Vsetín – Kometa Brno 2:11 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 1:6 (kon.) | Jihlava – Vítkovice 5:2 (kon.)
Třinec – Zlín 2:3 (1:2 po s.n.) | Kladno – Slavia 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 2:3 (1:2 po s.n.)
Liberec – Mountfield HK 3:4 (1:2 po s.n.) | Sparta – Chomutov 3:4 (kon.) | HC Litvínov – HC Plzeň 2:3 (kon.)
Havířov – Olomouc 3:1 (kon.) | Kolín – Mladá Boleslav 1:5 (kon.) | Letňany – K. Vary 0:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
Bílí Tygři Liberec
3:4 (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
Mountfield HK
Sobota 03.09.2016, 12:30Extraliga staršího dorostu • 2. kolo

V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
    Rozhodující nájezd proměnil kapitán hostů KRYŠTOF PAŽOUREK.

63:37
    Jeník dostává test na 2+10 minut za naražení zezadu. Samostatné nájezdy se ho tak nebudou týkat.

61:56
    Neskutečné! Hosté šli ve dvou sami na Hrstku, Sklenář se ale vůbec netrefil do přihrávky od Haška, který se po těžkém zákroku objevil poprvé na ledě.

Hosté si pochopitelně vybírají time-out.

59:15
    Tak pozor! Turský dostává menší trest za faul kolenem a Hradec bude hrát přesilovku čtyři na tři!

58:08
    V nevyhnutelné roztržce byli nejaktivnější hradecký Pohl a domácí Charvát, kteří obdrželi po dvou minutách za hrubost.

58:08
    Obrovský závar před hostující klecí! Litera prokličkoval až před Dvořáka, který puk pouze zastavil, a tak se Litera ještě snažil dorážet. To se však vůbec nelíbilo hradeckým bekům.

50:50
    Dvořák teď ani nevěděl, jak dokázal zasáhnout proti Habermannově ráně, čehož využil Jeník. Dorážka libereckého šikuly ale skončila jen na betonu hradeckého gólmana. Hosté teď měli štěstí.

48:35
    Tak pozor. Aubrecht zamíří na trestnou lavici za hákování a to je hradecká šance!

46:18
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tygři se bránili poměrně v klidu, jenže stačila jedna dobře umístěná rána nad Hrstkův beton a rázem je vyrovnáno. MIKULÁŠ POHL zastavil liberecké vyhození a jeho následnou dělovku zastavila až síť liberecké svatyně. Bez asistence.

45:35
    Čermák se teď hloupě provinil proti pravidlům a za sekání si pobude dvě minuty na trestné.

42:25
    A už je to zase jen o gól! Martinec mohl dorazit ránu MARTINA ŠTOHANZLA za ležícího Hrstku, ale vědom si obránce na zádech ještě vrátil puk Štohanzlovi, který zakončoval do prázdné branky. Krásná akce. Asistence: Denis Martinec.

39:26
    Aubrechtovu ránu vyrazil Dvořák pouze na hůl Jana Jeníka a ten zblízka dvakrát dorážel. Hostující gólman ale podržel svůj tým a kotouč za svá záda nepustil.

36:38
    Liberec právě vstřelil branku!
    Neskutečné, co se teď na ledě odehrálo! Hosté nejprve vyrazili do protiútoku, který obětavou rybičkou přerušil samotný Hrstka. Svým zákrokem navíc rozjel rychlou akci Liberce, na jejímž konci vyzval Chrtek ke skórování KRYŠTOFA BOUŘILA a ten si vychutnal Dvořáka bekhendovým blafákem. Asistence: Ondřej Chrtek.

34:20
    Hosté jdou do tří! Matouš inkasoval menší trest za podražení.

32:25
    Teď se ale Hradečtí o svou šanci okradli, Muškovi ujely nervy a za sekání obdržel trest na pět minut a do konce utkání.

31:49
    Příležitost pro hosty, Bouřil putuje na trestnou za držení protihráče.

26:31
    Další přesilovka pro Tygry, Muška si odpyká menší trest za sekání.

24:27
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jonáš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Turský – 2 min.).

23:33
    Je sníženo. Pohl nahodil puk přesně ve chvíli, kdy byl před Hrstkou hustý provoz a PATRIK MAŠÍN dokonalou tečí usměrnil puk za záda libereckého gólmana. Asistence: Mikuláš Pohl, Martin Štohanzl.

21:03
    Martinec obdržel dvě minuty za hákování, Bouřil zase menší trest za hrubost.

19:23
    Famózní Hrstka! Sklenář tečoval Pohlovu dělovku od modré, avšak liberecký gólman puku nastavil svou masku.

18:32
    Další menší trest pro libereckého hráče. Jeník byl oceněn dvěma minutami za napadení.

15:00
    Hlavní arbitr vykázal na trestnou lavici Kryštofa Bouřila. Ortel muže v pruhovaném zní: dvě minuty, vysoká hůl.

13:30
    Už už to vypadalo, že Tygři budou slavit třetí gól, jenže od tyče se puk po ráně Šíra odrazil jen na brankovou čáru, nikoliv za ní.

11:03
    Aubrecht dostává dvě minuty za vysokou hůl.

09:29
    Charvát si vykoledoval trest na Jakubu Muškovi, který si odpyká dvě minuty za držení.

08:55
    Bouřil z rohu hřiště adresoval přihrávku Bitmanovi, který si sjel od modré čáry mezi kruhy. Pohotové zakončení z voleje však Dvořák vyrazil betonem.

05:18
    Teď už to ale šelmám vyšlo! ONDŘEJ CHRTEK si v pravém kruhu položil hostujícího zadáka a poté nechytatelnou ranou pod víko zvýšil na 2:0. Asistence: Vítek Turský, Jan Jeník.

04:45
    Hosté jdou do tří! Matouš inkasoval menší trest za vysokou hůl.

04:13
    Štohanzl se dožadoval faulu, jenže byl to nakonec on, komu byl udělen trest – dvě minuty za nesportovní chování.

00:50
    Jeník jel sám na Dvořáka! Jeho zakončení sice skončilo za brankářem hostí, ovšem pouze na tyči.

00:18
    Tak to je úvod! První útok Liberce dobře napadal hradeckou rozehrávku a JAN JENÍK byl za aktivitu odměněn ziskem kotouče. Svoji první střelu v zápase pak dokázal přetavit v úvodní gól! Bez asistence.

Jan Kousal

Branky a nahrávky: 1. Jeník, 6. Chrtek (Turský, Jeník), 37. Bouřil (Chrtek) – 24. Mašín (Pohl, Štohanzl), 43. Štohanzl (Martinec), 47. Pohl, rozh. náj. Pažourek