Třinec – Pardubice 4:1 (kon.) | Vítkovice – Sparta 3:2 (2:0 po s.n.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 4:5 (po pr.)
Chomutov – K. Vary 3:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 3:5 (kon.) | Olomouc – Litvínov 1:3 (kon.)
Berani Zlín
3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
HC Kometa Brno
Pátek 09.09.2016, 17:30 • Zimní stadion Luďka Čajky • Tipsport extraliga • 1. kolo
    59:14 Martin ZAŤOVIČ - 3:5
    Zdroj: Hokejka TV

59:14
    Kometa právě vstřelila branku!
    O výhře Brna je nejspíše rozhodnuto. Trefou do opuštěné klece se prosazuje MARTIN ZAŤOVIČ. Bez asistence.

58:49
    Ještě se bude v závěru zápasu vylučovat. Zlínští si zahrají přesilovou hru pěti proti čtyřem. Leoš Čermák (KOM) je potrestán na dvě minuty za nedovolené bránění.

57:54
    Kašík zůstává na střídačce, vhazuje se před brankou Brna.

57:54
    Zlínští cítí, že je poslední šance na vyrovnání a lavička PSG si vyžádala oddechový čas.

56:22
    Dnešní utkání sleduje 6 169 diváků.
    50:08 Marek KVAPIL - 3:4

50:08
    MAREK KVAPIL si vymíchal oba protihráče a následně chladnokrevně překonal Kašíka mezi betony. Brněnský útočník se prosazuje střelecky v zápase již podruhé a vrací Brnu těsné vedení. Asistence: Martin Erat.

45:36
    Kašík výborně ramenem vytěsnil bekhendový pokus Hynka Zohorny.

42:35
    Veliké zmatky vznikly před brankou Čiliaka. Brankář Komety nakonec vše i s notnou dávkou štěstí dokázal ustát.
    41:46 Oldrich KOTVAN - 3:3

41:46
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani okamžitě využívají přesilovou hru a máme stav zase nerozhodný. OLDRICH KOTVAN svojí dělovkou od modré čáry překonává brankáře Čiliaka a zajišťuje utkání remízový stav. Bez asistence.

41:41
    Šance přesilové hry pro Zlín. Martin Dočekal (KOM) je potrestán dvěma minutami za hru vysokou holí.

40:29
    Zaťovič nachystal kotouč před odkrytou branku Martinu Dočekalovi, který ve stoprocentní šanci selhal a branku přestřelil.

39:06
    Trškova střela se odrazila před odkrytou branku, kde stál osamocený Hynek Zohorna, kterého vychytal lapačkou Kašík.

37:58
    Zlín byl chvíli v šesti a rozhodčím to neuniklo. Trest odsedí Antonín Honejsek (ZLN)
    36:40 Marcel HAŠČÁK - 2:3

36:40
    MARCEL HAŠČÁK byl dostatečně důrazný na brankovišti Kašíka a na poslední chvíli ze všech sil dotlačil ve skrumáži kotouč za jeho záda. Asistence: Vojtěch Němec, Jan Káňa.
    34:48 Vojtěch NĚMEC - 2:2

34:48
    Brno srovnává díky šťastné trefě VOJTĚCHA NĚMCE. Kotouč se po nahození Haščáka odrazil od ledu vysoko nad branku, kde poté nastavil svoji hůl útočník Komety a vyrovnává stav zápasu na 2:2. Asistence: Marcel Haščák.

32:22
    Jan Káňa (KOM) 2 minuty za faul kolenem. Zlínské publikum odchovance místního klubu hluboce vypískalo.

30:56
    Dočekalova rána se odrazila od lapačky Kašíka přímo před osamoceného Vondráčka, který ale na poskakující kotouč nedosáhl.

29:46
    Matějíček vybídl puk do jízdy Filipu Chytilovi, který ho ovšem nedokázal zpracovat. Na druhé straně se tak otevřela střelecká pozice pro Zaťoviče. Jeho projektil skončil ve výstroji Kašíka.

