis, Andriuškevičius – Mikoliūnas, Slivka, Černych, Žulpa, Verbickas – Spalvis,
    Náhradníci: Matulevičius, Petravičius, Šetkus, Vaitkünas, Veliulis, Zubas, Freidgeimas, Beneta, Kuklys, Panka, Borovskis, Lukša.

Rusové, účastník blížícího se EURA ve Francii, budou v utkání s Litvou favority. Hosté v kvalifikaci neuspěli a obsadili ve skupině E předposlední místo.

Vítejte u dnešního přátelského fotbalového utkání, v němž RUSKO přivítá LITVU.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.