Vsetín – Přerov 5:2 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 0:5 (kon.) | Letňany – Sparta 0:5 (kon.)
Kometa Brno – Tábor 5:4 (po pr.) | Jihlava – Pardubice 6:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 5:3 (kon.)
Chomutov – Kobra 2:3 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 6:3 (kon.) | Havířov – Poruba 6:0 (kon.)
Warriors Brno – Zlín 1:6 (kon.) | Ústí n/L – HC Plzeň 1:9 (kon.) | PZ Kladno – Kladno 2:5 (kon.)
Č. Budějovice – Slavia 5:2 (kon.) | Žďár n/S – Liberec 4:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
6:1 (1:0, 1:1, 4:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 09.10.2016, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího kola ELIOD extraligy mladšího dorostu. V rámci posledního zápasu první poloviny základní části proti sobě nastoupí dva týmy, které se v dosavadním průběhu sezony ještě nepotkali. Tabulkově druhá HC Dukla Jihlava vyzve od 12 hodin na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě HC Dynamo Pardubice, jenž je v tabulce doposud sedmé.

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – Winkler, Smolko, Křišta, P. Brož, Barák, Rašín – Menšík, V. Brož, Zadražil, Chlubna, Krajíček, Najman, Juda, Čermák, Mihulka, Kaltounková

HC Dynamo Pardubice: Klas (Nečas) – Pejzl, Kaštánek, Matěcha, Nedelka, Hrádek, Odehnal, Jelínek, Secký – Šír, Rouha, Zeman, Koffer, Hricuš, Rohlík, Lašák, Kazda, Tobiáš

Rozhodčí: Ondráček – Berger, Tichý.

00:01

01:16
    Jihlava během minuty a čtvrt již dvakrát ohrozila branku Klase, který je zatím pozorný.

01:26
    Pískáno je zakázané uvolnění Pardubic.

01:54
    Od modré zkusil vystřelit Barák. Jeho pokus má Klas pevně ve výstroji a nepouští domácí do dorážky.

02:59
    Puk se odrazil mezi kruhy na Tomáše Zemana, který z první pálil ke vzdálenější tyči Chaloupka. Kolem jeho levého betonu se ale neprosadil.

03:35
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava jde naopak do vedení. Hosté zaváhali na modré, ke kotouči se na pravém kruhu po Čermákově dobrém napadání dostal MATOUŠ MENŠÍK, sjel si před branku a Klase oklamal blafákem do bekhendu. Asistence: Patrik Čermák.

04:07
    Martin Zadražil před brankou zahákoval Radka Šíra, jenž se z levé strany dostal před branku a kvůli faulu jihlavského obránce přestřelil levou horní tyč za Chaloupkem.

04:28
    Zeman získal na levém kruhu puk. Nahrál jej přesně na střed pásma pro Tobiáše, jehož střelu z první likviduje Chaloupek.

05:02
    Zeman to zkusil z vrcholu levého kruhu, jenže přestřelil branku.

05:16
    Od modré pálil Tomáš Jelínek a jihlavský gólman byl znovu na místě. Srazil puk před sebe a pak jej doslova zalehl.

05:24
    Po dalším vyhraném buly pálil z prostoru mezi kruhy Kaštánek, jenže netrefil v dobré pozici prostor tří tyčí!

05:58
    Málem tak přišel trest z hole Adama Najmana. Jihlavský útočník vybojoval puk a upaloval sám na brankáře. Kotouč mu však mezi kruhy poskočil a kvůli tomu se Najmanovi nevydařilo zakončení.

06:44
    Kombinace hostí před Chaloupkem je ukončena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

07:35
    Odehnal to zkusil nápřahem kousek od modré, leč přes jihlavské hráče puk neprošel a zastavil se mezi kruhy. Hned z protiútoku po přejetí modré pálil také nápřahem Chlubna. Jeho pokus skončil na levém betonu Klase.

08:25
    Domácí kombinují v pásmu před Klasem, ale k lepší střelecké pozici se zatím dostat nemohou.

09:55
    Jihlava je po vstřeleném gólu a ubráněné přesilovce častěji u puku, soupeře do svého pásma prakticky nepouští.

10:15
    Střelu z pravého kruhu vyslal na Klase útočník Dukly Najman. Jeho pokus byl hodně nebezpečný, protože před brankářem hostí byli dva tři hráči. Puk nakonec Klas schoval v zástěře.

11:38
    Hosté jsou po delším čase také na okamžik u Chaloupka, Rouha ovšem u jeho levé tyče kotouč nevybojoval a znovu jej má Jihlava.

