Chambly – Monaco 4:5 (po pr.) | Angers – Caen 3:1 (kon.) | Auxerre – Saint-Étienne 3:0 (po pr.)
Bastia – Nancy 2:0 (kon.) | Les Herbiers – Guingamp 1:2 (po pr.) | Rennes – PSG 0:4 (kon.)
AJ Auxerre
3:0 (0:0)
AS Saint-Étienne
Středa 01.02.2017, 18:00 • Stade de l'Abbé Deschamps (Auxerre) • Francouzský pohár • 1/16 finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V dalším kole francouzského poháru se utkávají celky AJ Auxerre a AS Saint-Étienne. Vzhledem k prvoligové příslušnosti je lehkým favoritem hostující celek. Slavný domácí tým se momentálně nachází pouze ve druhé lize.

AJ Auxerre

Domácí družstvo v rámci francouzského poháru přešlo již trojici týmů, když nejprve vyřadilo Sernin du Bois po vítězství 4:1, nicméně výhra se nerodila snadno a Auxerre na hřišti soupeře prohrávalo 0:1. Do poločasu se však podařilo vyrovnat a v závěrečných deseti minutách přidal favorit další tři branky, čímž rozhodl o svém postupu. V dalším kole Auxerre zajelo na hřiště Cluses Scionzier, kde si také poradilo a vyhrálo 4:1 po mnohem klidnějším průběhu hry. I třetímu soupeři Auxerre nasázelo tři branky, nicméně tentokrát byl již soupeř mnohem silnější než v předešlých případech – šlo o druholigové Troyes a po základní hrací době svítilo na výsledkové tabuli 2:2, takže šel zápas do prodloužení, v němž Auxerre přidalo dvě branky a soupeř již nezareagoval.

Hostující družstvo má za sebou teprve jeden duel, když se postavilo celku IC Croix, s nímž si poradilo 4:1. IC Croix vzdorovalo hlavně v první půli, po níž byl stav nerozhodný 1:1. Ve druhém poločasu však již favorit zašlapal outsidera do země a přidal další tři branky, čímž si zajistil postup do další fáze, kde se mu postaví AJ Auxerre a jistě půjde o zajímavé střetnutí. Co se ligové tabulky týče, tam se Saint-Étienne nachází na páté pozici se ziskem 33 bodů a v posledních čtyřech ligových zápasech nepoznalo hořkost porážky.

AJ Auxerre: Boucher – Aguilar, Sparagna, Tacalfred, Fournier, Boto, Konaté, Mathis (C), Obraniak, Ba, Courtret
    Náhradníci: Lenogue, Goujon, Diallo, Fumu Tamuzo, Touré, Ayé, Yattara

AS Saint-Étienne: Moulin – Malcuit, Lacroix, Perrin (C), Polomat – Selnaes, Dabo, Lemoine – Monnet-Paquet, Roux, Keyta
    Náhradníci: Pierre-Gabriel, Rocha Santos, Hamouna, Pogba, Pajot, Nordin, Maisonnial

Rozhodčí: Abed – Philippe, Hebrard.

1

1
    Pierre-Yves Polomat udělal kličku Ludovicu Obraniakovi a udržel balón pro družstvo nastupující v zelených dresech.

2
    Rubien Aguilar nedokázal zastihnout míč na hrací ploše a jeho centr z pravé strany už přišel ze zámezí.

3
    Opět v akci Rubien Aguilar, který však tentokrát hasil nebezpečí na vlastní obranné polovině.

4
    Lemoine hledal rozběhnutého Monneta-Paqueta, avšak stoper Auxerre dokázal zakročit a míč odvrátil.

5
    Hosté kombinují s míčem u kopaček, ale postupnými přihrávkami se vrátili až na vlastní obrannou polovinu.

6
    Domácí zachytili nepřesnou přihrávku a vydávají se také na útočnou polovinu.

7
    Stéphane Sparagna centroval směrem, kde se pohyboval Gaëtan Courtet, avšak centr se úplně nepotkal s přesností, takže obrana snadno zakročila.

