Finsko – Slovensko 6:1 (kon.) | Česko – Německo 2:1 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
2:6 (0:2, 1:3, 1:1) Stav série: 2:2
EC Red Bull Salzburg
Pátek 08.04.2016, 19:40 • Zimní stadion města Znojma • Play-off EBEL • Finále

Třetí třetina přinesla už o něco poklidnější hokej, Salzburg do ní vstupoval s poměrně vysokým náskokem a neměl potřebu se nikam hnát. Orli většinu času strávili sice v útočném pásmu, jen dvě branky, které se jim podařily protlačit za záda hostujícího brankáře, ale na vítězství pro dnešek rozhodně nestačily.

Salzburg tedy srovnává stav série na 2:2. Znojemští hokejisté budou mít šanci opět se ujmout vedení již tuto neděli na ledě svého soupeře.

Já vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (22:00:45)

59:33
    Poslední vteřiny hry tráví Znojmo před Riksmanem. Už je ale dávno rozhodnuto.

59:09
    Hosté už jen spíše dohrávají a šetří čas.

58:40
    Orli se sice drží v útočném pásmu, nyní je však Salzburg obral o kotouč.

57:55
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Kristler – 2 min., hrubost).

57:08
    Vyloučeni Latusa, Viveiros a Wesler (SLZ) – všichni 2 min. za hrubost. Současně s nimi odjíždí na trestnou lavici i Martin Podešva (ZNO) – vražení na hrazení, Marek Biro (ZNO) – 2 minuty za hrubost a Marek Špaček (ZNO) rovněž dvě minuty za hrubost.

57:08
    V obranné třetině hostujícího týmu se semlela ohromná bitka mezi oběma pětkami. Rozhodčí se raději ani neodvažovali odtrhnout hráče od sebe.

56:57
    Zápas na chvilku přerušuje komerční přestávka.

56:28
    Šulákův pokus z těsné blízkosti vyrazil Riksman před sebe.

55:16
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním.

54:09
    Čípův pokus z pravého kruhu skončil vyražen.

53:24
    Domácí jsou opět kompletní.

53:06
    Až teď se hosté opět vrací před Nechvátala. Orlům ale už za chvilku vyprší trest.

52:43
    Orlům se po buly podařilo odjet i s kotoučem mimo obrannou třetinu.

52:22
    Jako první se ke střele odhodlal Rauchenwald. Jeho pokus od modré ale domácí brankář dobře viděl a kotouč zastavil.

51:59
    Salzburg kombinuje v útočném pásmu. Nechvátal zatím nemusel zasahovat.

51:24
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Podešva – 2 min., podražení).

51:10
    Chystá se vhazování v obranném pásmu Orlů.

51:08
    Baltram u pravé tyčky ještě tečoval střelu od svého spoluhráče! Naštěstí pro Orly mimo bránu.

49:29
    Další nebezpečná šance ze strany hostujícího celku! Manuel Latusa prudkou střelou z těsné blízkosti rozezvonil tyčku domácí svatyně!
    48:02 John HUGHES - 2:6

48:02
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Vypadá to, že už teď je o vítězi rozhodnuto. JOHN HUGHES zachytil kotouč ve středním pásmu a rychle vyrazil sám proti Nechvátalovi. Toho pak překvapil rychlou střelou jenž našla své místo v síti poté, co proletěla pod gólmanovou lapačkou. Bez asistence.

47:39
    Sterling vyvezl kotouč do obranného pásma domácích, na nic víc se už nezmohl.

47:14
    Až nyní Orli opouští útočné pásmo.

46:18
    Domácí si nyní vytváří poměrně slušný tlak. Hostující gólman ale stále odolává.

45:40
    Odražený kotouč se ocitl přímo na holi osamoceně stojícího Patrika Nováka jenž ale ve výsledku přestřelil.

44:51
    Číp bruslí zlikvidoval Pallestrangův pokus od modré.

Dnešní utkání sleduje 4 800 diváků!

44:24
    Oproti druhému dějství je teď hra o něco klidnější a nebezpečné střely zatím moc k vidění nebyly.

