Frosinone – Palermo 0:2 (kon.) | Atalanta BC – Chievo 1:0 (kon.) | Bologna – Janov 2:0 (kon.)
Sampdoria – Lazio 2:1 (kon.) | Turín – Sassuolo 1:3 (kon.) | Fiorentina – Juventus 1:2 (kon.)
Bologna FC
2:0 (1:0)
Janov CFC
Neděle 24.04.2016, 15:00 • Stadio Renato Dall'Ara (kapacita: 36 642 diváků), Bologna • Italská Serie A • 35. kolo

Je dobojováno! Boloňa udělala po výhře 2:0 pravděpodobně definitivní krok k záchraně a zbytek sezóny už se může fotbalem společně se svými fanoušky pouze bavit. To samé se dá říci i o Janově, který dnes šetřil několik svých opor. Gólový účet zápasu otevřel ve 12. minutě Gicaccherini, na jehož trefu mohl ještě před přestávkou odpovědět Pavoletti, ale ten ve stejné pozici zklamal. Definitivní rozuzlení pak přišlo v 63. minutě, kdy dal díky šťastnému odrazu gól Floccari. To tak zcela zlomilo janovský odpor a zbytek zápasu si již Boloňa zkušeně pohlídala. (16:56:29)

90+4

90+4
    Každou chvílí zazní závěrečný hvizd. Ani jeden z týmů se už nikam nežene.

90+3
    Floccari vybojoval díky svému důrazu rohový kop pro svůj tým. Boloňa tak dohrává zápas na útočné polovině.

90+2
    Boloňa hraje zkušeně a drží míč u rohového praporku, kde spřádá cenné vteřinky.

90
    Rezervní sudí právě seznamuje všechny přítomné s tím, že jeho kolega Damato bude nastavovat ještě 4 minuty!

89
    Janov se i přes veškerou snahu a poslední zbytky sil nemůže dostat do souvislého tlaku a navíc jeho útočné snažení končí těsně před pokutovým územím.

87
    I Boloňa využije všechny tři střídání. V rámci toho posledního přichází na hřiště Ferrari, opačným směrem pak míří Masina.

87
    Brienza se nadechl k velkému sólu, které nakonec zakončil pouze do boční sítě. Byla tam ale teč, a tak bude Boloňa rozehrávat rohový kop.

85
    Boloňa má zatím závěrečné minuty pod kontrolou a svého soupeře nepouští do žádných příležitostí. Cenného vedení a blízkého zisku tří bodů si váží i domácí publikum, které už začíná zpívat vítězné chorály.

83
    Pokud chtějí hosté z Janova ještě zápas zdramatizovat, musí dát co nejrychleji kontaktní gól. A čas jim teď hodně rychle utíká.

81
    Domácí trenér Donadoni střídá. Pro dnešek už má dohráno střelec první branky Giaccherini, na záverečné minuty pak přichází Constant.

80
    Na útočný výlet se vydal zadák Izzo, který si pohrál s domácí obranou a poté se odhodlal k technické střele na zadní tyč. Tu zastavil famózním zákrokem Mirante!

78
    Útočník Janova Suso o sobě dal poprvé vědět. To když se obtočil kolem svého strážce a pohotovou střelou pořádně protáhl Miranteho. Strážce domácí svatyně nakonec na míč nedosáhl, ale trápit ho to nemusí, neboť kulatý nesmysl šel jen těsně kolem pravé tyče.

77
    Už se opět hraje a oba hráči se hlásí o návrat na zelený pažit.

76
    Ve vzdušném souboji se nešťastně srazili Gastaldello s Pavolettim. Hra je tak přerušena, neboť oba hráči potřebují ošetřit.

74
    Floccariho pokus z hranice pokutového území míří těsně nad.

72
    Hosté naposledy střídají. A nepřichází žádné zvučné jméno, ale Fiamozzi, jenž nahradí Ansaldiho.

70
    V posledních minutách je to nezáživná pasáž hry, která se odvíjí kolem středového kruhu.

Petr Král

Branky: 12. Giaccherini (Brienza), 63. Floccari

Karty:   48. Rossettini (BLG) – 37. Rincón (JAN), 42. Muñoz (JAN)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 12:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:17.
    Bologna FC: Mirante – Masina (87. Ferrari), Maietta, Gastaldello, Rossettini – Taïder, Brienza, Brighi – Giaccherini (81. Constant), Floccari, Rizzo (59. Zúñiga).
    Náhradníci: A. Da Costa, Stojanović – Oikonomou, Krafth, Pulgar, Zúñiga, Crisetig, Acquafresca, Constant, Ferrari, Mounier, Donsah.

Janov CFC: Lamanna – De Maio, Muñoz, Izzo – Silva, Ntcham, Rincón, Ansaldi (72. Fiamozzi) – Laxalt (58. Capel), Pavoletti, Matavž (46. Suso).
    Náhradníci: An. Donnarumma, Sommariva – Burdisso, Cerci, Capel, Marchese, Lazović, Suso, Fiamozzi, L. Rigoni, Džemaili, Tachtsidis.

Rozhodčí: Damato – Valeriani, Lo Cicero