8
    Hráči Auxerre však dokázali znovu získat balón a momentálně kombinují na vlastní polovině.

9
    Jenže Sparagna předvedl hodně nezdařenou rozehrávku a k míči se dostal Dabo, jenže ani on nic zásadního nevymyslel.

10
    Loïc Perrin poslal vysoký centr do vápna soupeře, na který však byl připravený Zacharie Boucher a jednou rukou si míč stáhl.

12
    Ludovic Obraniak vybojoval autové vhazování na útočné polovině, když ho v osobním souboji přeskočil Loïc Perrin.

13
    Saint-Étienne se však podařilo vybojovat míč, ale výprava na útočnou polovinu dlouho netrvala.

14
    Roux se před pokutovým územím soupeře srazil s Keytou, čímý dvojice hostujících hráčů hodně usnadnila práci obraně Auxerre.

15
    Zhruba uprostřed hrací plochy se na hrací ploše ocitl Bryan Dabo, jehož před sebe za žádnou cenu nechtěl pustit Rémi Fournier.

16
    Mickaël Tacalfred fauloval soupeře a rozhodčí Abed mu ještě ústně domlouvá.

17
    Hodně nepovedený centr předvedli hosté, protože míč naprosto jednoduše sebral nikým neatakovaný Boucher.

17
    Kenji Van Boto vypálil ze střední vzdálenosti, avšak ránu namířil pouze doprostřed branky, takže Moulin měl snadnou práci.

18
    Zacharie Boucher vyrazil z branky včas, takže se k míči dostal před Nolanem Rouxem.

18
    Nolan Roux už se dostal do první zajímavé příležitosti, jenže napálil míč pouze do Bouchera, od něhož jde míč na roh.
    18. Roux šanci neproměnil

19
    Po rohovém kopu se do zakončení dostal Fabien Lemoine, jenže jeho rána mířila hodně nepřesně.

21
    Hodně nevybíravý zákrok předvedl Adama Ba na Olého Selnaese a uvidíme zajímavou standardní situaci.

22
    Ovšem Bryan Dabo se rozhodl pro technický pokus, který skončil pouze ve zdi.

23
    Další standardní situace doletěla na hlavu Bryana Daba, který trefuje branku, leč situaci dle rozhodnutí sudích předcházel ofsajd, takže gól nemůže platit.
    23. Dabův gól kvůli ofsajdu neplatí

24
    Hra se nám po několika zajímavých situacích trochu uklidňuje a domácí drží míč.

25
    Dabův centrovaný míč nikoho ze spoluhráčů v pokutovém území nenašel.

27
    Pokračujeme za vytrvalého deště. U míče jsou domácí hráči nastupující v bílých dresech.

28
    Loïc Perrin sice držel míč před Aguilarem, jenže s ním vyběhl mimo hrací plochu, takže vhazují domácí.

29
    Aguilarův centr z pravé strany zblokoval hostující obránce a míč si mohl v poklidu sebrat Jessey Moulin.

30
    Ludovic Obraniak se svíjí na zemi po tvrdém souboji s Pierrem-Yvesem Polomatem poblíž rohového praporku.

31
    Domácí se pokusili zaskočit obranu soupeře dlouhým autem, avšak Saint-Étinne se ubránilo celkem pohodlně.

32
    Na zajímavý centr z pravé strany jenom o kousek nedoskočil Kévin Monnet-Paquet.

34
    Hosté se drží na útočné polovině, nicméně zatím poměrně v úctyhodné vzdálenosti od soupeřovy branky.

36
    Domácí se však také podívali na útočnou polovinu, jenže se jim vůbec nepodařil centr z levé strany a míč do hry zpět uvede Moulin.

37
    Z levé strany centroval Pierre-Yves Polomat, avšak balón z jeho kopačky našel pouze hlavu bránícího soupeře.

38
    Rubien Aguilar skvěle odbránil soupeře a získal pro svůj celek držení míče.

39
    Na druhé straně se Gaëtan Courtet nedostal k míči, protože mu v cestě zabránil Léo Lacroix. Courtet ještě zbytečně dohrál Lacroixe, takže mu sudí Abed domlouvá.

