Schalke – Freiburg 1:1 (kon.) | Mohuč – Hamburg 3:1 (kon.) | Augsburg – Mönchengladbach 1:0 (kon.)
W. Brémy – Kolín nad Rýnem 1:1 (kon.) | RB Lipsko – Hertha 2:0 (kon.) | Wolfsburg – Frankfurt 1:0 (kon.)
RB Lipsko
2:0 (1:0)
Hertha BSC
Sobota 17.12.2016, 15:30 • Red Bull Arena (Leipzig) • Německá Bundesliga • 15. kolo

84
    Domácí fanoušci jsou na nohou, z hrací plochy totiž pár minut před koncem utkání odchází jeden z hrdinů tohoto zápasu, střelec úvodní branky Timo Werner. Místo něj dostává šanci Davie Selke.

80
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Alexander Esswein.

67
    Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Halstenberg, přichází Benno Schmitz.

46
    Do druhého poločasu hosté nastupují s jednou změnou, která jistě potěší nejednoho českého fotbalového fanouška. Do hry se totiž zapojí Vladimír Darida, utkání naopak skončilo pro neviditelného Kaloua. Ke střídání se odhodlal i Ralph Hasenhüttl, Keïtu, jehož zřejmě trápí zdravotní trable, nahrazuje Dominik Kaiser.

11
    Pozor, Mitchell Weiser si z minulého souboje proti přesile zřejmě odnesl nějaký zdravotní problém, díky kterému v utkání nebude moci pokračovat! Už v jedenácté minutě jej tak střídá slovenský zadák Peter Pekarík.

Vojtěch Tůma

Branky: 40. Werner (Keïta), 62. Orban (Forsberg)

Karty:   59. Werner (RBL) – 73. Stark (HER), 78. Lustenberger (HER), 83. Darida (HER)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:17.
    RB Lipsko: Gulácsi – Bernardo, Ilsanker, Orban (C), Halstenberg (67. Schmitz) – Sabitzer, Demme, Keïta (46. Kaiser), Forsberg – Werner (84. Selke), Y. Poulsen.
    Náhradníci: Coltorti – R. Khedira, Burke, Schmitz, Kaiser, Selke, Kalmár.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Weiser (11. Pekarík), Lustenberger, Stark, Plattenhardt – Allan, Hegeler – Schieber, Kalou (46. Darida), Haraguči (80. Esswein) – Ibišević (C).
    Náhradníci: Kraft – Pekarík, Skjelbred, Darida, Esswein, Stocker, Torunarigha.

Rozhodčí: Marco Fritz – Dominik Schaal, Marcel Pelgrim