Färjestad – Cracovia 7:0 (kon.) | SaiPa – Eisbären 6:3 (kon.) | Rauma – Ingolstadt 1:3 (kon.)
Kärpät – Krefeld 5:3 (kon.) | JYP – Gap 4:0 (kon.) | Rouen – Djurgården 3:4 (po pr.)
Lukko Rauma
1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
ERC Ingolstadt
Sobota 10.09.2016, 18:00 • Kivikylan Areena, Rauma (FIN) • Hokejová Liga mistrů • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Základní skupinu D s přehledem ovládli hokejisté švýcarského Curychu, které do playoff doprovodí z druhého místa Lukko Rauma. Finský tým uzavře skupinu domácím zápasem proti Ingolstadtu, který bude usilovat o to, aby letošní ročník Champions Hockey League neuzavřel s nulou na kontě.

Lukko Rauma: Karjalainen (Kahkonen) – Seigo, Virtanen, Ahonen, Niskala (C), Makinen, Riikola, Ventela – Gagnon, Tukonen, Vahalahti (A) – Lahteenmaki, Koivisto (A), Tiivola – Liedes, Koivistoinen, Antonen – Claireaux, Suuronen, Pitkanen.

ERC Ingolstadt: Pielmeier (Eisenhut) – McNeill, Friesen, Salcido, Koppchen (C), Schopper, Kohl, Wagner – Buck (A), Laliberte(A), Buchwieser – Tatíček, Kiefersauer, Pohl – Oppenheimer, Boyce, Jacques – Irmen, Pielmeier, Elsner.

Rozhodčí: Anssi Salonen (FIN), Ladislav Smetana (AUT). Čároví: Pasi Nieminen (FIN), Masi Puolakka (FIN).

Lukko Rauma si zajistilo postup do playoff na začátku tohoto týdne, když v Ingolstadtu zvítězilo vysoko 6:1. Vedoucí Curych se ovšem domácí hokejisté snažili dohnat marně. Ingolstadtu už dnes nepomůže ani výhra, ale s letošním ročníkem Champions Hockey League se určitě bude chtít rozloučit se ctí.

00:01

00:45
    Ingolstadt vstupuje do posledního zápasu letošního ročníku Champions Hockey League, se kterou se rozloučí na ledě favorizovaného Lukka.

1:21
    V úvodu zápasu je k vidění pěkný hokej a hra se přelévá ze strany na stranu, ovšem zatím bez nějaké větší šance.

02:23
    Steven Seigo přišel o koutouč a Brandon Buck se ocitl ve slibné brankové příležitosti, jenže neměl rychlost a brankář Karjalainen si s jeho následným zakončením hravě poradil!

5:06
    Tým Lukko Rauma právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají po pěti minutách vedení, když HEIKKI LIEDES na křídle vypálil z pravého kruhu pro vhazování přes obránce na vzdálenější levou tyč a puk mezi pravým betonem a lapačkou Pielmeiera zaplul do sítě. Asistence: Eetu Koivistoinen a Joose Antonen.
    5:06 Heikki LIEDES - 1:0

7:34
    Ingolstadt se pokusil založit rychlý protiútok a odpovědět na brzké vedení Raumy, jenže jejich útočnou snahu zastavila nepřesná rozehrávka, po níž puk skončil na zakázaném uvolnění.

8:12
    Vyloučení v týmu ERC Ingolstadt (Thomas Pielmeier – 2 min., faul loktem).

9:36
    Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Rony Ahonen – 2 min.).

10:13
    Vyloučený Thomas Pielmeier je zpět na ledové ploše a Ingostadt má k dispozici krátkou přesilovou hru.

12:00
    Ingolstadt se v rychlém sledu dostal k několika střelám, jenže žádná z nich nebyla dostatečně nebezpečná na to, aby si s ní domácí brankář Karjalainen nedokázal poradit!

14:40
    Němečtí fanoušci Ingostadtu jsou poměrně tiší, přitom jejich tým je lepší, jen se mu zatím nepodařilo skórovat. To je celé.

17:02
    Ingolstadt pokračuje v neustálém tlaku, jenže i kdyby dnes bránu Raumy dobýval buldozerem, tak by se mu to nepodařilo!

