Havlíčkův Brod – Pelhřimov 5:1 (kon.) | Nymburk – Písek 5:3 (kon.) | Nový Jičín – Poruba 2011 5:3 (kon.)
Kopřivnice – Technika Brno 2:8 (kon.) | Opava – Vsetín 1:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Šumperk 5:4 (po pr.)
Kolín – David Servis 6:1 (kon.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 2:1 (po pr.) | Tábor – Jindř. Hradec 6:1 (kon.)
Vrchlabí – Bílina 8:3 (kon.) | Kobra – Sokolov 9:3 (kon.) | Jablonec n/N – Klášterec nO 6:2 (kon.)
Trutnov – Řisuty 3:4 (po pr.)
HK Opava
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 03.12.2016, 17:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 45. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Pěkné odpoledne ze zimního stadionu v Opavě, kde dnes budeme svědky bitvy o body, mezi domácím celkem HK Opava a hosty VHK ROBE Vsetín.

Zelenožlutým utnula šňůru šestnácti vítězství v předchozím kole Poruba a tak ambiciózní celek z Valašska přijede do Opavy s cílem začít další vítěznou sérii. Oproti tomu také domácí tým má co napravovat. Předešlý zápas v Kopřivnici mu rozhodně nevyšel podle představ a Opava se domů vrátila poražena.

HK Opava

Po dvaceti jedna zápasech má Opava na kontě dvacet sedm bodů, díky kterým obsadila v tabulce 5. místo. Vyhrát se jí povedlo celkem osmkrát, třikrát padla v prodloužení nebo po nájezdech a desetkrát v základní hrací době. Dosud vstřelila šedesát branek, inkasovala jich sedmdesát tři.

Nejlepší hráči Opavy
    Jakub Vítek –  22 bodů (12+10)
    Tomáš Polok – 15 (8+7)
    Petr Grygar – 13 (6+7)

Po dvaceti zápasech disponuje Vsetín padesáti čtyřmi body, kterými si zajistil první místo v tabulce. S trochou nadsázky se dá říct, že letos soupeře láme jako sirky, jelikož sedmnáct zápasů vyhrál v základní hrací době, jeden v prodloužení a jediný problém pro Valachy představovala Poruba. Ta Vsetín porazila dvakrát, z toho jednou v prodloužení. Dosud Vsetín nasázel do sítě soupeřů rovných sto branek, sám jich inkasoval třicet devět.

Nejlepší hráči Vsetína
    Jan Kolařík – 32 bodů (13+19)
    Radim Kucharczyk – 29 bodů (14+15)
    Tomáš Vávra – 27 bodů (9+18)

HK Opava: Šafránek (Wanecki) – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Tuma – Wolf, Polok (A), Selingr (C), Grygar, Chalupa (A), Vítek, Herman, Pavelek, Štindl, Rousek

VHK ROBE Vsetín: Šurý (Hromada) – Vrba, Ostrčil, Stuchlík, Mojžíš (C), Hryciow, Čech (A) – Vávra, Kucharczyk, Kolařík (A), Finsterle, Pokorný, Zúbek, Kajaba, Šilhavý, Čuřík, Daněk, Hořanský, Hrazdira

Rozhodčí: Volf – Novotný, Axman.

Zápas doprovází přísná bezpečnostní opatření. Na ledě už se projíždí hráči hostujícího týmu a rozhodčí dnešního utkání.

00:01

00:23
    Puk si vzali do režie hosté, obkroužili s ním svou kasu a následně se pokusili něco vymyslet. Povedlo se jim ale pouze puk vyhodit ze středního pásma.

01:32
    Kajabovo decentní nahození z kruhu končí na boční síti opavské brány.

02:21
    Icing Opavy. Vhazovat se bude před Šafránkem.

03:14
    Kucharczykovu dělovku z mezikruží Šafránek vyrazil.

04:58
    Selingr z kruhu svou ránou proklepl Šurého betony.

05:52
    Ve třetině hostů se bojuje o puk u mantinelu, k ohrožení vsetínské kasy zatím nedošlo.

