Buffalo – Carolina 2:0 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 3:2 (po pr.) | Montreal – Boston 4:3 (kon.)
Nashville – Columbus 2:3 (po pr.) | Chicago – Detroit 6:1 (kon.) | Dallas – Florida 2:1 (1:0 po s.n.)
Colorado – Minnesota 2:0 (kon.) | Edmonton – Anaheim 2:1 (kon.) | Ottawa – Toronto 3:2 (po pr.)
Nashville Predators
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Columbus Blue Jackets
Středa 05.10.2016, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítejte u dnešního on-line přenosu přípravného utkání před startem nového ročníku NHL, v němž NASHVILLE PREDATORS přivítá na svém ledě COLUMBUS BLUE JACKETS.

Predátoři zahájili přípravu na ledě Floridy, kde neuspěli a prohráli 1:4. Druhým zápasem byl souboj s Columbusem, který také Nashvillu nevyšel (prohra 2:3 v prodl.). První vítězství slavili Predátoři až doma s Tampou, kterou porazili těsně 4:3.

Modrokabátníci otevírali sérii přípravných zápasů týmů NHL dvojzápasem se St. Louis, v němž dvakrát drtivě prohráli – 3:7 a 0:5! Den poté dokázali přehrát Boston Bruins 3:2 po nájezdech. Se svým dnešním soupeřem se Columbus již utkal, na svém stadionu vyhrál 29. září 3:2 v prodloužení. V zatím posledním zápase nestačil Columbus na svém ledě Pittsburghu, kterému podlehl 0:2.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Nashville Predators: Rinne (Mazanec) – Ekholm, Subban, Bitetto, Granberg, Weber, Carle – Neal, Gaudreau, Fisher – Salomaki, Kameněv, Watson – Smith, Jarnkrok, Arvidsson – Sissons, Johansen, Fiala

Columbus Blue Jackets: Forsberg (Korpisalo) – Savard, Harrington, Prout, Werenski, Bergeron, Aulie – Zaar, Hannikainen, Dubois – Brown, Stoll, Sedlák – Anderson, Campbell, Karlsson – Björkstrand, Wennberg, Milano

Rozhodčí: Morton, Chielewski – Shewchyk, Nagy.

00:01

01:36
    Columbus právě vstřelil branku!
    Skvělý vstup hostů do dnešního utkání, z pravé strany prostřeluje Rinneho OLIVER BJÖRKSTRAND. Bez asistence.

03:26
    Střela Mattiase Ekholma zablokována Davidem Savardem.

04:15
    Souboj za brankou Columbusu, hosté dostávají puk ze třetiny.

04:55
    Nahození Daniela Zaara sklepává na led Pekka Rinne.

05:42
    Ofsajd Columbusu na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

05:55
    Domácí sice vyhráli vhazování, posléze ale špatně rozehráli, odpískán icing.

06:19
    Mike Brown zastavuje ve středním pásmu postup Matta Carleho.

07:51
    James Neal netrefuje branku Columbusu.

09:11
    Ryan Johansen zkouší z pravé strany pozornost Forsberga, ten vyráží.

10:00
    Je za námi prvních deset minut, domácí jsou sice aktivnější, ale gólem Björkstranda prohrávají 0:1.

11:01
    Frederick Gaudreau netrefil z pravé strany branku soupeře.

12:49
    Hosté posílají puk až za branku Rinneho, není to icing.

13:38
    Nashville byl v útočném pásmu, ale branku Forsberga neohrozil.

14:30
    Hraje se dlouho bez přerušení, domácí bruslí, hosté vyčkávají ve středním pásmu.

14:50
    Kevin Fiala hned po vhazování ve své třetině fauluje, dvě minuty za nedovolené bránění.

15:05
    Columbus v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.

15:42
    Daniel Zaar trefuje tyčku!

15:53
    Zach Werenski pálí z pravé strany, ale Pekka Rinne chytá a přerušuje hru.

16:15
    Poměr sil na ledě se vyrovná, William Karlsson vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.

16:32
    Forsberg vyráží střelu Kameněva z pravé strany.

16:50
    Nashville v plném počtu, začíná přesilová hra domácích.

17:25
    Nashville se zatím nedokázal dostat do útočného pásma, dobrá hra Columbusu.

18:15
    Hosté jsou již v plném počtu a pozor, je tu Craig Smith, na pravé straně má prostor, pálí na branku Blue Jackets, ale Forsberg vyráží.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, hosté rozehrávají zpoza vlastní branky.