43:11
    Lattnerovi se nezdařila přihrávka před hostující bránu a Salzburg vyhazuje. Dlouho se jim ale pásmo ubránit nepodařilo a Orli jsou opět před Riksmanem.

42:19
    Domácí hráči se navzájem trochu nepohodli s přihrávkami ve vlastní třetině a jen tak tak se jim podařilo ohlídat kotouč.

41:23
    Šulák svojí střelou od modré čáry trefil jen clonícího hostující obránce, od kterého se puk odrazil ven ze třetiny.
    40:41 Ondrej ŠEDIVÝ - 2:5

40:41
    Orli právě vstřelili branku!
    Antotnín Bořuta stojící na modré čáře výborně našel v mezikruží ONDREJE ŠEDIVÉHO, jenž šikovně poslal kotouč do brány kolem levého betonu hostujícího brankáře. Asistecence: Antonín Bořuta.

40:22
    Vhazování před Nechvátalem vyhráli hosté a snaží se za každou cenu udržet v útočném pásmu. Orlům se ale podařilo zasáhnout do jejich přihrávky a vyjíždí na druhou stranu ledové plochy.

40:01

Hosté začali druhou třetinu velmi aktivně a hned si pojistili vedení. To ale brzy snížil Jan Lattner, když ve třicáté první minutě poslal kotouč do hostující sítě. Domácí po vstřelené brance posílili a často se objevovali v útočném pásmu. Salzburg ale i z těch pár situací, co měl dokázal vytěžit maximum a po poměrně jednoduchých střelách si vybojoval čtyřbrankové vedení.

40:00

39:56
    Na poslední vteřiny hry domácí vyhazují přes všechny čáry.

39:37
    Lattner se snažil protáhnout podél pravého mantinelu a vyvézt tak kotouč ven ze svého pásma, ve středu kluziště ale narazil na jednoho z hostujících hráčů, který jej obral o kotouč.
    38:33 Dominique HEINRICH - 1:5

38:33
    Tak druhé dějství vyšlo lépe hostujícímu celku. Necelou minutu a půl před koncem zvyšují svůj náskok už na čtyři branky. Kotouč propadl do sítě mezi rukou a tělem domácího brankáře po střele DOMINIQUA HEINRICHA. Asistence: Ryan Duncan, John Hughes.

38:18
    Orli kotouč vybojovali a Fiala jej vyvezl až do útočného pásma.

38:09
    Chystá se vhazování před Nechvátalem.
    37:04 Pehr LEDIN - 1:4

37:04
    Tak to byla opravdu velmi nešťastná branka. PEHR LEDIN zkusil své štěstí střelou od modré čáry, kterou sice Nechvátal dobře viděl a kotouči se do cesty postavil, přesto se ale našla skulinka mezi jeho betony, kudy puk proletěl až za brankovou čáru. Asistence: Luciano Aquino.

36:45
    Tomas je v zápase opravdu hodně vidět, nejprve se mu podařilo jen o milimetry minout hostující svatyni a nyní skvěle tečoval Pucherovu střelu. Riksman je ale stále v pohotovosti.

36:12
    Pucherovi se sice podařilo vybojovat touš v souboji u mantinelu, neměl však komu přihrát a hosté tak přesunuli hru do středního pásma.

35:54
    Netrvalo to ale příliš dlouho a Orli se opět na chvilku ohřáli před Riksmanem. Prozatím ale bez střely.

35:26
    Hosté si s jejich aktivitou ale velmi rychle poradili a v nehlídané situaci vyhodili kotouč na druhou stranu ledové plochy.

34:54
    Podešvův pokus od modré čáry letěl jen těsně nad horní tyčku! Orli stále zůstávají v třetině a vymýšlí, co dál.

33:53
    Štach se pustil do tvrdé rány od modré, která proletěla přes skupinku clonících hráčů a zastavila se těsně před hostujícím brankářem. Yellow Horn si ležícího puku okamžitě všiml a snažil se ho na několikrát protlačit za brankovou čáru. Přes několik bránících hráčů Salzburgu se mu to ale nepodařilo.