12:10
    Šír si kolem branky vybruslil k levému kruhu a zkusil poslat puk naslepo brankovištěm, kde byly připravené hokejky jihlavských hráčů.

12:49
    Poměrně delší čas se hraje bez přerušení. Bude to mu tak i nadále, na Menšíkova rána z mezikruží šla vedle pravé tyče Klase.

13:39
    V levém rohu za brankou Klase probíhá souboj o puk. O něco více navrch v něm má Jihlava.

13:46
    Navíc si vybojovala přesilovou hru. Tomáš Zeman podrazil soupeře, který se chopil puku a bruslil s ním směr pravý kruh. Dvě minuty pro pardubického útočníka.

Na vyloučení: 1-1.

14:11
    Najman středem pásma přihrál puk k levé tyči, kde byl zcela volný Chlubna. Ten už pálil do odkryté klece, ale svojí šanci trestuhodně zahodil, když netrefil ideálně puk a zamířil metr vedle.

14:42
    Hosté posílají kotouč přes všechny čáry.

15:08
    Jihlavští hokejisté nyní budou hrát u své klece, kde vybojovali hosté buly.

15:46
    Pardubice hrají v plném počtu.

16:15
    Tomáš Chlubna poblíž své útočné modré hitoval Filipa Koffera, který na okamžik ležel nehybně na ledě. Nakonec se z něj zvedá a odjíždí na svojí střídačku, naopak jihlavský útočník jde ven na dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 2-1.

16:35
    Lašákova střela z levé strany zblízka neprošla přes pozičně dobrého Baráka. Na Šírův pokus od modré si počkal Chaloupek a k dorážce se už nedostal Lašák.

17:12
    Jihlava se osvobozuje, hosté budou muset začít znovu od své branky.

17:35
    Druhá část přesilovky se zatím Dynamu nedaří.

18:12
    Tím spíše, že nyní dostává David Matěcha dvě minuty za hru vysokou holí. Chvilku se tak bude hrát ve čtyřech, poté přijde na řadu jihlavská přesilovka.

18:15
    Jihlava je v plném počtu, Tomáš Chlubna opět brázdí led Horáckého zimního stadionu.

19:00
    Dukla se zatím vůbec nedokázala dostat do střeleckých pozic, Pardubice se bez potíží brání.

19:21
    Nyní se navíc Odehnal dostal do střelecké pozice, přes jednoho z jihlavských útočníků ale puk nedokázal projít na Chaloupka.

20:00

Úvodní dějství, které přineslo jednu branku, je za námi. Ve čtvrté minutě se prosadil Matouš Menšík. Hosté měli dost šancí při své druhé početní výhodě, ale nesrovnali, naopak v jejím závěru se museli bránit úniku Najmana. Ten jej nedal a když poté v přesilovce naservíroval puk Chlubnu, před kterým byla volná klec, nedokázal domácí forvard trefit prostor tří tyčí – 1:0.

Další třetina začne přibližně v 12:44.

20:01

20:11
    Hosté hrají v plném počtu.

21:44
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Vyrovnáno jest. Hosté zakombinovali před Chaloupkem, který sice dokázal najít recept na střelu Koffera, ale proti dorážce JANA LAŠÁKA z bezprostřední blízkosti již neměl téměř žádnou šanci. Asistence: Filip Koffer.

22:43
    Najman si to namířil s pukem podél brankoviště, jenže ohrozit Klase před obranu Dynama nedokázal.

23:57
    Jihlavští hokejisté si vyzkoušejí přesilovou hru, neboť Filip Koffer poměrně zbytečně podrazil na levém kruhu před svojí brankou soupeře.

Na vyloučení: 2-3.

24:35
    Jihlava zatím nedokázala ohrozit branku Klase, přestože kombinuje v útočném pásmu.

24:40
    Ondřej Tobiáš vybojoval na levém kruhu kotouč a posílá jej razantně ven z pásma.

25:17
    Nejenže hosté vybojovali cenné vteřinky napadáním jihlavské rozehrávky. Nyní ušetří další, protože rozehráli jen na zakázané uvolnění.

25:56
    Útok Dukly končí ofsajdem, hned poté budou Pardubice v plném počtu.

26:10
    Nyní se již TOMÁŠ CHLUBNA prosazuje a maže tak své zaváhání z první třetiny. Najman mu zpoza branky předal přihrávku a jihlavský forvard zblízka zvedl puk nad pravé rameno Klase pod horní tyčku. Asistence: Adam Najman, Vítězslav Brož.

26:50
    Dobré šance hostí. Nejprve mířil Radek Šír z levé strany z úhlu vedle vzdálenější tyče Chaloupka. Krátce poté se dostal k dorážce z prostoru před brankou, ovšem puk mu uzmul jistý gólman Dukly.

