Liberec – Sparta 1:3 (kon.) | Chomutov – Plzeň 2:1 (po pr.) | Zlín – Vítkovice 4:3 (2:1 po s.n.)
Litvínov – Třinec 3:4 (po pr.) | Olomouc – Pardubice 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
Mountfield HK – K. Vary 3:0 (kon.)
HC Kometa Brno
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
BK Mladá Boleslav
Neděle 11.12.2016, 17:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 29. kolo

56:55
    Radan Lenc (MBL) a Leoš Čermák (KOM) si něco vyříkávali u mantinelu a to se opět nelíbilo rozhodčím, takže odcházejí na trestnou lavici odpykat si dvě minuty za hrubost.

56:35
    Martin Látal v obrovské šanci! Boleslavský útočník projel útočným pásmem jako nůž máslem a dostal se až před Vejmelku, který jej ale skvělým zákrokem vychytal.

55:47
    Tomáš Jiránek (MBL) a Tomáš Malec (KOM) si odpykají dvě minuty za hrubost. Hrát se bude ve stejném počtu.

55:47
    Jan Štencel byl nepříjemně atakován ve středním pásmu a zůstal ležet na ledě, poté se samozřejmě strhla na mela, kde se do sebe pustili Tomáš Malec s Tomášem Jiránkem, nakonec však k žádné větší bitce nedošlo, rozhodčí včas zasáhli.

53:07
    Dnešnímu utkání přihlíží 7366 diváků.

50:35
    Haščák z levé strany povedenou střelou trefuje tyč brány Jana Lukáše!

49:11
    Káňa jel opět sám na Lukáše, ale boleslavského gólmana neprostřelil!

48:11
    Peter Trška vyloučen na dvě minuty za sekání a hosté tak mají k dispozici zkrácenou přesilovou hru 4 na 3.

48:11
    Látalova rána proletěla jen těsně kolem pravé tyče!

47:20
    Ta ale končí hned po chvíli, Tomáš Urban (MBL) si před bránou počínal až moc důrazně, když podrazil svého jmenovce Malce.

46:43
    Přesilová hra pro hostující mužstvo. Michal Gulaši (KOM) vyloučen na dvě minuty za hrubost.

43:45
    Tomáš Urban najížděl z pravé strany dost osamoceně na Karla Vejmelku, domácí brankář odolal jeho pokusu a boleslavský útočník jen nešťastně zvedá hlavu směrem ke stropu DRFG Areny.
    41:59 Lukáš PABIŠKA - 4:1
    Zdroj: Hokejka TV

41:59
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    To není dobrý start pro Karla Vejmelku, který se ještě v bráně ani neohřál a už inkasuje. Tomáš Urban poslal kotouč na LUKÁŠE PABIŠKU před brankovištěm, který v pádu překonal brněnského gólmana přesnou tečí. Asistence: Tomáš Urban.

41:33
    Střídání v týmu HC Kometa Brno: ze hřiště odchází Marek Čiliak, přichází Karel Vejmelka.

41:33
    Po vyjetí Čiliaka z brány se dostali do šance Boleslavští, kteří se snažili vrátit puk do brány po nepřesné rozehrávce brněnského gólmana, pak ale přišla hodně nešťastná situace. Marek Čiliak podklouzl a dopadl tak špatně, že pro něho momentálně musela přijet dvojice doktorů s nosítkami. Celé hala tleská brněnskému gólmanovi, kterého pochopitelně v bráně nahrazuje Karel Vejmelka.
    41:00 Tomáš VINCOUR - 4:0

41:00
    Kometa právě vstřelila branku!
    Uběhla přesně jedna minuta ze třetí třetiny a domácí se radují ze čtvrtého gólu. Jan Káňa se ujal kotouče po vyhraném vhazování, poslal jej mezi kruhy na volného TOMÁŠE VINCOURA, který tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jan Káňa, Leoš Čermák.

38:04
    Jiří Kurka (MBL) podrazil vedle vlastní brány Tomáše VIncoura a míří na trestnou lavici. Další přesilová hra pro domácí.
    34:26 Marcel HAŠČÁK - 3:0

34:26
    Jak jednoduché to v hokeji může být nyní ukázal MARCEL HAŠČÁK. Slovenský útočník přejel modrou čáru, vystřelil zápěstím zpoza obránce a Lukáš nedokázal jeho pokus zachytit. Asistence: Vojtěch Němec.

31:21
    Nyní je potrestána hostující střídačka, Boleslavští měli na ledě příliš mnoho hráčů. Trest odpyká Marek Trončinský (MBL).

