Týmová soutěž - vyřazovací část (ženy) (kon.) | Týmová soutěž - o medaile (ženy) Vítěz: Jižní Korea (kon.)
Týmová soutěž - o medaile (ženy)

Vítěz: Jižní Korea

Neděle 07.08.2016, 19:00Olympijské hry - Lukostřelba
Sledujte:

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:29:41)

Osmifinále – Gruzie, Ukrajina, Brazílie, Kolumbie

Týmová soutěž v lukostřelbě žen přinesla další vítězství favorizovaných Jižních Korejek, které tak přidávají již osmou zlatou medaili z této disciplíny v historii Her. Stříbro putuje do Ruska, bronz získávají lukostřelkyně z Tchajwanu.

Finále:

Jižní Korea – Rusko 5:1
    (58:49, 55:51, 51:51)

Je konec, zlaté medaile putují podle předpokladů do Jižní Koreje, která prošla soutěží hladce a ve finále smetla Rusko 5:1!

Korejky dorovnaly ruských 51 bodů, ještě se ale musí čekat na vznešený protest od ruského týmu kvůli prošetření jedné střely.

Ksenija Perovová opět zachybovala a trefila jen sedm bodů. Dohromady mají Rusky 51 bodů, s čímž by si Korejky měly hravě pohrát.

Korejky tentokrát jen 26 bodů, stav ve třetím setu je po prvním kole srovnaný.

Rusky ještě bojují, třetí sadu začínají 26 body.

Korejky si ovšem jedou vlastní show. Choi sice chybovala a trefila jen sedm bodů, její spoluhráčky ale trefily obě střed! Jižní Korea tak získává druhý set v poměru 55:51 a ujímá se vedení 4:0!

Rusky připisují 26 bodů, v součtu tedy 51 bodů.

Korejky zapisují 28 bodů a suverénně si kráčejí za dalšími zlatými medailemi.

Rusky nezačaly dobře ani druhý set – 25 bodů je prostě v zápase proti nejlepším hráčkám na světě málo.

Rusky první set jen odevzdaly, 49 bodů totiž nemůže Korejkám absolutně konkurovat.

Když k tomu Korejky trefí opět, dnes již potřetí, tři středy ze tří šípů! Impozantních 59 bodů znamená pro Koreu zisk prvního setu!

Ksenija Perovová trefila jen šest bodů, dohromady pak Rusky jen 24, což na suverénní Korejky nemůže v žádném případě stačit.

Korejky začaly skvěle, jak je jejich zvykem – 29 bodů.