Finsko – Slovensko 6:1 (kon.) | Česko – Německo 2:1 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
2:6 (0:2, 1:3, 1:1) Stav série: 2:2
EC Red Bull Salzburg
Pátek 08.04.2016, 19:40 • Zimní stadion města Znojma • Play-off EBEL • Finále

Třetí třetina přinesla už o něco poklidnější hokej, Salzburg do ní vstupoval s poměrně vysokým náskokem a neměl potřebu se nikam hnát. Orli většinu času strávili sice v útočném pásmu, jen dvě branky, které se jim podařily protlačit za záda hostujícího brankáře, ale na vítězství pro dnešek rozhodně nestačily.

Salzburg tedy srovnává stav série na 2:2. Znojemští hokejisté budou mít šanci opět se ujmout vedení již tuto neděli na ledě svého soupeře.

Já vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (22:00:45)

59:33
    Poslední vteřiny hry tráví Znojmo před Riksmanem. Už je ale dávno rozhodnuto.

59:09
    Hosté už jen spíše dohrávají a šetří čas.

58:40
    Orli se sice drží v útočném pásmu, nyní je však Salzburg obral o kotouč.

57:55
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Kristler – 2 min., hrubost).

57:08
    Vyloučeni Latusa, Viveiros a Wesler (SLZ) – všichni 2 min. za hrubost. Současně s nimi odjíždí na trestnou lavici i Martin Podešva (ZNO) – vražení na hrazení, Marek Biro (ZNO) – 2 minuty za hrubost a Marek Špaček (ZNO) rovněž dvě minuty za hrubost.

57:08
    V obranné třetině hostujícího týmu se semlela ohromná bitka mezi oběma pětkami. Rozhodčí se raději ani neodvažovali odtrhnout hráče od sebe.

56:57
    Zápas na chvilku přerušuje komerční přestávka.

56:28
    Šulákův pokus z těsné blízkosti vyrazil Riksman před sebe.

55:16
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním.

54:09
    Čípův pokus z pravého kruhu skončil vyražen.

53:24
    Domácí jsou opět kompletní.

53:06
    Až teď se hosté opět vrací před Nechvátala. Orlům ale už za chvilku vyprší trest.

52:43
    Orlům se po buly podařilo odjet i s kotoučem mimo obrannou třetinu.

52:22
    Jako první se ke střele odhodlal Rauchenwald. Jeho pokus od modré ale domácí brankář dobře viděl a kotouč zastavil.

51:59
    Salzburg kombinuje v útočném pásmu. Nechvátal zatím nemusel zasahovat.

51:24
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Podešva – 2 min., podražení).

51:10
    Chystá se vhazování v obranném pásmu Orlů.

Marcela Procházková

Jakub Prchal

Branky a nahrávky: 31. Lattner, 41. Šedivý (Bořuta) – 4. Latusa (Welser), 17. Hughes (Viveiros), 22. Latusa, 38. Ledin (Aquino), 39. Heinrich (Duncan, Hughes), 49. Hughes

HC LERAM Orli Znojmo: Lukáš (22. Nechvátal) – Stehlík, Štach, Šulák, Lakos, Bořuta, Lattner, Biro – Tomas, Pucher, Novák – Šedivý, Trivino, Yellow Horn – Beroun, Podešva, Číp – Špaček, Bartoš, Rehuš – Šeda.
    EC Red Bull Salzburg: Riksman (Gračnar) – Kutlák, Trattnig, Heinrich, Viveiros, Connelly, Fahey, Pallestrang – Welser, Walter, Latusa – Sterling, Duncan, Hughes – Ledin, Komarek, Aquino – Kristler, Rauchenwald, Hochkofler – Baltram.

Rozhodčí: Smetana, Trilar – Raković, Seewald