06:37
    Čuřík si nabruslil do levého kruhu, odkud pálil příliš vysoko.

07:59
    Chalupa s Grygarem dopravili kotouč do útočné třetiny, ale vsetínská obrana je k ničemu nechce pustit.

08:41
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Tak tohle byla rychlovka. RENÉ KAJABA po přihrávce Šilhavého poslal kotouč těsně kolem tyče, od které se následně puk odrazil ven.
    Asistence: Vojtěch Šilhavý.

09:28
    Opava právě vstřelila branku!
    Domácí bleskově vyrovnávají. PETR WOLF pláchl vsetínské obraně a Šurému poslal kotouč bekhendovou střelou přesně nad beton.
    Asistence: Pavel Selingr a Tomáš Polok.

09:39
    Vyloučení v týmu HK Opava (Jakub Vítek – 2 min., podražení).

10:52
    Domácím se zatím daří dobře bránit a kotouče vyhazovat.

11:39

13:35
    Hra momentálně nepřináší nic zajímavého. Bojuje se především ve středním pásmu, kde bylo k vidění také několik pádů na obou stranách, ale rozhodčí nechává píšťalku němou.

14:38
    Šilhavý se prokličkoval až k Šafránkovi, který jeho střelu opět vyráží.

15:54
    Týmy se přetahují o puk, ale ani jeden celek si ho nedokáže déle udržet.

16:32
    Mojžíšova dělovka zaduněla o mantinel za domácí kasou.

17:47
    Hrazdira si nabral puk na hokejku a upaloval do útočné třetiny, kde se mu nepovedlo projít přes obranu.

18:58
    Puk mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:41
    Závěr první dvacetiminutovky přináší další boje u mantinelu, tentokrát za Šafránkovou bránou.

20:00

Ze startu o něco aktivnější Vsetín šel v 9. minutě zásluhou Reného Kajaby do vedení, ale střídačka hostí se neradovala dlouho. Po minutě se k puku dostal Petr Wolf, který utekl vsetínské obraně a svou střelou vyrovnal.

Další třetina začne přibližně v 17:42 .

20:01

20:14
    Tečovanou střelu Wolfa Šurý podržel.

20:53
    Vítek se pokoušel dostat puk přes Šurého betony, ale u vsetínského gólmana nepochodil.

21:58
    Ani jeden tým se nedokáže déle udržet v útočném pásmu.

22:37
    Hrazdira práskl do puku těsně před opavskou bránou, ale přesto jeho rána letěla příliš vysoko.

23:46
    Kolařík zastavil střelu Slavíka vlastním tělem, což ho stálo spoustu bolesti. Naštěstí se však po chvíli vrátil na střídačku po svých.

24:34
    Pokorného dělovku zastavila až ochranná síť.

25:18
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vojtěch Šilhavý – 2 min., podražení).

26:09
    Opavští se usadili ve třetině soupeře a kombinují. Nejblíže gólu byla Wolfova dělovka z mezikruží, kterou však domácí útočník směřoval vysoko nad vsetínskou kasu.

27:18

27:31
    Slabou střelu Rouska neměl Šurý problém zastavit.

28:51
    Slezan se sice s hosty přetahuje o puk nejčastěji v pásmu Vsetína, ale Šurý zatím zasahovat nemusí.

29:42
    Chalupova dělovka s malou pomocí Šurého minula vsetínskou kasu.

30:24
    Domácí momentálně působí na ledě o něco aktivněji, ale ne tolik, aby se vsetínský brankář musel pouštět do práce.

32:11
    Vítek uháněl za kotoučem směřujícím k Šurému. Hostující gólman ale puk šikovně zametl za bránu, odkud si jej poté přebrali vsetínští obránci.

33:40
    Wolf nahazoval kotouč před Šurého bránu, ale odtud si puk nikdo nestihl převzít.

34:54
    Po přihrávce rukou se od domácí kasy stěhuje hra do středního pásma.

35:23
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Lukáš Vrba – 2 min., nedovolené bránění).

