Los Angeles – Ottawa 4:1 (kon.) | Boston – Toronto 1:4 (kon.) | Montreal – Colorado 10:1 (kon.)
Florida – Vancouver 4:2 (kon.) | Columbus – NY Islanders 6:2 (kon.) | Tampa – Pittsburgh 3:4 (kon.)
Arizona – Nashville 4:1 (kon.) | Calgary – Winnipeg 6:2 (kon.) | San Jose – Carolina 4:3 (kon.)
Anaheim – Ottawa 5:1 (kon.) | Detroit – Philadelphia 0:1 (po pr.) | Washington – Vancouver 3:0 (kon.)
Anaheim Ducks
5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Ottawa Senators
Neděle 11.12.2016, 22:10 • Honda Center, Anaheim • NHL

47:36
    Je tady další šance na navýšení vedení domácího celku. Dvěma trestnými minutami je totiž odměněn Chris Kelly (OTT), který se provinil vysokou holí.

44:26
    Jenže ani přesilová hra domácích neměla dlouhého trvání. Za hákování je na trestnou lavici poslán Rickard Rakell (ANA).

43:11
    Přesilová hra Ottawy je u konce. Skvělou práci odvedl Silfverberg, jenž si to namířil dopředu a donutil Dericka Brassarda (OTT) k podražení.

42:15
    Znovu se bude vylučovat. Na lavici hanby usedá Ondřej Kaše (ANA), který u mantinelu sevřel puk rukavicí.

39:56
    Hosté vyhráli buly, ale Corey Perry (ANA) rychlý útok Stona zastavil seknutím do hokejky hostujícího útočníka. Na začátku třetí třetiny tak Ottawa bude mít přesilovou hru.

36:50
    Bude se vylučovat. Ryan Getzlaf (ANA) se dostal do křížku s Dionem Phaneufem (OTT) a oba dostávají s odsedí dvě trestné minuty. Getzlaf za hrubost, Phaneuf za krosček.

17:48
    Kašeho aktivita ale domácím nakonec přináší ovoce. Ryan Dzingel (OTT) se totiž na české mladíkovi dopustil sekání a podruhé je za tento přestupek potrestán vyloučením.

10:43
    Při zakončení ale Bieksu sekl Ryan Dzingel (OTT) a ten si tedy samozřejmě odsedí dvě trestné minuty.

06:22
    Tom Pyatt šel hodně razantně za kotoučem a nakonec si vynutil faul. Dvě trestné minuty za hákování dostává Shea Theodore (ANA).

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 3. Cramarossa (Manson, Theodore), 13. Perry (Fowler, Getzlaf), 20. Vermette (Rakell, Silfverberg), 31. N. Ritchie (Vermette, O. Kaše), 48. Vatanen (Kesler, Perry) – 8. Dzingel (B. Ryan, Brassard)

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Bieksa, Theodore – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A) – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, O. Kaše – Cramarossa, Noesen, L. Shaw.
    Ottawa Senators: Condon (21. Hammond) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Englund, Ch. Wideman – Hoffman, Brassard, Mark Stone – Dzingel, Turris, B. Ryan – Z. Smith, Pageau, Pyatt – Varone, Kelly, Neil (A).

Rozhodčí: Justin St. Pierre, TJ Luxmore – Vaughan Rody, Bryan Pancich

Diváci: 15 714