19:10
    Toni Suuronen v závěru úvodní části zápasu předvedl své šikovné ruce, když si puk krásně prohodil mezi nohama, projít kolem stínícího obránce Ingolstadtu se mu ovšem nepodařilo.

20:00

Úvodní třetina v Kvikylan Areeně přinesla nesmírně atraktivní hokej, ve kterém se přenášela hra v rychlém tempu ze strany na stranu. Více ze hry měl sice Ingolstadt, jenže domácí zamkli svou bránu na sto západů zásluhou Heikkiho Liedese budou vstupovat do druhé části s vedením. Skóre po první třetině. Lukko Rauma 1 ERC Ingolstadt 0.

Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:18
    Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Jesse Virtanen – 2 min., držení hole).

21:13
    Peter Tiivola a Heikki Liedes vyrazili v oslabení do rychlého protiútoku, jenže následná střela Liedese byla příliš slabá a navíc nepřesná.

22:18
    Vyloučený Lukko Rauma se vrátil zpět na ledovou plochu a Rauma bez větších potíží přečkala hru v oslabení.

23:48
    Peter Tiivola se ocitl ve slibné brankové příležitosti, jenže jeho následná střela v síti neskončila.

25:00
    Timo Pielmeier fantasticky tečoval střelu Petera Tiivoly, jenže domácí brankář Karjalainen předvedl fantastický reflex a tečovaný puk zázračným způsobem zastavil!

26:48
    Brian Salcido vypálil od modré čáry a jeho jedovatý pokus se od tyče odrazil zpět do hry! Rozhodčí ještě překontrolovali video, aby si byli stoprocentní jistí.

28:42
    Vyloučení v týmu ERC Ingolstadt (Thomas Pielmeier – 2 min., sekání).

29:59
    Daryl Boyce měl možnost napálit puk na bránu, jenže na obranné modré čáře předvedl fantastický obranný zákrok Jesse Virtanen.

30:42
    Vyloučený Thomas Pielmeier je zpět na ledové ploše a ani jednomu z týmu se v početní výhodě příliš nedaří.

32:12
    Ingolstadt právě vstřelil branku!
    Martin Buchweiser našel přesnou přihrávkou zpoza brány ve slibné střelecké pozici BRANDONA BUCKA, který se z blízkosti nemýlil a bekhendovou střelou propasíroval mezi betony Karjalainena do brány. Asistence: Martin Buchwieser a John Laliberte.
    32:12 Brandon BUCK - 1:1

33:54
    Na řadu přichází powerbreak. Druhá třetina toho zatím příliš nenabídla, ale klidnou pasáž hry před pár okamžiky přerušil Brandon Buck, který z blízkosti vyrovnal na 1:1.

34:23
    Sami Lähteenmäki tvrdě dohrál Patricka McNeilla a na ledě to začalo vřít!

34:23
    Vyloučení v týmu ERC Ingolstadt (Patrick McNeill – 2 min., hrubost).

34:23
    Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Janne Niskala – 2 min., hrubost).

34:23
    Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Sami Lahteenmaki – 2 min., naražení zezadu + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

34:31
    Brandon Buck si v pravém kruhu pro vhazování krásně srovnal puk na hůl a poté ho nahodil směrem na bránu, kde ho skvělou tečí srazil k ledu DARRYL BOYCE a zamířil k levé tyči. Ingolstadt vede 2:1. Asistence: Brandon Buck a Benedikt Kohl.
    34:31 Darryl BOYCE - 1:2

34:54
    Atte Mäkinen to přehnal s důrazem a po přistrčení svého protihráče si Ingolstadt zahraje další přesilovou hru.

37:09
    Ingolstadt sice následnou přesilovou hru nevyužil, po jejím skončení se ale prosadil PETR POHL a německý klub se během pár okamžiků ujímá dvoubrankového vedení!! Petr Tatíček se na pravém křídle blýskl nádhernou diagonální přihrávkou a na vzdálenější levé tyči akci českých útočníků zakončil střelou do prázdné brány Petr Pohl. Asistence: Petr Tatíček a Brian Salcido.
    37:09 Petr POHL - 1:3

39:55
    Antti Karjalainen se ocitl v závěru druhé třetiny v obrovských problémech, ale domácí tým zázračným způsobem dokázal hostům ve skórování!