36:26
    Tato přesilovka zatím domácímu celku vůbec nevychází. Zatím více Vsetínští krouží kolem opavské brány.

37:05
    Chalupa prosvištěl s pukem k Šurému, ale k tyči se mu kotouč zasadit nepovedlo.

38:13
    Rozhodčí nachytali Vsetín v šesti hráčích, trest odsedí Lukáš Finsterle.

39:40
    Ani tentokrát nevychází Slezanu přesilovka podle představ, žádné šance dosud k vidění nebyly.

40:00

V Opavě za sebou máme bezbrankovou druhou třetinu, která byla zdramatizována spíše díky několika vyloučením. Početní výhodu ale ani jeden celek nedokázal využít a tak se na druhou pauzu odchází opět za nerozhodného stavu.

Třetí třetina začne přibližně v 18:29.

40:01

40:13

41:42
    Hra momentálně není přiliš atraktivní. Namísto pohledných střel vidíme pouze přebírání puku z hokejky na hokejku.

42:46
    Vyloučení v týmu HK Opava (Tomáš Polok – 2 min., podražení).

43:54
    Zelenožlutí obklíčili opavskou kasu a kombinují.

44:46
    Kolaříkovi ve výhodné pozici sjel puk z hokejky a tak jeho slabá střela nebyla pro Šafránka nebezpečná.

45:58
    Hosté se s kotoučem dostali ze svého pásma, ale opavská obrana je pozorná a ve své třetině jim nechce dát žádné místo.

47:41
    Další Wolfovu ránu zbrzdil Šurý betonem...

47:59
    ... a střelu rozjetého Vítka ukrývá do lapačky.

48:25
    Finsterle pálil na Šafránka z kruhu. Domácí brankář jeho ránu rovněž chytá.

48:58
    Rozjetý Kajaba směřoval svou dělovku až moc vysoko, končí v ochranné síti.

50:15
    Poté, se co jeden z opavských hráčů snažil dorážet puk do vsetínské kasy se u Šurého strhla menší strkanice.

50:35
    Střela JAKUBA ČUŘÍKA přepadla Šafránkovi přes rameno.
    Asistence: Filip Čech.

51:29
    Další rána končí v ochranné síti. Tentokrát do ní doplachtila z hole Pokorného.
    Šarvátky dostanou diváky vždy do varu!

52:59
    Vsetínští se dostali s pukem do pásma soupeře, po krátkých bojích u mantinelu si vzal kotouč na hokejku Hrazdira, jehož lehkou ránu Šafránek zastavuje.

54:29
    Opava se snaží něco vymyslet. Vítek přihrával k bráně Chalupovi, který ale nedokázal puk nasměrovat do vsetínské svatyně.

55:39
    Vyloučení v týmu HK Opava (David Galvas – 2 min., hákování).

56:05
    Hosté se usadili v pásmu Opavy a kombinují. Do hezké pozice se dostal Kucharczyk, ale v nevhodnou chvíli mu kotouč sjel z hokejky.

57:08
    Zúbkovu dělovku Šafránek chytá.

57:51
    Vítkovo nahození před bránu vsetínská obrana zablokovala.

59:34
    Opavští hrají bez gólmana!

Sobotní zápas Opavy se Vsetínem nenabídl mnoho branek. V prvním dějství se povedlo nejdřív skórovat Renému Kajabovi, nad jehož gólem vznikly na opavské straně pochybnosti, po minutě vyrovnal Petr Wolf.

V poslední periodě dostal Vsetín do vedení Jakub Čuřík. Přesto, že se Opavští v posledních chvílích pustili do hry bez brankáře, k vyrovnání to nevedlo a tři body si připisují hosté z Valašska.

Z Opavy je to pro tuto chvíli vše, přejeme příjemný zbytek sobotního večera. (19:04:45)

Soňa Molatová

Branky a nahrávky: 10. Wolf (Selingr, Polok) – 9. Kajaba (Šilhavý), 51. Čuřík (Čech)

Rozhodčí: Volf – Novotný, Axman