20:00

Je za námi první třetině, která mnoho hokejové krásy nenabídla. Hosté se nikam neženou, aktivitu nechávají domácímu týmu, který je ale směrem dopředu zatím hodně neškodný, což dokumentoval i při přesilové hře v závěru této části. Columbus vede díky rychlému gólu Björkstranda z druhé minuty.

Statistika střel na branku:

Nashville Predators – 10

Columbus Blue Jackets – 3.

Další třetina začne přibližně v 02:56.

20:01

20:19
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Jarret Stoll – 2 min., nedovolené bránění).

21:12
    James Neal zakončuje z bezprostřední blízkosti, Forsberg vyráží.

22:03
    A po střele Mattiase Ekholma opouští puk obranné pásmo Columbusu.

22:19

23:57
    Oliver Björkstrand nepřekvapil bekhendem Rinneho.

24:42
    Subban posouvá puk do útočného pásma, ale Fisher je na pravé straně v ofsajdu.

25:08
    Mikka Salomaki prověřil bekhendem, z pravé strany, pozornost Antona Forsberga.

25:43
    Dvojnásobný trest, tedy 2+2, dostává Mike Brown za nebezpečnou hru vysokou holí.

26:22
    Až nyní se Nashville dostává do útočného pásma.

27:15
    Ekholm zablokoval střelu Savarda.

27:30
    Puk ve třetině Nashvillu, takhle to hostům vyhovuje.

27:50
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (James Neal – 2 min., podražení).

29:43

29:50

30:15
    Jsme ve druhé polovině utkání, hosté i nadále těsně vedou.

30:38
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mikka Salomaki – 2 min., faul loktem).

30:38
    Anton Forsberg opouští branku Nashvillu, nahradí ho ve zbývajícím průběhu Joonas Korpisalo.

31:57
    ZACH WERENSKI prostřelil Rinneho parádní střelou od modré. Asistence: Oliver Björkstrand a Sonny Milano.

32:53
    Daniel Zaar prověřil pozornost Pekky Rinneho.

33:49
    Puk míří na zakázané uvolnění a hra se tak opět vrací do třetiny Nashvillu.

34:31
    Craig Smith se dostal ke střele, po přihrávce Ekholma, ale Joonas Korpisalo chytá.

35:08
    Obětavý pád Mattiase Ekholma do dělovky Marca-Andre Bergerona.

35:58
    Lukáš Sedlák důrazný ve své třetině, kde přimáčkl na mantinel Miikka Salomakiho.

37:00
    Poslední minuty patří Nashvillu, který se i dostává do zakončení, nyní však Colton Sissons netrefuje branku od modré, přesto domácí zůstávají v útočném pásmu.

37:13
    Frederick Gaudreau oslabuje svůj tým, dvouminutový trest za držení.

37:48

38:11
    Oliver Björkstrand byl v dobré pozici, Pekka Rinne se však stihl přemísti a jeho střelu z levé strany chytá.

38:56
    Nashville právě vstřelil branku!
    Nashville se prosazuje při vlastním oslabení! Kevin Fiala zavezl po pravé straně puk do útočného pásma, parádní zadovkou našel P.K. SUBBANA, který si chvilku rovnal puk ke střele, nakonec do něho tak nějak podivně plácl a ten skončil za zády překvapeného Korpisala. Asistence: Kevin Fiala.

39:13

40:00

Ve druhé třetině se více do zakončení dostávali domácí, jejich akce byly o něco nebezpečnější, než ve třetině první. Přesto šli do dvougólového vedení hosté po zásahu Werenskiho. Nashville se dlouho nemohl prosadit, až nakonec potřeboval vlastní oslabení ke skórování, v předposlední minutě se prosadil z pravé strany Subban.

Statistika střel na branku ve druhé třetině:

Nashville Predators – 14

Columbus Blue Jackets – 7.

Další třetina začne přibližně v 03:56.

40:01

40:49
    Pekka Rinne vyráží střelu Joshe Andersona.

42:05
    Sonny Milano zablokoval střelu Yannicka Webera.

42:35
    Craig Smith pálí z levé strany,ale netrefuje branku Korpisala.

43:15
    Nashville má skvělý vstup do třetí třetiny a nepouští Columbus ze své třetiny.

44:24
    Josh Anderson zastavil Yannicka Webera ve středním pásmu.