31:05
    Jan Káňa jel úplně sám na Lukáše, ale přestřelil. To byly dvě obrovské šance domácích.

30:40
    V obrovské šanci se nyní zjevil Martin Nečas, v rozhodující chvíli chtěl ještě předložit kotouč Martinu Zaťovičovi do prázdné brány, ale nepřesně!

27:42
    Následně však boleslavský útočník podrazil Martina Erata u mantinelu a putuje na trestnou lavici. Přesilová hra po Kometu.

27:30
    V šanci Pabiška, který dostal dobrou přihrávku zpoza brány, ale neprocedil puk do sítě!

26:05
    Vampola jel do přečíslení se spoluhráčem, vzal celou situaci na sebe a Čiliak jej dobrým zákrokem zastavil.

24:50
    Vincour byl úplně sám před Lukášem, měl ale puk na bekhend a nepodařilo se mu jej procedit za boleslavského brankáře.

22:39
    Petr Vampola (MBL) už sedí na trestné lavici. V poslední chvíli musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Nedovolené bránění.

17:45
    V oslabení ujížděl Jan Káňa, byl ale hodně tísněn dojíždějícími obránci a jeho střela tak neměla potřebnou razanci.

15:55
    To už ale neplatí. Na trestnou lavici odchází Ondřej Němec (KOM). Dvě minuty inkasuje za hrubost.

13:36
    Jan Hanzlík (MBL) se provinil podražením u vlastní brány a už usedá na trestnou lavici. Kometa si zahraje druhou přesilovou hru v utkání.
    11:38 Vojtěch NĚMEC - 2:0

11:38
    Tento gól už se posuzovat u videa rozhodně nebude. Martin Dočekal dostal parádní přihrávku od Marcela Haščáka, popojel s kotoučem a poslal jej na úplně volného VOJTĚCHA NĚMCE, který nadvakrát překonal ležícího Lukáše. Asistence: Martin Dočekal, Marcel Haščák.

10:09
    První přesilová hra pro domácí. Na trestnou lavici míří Martin Látal (MBL), který při pokusu Martina Nečase o přečíslení přidržel svého protihráče (držení protihráče).

09:45
    Hlavní rozhodčí branku neuznává a v Brně se snesla směrem k pruhovaným hodně velká vlna nevole.

09:45
    Zohorna poslal puk do brány bruslí a rozhodčí se samozřejmě radí s videorozhodčím!

09:25
    Káňa s Vincourem se řítili na Lukáše ve dvou proti jedinému obránci, první jmenovaný ale poslal svému spoluhráči hodně těžkou přihrávku.

06:10
    Martin Zaťovič hledal Erata před prázdnou bránou, brněnskému útočníkovi ale přihrávka nesedla.

04:50
    Zohorna s Káňou jeli do přečíslení dvou na jednoho, vracející se obránce ale dobře nastavil hokejku.
    01:44 Leoš ČERMÁK - 1:0

01:44
    Domácí se už ve druhé minutě dostávají do vedení. Střelu od modré čáry vyslal na Lukáše Jan Štencel, kterou ještě tečoval Jan Káňa. Boleslavskému brankáři rána vypadla a úplně nepokrytý LEOŠ ČERMÁK neměl žádný problém vstřelit první branku utkání. Aasistence: Jan Káňa, Jan Štencel.

00:15
    Erat se Zohornou v první dobré šanci! Zkušený útočník zrychlil podél pravého mantinelu a prudkou ranou z pravého kruhu vystrašil Lukáše v boleslavské bráně. Dorážet se ještě pokoušel Zohorna, ale neuspěl.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 2. Čermák (J. Káňa, Štencel), 12. V. Němec (Dočekal, Haščák), 35. Haščák (V. Němec), 41. Vincour (J. Káňa, Čermák) – 42. Pabiška (Urban)

HC Kometa Brno: Čiliak (42. Vejmelka) – Trška, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Štencel, F. Král – Zaťovič (A), M. Erat, H. Zohorna – Dočekal, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Vincour – R. Zohorna, Nečas, Dostálek.
    BK Mladá Boleslav: Lukáš (Halász) – Štich, T. Voráček, Hanzlík (C), Kurka, Trončinský, Holub, Kučný – Látal, Musil, Lenc – Klepiš, Urban, Pabiška (A) – Vampola (A), Jonák, Fronk – Jiránek.

Rozhodčí: Hodek, Polák – Barvíř, Bláha