27:10
    A stejně jistý byl jeho zásah proti Jelínkově střele od modré.

28:30
    Příliš pohledný hokej se nyní nehraje. Bojovnost převyšuje tvořivost, kombinace váznou.

29:21
    Po Najmanově akci nedokázal Klas udržet napoprvé puk. Povedlo se mu to až o chvilku později, kdy se ležmo vrhl proti Chlubnově dorážce.

29:50
    Stejně si poradil gólman Pardubic i nyní, kdy se o dorážku pokoušel Patrik Čermák.

30:17
    Hezký to protiútok Pardubic. Koffer si vyměnil ve středním pásmu puk se Šírem a hned poté si rychle najel k levému kruhu. Z této pozice vystřelil a Chaloupek pohotově máchl lapačkou.

30:35
    Nyní měl jihlavský gólman mnohem těžší práci, když z prostorů mezi kruhy střílel Ondřej Tobiáš. Ačkoliv toho Chaloupek přes dva hráče Dukly nic neviděl, stihl srazit puk pravým betonem mimo tři tyče.

32:28
    Pardubičtí nyní velice aktivně napadají jihlavskou rozehrávku, čímž zapříčinili, že se Dukla nemůže dostat z obranného pásma.

33:05
    Koffer nahodil z levého rohu puk před branku. Tam se k němu dostal Rouha, ovšem Chaloupek byl opět na místě a sáhl po kusu pryže.

33:05
    Jihlava si bere oddechový čas.

33:22
    Domácí se stále nedokáží dostat ze svého pásma.

33:34
    Od modré vystřelil Hrádek. Následně vznikla před Chaloupkem obrovská tlačenice, kde byl aktivní zejména Šír a Secký, jenže puk do domácí sítě prostě nedokáží Pardubičtí dostat. Chaloupek si asi usmyslel, že zavře branku.

36:19
    No, řekl bych, že hosté už musí být z Ondřeje Chaloupka nešťastní. V situaci dva na jednoho posílal Zeman kotouč před branku na Rouhu. Ten zakončoval dobře a rychle k bližší tyči, ovšem jihlavský gólman vytáhl výborný rozklek a puk vyrazil. Stejně tak si poradil i s bleskovou dorážkou Koffera od horní části branky.

37:06
    V situaci dva na jednoho nedokázal Čermák poslal přihrávku na najíždějícího spoluhráče přes Pejzla, který předvedl dobrý obranný zákrok a fotbalovým "skluzem" zblokoval puk.

37:42
    Petr Brož si vyjel s kotoučem mezi kruhy, odkud zakončoval po ledě k levé tyči Klase, ovšem i gólman hostí ukázal, že umí, a puk vyrazil koncem betonu. Hezký to zákrok.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:23
    Tobiáš vybojoval za branou puk a poslal jej na Zemana, který byla ale dobře pokryt jihlavskými protihráči a musel vyjet s pukem ven z pásma.

40:00

Druhá třetina je u konce. Hned v jejím úvodu dokázal srovnat Jan Lašák, ovšem o pět minut později již Chlubna před brankou nezaváhal, zblízka zvedl puk do sítě a zařídil tak domácím opětovné vedení – 2:1.

40:01

40:41
    Miroslav Juda si najel s pukem mezi kruhy, odkud vystřelil po ledě. Chvíli nebylo vidět, kde kotouč je. Ten potom vyjel brankovištěm kolem levé tyče Klase a Chlubna na něj už nedokázal dosáhnout.

41:43
    Jihlava zatím dobře brání střední pásmo, hosté se vůbec nemohou dostat k modré, natož přes ní.

42:06
    Navíc domácí to nyní mají blíže ke střídačce než ve druhé třetině. Chaloupek zatím ve třetí třetině nemusel zasahovat.

42:29
    Až nyní, ale nahození Nedelky do modré mu nenadělalo žádnou starost.

42:51
    Po přihrávce Nedelky se ke střele od modré připravoval Jelínek, jenže pálil nad branku.

43:29
    Famózní Chaloupek! Jihlavský gólman nejprve vychytal v úniku Rouhu, jenž mu mířil mezi betony. Dorážkou z levé strany si na něj nepřišel ani Koffer. Neuvěřitelné.

44:29
    Jihlava se osvobozuje na zakázané uvolnění.

45:33
    Jihlava poprvé utíká soupeři na rozdíl dvou branek. Najmanův pokus z pravé strany vyrazil Klas mezi kruhy, kde se do puku opřel VÍTĚZSLAV BROŽ a trefil se pod horní tyčku. Asistence: Adam Najman.