40:00

Ingolstadt prožil fantastickou druhou třetinu, během které výrazně šlápl do pedálů a třemi góly v řadě otočil vývoj utkání na svou stranu. Německému týmu stačilo na obrat pět minut, během nichž se postupně prosadili Brandon Buck, Darryl Boyce a Petr Pohl. Třetí gól lze označit za kompletně český, protože Petrovi Pohlovi přihrával krásně Petr Tatíček.. Skóre po druhé třetině. Lukko Rauma 1 ERC Ingolstadt 3.

40:01

40:33
    Ville Vahalahti našel nádhernou přihrávkou Stevena Seiga, který se rozjel k bráně Ingolstadtu, tam ale Timo Pielmeier předvedl snadný zákrok a z nadějné šance nebylo nic.

42:29
    Lukko vyvinulo na obranu Ingolstadtu v úvodu závěrečné části zápasu velký tlak, do žádné slibné šance se ale zatím nedostalo.

45:21
    Ingolstadt se ve třetí třetině zřejmě bude soustředit především na defenzivu, což se sice nemusí vyplatit, ale za dvoubrankového vedení to není nesmyslná taktika a záměr.

47:26
    Sami Lähteenmäki se vrátil z trestné lavice poté, co dostal deset minut za nesportovní chování a jeho vyloučení ze druhé třetiny zřejmě bude klíčové. Nebo ne?

48:27
    Brian Salcido dokázal na modré čáře zachytit puk a poté tvrdou střelou mířil pod horní tyč, Antti Karjalainen byl ale pozorný a jeho pokus ukryl ve své výstroji.

50:28
    Daniel Irmen se ocitl v další slibné šanci, jenže Antti Karjalainen začal chytat velice spolehlivě.

52:29
    Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Janne Niskala – 2 min., podražení).

53:59
    Brian Salcido velice rád střílí, což nyní dokonale ukázal, ale puk po jeho střele opět v síti neskončil! Antti Karjalainen byl připraven a kotouč našel v lapačce.

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát pět minut, což je sice dostatek času na vstřelení dvou gólů, ale příliš nadějí bych do domácích hokejistů nevkládal.

55:28
    Toni Koivisto pálil z blízkosti, jenže obranný val Ingolstadtu propálit nedokázal.

55:52
    Daniel Irmen se ocitl ve slibné pozici, jenže jeho následná střela zamířila pouze do břicha Karjalainena.

57:49
    Thomas Pielmeier a Brian Salcido se do sebe pustili a půjdou se oba zchladit na trestnou lavici.

57:49
    Vyloučení v týmu ERC Ingolstadt (Thomas Pielmeier – 2 min., držení protihráče).

57:49
    Vyloučení v týmu ERC Ingolstadt (Brian Salcido – 2 min., hrubost).

58:16
    Lukko Rauma má v závěru zápasu k dispozici přesilovou hru 5 na 3! Dokáže ji využít?

59:11
    Karjalainen opustil svou klec, jenže vzápětí se provinil proti pravidlům Lahteenmaki.

59:11
    Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Sami Lähteenmäki – 2 min., hrubost).

Ingolstadt odehrál skvělé utkání a s letošním ročníkem Champions Hockey League se rozloučil vítězstvím. Rozhodujícím momentem bylo vyloučení Samiho Lähteenmäkiho, který v čase 34:32 dostal dvě minuty za naražení zezadu plus deset minut nesportovní chování. Před přesilovou hrou bylo skóre nerozhodné 1:1 poté, co na úvodní gól Heikkiho Liedese z první třetiny odpověděl v polovině zápasu Brandon Buck. Následná početní výhoda trvala pouhých sedm sekund a Darryl Boyce otočil vývoj utkání na stranu Ingolstadtu. Hráči německého klubu poté neměli dost a skvělou prostřední část vyšperkovali akcí, na jejímž konci stáli přihrávající Petr Tatíček a zakončující Petr Pohl. Konečný výsledek. Lukko Rauma 1 Ingolstadt 3.

Statistiky po skončení zápasu: střely na bránu: 25-34, zákroky brankářů: 31-24, trestné minuty: 24-10. (20:44:42)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 6. Liedes (Koivistoinen, Antonen) – 33. Buck (Buchwieser, Laliberte), 35. Boyce (Buck, Kohl), 38. Pohl (Tatíček, Salcido)