Nitra – Banská Bystrica 4:3 (kon.) | Košice – Poprad 3:1 (kon.) | Trenčín – Martin 5:1 (kon.)
Zvolen – Nové Zámky 2:1 (po pr.) | Žilina – Lipt. Mikuláš 2:7 (kon.)
HC Košice
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HK Poprad
sk Pátek 09.09.2016, 17:30 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 1. kolo

Skončil sa zápas úvodného kola Tipsport ligy, v ktorom HC Košice poráža HK Poprad pomerom 3:1 a do tabuľky si tak pripisuje prvé tri body. Prvé východniarske derby tak v prospech Košíc, už teraz ale vieme, že sledovať túto sériu bude ešte veľmi zaujímavé.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (19:37:58)

59:50
    Vhadzovanie v strednom pásme, Fernström sa vráti do bránky.

59:50
    Nagy prázdnu bránu netrafil, puk mu v rozhodujúcej chvíli mierne skĺzol z čepele hokejky.

59:32
    Záver tretej tretiny sa napokon ešte slušne naťahuje, Košičania sa totiž dopustili zakázaného uvoľnenia.

59:30
    Hlavný tréner Popradu, pán Petr Jonák, to ešte skúša aj oddychovým časom, uvidíme, či krátka prestávka a rozdanie si pokynov jeho zverencom pomôžu.

59:23
    Oddychový čas hostí.

59:10
    Posledných 50 sekúnd tretej tretiny a dovolím si tvrdiť, že aj zápasu. Puk je totiž ďaleko od svätyne Košíc.

58:45
    Hričina o puk bojoval v pásme súpera a aj keď ho nezískal, vybojoval aspoň cenné sekundy.

58:20
    Fernström smeruje na striedačku, power-play hostí!

58:00
    Dve minúty do konca tretej tretiny.

57:50
    Fernström zakončil betónom, nevedel však, kam sa mu puk odrazil. Našťastie pre Poprad smeroval pomerne ďaleko od bránky hostí.

57:15
    Aj naďalej sledujeme tlak Košíc. V žiadnom prípade nechcem hostí podceniť, ale teraz sa im podarí vyrovnať už len veľmi ťažko.

56:37
    Košičania sa usadili v pásme, po krátkej kombinácii prišla aj strela z medzikružia. Vyslal ju Ladislav Nagy, na túto bombu ale Fernström výborne zareagoval hruďou.

56:00
    Takýmto spôsobom to zrejme nepôjde. Poprad pomerne často prepadáva vo svojich obranných radoch a nič tak nenasvedčuje tomu, že by sme sa ešte mali dočkať vyrovnania.

55:20
    Suchý teraz v zúfalosti puk prebral za svätyňou Fernströma, smerom dopredu ale nerozohral. Všetci jeho spoluhráči totiž odišli na striedačku.

55:00
    Do konca riadnej hracej doby ostáva 5 minút.

54:20
    Spilar sa síce pošmykol a spadol, napriek tomu ale zaregoval na voľný puk najlepšie zo všetkých prítomných a získal ho do moci Košíc. Za to si vyslúžil potlesk fanúšikov.

53:40
    Košičania držia svojho súpera ďaleko od Habala, v tejto chvíli si už domáci dovoľujú aj zaujímavejšie kombinácie v útočnej tretine.

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 10. Spilar (Nagy), 34. Suja (Šoltés), 43. Šoltés (Bartoš, Michalčin) – 3. Zagrapan (Brejčák, Suchý)

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Deyl, Dudáš, Michalčin, Šedivý, Matejka, Šmach – Spilar, Suja, Nagy – Bicek, Hruška, Bartánus – Hričina, Boltun, Varga – Šoltés, Milý, Bartoš – Klíma
    HK Poprad: Fernström (Šúrek) – Kurali, Suchý, Fabian, Dinda, Cutting, Pokovič, Brejčák, D. Šterbák – Lichanec, Zagrapan, Lapšanský – Tibenský, Troliga, Kroták – Výhonský, Ježek, D. Bondra – Václav, Paločko, Vašaš

Rozhodčí: J. Konc, Štefik – M. Korba, Smrek