46:22
    Dynamo má puk před brankou soupeře, nebezpečné ale není.

46:32
    Střela Jelínka od modré byla zblokována jhlavskými hráči a Chaloupek tak nemusel zasahovat.

46:53
    Najman se dokázal po pravé straně natlačit až k levé tyči branky. Přihrávkou naslepo podél brankoviště zachytili hostující hráči a puk k Chlubnovi neprošel.

47:11
    Po závaru před brankou Klase se do sebe lehce pustili Vítězslav Brož a David Matěcha. Oba si srazili helmy, poté je sudí odtrhli a jdou tak na dvě minuty ven za hrubost.

Na vyloučení: 3-4.

48:07
    Pardubičtí při hře čtyř proti čtyřem kombinují v pásmu před Chaloupkem, znovu se však nedokáží střelecky prosadit, tentokrát ani pořádně vystřelit.

49:10
    Troufám si tvrdit, že o vítězi utkání je rozhodnuto. Najman poslal puk na branku, kde byl MATOUŠ MENŠÍK a pod betony Klase zatlouká soupeři čtvrtý hřebíček. Asistence: Adam Najman.

49:11
    Oba týmy hrají v plném počtu.

51:30
    Jihlava již má více ze hry a užívá si své vedení. Vypadá to, že Dynamo se zatím nedokáže zmoct na jakýkoliv odpor.

52:01
    Tlačenici u modré poblíž jihlavské střídačky vyhrávají hosté. Následné nahození Nedelky od modré tlumí Chaloupek lapačkou.

53:11
    Vhazovat se bude po levici Klase, hosté totiž rozehráli útok na zakázané uvolnění.

53:55
    Tohle se v kategorii mladšího dorostu tak často nevidí. Před brankou Klase vznikla strkanice, po které se do pěstního souboje pustil Vítězslav Brož a Tomáš Jelínek. Na body nerozhodně, na vyloučení 2+2 minuty za hrubost pro každého.

Na vyloučení: 5-6.

55:03
    Talentovaný sudí Jiří Ondráček má znovu zvednutou ruku, což znamená vyloučení. Ven jde Michal Rouha za sekání.

Na vyloučení: 5-7.

55:46
    Je rozhodnuto. Z pravé strany kousek za kruhem napřáhl MARTIN ZADRAŽIL a propálil v přesilovce vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Patrik Čermák.

57:24
    Jihlavští znovu kombinovali v pásmu před Klasem, proto se hosté po krátkém získání puku osvobozují zakázaným uvolněním.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i celého zápasu.

58:24
    Dynamo zkouší před brankou Chaloupka kombinovat a alespoň snížit nepříznivý stav, jenže hostům utíká kotouč kousek za modrou.

59:01
    Hezká akce domácích. Kaltounková dala puk na pravý kruh pro Chlubnu, který vystřelil a před brankou Klase usměrnil ADAM NAJMAN kotouč přesně do sítě. Dlužno říct, že po třech asistencích si dnes přesný zásah zasloužil. Asistence: Tomáš Chlubna, Kristýna Kaltounková.

Třetí třetina dala jihlavským třem bodům definitivu. V šestačtyřicáté minutě Dukla svému soupeři odskočila na 3:1, když se trefil Vítězslav Brož, a když o čtyři minuty později vstřelil svůj dnes druhý gól Matouš Menšík, bylo rozhodnuto. V závěru se Jihlava prosadila ještě dvakrát, prosadil se totiž Martin Zadražil a po třech asistencích se o konečnou trefu zasloužil Adam Najman – 6:1.

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava porazila HC Dynamo Pardubice v kvalitním utkání 6:1, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (14:31:54)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 4. Menšík (Čermák), 27. Chlubna (Najman, V. Brož), 46. V. Brož (Najman), 50. Menšík (Najman), 56. Zadražil (Čermák), 60. Najman (Chlubna, Kaltounková) – 22. Lašák (Koffer)

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – P. Brož, Rašín, Winkler, Smolko, Křišta, Barák – V. Brož, Najman, Chlubna – Menšík, Čermák, Juda – Mihulka, Zadražil, Krajíček – Kaltounková. Trenér: Petr Svoboda
    HC Dynamo Pardubice: Klas (Nečas) – Jelínek, Odehnal, Kaštánek, Matěcha, Pejzl, Hrádek, Nedelka – Rohlík, Zeman, Hricuš – Rouha, Koffer, Lašák – Secký, Šír, Lašák – Kazda. Trenér: Milan Kusý

Rozhodčí: Ondráček – Berger, Tichý