40
    Obraniak zamotal hlavu soupeři, poslal centr, který si měl snadno sebrat Moulin, jenže ten míč srazil jen k nohám Brahima Konatého. Konaté byl však natolik překvapený, že míč napálil mimo tři tyče.

41
    Kenji Van Boto unikal soupeři, který ho zatahal za dres, avšak sudí Abed žlutou kartu nepochopitelně neuděluje.

42
    Stéphane Sparagna fauloval Daba a ani tentokrát se k údivu mnohých nežlutí.

43
    Hosté kombinují na útočné polovině, leč obrana Auxerre zatím poctivě brání, takže není kudy prostrčit přihrávku na útočníky.

45

Máme za sebou první polovinu pohárového utkání mezi Auxerre a Saint-Étienne, kde jsme se bohužel žádné regulérní branky nedočkali. O něco aktivnější směrem dopředu jsou hosté, kteří mají častěji míč na kopačkách a vytvořili si i některé příležitosti, nicméně branka Bryana Daba nemohla být uznána kvůli ofsajdu. Oba celky se snaží hlavně neudělat chybu, takže musíme doufat, že ve druhé polovině utkání přeci jen nějaká branka přijde. Druhý poločas začne přibližně v 19:00.

46

46
    Odkop se domácí obraně příliš nepovedl, takže se k míči mohl dostat Kévin Monnet-Paquet.

47
    Bryan Dabo se ocitl na zeleném pažitu po faulu Lionela Mathise a uvidíme standardní situaci těsně za vápnem Auxerre.

47
    Lemoine sice našel hlavu nabíhajícího hráče, ale po teči Fourniera míč končí v zámezí.

48
    Rohový kop v podání Saint-Étienne se příliš nepovedl a obrana Auxerre se ubránila, nicméně po chvíli hosté opět vybojovali roh.

49
    Fabien Lemoine nacentroval do vápna, kde si však na středu našel míč bránící hráč Auxerre a odpravil míč do bezpečí.

50
    Bryan Dabo celkem ostře zajel do Adamy Ba, jenže rozhodčí si zřejmě nechal karty doma, protože ani tentokrát netrestá.

51
    Léo Lacroix zkušeně ustrážil balón jako jeden z posledních obránců proti napadajícímu soupeři a může rozehrávat.

52
    Monnet-Paquet si narážel míč se spoluhráčem, ale hosté akci nedotáhli do zakončení.

52
    Léo Lacroix se výborně vrátil a Adama Ba nedostal od urostlého obránce možnost vystřelit na branku.

53
    Brahim Konate si nedal pozor na ofsajdové postavení, takže se přerušuje hra a míč půjde do držení hostům.

54
    Nepovedená rozehrávka Perrina skončila na kopačkách domácích hráčů a hostům viditelně dělá velké problémy napadání hráčů Auxerre.

55
    Druhá půle se zatím ze strany Saint-Étienne nehraje v žádném ohromujícím tempu.

56
    Kévin Monnet-Paquet se pokusil o patičku na spoluhráče, ale technická finesa mu nevyšla dokonale, takže se domácí ubránili.

57
    Povedená technická akce hostujícího celku končí až u Monneta-Paqueta, jemuž už se z první přihrát nepovedlo.

58
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Amadou Keyta, přichází Arnaud Nordin.

59
    Kévin Malcuit výborně odkrokoval cestu míče do zámezí a nepustil Kenjiho Van Bota k balónu.

60
    Tentokrát se Malcuit pokoušel něco vymyslet v ofenzivě, jenže jeho přihrávku zachytil soupeř.

62
    Střídání v týmu AJ Auxerre: ze hřiště odchází Gaëtan Courtet, přichází Mohamed Yattara.

63
    Dabo vyrazil do pravé strany, jenže bránící protivník jeho pohyb vystihl a odpravil míč za postranní čáru.

64
    Do koncovky se dostal Bryan Dabo, avšak jeho rána skončila těsně vedle tyče.

64
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Bryan Dabo, přichází Romain Hamouma.

65
    Arnaud Nordin fauloval Rubiena Aguilara, takže domácí měli standardní situaci, jenže centr přeletěl všechny hráče ve vápně a zamířil mimo hřiště.

