Washington – Pittsburgh 7:1 (kon.) | Calgary – Arizona 2:1 (po pr.)
Washington Capitals
7:1 (3:0, 1:0, 3:1)
Pittsburgh Penguins
Čtvrtek 17.11.2016, 01:40 • Verizon Center, Washington (kapacita 18506 míst) • NHL
    Holtby má velice dobrá čísla!

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do svátečního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:43:44)

Československá stopa v dnešním zápase:

nikdo

1. Nicklas BÄCKSTRÖM (WSH) – 2+3, 4 střely, účast na ledě +3, čas na ledě 17:49, vítězný gól
    2. T. J. OSHIE (WSH) – 2+2, 3 střely, účast na ledě +4, čas na ledě 17:22
    3. Braden HOLTBY (WSH) – 25 úspěšných zásahů, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zákroků 96,2%

Přesilové hry: 2/7-0/4

Nejvíce střel: Justin Williams, Nicklas Bäckström, Marcus Johansson a John Carlson 4 – Chris Kunitz 4
    Největší čas na ledě: John Carlson 24:14 – Kris Letang 23:50

Branky a nahrávky: 8. Oshie (Beagle), 18. Bäckström (Oshie, Niskanen), 20. Oshie (Bäckström, Carlson), 26. Orlov (Johansson, Bäckström), 46. Williams (Oshie, Bäckström), 51. Ovečkin (Burakovsky), 57. Bäckström (Schmidt, Orpik) – 57. Kessel (Bonino, J. Schultz). Diváci: 18506 (vyprodáno). Rozhodčí: Skilliter, Rehman – Gawryletz, Murphy.

Dnešní zápas přinesl velmi zajímavou, leč před utkáním hodně nečekanou podívanou. Washington doslova smetl v souboji hvězd Pittsburgh 7:1! Nicklas Bäckström si připsal dokonce pět kanadských bodů.

Skóre utkání otevřel v 8. minutě při vlastním oslabení T. J. Oshie, rovněž jeden z hrdinů dnešního klání. V závěru prvního dějství se pak prosadili ještě Nicklas Bäckström a v přesilové hře podruhé T. J. Oshie.

Druhá dvacetiminutovka přinesla jen jednu změnu skóre. V 26. minutě přidal čtvrtý zářez na stranu Capitals svým prvním gólem v sezoně Dmitrij Orlov. Zkraje třetí části hry pak využil dvojnásobnou přesilovku Justin Williams.

Do 51. minuty bezbodový Alexandr Ovečkin následně zvyšoval z úniku na 6:0. V závěru zápasu se pak povedlo Penguins alespoň snížit, když se prosadil Phil Kessel. Záhy se ale prosadil ještě jednou Nicklas Bäckström.

Washington tak porazil Pittsburgh jednoznačně 7:1 a připisuje si dva důležité body do tabulky Východní konference.
    Washington sestřelil své rivaly největším rozdílem od roku 1991!

59:38
    Utkání už se jen dohrává, Penguins se ještě v přesilové hře snaží vstřelit branku.

59:13
    Už běží závěrečná minuta dnešního utkání, Braden Holtby pokryl kotouč ve své lapačce.

58:47
    Početní výhoda přesně odpovídá dnešnímu výkonu Penguins, hostům se vůbec nedaří.

58:10
    Ještě jedna přesilovka pro Pittsburgh. Za nedovolené bránění je vyloučen Tom Wilson.

58:07
    Hokejka Iana Cola nyní skončila na tribuně mezi diváky. Fanoušek, který ji zachytil, byl oceněn obrovským aplausem. Domácí diváci si umí zápas užít.
    Páté pětibodové představení Nicklase Bäckströma v jeho kariéře v NHL

57:35
    Capitals jsou nadále při chuti a ještě se snaží přidat další branky.
    56:58 Nicklas BÄCKSTRÖM - 7:1

56:58
    Washington právě vstřelil branku!
    Domácí ovšem velmi rychle odpovídají! Nate Schmidt dlouhou přihrávkou našel na útočné modré čáře NICKLASE BÄCKSTRÖMA, který v situaci dvou na jednoho zvolil svižnou střelu, která končí nad Fleuryho ramenem! Asistence: Nate Schmidt a Brooks Orpik.

Adam Lacek

Washington Capitals: Holtby – Orlov, Carlson, Alzner, Niskanen, Orpik, Schmidt – Johansson, Bäckström, Oshie – Ovečkin (C), Kuzněcov, Burakovsky – Sanford, Beagle, T. Wilson – Connolly, Eller, Williams.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (20. M.-A. Fleury) – Dumoulin, Letang, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Sheary, Crosby (C), Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Rust – Hagelin, Bonino, Kessel – Tom Sestito, Cullen, Fehr.

Rozhodčí: Skilliter, Rehman – Gawryletz, Murphy

Diváci: 18506 (vyprodáno)