27:35
    Domácí hráči předvedli parádní kombinaci, kdy ještě Říčka hledal hokejku osamoceného Holíka, ale na druhého jmenovaného již kotouč nedorazil.

25:41
    Ondřej Němec (KOM) 2 minuty za nedovolené bránění.

24:28
    Nejprve fantasticky zasáhl na brankovišti Kašík a vzápětí jasný gól chytil obránce Žižka.
    20:25 Petr HOLÍK - 2:1

20:25
    Němec předvedl v rozehrávce velikou minelu a Zlín se opět ujímá vedení! PETR HOLÍK nezazmatkoval, položil si brankáře Čiliaka a s notnou dávkou štěstíčka ho překonal. Bez asistence.

18:28
    Říčkovi se povedlo sprintem upláchnout z trestné lavice, ale Čiliak byl na místě.

17:08
    Opět si Kometa zahraje přesilovou hru pět na tři. Tentokrát bude trvat minimálně 42 vteřin. Tomáš Žižka (ZLN) dostal dvě minuty za hru vysokou holí.
    17:08 Marek KVAPIL - 1:1

17:08
    Brno vyrovnává v signalizované výhodě a přesilové hře pěti proti třem. MAREK KVAPIL se prosadil střelou z první téměř z nulového úhlu. Asistence: Martin Erat, Jan Štencel.

15:50
    Kometa si vynutila přesilovou hru. Potrestán je Robert Říčka (ZLN) na dvě minuty za sekání a k tomu Petr Holík (ZLN) na dvě minuty za hru vysokou holí. Kometu čeká luxusní přesilovka dvě minuty pět na tři.

11:48
    Leoš Čermák (KOM) 2 minuty za hru vysokou holí. Další možnost pro žlutomodrý celek k navýšení skóré.

9:17
    Teď si přesilovou hru zahraje Brno. Jiří Ondráček (ZLN) si odpyká dvě minuty za držení protihráče.

5:48
    Brno je od začátku zápasu hodně nedisciplinované. Je tu další přesilovka pro Zlín pět na tři. Tentokrát na lavici za Malcem usedne kolega Jozef Kováčik (KOM)
    5:31 Roberts BUKARTS - 1:0

5:31
    Přesně minutu od vyloučení Malce se domácí prosazují! V početní převaze pěti proti třem se z dorážky úspěšně prosazuje ROBERTS BUKARTS. Asistence: Petr Holík, Robert Říčka.

4:31
    Kometa bude zažívat hodně perné chvilky. Hosté jdou do tří. Za katr už míří Tomáš Malec (KOM), který vyfasoval dvě minuty za hrubost.

4:00
    Rychlý průnik Romana Vlacha musel řešit faulem Jan Hruška (KOM) a Zlínu se nabízí přesilová hra.

0:58
    Bořutova střela byla tečovaná těsně vedle branky Čiliaka. Mezi diváky to jenom zahučelo.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 6. Bukarts (P. Holík, Říčka), 21. P. Holík, 42. Kotvan – 18. M. Kvapil (M. Erat, Štencel), 35. V. Němec (Haščák), 37. Haščák (V. Němec, J. Káňa), 51. M. Kvapil (M. Erat), 60. Zaťovič

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Horák, Bořuta, Žižka, Matějíček, Holomek – Říčka, P. Holík, Bukarts – O. Veselý, Vlach, Honejsek – Kubiš, Podešva, Okál – J. Ondráček, Chytil, Šťastný.
    HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Gulaši, Kováčik, Malec, D. Mikyska, O. Němec, Štencel, Trška – Čermák, Dočekal, M. Erat – Hruška, J. Káňa, Haščák – M. Kvapil, Nečas, V. Němec – Vincour, T. Vondráček, Zaťovič – H. Zohorna.