33:20
    Orlům se nepodařilo pohlídat si kotouč v útočné třetině. Hosté to ale se snahou dostat touš daleko od Riksmana přehnali a je z toho opět zakázané uvolnění.

33:09
    Zakázané uvolnění na straně hostí.

32:33
    Následuje krátká komerční pauza.

32:12
    Kutlák zachytil vyhození od jednoho z domácích hráčů a Salzburg se žene dopředu.

31:42
    Hosté získali kotouč ve středním pásmu a před Nechvátalem Walter našel u levé tyčky volného Welsera, jenž ale přestřelil odkrytou bránu!

31:22
    Yellow Horn nabral rychlost a z pravého kruhu poslal přihrávku na druhou stranu před bránu na Bartoše. Jeho pas ale nedopadl, jak zamýšlel. Druhý jmenovaný se ke sraženému touši nedostal.

30:49
    Salzburg alespoň nahodil kotouč do obranného pásma Orlů. Tam už ale jejich veškerá aktivita skončila.
    30:15 Jan LATTNER - 1:3

30:15
    Po vhazování v útočném pásmu hostů se Znojemští hokejisté ujali kotouče. JAN LATTNER prokličkoval přes celou třetinu a obloučkem poslal kotouč přímo za Riksmanova záda! Bez asistence.

30:03
    Tomas si neporadil s přihrávkou do středního pásma a Orli ztrácí kotouč.

29:22

29:05
    Salzburg se konečně usadil v útočném pásmu.

28:37
    Novák hledal před brankou Trivina, ale přihrávku hosté znovu zblokovali.

28:01
    Ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

27:40
    Znojmo brání v oslabení dobře, Lattner teď vyhodil puk.

27:22
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Biro – 2 min., vražení na hrazení).

25:50
    Bořutova rána se opět mezi tří tyče nevešla! To byla obrovská šance nejproduktivnějšího beka domácích.

24:45
    Sterling málem prokličkoval celou obranou, Znojemští dokázali na poslední chvíli zasáhnout.

24:15
    Ledin nahodil puk do útočného pásma a zamířil na střídačku. Orli jsou pod tlakem.

23:52
    Znojmu se teď vůbec nedaří, naopak Salzburg je povzbuzen tříbrankovým vedením.

23:12
    Pucher zůstal sám před gólmanem, který neudržel ve výstroji puk, ale znojemská legenda nedokázala puk dorazit do sítě.

21:54
    Lukáš už toho má dost a přenechává místo v brance Nechvátalovi.
    21:54 Manuel LATUSA - 0:3

21:54
    Obrovská chyba Znojma. Domácí vyhráli buly, ale nikdo nešel za pukem, čehož využil MANUEL LATUSA, který zamířil přesně pod horní tyčku a dává svůj druhý gól v utkání. Bez asistence.

21:36
    Lattner unikal po levé straně a našel před brankou volného Yellow Horna, který střílel jen do středu branky, kde stál Riksman. Následný závar hostující obrana odvrátila.

21:08
    Na druhé straně pálil Duncan, ale jen do výstroje znojemského gólmana.

20:20
    Mohlo být sníženo. Šulák střílel od modré těsně mimo!

20:05
    Úvodní buly druhé části vyhrál Salzburg. Nahodil na Lukáše, u jehož branky se také vhazuje.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:27.

Viděli jsme pohlednou třetinu, ve které byli jasně lepší hostující hráči, kteří hrají dobře v obraně i v útoku, zatímco Orli se trápí především díky nepřesnostem ve vlastním pásmu. Salzburg tak vede po první části zápasu o dvě branky a nutno říct, že zcela zaslouženě. Podaří se domácím otočit zápas stejně jako v tom minulém? To napoví další třetina.

20:00

19:30
    Trivino se tlačil do zakončení, ale obrana hostí je dnes pozorná a nepustila ho ke střele.