45:02
    Joonas Korpisalo si poradil se střelou Kevina Fialy a raději přerušuje hru, bude se vhazovat ve třetině Columbusu.

45:16
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., hrubost). Trest odpyká Austin Watson.

46:29
    Přesilová hra Columbusu končí, na trestnou lavici usedá Josh Anderson za hákování.

47:16
    Nashvillu začíná přesilová hra.

47:48
    Viktor Arvidsson pálí z pravé strany, Joonas Korpisalo chytá a přerušuje hru.

48:17
    Markus Hannikainen zablokoval střelu P.K. Subbana z pravé strany.

48:29

49:02
    Puk na jedné ze střídaček, hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:00
    Posledních deset minut třetí třetiny, hosté i nadále vedou na ledě soupeře 2:1.

50:37
    Zakázané uvolnění domácích, hra se tak stěhuje před Rinneho, vhazování po jeho levici.

50:47
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Mike Brown – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., nedovolené bránění).

51:40
    Střelu Duboise Pekka Rinne chytá a přerušuje hru.

52:36
    A domácí se přece jenom dočkali vyrovnání, druhý gól Predátorů dává VIKTOR ARVIDSSON. Asistence: Petter Grangberg.

54:08
    Mike Fisher v dobré pozici netrefuje branku Columbusu.

55:08
    Pekka Rinne si připisuje další zákrok, tentokrát pálil Josh Anderson, hra přerušena, vhazovat se bude ve třetině Nashvillu.

56:02
    Zach Werenski pálí z levé strany, Frederick Gaudreau zablokoval.

57:19
    Daniel Zaar netrefuje z pravé strany branku Nashvillu.

58:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny, stav stále nerozhodný, utkání spěje do prodloužení.

58:46
    Vhazování po pravici Korpisala, puk získávají hosté.

59:00
    Oznámena poslední minuta třetí třetiny, Columbus se snaží o nějakou akci ve třetině Nashvillu.

59:22
    Nashville se ale osvobozuje, puk ve středním pásmu.

60:00

Ani šedesát minut nerozhodlo o vítězi, ve třetí třetině byl Nashville jasně lepší a zaslouženě se dočkal vyrovnávacího gólu. O vítězi tak bude muset rozhodnout prodloužení, případně nájezdy.

60:01

61:01
    Vhazování po levici Korpisala, domácí úspěšnější.

61:17
    Chybu v rozehrávce Nashvillu trestají hosté rozhodujícím gólem, Sonny Milano nejprve ztratil puk u mantinelu, bleskově se ale otočil a útočícímu hráči Predators dokázal puk vypíchnout tak dobře, že se dostal za obranu na volného WILLIAMA KARLSSONA, který povedeným blafákem překonává Rinneho v brance Nashvillu. Asistence: Sonny Milano a David Savard.

Utkání končí vítězstvím Columbusu, který rozhodl v prodloužení po chybě defenzivy Nashvillu. První polovina utkání patřila dobře hrajícímu Columbusu, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Pak ale převzali aktivitu hosté, ve druhé polovině druhé třetiny byl Nashville o něco lepší a nakonec i v předposlední minutě dokázal snížit na 1:2. Do třetí třetiny již domácí vlétli s nadšením a svého soupeře jasně přehrávali, nicméně na víc, než na vyrovnání, to nestačilo. I přesto nakonec domácí Predátoři ztratili tento zápas v prodloužení.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Nashville Predators: 28

Columbus Blue Jackets: 23

Československá stopa v utkání:

Lukáš SEDLÁK (EDM) 0+0 0 střel, čas na ledě 14:24.

1. William KARLSSON (CBJ) 1 + 0
    2. Viktor ARVIDSSON (NSH) 1 + 0
    3. P.K. SUBBAN (NSH) 1 + 0

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:50:46)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 39. Subban (Fiala), 53. Arvidsson (Granberg) – 2. Björkstrand, 32. Werenski (Björkstrand, Milano), 62. Karlsson (Milano, Savard)

Columbus Blue Jackets: Forsberg (31. Korpisalo) – Savard, Harrington, Prout, Werenski, Bergeron, Aulie – Zaar, Hannikainen, Dubois – Brown, Stoll, Sedlák – Anderson, Campbell, Karlsson – Björkstrand, Wennberg, Milano

Rozhodčí: Morton, Chielewski – Shewchyk, Nagy