CSKA Moskva – Magnitogorsk 1:2 (po pr.)
CSKA Moskva
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 2:3
Metallurg Magnitogorsk
Pátek 15.04.2016, 18:30 • CSKA Universal Sports Hall, Moskva • Play-off KHL • Finále

Zápas je tedy za námi a nakonec ho pro sebe doslova urvali hosté, kteří vytěžili z mála šancí více gólů, než CSKA z plejády příležitostí. Ovšem hokej se hraje na góly a jak to tak už bývá, hosté budou i přes horší předvedenou hru spokojenější – v prodloužení, které bylo vedeno celkem opatrně, se totiž jako jediný do listiny střelců zapsal Sergej Mozjakin, který dvěma góly celý zápas rozhodl. Metallurg tak jde v sérii do vedení 3:2 a doma bude moci slavit titul!

Na závěr je nutno podotknout, že vidět byl i Jan Kovář, který zakončil zápas s bilancí 0+2 a podílel se tedy na obou gólech svého celku.

Ode mne je to dnes vše, já se loučím a přeji pěkný víkend. (21:28:54)

65:09 Sergej MOZJAKIN - 1:2

65:09
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Tak to je nevídané a naprosto neskutečné, jak si dokázali domácí prohrát celý zápas a přijít o duel, který měli vyhrát! Metallurg totiž vytěžil z minima maximum a dává gól do Sorokinovy sítě, čímž rozhoduje zápas! Do protiútoku vyrazil najednou vlastně celý hostující tým a ono to vyšlo – SERGEJ MOZJAKIN sice napoprvé nedokázal puk dotlačit do brány přes bloky, ale poté, když dostal druhou šanci, tak z úhlu vymetl horní roh domácí klece! Asistence: Jan Kovář.

64:13
    Je to pro Moskvany těžké, protože se jejich soupeři hned vrhají do střel a brání v tuhém a hlubokém bloku, takže se zatím Rudoarmějci do šance nedostali.

63:21
    Chvíli se hrálo i za bránou domácích, ale nakonec dokázal puk vyvést daleko od brány Andronov – měl toho ale už dost, tak ho jen odevzdal a odešel střídat.

62:25
    Ale teď by na zemi opět včas pozorný Košečkin, který nedělal hlavu se zákrokem a prostě puk vykopl betonem pryč.

61:27
    Stále se hraje v okolí brány Metallurgu, který snad ještě nenavštívil útočnou třetinu, armádní klub z Moskvy je výrazně lepší a snaží se to konečně rozseknout.

60:57
    Zatím je podle očekávání lepší domácí celek, uvidíme, jestli se Magnitogorsk dostane do nějaké akce nebo bude jenom čekat na chybu CSKA.

60:01

Uvidíme tedy prodloužení – to už je jisté! Domácí sice šli do vedení po trefě Ljubimova, ovšem to jim dlouho nevydrželo, když dokázal srovnat Mozjakin hezkou střelou zápěstím. Nakonec ještě mohl domácí poslat do euforie Ljubimov, ale nedal správně nařízený samostatný nájezd, takže uvidíme prodloužení, které může dopadnout opravdu jakkoliv!

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:15
    Hosté už spíše vážně jen drží puk a čekají, co přijde – doufají, že v prodloužení přijde nějaké okénko, díky kterému vyhrají.
    58:30 Ljubimov nedal trestné střílení.

58:30
    Roman Ljubimov měl možnost dát druhý gól v zápase, ovšem jeho únik na Košečkina byl celkem čitelný a gólman Metallurgu mu přehradil cestu a zamezil puk dorazit do branky!

58:30
    Je tu trestné střílení pro domácí celek!

58:30
    Na brankové čáře se položil za už překonaného Košečkina na zem Antipin a puk zastavil rukou na čáře (nebo za ní?) a donutil tak sudí jednat! Buď přijde trest nebo bude branka uznána, to není jisté.

57:41
    CSKA ale nakonec celou přesilovku spíše překombinovalo a místo střelby ze všech pozic hledalo až moc dlouho tu nejlepší, takže hosté se nakonec dokázali ubránit.

Ondřej Hradecký

Branky a nahrávky: 45. Ljubimov (Kutuzov, Kiselevič) – 55. Mozjakin (Bereglazov, Kovář), 66. Mozjakin (Kovář)

CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Denisov (C), Zajcev (A), Kotuzov, Pivcakin, Sergejev, Panin, Ožiganov – Radulov (A), Da Costa, Platt – Žarkov, Andronov, Pihlstrom – Hjalmarsson, Junkov, Ljubimov – Petrov, Stoljarov, Košelev
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, Birjukov (A), Berezgalov, Lee, Tereščenko, Chabarov, Osipov, Železkov – Zaripov (A), Kovář, Mozjakin (C) – Wolski, Osala, Kosov – Semin, Filippi, Potěchin – Timkin, Kaletkin, Platonov

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Eduard Odins – Dmitrij Sivov, Sergej Šeljanin