19:08
    Další šance. Jeden z hostujících hráčů jel sám na Lukáše, ten znovu odolává!

19:00
    Duncan našel před brankou úplně volného Sterlinga, ale Lukáš byl proti inkasování!

18:09
    Orli se snaží, ale brzdí je nepřesnosti.
    16:19 John HUGHES - 0:2

16:19
    Teď se už útočník Red Bullu dočkal. Viveiros vypálil od modré a JOHN HUGHES tečoval jeho ránu těsně před brankou. Salzburg tak vede již o dvě branky a nutno dodat, že naprosto zaslouženě. Asistence: Layne Viveiros.
    16:14 Hughesova šance.

16:14
    Hughes napřáhl téměř od modré a jen těsně minul branku!

15:40
    Další zmatky v obranném pásmu Znojma.

13:56
    Štach v obranném pásmu promáchl a byla z toho obrovská šance Salzburgu! Komarek přihrál z levé straně přímo před branku, kde stál úplně osamocený Ledin, ale proti jeho střele stál Lukáš, který šanci zlikvidoval!

13:16
    Rozhodčí dnes nezvolil příliš přísný metr, zatím se nevylučovalo.

12:51
    Nyní je na ledě vidět poměrně hodně nepřesností. Tentokrát je pískán icing.

12:42
    Český bek ve službách bohatého Salzburgu, Zdeněk Kutlák, se už připravoval na střelu, ale rozhodčí nekompromisně pískl. Ofsajd.

11:22
    Pallestrang si špatně zpracoval kotouč a puk se ocitl ve středním pásmu. To stejné se stalo Pucherovi na druhé straně o deset sekund později.

10:27
    Ledin nebezpečně střílel na znojemskou svatyni a Lukáš nic neviděl. Puk naštěstí pro červené barvy mířil jen do betonu. Velice nebezpečná situace!

09:35
    Welser posílal pas před branku na Waltera, který z první trefil jen Lukáše. První formace Red Bullu však hraje skvěle.

09:25
    Yellow Horn mohl jet sám na branku. Riksman byl však rychle z branky a puk odpálil.

08:53
    Šulák měl skvělou příležitost vystřelit, ale rozmyslel si to a hledal Yellow Horna, který stál sám v levém kruhu. Opět byl puk vypíchnut hostujícím obráncem.

08:00
    Pucher vybojoval puk ve vlastním pásmu, přihrál na Romana Tomase, který projel středním pásmem tak, že touš ztratil.

07:53
    Podešva otestoval z vrcholu levého kruhu pozornost Riksmana a nebyla to vůbec špatná rána!

07:05
    Znojemští fanoušci mohutně podporují svůj tým za vyrovnáním, toho ale brzdí zbytečné nepřesnosti.

06:02
    Lakos hledal Yellow Horna osamoceného na levé straně, ale Trattnig dokázal puk vypíchnout.

05:42
    Ofsajd Znojma, vhazuje se ve středním pásmu.

05:03
    Salzburg je na ledě nadále aktivnějším týmem. Znojemské jakoby inkasování branky zchladilo.
    03:55 Manuel LATUSA - 0:1

03:55
    Znojemští měli dobrou příležitost, kterou ale nevyužili a Salzburg trestal. Welser projel kolem domácí obrany, z větší vzdálenosti vypálil na Lukáše a tomu kotouč propadl, ale nedostal se za brankovou čáru. Naneštěstí pro Orly ale byl pohotový MANUEL LATUSA, který jen doklepl kus černé gumy do branky. Asistence: Daniel Welser

02:45
    Kristler vybojoval puk, přihrál na levou stranu, odkaď jej dostal zpět mezi kruhy a rychlým švihem branku minul jen těsně!

02:35
    Vhazuje se před Lukášem.

02:23
    Na hráčích jde vidět, že jde dnes opravdu o hodně, a tak nechce nikdo udělat chybu.

01:51
    Hezkou akcí se prezentovali hosté. Heinrich následně zakončil celou situaci nahozením na Lukáše, s čímž si český gólman poradil.