66
    Střídání v týmu AJ Auxerre: ze hřiště odchází Ludovic Obraniak, přichází François Fumu Tamuzo.

67
    Mohamed Yattara sice krásně přešel přes soupeře, avšak mezitím je mu máván ofsajd, takže vzrušení je zbytečné.

69
    Fumu Tamuzo našel krásným pasem Adamu Ba, jenže ten se ocitl v tísni a napálil pouze hradbu těl před sebou.

70
    Tečované zakončení musel ze vzduchu sebrat Zacharie Boucher, protože míč přeci jen mířil do branky.

71
    Romain Hamouma se rozhodl přelobovat vyběhnutého Bouchera, jenže s gólmanem přehodil i branku.

72
    Moulin nepředvedl zrovna nejpovedenější práci s míčem, takže domácí získávají autové vhazování na útočné polovině.

73
    Na hrací ploše skončil hostující fotbalista, nicméně sudí Abed nic nedovoleného nespatřil.

75
    Hamouma přešel přes dvojici protihráčů a vyslal pas na levou stranu, kde už však Polomat zpracovával mimo hřiště.

76
    Na hrací ploše se tentokrát ocitl Arnaud Nordin, avšak svému pádu hodně přidal, takže Abed nepíská.

77
    Z pravé strany centroval Monnet-Paquet, jenže jeho míč si ve vápně nenašel nikdo v zeleném dresu.

78
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Kévin Monnet-Paquet, přichází Kenny Rocha Santos.

79
    Adama Ba poslal hodně nepřesný míč, takže se k němu celkem snadno dostávají hosté.

80
    Rocha Santos dostal ideální přihrávku, jenže nedůrazné zakončení vytáhl Boucher a zbytek obstarala obrana Auxerre.
    80. Rocha Santos vyslal příliš slabou střelu

80
    Střídání v týmu AJ Auxerre: ze hřiště odchází Lionel Mathys, přichází Birama Touré.

81
    Hosté se tlačí do útoku, protože jim zbývá již jen deset minut, aby rozhodli v základní hrací době.

83
    Další nepovedenou přihrávku vyslali domácí, takže se hosté opět pokusí zaútočit.

84
    Fumu Tamuzo se probíjel po pravé straně, ale nepodařilo se mu předložit míč na volného spoluhráče.

85
    Adama Ba centroval od rohového praporku, ale míč v poklidu odvrátil bránící protivník.

86
    Kenji Van Boto byl držen oběma rukama Rouxem a rozhodčí nechal ve hře pokračovat, i když byl vzdálen jen několik metrů!

87
    Rozhodčí Abed se při příštím přerušení vydal k domácímu trenérovi, aby si s ním vyříkal předchozí situaci. Vše skončilo podáním ruky mezi Abedem a trenérem Daurym.

88
    Důrazně si počínal Adama Ba, který následně i vypálil ze střední vzdálenosti, ale jeho slabá rána končí v náručí brankáře Moulina.

90
    Adama Ba dostal křeče, takže potřeboval ošetření, a proto se nějakou dobu nehrálo.

90
    Nastavují se ještě 4 minuty.

90+1
    Před unikajícím Hamoumou skvěle odehrál Tacalfred, takže uvidíme jen rohový kop.

90+2
    Po rohovém kopu žádné ohrožení branky Auxerre nepřišlo, takže utkání pomalu směřuje k prodloužení.

90+3
    Na Aguilarův nebezpečný centr naskakovali Yattara a Ba, avšak ani jeden z nich se k míči nepropracoval.

90+4
    Druhý poločas skončil.

Ani ve druhé půli jsme žádnou branku sledovat nemohli, takže je před námi prodloužení a případně i penalty, pokud se po dalších třiceti minutách nerozhodne. Herní převahu sice měli i nadále hosté, nicméně již tolik nedominovali jako v první půli. Hraje se na poměrně náročném terénu, protože vytrvale prší. Rozhodčí se dopustil celé řady přehmatů a zatím neudělil ani jedinou žlutou kartu. Před sebou tedy máme prodloužení.