01:00
    Trivino poslal puk před branku, a kotouč nadělal obraně Salzburgu velké problémy!

00:27
    Zatímco není slyšet vlastního slova, mají puk na svých holích hráči Red Bullu.

00:01

Ještě před samotným utkáním získá znojemský bek Libor Šulák ocenění za nejlepšího mladého hráče EBEL v letošní sezóně!

Ve Znojmě je již před zápasem výborná atmosféra, znovu je pravděpodobně vyprodáno.

Stadionem zní národní hymny Česka a Rakouska.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, za chvíli začínáme!

Orli Znojmo: Lukáš (Nechvátal) – Stehlík, Štach, Šulák, Lakos, Bořuta, Lattner, Biro – Tomas, Pucher, Novák – Šedivý, Trivino, Yellow Horn – Beroun, Podešva, Číp – Špaček, Bartoš, Rehuš – Šeda.

EC Red Bull Salzburg: Riksman (Gračnar) – Kutlák, Trattnig, Heinrich, Viveiros, Connelly, Fahey, Pallestrang – Welser, Walter, Latusa – Sterling, Duncan, Hughes – Ledin, Komarek, Aquino – Kristler, Rauchenwald, Hochkofler – Baltram.

Rozhodčí: Smetana, Trilar – Raković, Seewald.
    Zápas začíná v 19:40.

Pozvánka na 4. finále EBEL

Orli Znojmo

Už tak rekordní sezónu, kdy Znojmo sbírá kromě týmových úspěchů i ty individuální, mohou Orli v pátek ještě vylepšit. Roman Tomas s 11 brankami dosaženými v play-off vyrovnal letitý rekord EBEL a další trefou jej může překonat.

Coltonu Yellow Hornovi zase s 25 body na kontě chybí jen tři body k deset let starému zápisu Andrew Schneidera. Především ale půjde o třetí vítězství ve finálové sérii.

"Hrát před našimi fanoušky je určitě výhoda, jsou fantastičtí celou sezónu a v play-off to jen potvrzují. Ať přijde plný zimák," přeje si Jan Lattner. "My na oplátku musíme vyhrát!"

Red Bull Salzburg

Jen třikrát v sezóně inkasoval úřadující mistr Red Bull Salzburg sedm gólů. Ve všech případech se jeho protivník jmenoval stejně – Orli Znojmo. Ambiciozní klub tuší, že bude pod tlakem a ví, že musí podat jiný výkon než minule.

"Dostat doma sedm gólů ve finále je neakceptovatelné. Udělali jsme příliš mnoho chyb, byli vylučovaní. Musíme se z tohoto zápasu poučit," ví útočník Konstantin Komarek. "Ve Znojmě chceme hrát koncentrovaně, dobře do obrany. Pak věřím, že zvítězíme," dodává.

Kouč Daniel Ratushny dle svých vlastních slov vrátí do sestavy produktivního zlého muže Bretta Sterlinga, který po vyloučení ve druhém utkání zůstal v úterý jen na střídačce a do hry nezasáhl.

Hezký pátek ze Znojma! V úterý si znojemští hokejisté odvezli cennou výhru ze Salzburgu a ve finálové sérii EBEL vedou 2:1. Podaří se jim před zaplněným domácím stadionem získat třetí vítězství a ještě vylepšit už tak historickou sezónu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:40.

Marcela Procházková

Jakub Prchal

Branky a nahrávky: 31. Lattner, 41. Šedivý (Bořuta) – 4. Latusa (Welser), 17. Hughes (Viveiros), 22. Latusa, 38. Ledin (Aquino), 39. Heinrich (Duncan, Hughes), 49. Hughes

HC LERAM Orli Znojmo: Lukáš (22. Nechvátal) – Stehlík, Štach, Šulák, Lakos, Bořuta, Lattner, Biro – Tomas, Pucher, Novák – Šedivý, Trivino, Yellow Horn – Beroun, Podešva, Číp – Špaček, Bartoš, Rehuš – Šeda.

Rozhodčí: Smetana, Trilar – Raković, Seewald