91
    Začal první poločas prodloužení.

91
    Mohamed Yattara nedokázal udržet míč na hrací ploše, takže vhazuje Kévin Malcuit.

92
    Hosté se drží na vlastní polovině a kupředu zatím příliš nepospíchají.

93
    Fumu Tamuzo potřeboval ještě o trochu rychlejší nohy, protože přihrávka na pravou stranu jen o kousek zmizela za postranní čarou.

95
    V prodloužení se zatím nehraje v žádném závratném tempu a častěji jsou u míče favorizovaní hosté.

96
    Po delší době jsme svědky odpískání nedovoleného zákroku, nicméně šlo o nic neřešící faul.

97
    Rocha Santos centrem z pravé strany našel jenom dobře postaveného Fourniera.

98
    Auxerre právě vstřelilo branku!
    MOHAMED YATTARA se po zmatcích v obraně soupeře dostal k hlavičce, kterou poslal přesně do sítě.
    98. Mohamed YATTARA - 1:0

99
    Sražený centr hostů znamená, že uvidíme rohový kop pro Saint-Étienne.

100
    Po rohovém kopu však žádné ohrožení domácí branky nepřichází a stav zůstává 1:0 pro outsidera hrajícího na chvostu druhé francouzské ligy.

101
    K vidění však bude další rohový kop pro hostující družstvo. Dočkáme se vyrovnání?

102
    Ne – obrana Auxerre si dokázala poradit a odhlavičkovala míč do bezpečí.

104
    Hostům se zatím nedaří dostat soupeře pod souvislejší tlak a Auxerre se zkušeně brání.

105
    BIRAMA TOURÉ dostal míč za hranicí pokutového území a utěšenou ranou posílá domácí do dvoubrankového vedení!
    105. Birama TOURÉ - 2:0

105+1
    První prodloužení skončilo.

Po krátké přestávce bude pokračovat druhé prodloužení a domácí se nachází ve velice komfortní situaci, což se rozhodně neočekávalo.

106
    Začalo druhé prodloužení.

107
    Hostům se nedaří a po chybě mají míč fotbalisté v bílých dresech, kteří se rozhodně nikam neženou.

108
    Adama Ba rozhodně nikam nespěchal a spíše pošetřil trochu času.

110
    Hosté se sice tlačí dopředu, ale zatím jim chybí moment překvapení.

112
    Prodloužení pomalu plyne ke svému závěru a zatím nesledujeme žádnou další změnu ve skóre.

114
    Po centru a hlavičce Lacroixe se k míči dostává brankář Boucher a chytá.

115
    Hráči Auxerre se snaží držet míč, aby nepustili soupeře k nějakému výraznějšímu tlaku.

116
    Adama Ba se hodně ukvapil a vystřelil z velké vzdálenosti, i když mohl posunout na volného Yattaru.

117
    Další přihrávka na hráče Saint-Étienne neprošla pozornou obranou domácího Auxerre.

118
    Zatím to neypadá na vyrovnání ze strany favorita, takže se pravděpodobně dočkáme senzace.

119
    Jako bych to přivolal! O výsledku utkání rozhoduje po chybě obrany Saint-Étienne KENJI VAN BOTO.
    119. Kenji Van BOTO - 3:0

120

Máme za sebou poměrně překvapivý vývoj utkání, když po devadesáti minutách jsme se branky nedočkali, nicméně v prodloužení padly góly hned tři, když se o všechny postaralo domácí Auxerre a vyřadilo ze hry Saint-Étienne. Domácí v prodloužení dokázali využít většinu chyb svého soupeře a postup dále si za předvedenou snahu zasloužili. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:35:38)

Pavel Černý

Branky: 98. Yattara, 105. Touré, 119. Boto

AJ Auxerre: Boucher – Aguilar, Sparagna, Tacalfred, Fournier, Boto, Konaté, Mathis (C) (80. Touré), Obraniak (66. Fumu Tamuzo), Ba, Courtret (62. Yattara)

AS Saint-Étienne: Moulin – Malcuit, Lacroix, Perrin (C), Polomat – Selnaes, Dabo (65. Hamouma), Lemoine – Monnet-Paquet, (78. Rocha Santos) Roux, Keyta (58. Nordin)

Rozhodčí: Abed – Philippe, Hebrard